Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Zde se odehrává výcvik nové postavy pod vedením moderátora.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Odletová platforma Chrámu Jedi: (794 BBY)
Kromě tebe na odletové platformě čekalo ještě dalších younglingů podobného tobě podobného věku. I když jsi již věkem klepala na padawanské dveře. Nicméně tobě i dalším tvým kolegům zbývalo ještě dost času a i nadále jste se museli účastnit zkoušek, které pro vás byly připraveny. Dnes vás však čekala exkurze v rámci studia politických vztahů a funkce vládního aparátu Republiky. Cílem vaší výpravy tak nebylo nic jiného, než samotná senátní budova v srdci Coruscantu.

Byl to navíc jeden z momentů, kdy jsi nebyla pod drobnohledem své starší sestry, protože jí pryč odvelely její povinnosti, a na vás tentokrát dohlížel mistr Unhell za doprovodu svého padawana, twi'leka Merina Vousy, kterému bylo odhadem na šestnáct let. O mistrovi Unhellovi jsi mohla už několikrát slyšet v souvislosti právě s galaktickým senátem, kde byl pravidelným návštěvníkem a řešil spoustu práce. Mezi senátory dle všeho nebyl zrovna oblíbený, protože se podílel na odstranění několika z nich z jejich funkcí pro korupci nebo nevhodné konexe.
Každopádně nyní jste čekali na transportní bus, který měl dle všeho zpoždění, což bylo dobře vidět na otráveném výrazu padawana Vousy, jenž chtěl mít nejspíš tohle všechno již za sebou. Tvé spolužáky to však nikterak netrápilo a ti kteří mezi sebou nevedli hovor o všeličems možné, se zajímali hlavně o své okolí a nedalekou platformu, kde se nejspíše chystalo cvičení se stíhacími stroji, které jsi doposud nikdy neviděla. Nebylo to poprvé, kdy právě Jediové zkoušeli prototypy stíhacích letounů, už kvůli jejich schopnostem přesahující ty u běžných pilotů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Odletová platforma Chrámu Jedi
Upřímně? Na dnešní program jsem se možná i trošku těšila. Mistr Unhell byl velmi zkušený Jedi a ve svém oboru se jistě vyznal. Doufala jsem, že nás nečeká prohlídka architektonických skvostů Senátu, ale dozvíme se něco přímo z praxe. A možná to mistr Unhell dokonce obohatí o nějaké napínavé historky. Ale ať to bude celkem zajímavá prohlídka, nebo naprosto nudný den, stejně budu muset dávat pozor. Nechtěla jsem provokovat sestru, která by mne za nějaké okaté lajdáctví moc nepochválila. Ne že bych byla vzorná studentka, vždyť jsem si ani nevzala nic na poznámky, ale vyloženě zlobit jsem také nemohla, pokud jsem nechtěla čelit Lynn. A věřte mi, já vážně nechtěla.
Rozhlédla jsem se kolem sebe, abych zjistila, kdo všechno z mých spolužáků jede také. Nikdo mne vyloženě nezajímal a s nikým jsem si ani nechtěla povídat. Nemám ráda nicneříkající hovory, které se vedou jen proto, aby nebylo ticho. Raději jsem se tedy postavila kousek bokem a na chvíli se zabavila jednoduchým dechovým cvičením. Minutku jsem uvažovala i nad tím, že bych začala meditovat, ale nechtěla jsem vzbuzovat zbytečnou pozornost.
Čekání na transport se protahovalo. Stíhačky mne nezajímaly ani v nejmenším. Už jsem se rozhlížela i po ostatních dětech, abych se k nějaké té skupince nakonec přidala a zahnala nudu, ale neudělala jsem to. Chvilku jsem uvažovala ještě nad tím, jestli toto také nemůže být nějaký test, protože ne všechny zkoušky bývaly předem ohlášeny. Líbila by se mi třeba simulace havárie transportu, nebo tak něco.
Mistře?
Oslovila jsem jediného dospělého a zamířila blíže k němu.
Kde je náš transport? Myslím si, že by zde měl už dávno být,
na Unhella jsem se dívala trošku zamračeně. Nebála jsem se vyptávat, ani jsem se nijak nestyděla. Maximálně mne mohl mistr odbýt. To jsem byla ochotná riskovat.
Když tak bych to mohla jít zjistit,
nabízela jsem se. Chtěla jsem se jen trošku projít a protáhnout si nohy. Vážně to začínala být velká nuda a informační panel byl určitě někde poblíž. Rozhodně jsem neměla v plánu nějaký útěk. Párkrát jsem svévolně už nějaké nudné kurzy vynechala a reakce Lynn za to vážně nestála. Jsou jisté skutky, na které ani Jedi jako já, nemá odvahu pomalu ani pomyslet.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Odletová platforma Chrámu Jedi:
Bez zájmu o konverzaci se spolužáky nebo dění u prototypů stíhacích strojů, jsi nakonec obrátila svou pozornost k mistru Unhellovi. Na tvou otázku se trochu zakabonil, jak si nejspíš sám nebyl jistý správnou odpovědí, nicméně první slovo si vzal poblíž stojící Merin Vousa.
Řidič si nejspíš dal někde šlofíka se svolením senátora Chandrily, co ho mistr posledně naštval, pronesl bez nějakých výrazných rozpaků. Zato výraz mistr Unhella velmi rychle zpřísnil a nebýt mistrem Jedim, nepochybovala jsi o tom, že by Vousa schytal jednu velmi silnou facku.
Merine, chápu tvé rozhořčení, nicméně tvá paranoia, že se mi všichni senátoři snaží neustále komplikovat život a tím pádem i tobě, mému drahému padawanovi, jenž mi s takovým přístupem nejspíše zůstane do třiceti, kdy i já s ním ztratím trpělivost a nechám ho exportovat do sborů, přinejlepším, není na místě. Naopak, senátor Satma, mi později poslal omluvný dopis s několika cukrovinkami, které jsi tak s chutí zbaštil, a omluvil se, protože jeho žena je v posledních dnech těhotenství. A jak bys jistě věděl, kdybys pořádně studoval, na Chandrile jsou děti velkým svátkem kvůli jejich nízké porodnosti,
započal mistr místo toho facku slovní a velmi vybraně artikuloval na správných místech. Když skončil, Merin nebyl schopen slova a i tys vnímala, že říct to kdokoliv jiný, tak by to nevyznělo tolik. Ani jsi nepostřehla, jestli k tomu nějak použil Sílu nebo nikoliv.
Učednice Vrei, promiň neomalenost a netrpělivost mého padawana. Děkuji za nabídnutí pomoci, ale jsem si jist, že transport již brzy dorazí, aspoň si všichni připomeneme, že trpělivost patří mezi vážené schopnosti, jimiž by měli disponovat Jediové. Ale pověz mi, byla jsi již v senátu? A bez ohledu na odpověď, jak vnímáš senát Republiky?
usměrnil pozornost převážně k tobě, nicméně svému padawanovi zdůraznil několik slov a ten po chvilce radši šel předstírat, že dohlíží na ostatní, kteří sledují start dvou stíhacích strojů, které skoro z klidu vyrazily neuvěřitelnou rychlostí.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Odletová platforma Chrámu Jedi:
To, že Merin dost přestřelil, bylo ihned jasné i mně, a to jsem mistra Unhella vlastně ani neznala. Vteřinu, nebo dvě jsem měla dokonce pocit, že Unhell svému padawanovi možná i jednu vlepí, ale naštěstí se tak nestalo. Každý pohlavek od Lynn bolel ne fyzicky, ale tak nějak vnitřně, takže ani Merinovi jsem žádný nepřála. Nicméně ta slovní smršť, která následovala, byla možná i o ždibec horší. Dokonce ani Lynn by něco tak efektivního nezvládla.
Někdo jiný by se Merinovi nejspíš smál, já se ale ani nepousmála. Těkala jsem očima od jednoho k druhému. Celá situace mi byla velmi nepříjemná. Merina mi bylo i trochu líto.
Vždyť se vůbec nic nestalo,
zareagovala jsem na omluvu mistra Unhella ve snaze alespoň zmírnit dopad jeho slov na Merina, na kterého jsem se přestala mračit a trošku jsem se pousmála. Též jsem se podívala kolem sebe, jestli nás nějaký můj spolužák nesledoval a Merinovi se nevysmívá. Nebyli jsme kamarádi ani přátelé, ale dotyčného bych si minimálně zapamatovala a dala si na něj pozor. Podobné chování se mi totiž vůbec nelíbilo. Teď to schytal Merin, za pět minut si můžu podobný vodopád slov vysloužit já a také bych byla velmi nerada, kdyby se mi někdo ještě smál. Ale rozhodně si budu dávat pozor na pusu. Jedna ukázka schopností mistra Unhella mi bohatě stačila.
Nepřekvapilo mne, že mne mistr oslovil jménem. Zřejmě se dopředu připravil a věděl, koho bude mít na starost. To byla ta příjemnější varianta. Ta méně příjemná možnost by znamenala, že s ním mluvila Lynn a požádala jej, aby na mne dával pozor. Nebyla jsem ráda středem zájmu a rozhodně jsem si nepřála, aby o mne Unhell s Lynn mluvil.
No, v Senátu jsem ještě nebyla,
připustila jsem na otázku mistra Unhella a trošku se pousmála i na něj. Můj úsměv mi ale nevydržel dlouho, neboť další otázka mistra patřila k takovým těm všetečným, které mají rádi všichni dospělí Jediové.
Na mistra jsem se opět zamračila. Neodpověděla jsem hned, protože jsem nechtěla plácnout první nesmysl, který mne napadl. Srovnávala jsem si myšlenky, uvažovala jsem, co vím o Senátu a co by mohl mít společného s Jedii.
Senát vnímám jako partnera,
podívala jsem se Unhellovi do očí.
Jako těžce pochopitelného partnera,
dodala jsem a sledovala reakci mistra. Vždyť cíle Jediů i Senátu by měly být vlastně stejné. Lišíme se metodami, postupy a tak dále, ale jdeme tím samým směrem. Je pravdou, že o fungování Senátu jsem věděla jen to, co jsem byla nucena se naučit, ale ve skutečnosti jsem tomu ani pořádně nerozuměla. A vzhledem k mému věku a povaze nějaké velké znalosti v tomto směru asi ani nebylo možné očekávat.
Jakmile ale odstartovaly ty dvě stíhačky, otočila jsem se za nimi. I když se o tyto stroje nijak nezajímám, byla to pěkná podívaná. Dlouho jsem se jim ale nevěnovala, neboť by to nebylo slušné... no a mistr Unhell byl celkem drsný.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Odletová platforma Chrámu Jedi:
Z počátku jsi měla tendeci se trochu zastat Merina, ale ani po tvém seznámení mistra s tím, že to nebyl takový problém, nic nenasvědčovalo, že by pro mladíka měla přijít nějaká milost. Mohl to být nejspíš dáno i jejich vztahem padawan-mistr, který tě snad v dohledné době taky očekával, byť pozice mistra byla velkou otázkou.
Partner? Zajímavý náhled - většina vnímá, jakože je to náš zaměstnavatel, někdo kdo nám platí, abychom dělali pořádek v Republice, ale to je hodně zkreslený pohled. Jediové tu nejsou od toho, aby tu posluhovali senátu, nýbrž Republice a senát je jenom jedním ze zástupců Republiky,
promluvil mistr a tys mohla vnímat, že se snažil volit slova tak, aby to pro tebe bylo co nejvíce uchopitelné i bez hlubší znalosti senátního prostředí.
Při krátkém obhlédnutí stíhaček jsi mohla spatřit, že některé díly byly polepeny speciální páskou, byť ti její význam unikal, rozhodně to vypadalo zajímavě.
Jenže stejně jako nám hrozí temná strana, tak i senát se potýká s vlastními problémy. A jedním z našich úkolů by mělo dohlížet i na tyto věci. Ideálně by každý senátor měl být sluhou svého lidu, své planety s porozuměním většího obrazu - tedy Republiky jako celku. Někteří však chápou především množství kreditů na jejich kontě,
doplnil mistr, když svůj pohled upřel kousek za tebe. Při ohlédnutí sis mohla všimnout, že se k vám konečně blížil očekávaný transport. Následkem toho ti mistr Unhell pokynul a naznačil, aby ses prozatím připojila k ostatním do vytyčeného prostoru na přistávací ploše. Transport byl klasický, jako mnoho dalších, jimiž jsi již mohla cestovat - dvě řady sedadel po dvou, široká okna na stranách a tento měl více než dost místa, aby dost z younglingů mohlo sedět na vlastním místě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Odletová platforma Chrámu Jedi:
Na Merina můj pokus o povzbuzení žádný vliv neměl. Nebyla jsem ale zklamaná. Docela dobře jsem ho chápala. Cítí se teď určitě všelijak a nějaká učednice mu náladu asi ani nespraví. To, že jsem neobměkčila Unhella, nebylo nijak překvapivé, ale kdo nic nezkusí, nic nezíská. Alespoň jsem mohla tušit, co by mohlo čekat v budoucnu mne.
Vycházela jsem z definice senátu,
vysvětlila jsem své myšlenkové pochody. Ale všimla jsem si, že se mistr věnoval tomu, proč uvažování většiny mých spolužáků je špatné, zatímco můj nazor označil za zajímavý. Potěšilo mne to.
Na Unhellova slova jsem přikývla hlavou.
Takže se Jediové mohou postavit celému senátu, kdyby přestal sloužit Republice?
Ptala jsem se v duchu. A protože jsem s mistrem Unhellem nechtěla mluvit na téma Co kdyby... pokusila jsem se otázku si zapamatovat. Položím ji později Lynn. Diskuse na toto téma se totiž mohla pěkně protáhnout.
Ty stíhačky rozhodně byly zajímavé. Možná o krapet zajímavější, než jsem na první pohled odhadovala. Ale neměla jsem ani čas nad nimi nějak hlouběji uvažovat, protože mistr Unhell pokračoval ve vysvětlování. Navíc jsem stejně měla pocit, že ohledně těch stíhaček bych nic kloudného nevymyslela.
Následný mistrův výklad jsem považovala za velmi zajímavý. A to do takové míry, že jsem byla ochotná zabřednout do delší diskuse. Upřímně, kdyby to samé zopakoval v rámci nějaké vyučovací hodiny, tak bych usínala nudou. Těžko odhadovat, čím to mohlo být. Možná osobním přístupem? V každém případě čas na otázky velmi rychle vyprchal. A že jsem jich pár měla. A nejen o senátu. Chtěla jsem vědět, zda selhání senátorů a vlastně i Jediů není také selháním celého systému. Zda se náhodou neocitli špatní lidé na špatném místě. To, co mohlo Jedie přivést na temnou stranu, to samé přece mohlo přivést senátora k honbě za kredity za každou cenu, nebo je to celé jinak? Netušila jsem.
Trošku jsem si povzdechla. Ještě jsem do senátu ani nedorazila a zásoba témat k diskusi s Lynn začínala nabývat velkých rozměrů.
Jen abych na nic nezapomněla. Možná jsem si něco na poznámky vzít mohla...
Následný pokyn mistra byl jasný. Neodporovala jsem. Neměla jsem ani důvod, takže jsem se s mírně zamýšleným výrazem připojila k ostatním. Mlčky jsem nastoupila do trenasportu a... sedla jsem si na první volné místo, které bylo k dispozici. Nijak jsem si nevybírala a ani mne nezajímalo, zda budu sedět sama, nebo s někým ve dvojici. Pokud bych měla sedět s někým, nezeptala jsem se, zda si mohu přisednout. Prostě jsem to udělala. A kdyby ten někdo chtěl někomu držet místo? Tak to je tedy smůla. Jen u mistra a jeho padawana bych udělala výjimku. Tam bych alespoň optala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Odletová platforma Chramu Jedi:
Při nastupování jsi nikterak dlouho neváhala a velmi rychle jsi uzmula místo, které bylo hned za první sedačkou, kde povětšinou seděl mistr a všichni younglingové i padawani byli už při prvních cestách požádáni, aby toto místo neobsazovali. Octla ses tak vedle padawana mistra Unhella, kterému byla tvá přítomnost úplně jedno a jen trochu přihlouple sledoval dění venku. Nicméně jakákoliv šance pro nějakou další a hlubší diskuzi s mistrem byla zmařena hned z počátku, když místo, aby se posadil na vyhrazené místo, tak zamířili k pilotovi transportu, aby jej o něčem instruoval a nějakou dobu tam zůstával i potom, co jste vyrazili dál od Chrámu.

Mohla jsi tak sledovat Chrám v celé své kráse, hlavní věž v prostředku, čtyři dílčí na rozích a to vše na obrovském nexusu, v němž se nacházelo na tisíce členů Řádu. V porovnání s jinými budovami v okolí nebo celkově na Coruscantu snad žádná jednotlivá budova nezabírala takový prostor a nebyla tak významnou dominantou v okolí. Samozřejmě tam byly některé vyšší, nebo zajímavé tvarem, nicméně Chrám celkově prostě vyčníval mnohem více.

Po chvíli jste se pak začali přibližovat k senátu a tehdy před vás již předstoupil mistr Unhell a postavil se tak, abyste to všichni mohli dobře vidět.
Když se teď pozorně podívate z okna na pravé straně, tak budeme oblétat senátní budovy. Hlavní náměstí před ní určitě všichni znáte, to ale tentokrát není naším cílem. Tento výlet chci pojmout tak, abyste senát mohli vidět i jinak, než jako řídící orgán Republiky,
začal s výkladem mistr Unhell a sám popošel blíže k oknu.
Na této straně můžete nyní jasně vidět zásobovací přístupy do senátu - lze zde vidět mnoho stráží. Běžné veřejnosti jsou nepřístupné a provádí se zde mnoho kontrol. Rozhodně to není vhodné místo pro případnou infiltraci - nicméně s přístupem samotných senátorů a obecně VIP osob je to úplně jinak,
pokračoval, zatímco transport obletěl senát dokola a vše mohlo být dobře vidět. A právě v sekci, kterou mistr právě popisoval, začala loď klesat a chystat se na přistání.
Mnohdy stačí jen základní ověření a můžete přistát mezi ostatními senátory. Proto si mnoho z nich najímá vlastní ochranku, navíc senátní garda přichází doprovodit jen některé z nich. S dobrými konexemi je tohle potenciálně slabé místo senátu, ať už pro ohrožení senátorů samotných nebo neoprávněný vstup dovnitř,
pokračoval mistr, zatímco transportér klessal k přistání. Navíc nastala krátká pauza, kdy by se snad někdo mohl na něco zeptat.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Odletová platforma Chramu Jedi:
Merina jsem si moc nevšímala. Zřejmě neměl náladu na nějaký rozhovor. Ne že by mi to nějak extra vadilo. Ani já jsem si nechtěla povídat. A i kdybych si povídat chtěla, nevěděla jsem pořádně, jak začít. Vždyť jsem de facto znala jen jeho jméno. Co se týče mnou zvoleného místa, tak možná blízká přítomnost mistra Unhella mi ani trošku nepřekážela. Vlastně by se dalo říct, že jsem byla spokojená. Alespoň zde nehrozilo žádné pokušení něco vyvádět. Kdykoliv se totiž mohl vratit. A výlet bez jakéhokoliv průšvihu? Tak to beru. Všemi deseti.
To, že si s Merinem nepovídáme bylo vlastně nakonec jenom dobře. Pohled na Chrám byl impozantní. Až se mi trošku tajil dech. Připadala jsem si strašně maličká a bezvýznamná. Chrám jsem sledovala tak dlouho, dokud mi nezmizel z dohledu. Ostatní budovy, kolem kterých jsme letěli, mne ani zdaleka tolik nezaujaly.

V blízkosti Senátu jsme se ocitli celkem rychle. Nebo mi to tak aspoň připadalo. Ani jsem se nestačila nudit. Také před nás bez zbytečné prodlevy předstoupil mistr Unhell.
Ihned na začátku mistrova projevu jsem se pohodlně opřela. Pozorně jsem poslouchala. Musela jsem zhodnotit, zda má smysl dávat pozor. Také jsem mohla trochu lajdačit a doufat, že mi to později u Lynn projde. Ale velmi rychle jsem zhodnotila, že dnes budu opravdu pilná studentka. Mistr Unhell byl vážně dobrej. O výletu do Senátu jsem toho slyšela hodně. Většina historek se shodovala v tom, že je to nuda. Ale ti younglingové, kteří je vyprávěli, asi nebyli v Senátu s Unhellem.
Jakmile se mistr odmlčel, počkala jsem, zda mí kolegové nebudou mít nějaké dotazy. Rozhodně jsem se nechtěla s nikým překřikovat.
Jak často dochází k nějakým mimořádným událostem na základě této nedostatečné kontroly? Máte nějaký odhad toho, kolik neoprávněných osob se teď v Senátu může pohybovat bez toho, aniž by na sebe upozornily? Jak se tyto osoby odhalují?
Zeptala jsem se, pokud otázky nepoložil nějaký youngling přede mnou. Na další slabá místa jsem se neptala. Předpokládala jsem, že nás na ně mistr sám upozorní.
Kéž bychom si mohli takový neoprávněný vstup vyzkoušet...
Povzdechla jsem si v duchu. Ale otázku na toto téma jsem nepoložila. Zdála se mi zbytečná. Myslela jsem si, že odpověď znám. A kladná nebyla.
Po případném zodpovězení dotazů jsem se již pomalu chystala na vystupování. Ale určitě jsem se s nikým nechtěla tlačit. Nevadilo by mi, kdybych si chvíli počkala. Ať první vystoupí ti méně trpěliví. Je lepší chvíli posedět a nemít potom pošlapané nohy.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Transport u senátní budovy:
Byla jsi nakonec první, kdo se rozhodl položit nějakou otázku. Navíc jsi mohla spatřit pro pohledu na své spolužáky mírné zmatení nad tím, co jim právě mistr Unhell říkal, protože všichni čekali něco úplně jiného. Po položení tvých otázek se mistr Unhell jenom spokojeně usmál, když sis mohla všimnout, že přistáváte na místě, které je určené právě pro senátory.
Když budete pozorní, tak za chvilku bude o 17 dalších neoprávněných osob více. Můžeme za to děkovat neopatrnosti asistentky senátora Corulagu, díky níž máme oprávnění přistávat v jejich diplomatické sekci,
zazubil se mistr Unhell. Tys mohla jen zaslechnout něco ve stylu "a je to tu zase" zpoza sebe, kdy si to mumlal mistrův padawan sedící vedle tebe. Pokud to jeho mistr zaslechl, tak nedal nic najevo a spokojeně se držel svého s tím, že ti ještě hodlal věnovat pozornost.
Potíž vězí v tom, že některé tyto průniky jsou senátory žádané, protože v případě korupce si nepřipadají bezpečněji jinde, než právě v senátu samotném. Navíc existují stovky zástěrek, ať už je to v podobě různých fondů, setkání s představenými neziskových organizací a podobně. O to hůře se podobné osoby odhalují. Než vystoupíme, tak ještě vysvětlím, co je cílem dnešní exkurze - chci abyste pochopili, že vždy se na vše musíte dívat z více úhlů, být podezíraví a opatrní i na místech, kde byste to nečekali. Jakožto Jediové musíme právě na toto myslet skoro neustále. Ano, máme jako spojence Sílu, ale mít další znalosti, další dovednosti a výcvik, o to více to potom jenom napomůže ve vašich úkolech, které vás čekají v budoucnosti - teď prosím vystupte a seřaďte se v dvouřadu a pozorně sledujte vše - i to, kde a jestli vůbec nás někdo bude kontrolovat a jak důkladně,
vysvětloval mistr Unhell a transportér začal dokončovat sestup, abyste o chvilku později dosedli na přistávací plochu. Z tvého místa jsi mohla velmi zřetelně zahlédnout vlajku Corulagu, nebo jsi aspoň mohla předpokládat, že to byla tato vlajka, protože patřila místu, kde právě parkoval váš transport.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Transport u senátní budovy:
Narozdíl od svých spolužáků jsem nebyla zmatená a to ani mírně. Spíše překvapená. Velmi mile překvapená. I když budeme za chvíli vystupovat, pohodlně jsem se opřela. Na úsměv mistra Unhella jsem reagovala stejně. I já se na něj usmála.
Páni,
vydechla jsem v duchu, když jsem se dozvěděla, co nás v nejbližší době čeká. Pravdivost slov mistra potvrzovalo i místo, kde jsem asi měli přistávat. Dnešní den se začínal rýsovat v zajímavých barvách a mě se to líbilo.
Je všechno v pořádku? Mohu ti nějak pomoci?
Zareagovala jsem na Merina šeptem. Sice mi v hlavě šrotovalo, že se Merin chová jako malé dítě, ale o jeho motivech jsem ve skutečnosti neměla ani to nejmenší tušení. Takže jsem se místo rychlého odsouzení pokusila nabídnout pomoc. Jestli je vůbec potřebná, to ať posoudí padawan sám.
Na následná mistrova slova jsem přikývla hlavou. Mírně jsem zrudla.
I v Chrámu, mistře? I v Chrámu?
Zeptala jsem se spíše pološeptem a je možné, že mne Unhell ani nezaslechl. Tato lekce, kterou jsem společně s ostatními právě dostala byla za poslední měsíc jedna z těch nejúčinnějších. Nevím, zda to tak pociťovali i ostatní, ale upřímně? Názor mých spolužáků mne nezajímal.
Instrukce jsem poslechla do puntíku. Vstala jsem a zařadila se mezi ostatní, jak si mistr přál. A to, že jsem se s nikým nebavila, tak to jsem vnímala jako bonus. Aspoň mne nikdo nerozptyloval. Chtěla jsem dávat maximální možný pozor, abych si všimla úplně všeho, pokud je to tedy možné. A to nejen proto, že mistr Unhell s námi může mít ještě všelijaké úmysly. Ale jednou se mi právě tyto znalosti můžou velmi hodit.
Vlajku, která označovala místo přistávání jsem si prohlédla a pokusila jsem se o její zapamatování. Úmysly mistra Unhella mohly být všelijaké. Nehodlala jsem riskovat.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Corulagská platforma senátní budovy:
Při nabídce pomoci Merinovi jenom zakroutil hlavou s tím, že tady nic nezmůžeš a dál se tahle konverzace už nerozvíjela. Za to mistr Unhell tvou otázku slyšel a zatvářil se trochu zachmuřeně.
To je dobrá otázka - je na nás samotných, abychom se v Chrámu takovýchto pletich nemuseli obávat. Je samozřejmé, že někteří mistři či členové řady vědí víc než ostatní, včetně různých tajemství, nicméně zde by měli dobře posoudit, jak důležitá taková tajemství jsou. Nicméně problém může být u některých příliš ambiciózních nebo sebevědomích členů Řádu, nejenom temná strana, ale i světštější tužby dovedou svést z cesty a třeba právě na výplatní listinu některého ze senátorů a podobně. Historie nám naneštěstí ukazuje, že takových případů nebylo tak málo, jak bychom nejspíš všichni doufali,
odpověděl ti na rovinu mistr Unhell a toto téma se stalo okamžitě předmětem šuškandy mezi ostatními. Někteří pochybovali, jiné zajímalo jaká tajemství by to mohla být a někteří přicházeli s divokými spekulacemi, že tenhle mistr se tam setkal s tímhle politikem a tak samozřejmě museli něco kout. Nicméně to spíš všechno znělo jako taková dětská zábava.

Po vystoupení a signalizaci transportu, že může odletět jste společně došli až ke vchodu do senátní budovy, kde stál místní strážný. Mistr Unhell bez váhání došel až k němu, chvilku před ním mával datapadem, několikrát použil jméno, které nejspíše patřilo corulagskému senátorovi, aby nakonec strážný něco ukázal a nechával vás v klidu vejít. Celá skupina se pak zastavila až o zatáčku dále již v senátní budově.
Teď jste mohli názorně vidět, že iniciativa na straně infiltrátora poskýtá nečekanou výhodu. Přece, kdo by se šel ptát na směr, když se chce někam vplížit? Jenom ještě doplním, že pro přistání jsme měli příslušné přistávací kódy, jinak by nás samozřejmě mohla čekat výraznější kontrola, každopádně nyní jsme na premisách senátu a to rovnou v sekci, která není běžně veřejnosti přístupná,
vysvětlil mistr a naznačil, abyste vyrazili kupředu. A byť jsi již mohla nějaké exkurze v senátu absolvovat, tak jsi vůbec netušila, kde se vlastně nacházíte, protože všechny dosavadní exkurze byli prováděny v částech přístupných veřejnosti nebo připravených na exkurze.
Nicméně během chvilky jsi mohla vytušit, že míříte do oblasti, kde se řeší administrativní činnosti, i proto, že jste začali postupně potkávat ůrzné bytosti převážně v kancelářském oblečení. Občas jste prošli i okolo nějaké stráže, ale ta vám nevěnovala pozornost a nijak nepředpokládali, že tady vlastně nejste oprávněně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Corulagská platforma senátní budovy:
Unhella jsem pozorně vyslechla. I já se mírně zamračila a umanula jsem si, že budu více na pozoru. Asi bude i pro mne lepší, neustále pochybovat a pokoušet se odhalit motivy i mých mistrů. Minimálně mne pak nikdo nevmanipuluje někam, kam nechci. Jak to ale předvedu v praxi, tak to jsem netušila. Třeba nejsem dost chytrá. Nu, uvidíme.
Nad těmi nejrůznější teoriemi spolužáků jsem jen protočila oči. Byli otravní. Ale upřímně? Možná mne to otravovalo i proto, že já nějaké praštěné teorie ani neměla s kým vymýšlet. Takže jsem po ostatních mrskla jen trošku nepříjemným pohledem a už jen z principu nic takového nevymýšlela.

To, jak rychle a bez problémů jsme se dostali do Senátu mne udivilo. Koukala jsem trošku jak vyoraná myš. Opravdu nečekala, že to může být tak snadné, pokud nám tedy Unhell nechce udělit lekci, se strážným nebyl domluven dříve a teď nás nechce ukolébat falešným ocitem bezpečí. Své otázky jsem položila až v momentě, kdy domluvil mistr. Určitě bych neskákala do řeči. Též jsem si počkala, až v doslechu nebude nikdo nepovolaný. Unhell by mne zajisté pochválil, kdybych nás prozradila.
Je obvyklé, že strážní ke svým povinnostem takto přistupují? Jak ta kontrola měla správně vypadat?
Ptala jsem se. Jedna věc je vymyslet si nějaký krycí příběh (a to ptaní na cestu by mne opravdu nenapadlo), ale něco úplně jiného je lajdáctví, které by mělo být i nějak potrestáno. A na to, že strážný své povinnosti zanedbal, bych si byla ochotna i vsadit, pokud tedy...
To, že otázky kladu jen já, mi vlastně ani nevadilo. Ostatní younglingové mají tu samou možnost. A to, že příležitosti nevyužijí není můj problém. Dnešní výuka mne opravdu bavila, tak jsem byla aktivní. Kdyby mne nebavila... tak spíš přemýšlím nad hloupostmi, nebo aspoň trochu vyrušuji.
Cestou po té administrativní části jsem se rozhlížela kolem sebe a snažila jsem si zapamatovat cestu. V hlavě mi ještě rezonovala i prvotní slova mistra Unhella ohledně opatrnosti a podezíravosti. Nějaké překvapení ze strany Unhella jsem možná i vyloženě čekala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Možná jsi mohla zaraegovat jisté zklámání mistra z toho, že se skoro nikdo neptal, nicméně o to ochotněji se stavěl k odpovědím pro tebe. Určitě jsi to tedy mohla vnímat jako získávání pozitivních bodíků, pokud by se na to tady vlastně hrálo.
Naneštěstí to platí u většiny strážných uvnitř - považují totiž všechny přítomné již za prověřené a tedy oprávněné ke vstupu. Proto se mezi základní principy infiltrace řadí hlavně ty, kdy splynete s prostředím. Tedy cíte, kam přesně jít, vypadáte jako další lidé v té oblasti a máte nastudována bezpečnostní zařízení,
odpověděl mistr Unhell a gestem hlavou ukázal na chodbu vedoucí odtud, kde na konci v rohu byla bezpečnostní kamera. Na tomto místě vás nemohla zahlédnout, stejně jako jste byli rozmístění tak, abyste nepřekáželi.
Správně by strážní i vevnitř měli provádět namátkové kontroly - buď vyžádat průkaz či nějakou formu prověření u zaměstnance, nebo prověřit návštěvu a případně ji doprovodit. Zkuste se zamyslet, kolikrát jste v Chrámu viděli někoho mimo bez doprovodu,
odvětil mistr Unhell a sebejistě se pousmál.
Proto si můj kamarád, který je už padawan pořád stěžuje, že musí hosty svého mistra doprovázet do audienční místnosti,
vyhrkla dívenka, které bylo zhruba k deseti a patřila k nejmladším členům skupiny.
Přesně tak, kromě toho, že Chrám je velký a spletitý, že i někteří rytíři se tam dovedou ztratit, tak všechny návštěvy mají v naprosté většině případů doprovod. Je to nejenom slušnost, ale vlastně i takové bezpečnostní opatření, aby se dotyčný nedostal tam, kam nemá,
prozradil mistr Unhell jeden z faktů, který mohl unikat nejenom younglingům či padawanům, ale i mohem starším a zkušenějším členům Řádu. Vlastně i tebe, stejně jako tvoje spolužáky od malička učili, že návštěvy byste měli vždy doprovázet jakožto projev slušnosti.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Hayasan
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 844
Registrován: 25.1.2013 22:01:44
Czech Republic

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Hayasan »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Nějaké ty pozitivní bodíky mne věru moc nezajímaly. Velmi rychle mohly být vynulovány nějakým průšvihem. Mírné zklamání Unhella bylo pochopitelné. Chtěl nám asi vytvořit zážitek, který si máme pár týdnů pamatovat a ostatní se k tomu stavěli až příliš laxně. Ale chování ostatních z mé skupiny mi bylo tak trošku šumák. Mám svou hlavu, dokážu se rozhodovat sama za sebe a nepotřebuji nikoho kopírovat.
V tom případě už dávno selhal celý systém kontroly, nemyslíte mistře? Proč strážní nemaji za povinnost načíst si nějaké naše povolení ke vstupu? Tím by se přesně vědělo, kde jsme byli, kdy a kdo nás zkontroloval. Také by se vědělo, zda si daný strážný plní své povinnosti a kolik těch namátkových kontrol za určitý čas udělal,
opět jsem se ozvala, protože se mi zdálo, že tento systém má velké trhliny. Nebo je to celé jinak a já jen nemám dostatečné info. Kdo ví, jak to je.
Ahá,
i já se ozvala po nejmladší člence naší skupiny. Je pravda, že informace ohledně přesnějších důvodů doprovodu cizinců v Chrámu byla pro mne nová, ale já už uvažovala jiným směrem.
Takže kdybych se chtěla jednorázově pohybovat bez povolení v Chrámu, mohu alespoň trochu spoléhat na to, že můj doprovod bude dělat otrávený a nepozorný padawan? Dalo by se jej v Chrámu nějak zbavit? Pak ještě nějak odvést pozornost...,
uvažovala jsem nahlas a nijak jsem nepřemýšlela nad tím, že o tomto bezpečnostním opatření se naši mistři až do této chvíle zapomněli zmínit. Mne totiž zaujala možnost infiltrovat samotný Chrám. To by bylo něco... možná i větší dobrodružství než tato infiltrace senátu. A možná by se též přišlo na velké bezpečnostní trhliny. Při představě, že někteří mistři se třeba schválně pokouší o infiltraci do Chrámu, aby odhalili slabá místa v naší ochraně, jsem se trošku pousmála. Samozřejmě,že případný infiltrátor by se mohl pokusit získat zaměstnání v Chrámu apod. ale... to už nebyla taková zábava.
Též jsem se pokusila pohledem vyhledat Merina. Byl nějak moc potichu. Také mohl zmizet, když mistr Unhell strhl pozornost na sebe. Nechtěla jsem, aby (především na mne) nachystal nějaké nečekané překvapení. Jestliže jsem ho neviděla, ihned jsem se na důvod jeho nepřítomnosti ptala.
„Ani to nepřiznáš? Nenasytnost tě žene do záhuby mladá dámo, temnou stranu zde vnímám ...“
Jordi Linx

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: Výcvik pro Hayasan(Ann Vrei)

Příspěvek od Jordi Linx »

Coruscant, Administrační sekce senátu:
Některé věci na zdejším systému kontroly se ti nezdály a hned si neváhala se svými úvahami pochlubit dále mistru Unhellovi. Ten byl jenom spokojen s tím,že se někdo alespoň více zajímal, byť na první pohled zatím aktuální lekce zaujala všechny přítomné.
Jedna věc je mít povinnost a druhá je ji vykonávat. Samozřejmě, že si nás měli zkontrolovat už při vstupu, nicméně už tehdy byl strážný informovaný o tom, že jsme přistáli se svolením v diplomatické zóně. A jak jsem zmínil, svým přístupem jsem mu toto potvrdil - došel tedy k předpokladu, že je vše v pořádku a byl jsem sem někým odpovědným přizván. Získat povolení pro přístání zde není tak jednoduché a navíc jak bylo častěčně řečeno, je zde hodně věcí, které se množí snaží udržet mimo evidenci. Pominu ta méně legální a zmíním třeba tajná setkání mezi různými senátory, kteří si zjišťují, kdo jak bude hlasovat u další volby a snaží se získávat jiné na svou stranu, aby o tom protistrana nevěděla,
odvětil ti mistr Unhell a rukama se pokousil virtuálně obsáhnout celý senát.
Vše tohle je jeden velmi komplikovaný mechanismus a dost věcí je zde optimalizováno, pokud to tak můžeme říci, aby probíhalo co nejhladčeji, nicméně se to pak odráži na možnosti vniknutí, jakmile funkci senátu pochopíte. Z toho nám pak vyplývá, že nejdůležitější složkou je mít informace, jako například ty, které mám já a využil jsem je pro naši neohlášenou exkurzi zde. Navíc spousta senátor, aspoň těch vlivnějších, mají ještě vlastní ochranku a dvojníky,
doplnil mistr k tvojí otázce.
Stávají se samozřejmě situace, kdy padawani ztrátí doprovod, nicméně vězte, že mistři je potom za to kárají, že Merine? A uvědomte si ještě jednu věc, neřekl jsem, že doprovázení je jediné bezpečnostní opatření v Chrámu. Stráže u dveří, u všech důležitých míst, nehledě na to, že většina Jediů si ne-Jediů procházejících po Chrámu zeptá a nabídne jim doprovod do míst, kam se potřebují dostat. Nehledě na další systémy, o nichž zatím nemusíte vědět. Nyní ale budeme pokračovat dál, naším dalším cílem je omrknout zdejší zásobování, jídelnu a obecně zázemí pro stravování a občerstvení,
uzavřel mistr diskuzi na téma Chráma a neopomněl zmínit svého padawana, který jen bezelstně pokrčil rameny, jakoby se vlastně nic nestalo. Mohla sis i všimnout, že se držel tak, aby skupinu jistil v zadu a nikdo z younglingů se tak nemohl jen tak ztratit nebo oddělit. Nicméně jsi nabila dojmu, že jeho pozornost byla relativně roztříštěná a nejspíše si přál být odsud už pryč.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Výcvik SR“