Návod na výrobu larpového světelného meče
Napsal: 08.4.2013 18:14:56
Kód: Vybrat vše
http://valky.aspone.cz/index1.html

Potřebné věci:
-Kobercovka
-Sprej požadované barvy
-95cm dlouhá PVC vodovodní trubka, max 20X3,4
-80+5cm mirelonu 18-9
-Barva balakryl, lodní lak
Postup:
0) Připravíme si vše potřebné

1) Trubce srazíme hrany

2) Do trubky nasuneme trošku mirelonu

3) Poté nasadíme na špičku meče 5 cm mirelonu a pořádně ho utáhneme kobercovkou

4) Na horních 80cm meče navlékneme mirelonovou trubku, jde to ztuha, tak opatrně, ať mirelon neroztrhnete. V horní části lehce nařízněte, abyste trubku mohli dostat přes špičku. A pořádně utáhneme kobercovkou. Můžeme přidat i lepidlo, aby mirelon, až se trošku oklepe, nesjížděl.


5) U rukojeti také nařízneme, naneseme lepidlo a opět zalepíme kobercovkou


6) Navrhneme si rukojeť

7) S pomocí pásky, kusů mirelonu, popřípadě papíru a koberce nebo jekoru se pokusíme udělat rukojeť, aby se podobala námi navrženemu vzoru





9) Kobercovkou po délce nalepíme v několika pruzích. Tak, aby celý mirelon byl zakryt. NEUTAHUJEME DOKOLA, abychom nestlačili mirelon.
10) Můžeme rovnou nanášet sprej, ale nebude to dokonalé
11) Doporučuji nanést jeden až dva nátěry laku (s dvoudenní přestávkou) či jakékoliv barvy a až poté nasprejovat
12) U oboustranného světelného meče se postupuje obdobně, akorát ze dvou stran
13) Pokud si netroufáte nebo nemáte čas světelný meč vyrábět, bude možnsot si ho zakoupit a to na e-mailu
Kód: Vybrat vše
kuren@email.cz
14) Dřevěné jádro nebude povoleno