Doporučte film/seriál

Debaty o záležitostech ze Star Wars, tématech v rámci fóra, či jiných věcech

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Bastila Shan »

Teal'c je uzasnej taky... :D kdybyste videli ten dil 30.1. tak byste zjistili ze videl 9x Hvezdne valky a je z toho celej natesenej :D
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Uživatelský avatar
Nostradamo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 03.3.2009 13:37:31
Bydliště: In a galaxy far, far away
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nostradamo »

hm...jsem tu novy a teprv se rozkoukavam, ale tahle rubrika me prastila do oci, tak zkusim prihodit neco malo di vinku...

V prve rade bych se chtel poptat nekterych komentujicich 'co sakra shledavaji tak uzasneho na SG?!' [jakakoli ze serii] nechci nikoho napadat, ale ten serial je jednoduse hrozny...beckove pribehy, ktere absolutne postradaji originalitu...kostymy a kulisy, ktere se nezmenily snad 10, nebo 15 let a k tomu vsemu primo otresny herecky vykon vsech zucastnenych...vcetne Iris. Pardon...asi jsem se nechal krapet unest, ale vyvedte me prisim z omylu a zkuste obhajit toto 'zprzneni' jinak genialni puvodni predlohy.

Jinak abych nebyl tak off topic a vratil se ke svemu puvodnimu zajmu, tak za svou malickost muzu vrele doporucit prvotinu George Lucase - THX 1138 [best of - zpovednice a vezeni :D ]. Potom asi '1984' - kniha je stokrat lepsi, ale film taky stoji za to...dej se odehrava pro nas vlastne uz v minulosti, ale predloha byla napsana tusim v roce 1948. Je zajimave se podivat jak svoji predstavu budouci situace na Zemi stvarnil Orwell v tomhle politickem sci-fi. Z krapet novejsich veci se mi krom jiz zminovanych veci [Riddick a spol.] hodne libila Aeon Flux...opravdu nadupane technickymi vychytavkami autori se nenechali svazat snad jedinym aspektem nynejsiho sveta a tak se otevira pohled do sveta klonovani, genetickych modifikaci, interaktivnich zprav v molekulach vody a mnohem mnohem vic...nehlede na to, ze je Aeon nejrajcovnejsi akcni hrdinkou od dob Lary Croft.

Jinak se pripojuji k obecne rozsirenemu nazoru, ze trpaslik nema chybu :D klasicky pribeh zejo...android potka slizku...

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... můžeš být šťastný, že nejsem Dark Side user, páč Star Gate pro mě tak trochu srdeční záležitost !
... ale tedy postupně - béčkové příběhy ? Rozhodně nesouhlasím - ano najdou se horší díly, které považuju za průměrné, ale takové díly jako Window of Opportunity(čtvrtá série) nebo The Fifth Race(druhá série) jsou parádní, ať už pojetím, tak obsahem ...
... kostýmy a kulisy, co se ti na tom nelíbí ? Vojáci jsou oblečeni jako vojáci(čekal jsi snad uniformy ze StarTreku ?) a nevím, proč by měli kostýmy měnit, to samý s kulisama a v porovnání s prvním filmem je vidět jasný pokrok ...
... a na Richarda Deana Andersona se už nevtahuj vůbec, to je skvělý herec, který je jedním z největších pozitiv seriálu(po jeho odchodu taky začal upadat), i díky tomu, že hraje svou postavu parádně, totéž si troufám říct o Teal'covi nebo Thorovi ...
... ještě bych rád věděl, kolik jsi viděl dílů, že to takhle strháváš, protože pokud jsi viděl poslední série, tak se nedivím - Cameron Mitchell a Ori jsou už krapet přehnaní a bylo to de facto jenom umělé protahování zakončené snad nejhorším dílem ze všech, pokud jsi viděl všechny díly, tak je tu otázka - proč ses na ně díval, když tě to tolik nebavilo ? A původní film nebyl zas tak kvalitní, hlavně postava O'Neilla dostala šťávu až s RDA ...

... a zajímalo by mě jestli ti něco říká Stargate: Atlantis, protože ten v závěrečných sezónách SG-1 převzal ve většině jeho kvalitu i díky občasnému českému charakteru(v originále opradu mluví česky !) ...

... co se týká tebou doporučeného filmu - tak zchecknu a uvidím ...
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Nostradamo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 03.3.2009 13:37:31
Bydliště: In a galaxy far, far away
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nostradamo »

no...vypada to, ze sem si pichnul do ziveho :D tak trosku sem to cekal...kazdopadne proti gustu zadny disputat...dilu sem videl jen par a to uz hrozne davno, ale stejne ma u me ten serial nadech takovych tech veci, na ktery se podivas po deseti letech a jenom se s pocitem nostalgie zasmejes...neco jako je pro me kniht rider, nebo a-team :D hrozna blbost, ale zral sem to...kazdopadne ma SG plusove body za sci-fi tematiku...takovych moc neni

Uživatelský avatar
Nostradamo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 03.3.2009 13:37:31
Bydliště: In a galaxy far, far away
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nostradamo »

Mam jeden vynikajici tip...nechtelo se mi kvuli tomu zakladat dalsi vlakno a je to doporuceni, tak to mrsknu sem. Jedna se o komix a vic, nez sci-fi jde o postkatastrofalni scenar, ale ta vec vazne nema chybu :D

Kód: Vybrat vše

www.stop.nazory.cz/blastwave/
...jeste mala ukazka :D

Kód: Vybrat vše

http://www.stop.nazory.cz/blastwave/komix/14_kapkudepresivni_final.jpg
Naposledy upravil(a) Nostradamo dne 04.3.2009 19:07:15, celkem upraveno 2 x.
Sundal jsem rancora jednou ranou...na 500 metrů sniperem mezi oči...fakt

SR - Ahn-Al "nostra" Fahrmous
MPM - TK-6074 Karim de Tavaux

Mandalorian

Příspěvek od Mandalorian »

a-team byla krtutarna nejvetsi :D
neco takovyho jako borek stavitel, jak si na farme postavit ve skladu zeli kulomet, teda spise zelomet
a komiks je to vazne krutej :D

Ithorian

Příspěvek od Ithorian »

jj ten komiks je vazne krutej :D :D :D

Uživatelský avatar
Nostradamo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 03.3.2009 13:37:31
Bydliště: In a galaxy far, far away
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nostradamo »

Prave se mi podarilo skouknout neco unikatniho a to by bylo, abych se nepodelil :D Jedna se o "Repo, the genetic opera". Neni to az tak bezne scificko se spoustou vesmirnych lodi a neobjevenymi galaxiemi, ale podle me to nema chybu...
Dej je zarazen do nedaleke budoucnosti, kdy cely industrializovany svet schvatily zhoubne nemoci. S vylecenim vsech potizi prichazi jeden doktor, ktery pomoci transplantaci organu resi veskere potize. Lide, kteri si drahou transplantaci nemohou dovolit dostavaji uver a podepisuji zavazky na splatky. Doktor zalozil monopol a docela slusny kseft, diky kteremu se brzy jeho rodina stava tou nejvlivnejsi na celem zbylem svete.
Splatky si ale nemuze dovolit splacet kazdy a tak prichazi nocni chirurg a potazmo asi nejhlavnejsi postava filmu...Repoman (exekutor), ktery dluznika najde a nekompromisne jej zbavi zapujcenych organu...jatra, ledviny, ocni roohovky, tkan penisu...cokoli. Jako spravny "hrdina" ma taky svuj oblek, ktery neprilis vzdalene pripomina uniformy prislusniku gestapa. Doplnuje jej apartni helma s modrym podsvicenim. Za zminku taky stoji potomstvo onoho vlivneho cloveka...jen namatkou treba mladsi syn, ktery nosi z geneticky stepene kozni tkane vytvorenou masku a na svem obliceji ji ma prichycenou v nekolika bodech hacky (nejspis z chirurgicke oceli).
Nebudu se zapletat do deje, abych neprozrazoval, ale s casovou linii filmu je docela propleteny a i tak dosti srozumitely. Vrcholi na predstaveni geneticke opery, kde vsichni predstavitele vlastne pochopi "ktera packa". Dej rozhodne nei slabou strankou filmu.
To, co byl, ale z moji stranky absolutni HC je celkove zpracovani a pojeti filmu. Cele dilo je vlastne pocin tvurcu rady "Saw", takze si asi kazdy dokaze predstavit nadech deni. Saw jsem videl jen dva dily...nesahaji ani po kotniky. Film by se opravdu nemel promitat mladezi a tehotnym matkam ;) Jako tresnicka na dortu pak figuruje fakt, ze cele dilo je vlastne jakysi muzikal, ci spise rockova opera...absolutni HC

Za mou osobu ziskava Repo 99% ...procento strhavam za predstavitelku DJ na geneticke opere jako nejake stare rasple co absolutne nevedela, co je vinyl, natoz aby s nim tvorila scratch. Mozna bych i pridal zvuku kytaram... Jeste jednou...HC...doporucuju vsem zvrhlikum :D

P.S...jako lakacka bude mozna pro urcitou cast verejnosti Paris Hilton (posledni obrazek) coby dcera ve vlivne rodine...zavisla na plastickych operacich....pri vystoupeni v genetic opera se ji sloupne cely oblicej a z podia utika vice ztrapnena, nez zkrvavena :)

trailer k filmu:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=MzgpU25C6fg
Obrázek

Obrázek

Obrázek
Sundal jsem rancora jednou ranou...na 500 metrů sniperem mezi oči...fakt

SR - Ahn-Al "nostra" Fahrmous
MPM - TK-6074 Karim de Tavaux

Uživatelský avatar
Nostradamo
Učedník
Učedník
Příspěvky: 25
Registrován: 03.3.2009 13:37:31
Bydliště: In a galaxy far, far away
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nostradamo »

Pridavam par odkazu k vyse uvedenym titulum...mely by poskytnout docela dostacujici obrazek...

THX 1138 - filmovy debut George Lucase (nekdy zacatkem 70. let...na tu dobu pecka)

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=zONGiyFDvg8
Aeon Flux

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=wQ2LSS2QA2c&feature=related
1984 - tohle neni trailer, ale primo uryvek z filmu...jedna se o "dve minuty nenavisti". Takovy priklad extremni propagandy a vyvijeni vseobecne nenavisti odpurce lidu (neco jak pomerne nedavny hon na Saddama Huseina a CNN). V pripade, ze by ste se dostatecne nevztekali a nedavali najevo svou nenavist vuci tridnimu nepriteli, mohl by vas nekdo udat (treba vlastni syn) a nekompromisne by ste byli ideopolicii uvrzeni do nezivota...takhle nejak si predstavoval budoucnost George Orwell (mimojine autor dila Farma zvirat) v roce 1941.
pozn. z tohoto dila pochazi nesmrtelna fraze "Big brother is watching you" (velky bratr te vidi), podle ktere vznikl nazev te otresne reality show. Prakticky kazdy prijmac (radio, televize atd.) byl vlastne zaroven vysilac. Televize byly povinne v kazde domacnosti a nikdy se nesmely vypinat, takze ste mohli byt prakticky nonstop monitorovani...docela psycho ne?

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=z_C992KPzKs&feature=related
Co se tyka anime odvetvi, o kterem tady byla taky rec, tak Ghost In The Shell mi pripada jako pomerne zakladni znalost...

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=lbQCf8F1JsE

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=6BoiL5Ru0jo
Sundal jsem rancora jednou ranou...na 500 metrů sniperem mezi oči...fakt

SR - Ahn-Al "nostra" Fahrmous
MPM - TK-6074 Karim de Tavaux

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... tak Aeon jsem si stáhnul a zkouknul a nepopírám, že jde o zajímavé dílko přesto mi tam k dokonalosti ještě pár detailů chybělo, ale jinak ano, jedná se o dobré Sci-Fi ...
... a když už jsi zmínil animovanou tvorbu(nezmíním tedy přímo anime), tak bych rád poukázal na dva výtečné a nedávno populární filmy - Wall-E(perfektní film, rád bych se setkal s tím, kdo s tímhle nápadem přišel) a další komedie Space Chimps(v porovnání s Wall-E slabší, ale i tak jsem se bavil) :)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

kill-cesno

Příspěvek od kill-cesno »

Dobre je aj Burn-E. Má to síce okolo 20 minút ale da sa na tom slušne zasmiať. Dej zachytáva iného robota, ktorý sa snaží opraviť anténu na lodi na ktorej sa odohráva hlavný dej Wall-e.

Uživatelský avatar
R.O.F.L
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 497
Registrován: 23.3.2008 18:50:45
Bydliště: Kdesi v předaleké galaxii, kde mozky v hlavě nenosili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R.O.F.L »

Doporučuji shlédnout tento fan film, nemá chybu:

Kód: Vybrat vše

http://www.atom.com/funny_videos/pitching_lucas/
Aneb proč si Lucas psal scénáře sám. ;) Všímavější si povšimnou narážky na Spaceboals (Ludicrously fast) nebo proč nikdo nevěnoval pozornost tepelné šachtě na Hvězdě smrti.

Doporučuji
,,Není záludnějšího nepřítele, než sebe sama."
Obrázek

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

Fanoušci (Fanboys, natočeno 2008)

Chtěl bych několika málo slovy popsat film, čerstvě shlédnutý a mnou kladně hodnocený! Tématikou SW se zaobírá více, než důkladně a i když se vlastně jedná o komedii, kterých je dnes až moc, bavil mě tento filmek od začátku až po záverečné titulky nejen komediálním, ba místy i parodickým obsahem, ale především odkazem na Star Wars...

A titulkama to začíná, čili nemůže chybět hláška "A long time ..." upravená do vtipné verze o současnosti a klasika v podobě rolujících titulků, popisujících začínající děj :)

Partička 4 mladíků doplněná později o jejich kamarádku se vydává na strastiplnou pouť přes celé Spojené státy, aby splnili svému parťákovi, umírajícímu na rakovinu životní sen - vidět premiéru Skryté hrozby ještě před uvedením do kin. A jak se jim vede? To se mrkněte sami, nebo si přečtěte recenzi, od toho tu nejsem... :D

Ale přece jen prozradím, co mě na filmu pobavilo:

1) především nesčetné odkazy a hlášky staré trilogie (dodávka ve stylu Millenium Falcona, mind trick na holky s cílem svléci je do naha, obrana proti útočníkovi ve stylu "To nejsou ti droidi, které hledáte..." atd.)

2) konflikt s fandy Star Treku (stárworsák: "Vyjmenuj mi alespoň jednoho ze Star Wars, kterej byl teplej..." /kapitán Kirk/ kontra trekkies: "Myslím si, že Han Solo je zmetek...") :-)

3) ranč George Lucase aneb exkurze pro ty, co tam ještě nebyli...

Na závěr mého pozvání chci říct, že jsem se ve filmu našel. Připadá mi to, že ta parta fandů je něco, jako my tady na Akademii... jenže stokrát šílenější a fanatičtější 8)

EAST
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 20.7.2017 21:30:45, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Velmi doporučuju seriál Terminátor: Sarah Connor Chronicles. Pro mne taky srdeční záležitost :)
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Ki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 136
Registrován: 27.8.2009 15:23:21
Bydliště: Malachor V,Trayus academy

Příspěvek od Ki »

Můj nejoblíbenější seriál, máš dobrej vkus ;)
I´m not an sith apprantace, I´m a marauder, sith marauder.
- "Deathrunner"

Odpovědět

Zpět na „Diskuze“