Darth Bane - Cesta zkázy

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Darth Revan

Darth Bane - Cesta zkázy

Příspěvek od Darth Revan »

Obrázek

Darth Bane Byl Temný Pán ze Sithu na konci Nových Sithských válek. Byl to jeden z nejdůležitějších Sithů v dějinách a zakladatel a stvořitel Pravidla Dvou, které umožnilo Sithům přežít po taji tisíc let a pomstit se na Jediích.

Na dovolené jsem si vzal jsem tuto knihu. Zaujal mě název a taky rok odehrávání, 3 000 po Revanově smrti, kde na straně Sithů bylo Kaanovo bratrstvo neboli Temné bratrstvo.

Začátek, který popisoval Desselovu (Banovu) práci v dole, kde pracoval i jeho otec mě moc nezaujal. Popisoval každodenní práci v dolech a jeho podmínky. Byl to tušim na Apatrosu bo nějak tak. Těžil tam cortisisovou rudu, která se používala jako pancíř lodí nebo brnění vojáku. Ten mě vcelku nudil. Byli tam i republikový vojáci, kteří si tuto rudu odváželi za kredity a ochranu před Sithy, pašeráky apod. Poté co v sebeobraně zabil jednoho Republikového vojáka byl hledán společností TSVO a Republikou. Tak se nechal naverbovat do Sithské armády jako pěšák a později po mnoha bitvách neuposlechl rozkaz a byl zatčen Sithy.

Poté ve vězení k němu přišel sithský lord jménem Kopecz a nabídl mu přidat se k Sithským rytířum a odletět na Korriban kde byl cvičen. Nabídku přijal a přivlastnil jsi jméno Bane (jak už to u Sithů bývá). Několik let byl cvičen mistrama na Korribanu a učil se pradávným Sithským zvykům a tradicím, které Kaanovo bratrstvo zavrhovalo.

Když vypukla tuším 4 bitvá o Ruusan se odvrhl od Kaanova bratrstva a šel vlastní cestou. Preferoval staré zvyky. Kaanovo bratrstvo zavrhlo i titul Darth, které si sithové většinou dávali před jméno. On si ho však dal před své jméno. Letěl na neznámou neznámou planetu kde byl stvořen Rakkaty Star Forge a poté zničen rytíři Jedi a Revanem. Hledal tajemství pradávných sithů ve strobilém chrámě Rakkatů a uspěl. Našel jeden holokorn.

Poté se z něho učil pradávnému učení a zvykům jako třeba čeho se řídyl jenom on a nikdo jiný z Kaanova bratrstva. ,,Vždy dva mají být, né více né méně,,. Pak se přidal k bitvě na Russanu, aby vyhladil jak Jedie tak i Sithy a vytvořil nový řád Sithů.

--------------------------------------------------------------------------

Ke shrnutí: Knížka se mi velice líbyla, byla dobe popsaná od začátku až do konce, kdy se stal Temným pánem ze Sithu. Až na pár vyjímek mě čtení velice bavilo, i když nerad čtu :D. Doporučuji. Bavilo mě to třeba více než Darth Maul.

Dávám 95%

Uživatelský avatar
Garon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 6
Registrován: 01.12.2009 16:40:10

Příspěvek od Garon »

Tak kniha byla suprová rozhodně jedna z nejlepších co jsem četl bohužel jsem jí také dlouho hledal :D

Odpovědět

Zpět na „Recenze knih“