Stránka 1 z 1

Darth Maul: Shadow Hunter

Napsal: 02.9.2007 07:47:53
od Kapitan.Solo
Děj knihy nás zavádí do situace před filmovou epizodou I. Opět za hlavními rozkoly v republice stojí Neimodiání, kteří chystají blokádu Naboo. Darth Sidius již věří, že se jeho plán bez jákýchkoliv problémů uskuteční, ale při holonetovém spojení s Neimodiány zjistí, že jeden z nich chybí. Jedná se o Hatha Monchara. Je to znepokojivé zjištění, a tak vysílá svého učedníka Darth Maula, aby zrádce objevil. Situace se komplikuje, když se Monchar setkává v těch nejspodnějších patrech s Lornem Pavanem - obchodníkem s informacema a jeho pomocníkem - droidem. Lorn si tuto informaci nechce nechat ujít, ovšem netuší, co za tím vším stojí. Když je doslova lovem Maulem, potkává mladou padawanku jménem Darsha Assant, která zakončuje pod vedením mistra Anoona Bondary svůj výcvik. Setkávají se s Maulem a její mistr umírá. Nyní začíná hon na kočku a na myš. Přežije Darsha díky svému umění, či Lorn Pavan díky svému super droidovi?
Jak by řekl mistr Yoda: "Hmmm, velké napětí já cítím..."

Kniha se mi líbila, protože jakmile se jednou objeví akce a s ní velké napětí, skončí to až s poslední stranou. Dřív ne. O vyjímečnosti této knihy svědčí i skutečnost, že jsem jí během dvou dnů celou přečetl na CRT monitoru s divnou frekvencí... Knize bych dal 10* z 10.

Napsal: 02.9.2007 08:31:22
od RomanArts
Kniha je velmi zajímavá. Začátek mě velmi nadchl a hned jsem se do knihy vžil. Čtení ubýhalo tak rychle až jsem se divil. Kniha má v sobě vše co by pravá SW kniha měla mít a ne to co většina má. Kdyby všechny knihy byly psané touto formou možná by byly čitelnější. Tu a tam se mi sice zdál obsah chaotický a ve středu nudný ale napětí rostlo. Opravdu jsem si Darshu oblíbyl a velmi mě mrzel konec. I když na druhou stranu to bylo až dost reálné v SW světě. Hodnocení ode mne není deset z deseti ale něco pod asi jsem moc přísný :Trooper:

Napsal: 17.9.2007 16:29:18
od bogdan.g
Občas mne spletly složité výrazy jako rang robotics, nebo nervové zauzlení taozina atd. Ale jinak krásě čiře akční počtení, při kterém se ponořuji do duelů jako skoro nikdy

Napsal: 24.4.2008 02:39:08
od Reiven
Kniha mě opravdu nadchla.Přečtená do několika hodin.Vžil jsem se do ní, až mě konec zabolel u srdce.

Napsal: 16.11.2009 15:42:06
od East.Wood
Právě rozečítám začátek a hnedle mne zaujala...vidím to tak, že brzy nebudu mít zas co číst ;)

Napsal: 27.11.2009 08:42:52
od Darth Eternal Hatred
Přečetla jsem jí doslova jedním dechem za 1 den. Něco tak... úžasného jsem dlouho nečetla.
Následuje SPOILER
Ano, jistěm na jednu stranu jsem fandila Darshe a Lornovi, ale bylo mi jasné jak všechno dopadne, oproti maulovi prostě neměli šanci ať jsou sebelepší...
- velkou radost mi udělalo, že se kniha z valné většiny odehrává v drsném podsvětí coruscantu, kde spolu bojují různé gangy a žijí podivní tvorové. žádný luxus, žádná čistota, jen špína, tma, boj o holý život a do toho Darth maul pronásledující svoje kořisti...
konec SPOILERU

Napsal: 27.11.2009 15:06:21
od East.Wood
Nemohu jinak, než připojit svoje dojmy z této knížky, co mám již přečtenou a reagovat na Hatredinu poznámku - výborný děj, výborný spád, výborné postavy, výborné protředí... a ten závěr, to je báseň!

Už se začínám číst Háv klamu, další román, co mám půjčený, navíc jsem pošťouchnul i Ježíška, tak snad i něco přibude do sbírky o Vánocích :)

Napsal: 02.1.2011 12:54:29
od Trickster
Chytlavá knížka, líbila se mi hlavne psychika Darth Maula, které jsme si ve filmu moc užít nemohli. Děj byl umístěný do skvělého prostředí, napětí bylo přímo hmatatelné, zápletka skvělá... Téhle knize prostě nikdo nemůže nic vytknout.