Rovnováha Síly

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Rovnováha Síly

Příspěvek od Ryen »

(Rád bych upozornil, že tento příběh neodpovídá canonu - jde o "alternativní" verzi SW univerza. ;) )

Děj je rozdělen do tří kapitol:
1. První mise
2. Jedi vs Sith
3. Vyvolený


První mise

4 BBY
Na centrum Coruscantu, nyní nazývaného Imperiální centrum, se snesl temný soumrak. Oblaka byla dnešní večer krvavě rudá, jakoby snad i nebe tušilo úděl nadcházející noci... noci temnější než všechny ostatní. Lidský samozvaný rytíř Jedi Ethan Dess se v tichosti plížil větracími šachtami Císařského paláce. Nemohl uvěřit tomu, že je skutečně tady. Po několikaletém shromažďování informací a plánování přišel den D!
Přestože byl již jen krůček od svého cíle, necítil žádnou radost ani zadostiučinění. Přestože splnění jeho úkolu bude nejspíše důvodem k oslavám po celé galaxii a probudí novou naději v srdcích všech lidí žijících pod stínem Impéria, Ethan nebude oním oslavovaným hrdinou. V té době už bude v Síle a Impérium nikdy nedovolí, aby jméno atentátníka proniklo na veřejnost. I tak ovšem Jedi musí splnit svou povinnost! Přestože je jeho mise sebevražedná, protože nemá šanci dostat se z Paláce živý... Přestože se jeho jméno nezapíše do dějin, musí to vykonat. Musí zabít Darth Vadera!
Ethana od cíle dělilo ještě několik desítek metrů větrací šachty. Musel se pohybovat velice opatrně, aby nebyl nikým zaslechnut. Plížení bylo dlouhé a jednotvárné, proto Jedi Dess začal vzpomínat na své poslední setkání s Lordem Vaderem...

19 BBY

Mistře, kdy přijmeme nějakou misi? Už se nemůžu dočkat, až se podívám mimo Chrám. Jsem připraven na svět tam venku, opravdu! dožadoval se odpovědi mladý chlapec.
Mistr Jinn Quen se pousmál. Klid, mladý padawane. Byl jsi mi přidělen teprve včera a už bys chtěl do boje? Vím, že jsi výborný bojovník, ale to není vše! Jedi se musí učit i jiným věcem... například trpělivosti.
Ethan se chvíli kochal pohledem na noční oblohu, kterou měl díky výhledu z balkonu, na kterém se se svým mistrem právě nacházel, jako na dlani a přemýšlel o Jinnových slovech. Děláte si ze mně srandu, usoudil po chvíli.
Tentokrát se mistr Quen neubránil smíchu. Ale ne - to bych si k tobě nedovolil. Mám tě přeci vést a učit a ne si z tebe utahovat, hm? provrtal moudrým pohledem chlapce.
Ethan se začervenal. Už zase si připadal jako u zkoušek. Byla to řečnická otázka, nebo by ze sebe měl vytrousit nějakou odpověď? Nerad by svého nového mistra zklamal. Jinn byl moudrý a autoritatní typ. Přesto si ho většina younglingů oblíbila spíše pro jeho veselou a přívětivou povahu. Dess byl skutečně rád, že si vybral jako padawana právě jeho.

Než chlapec stačil vymyslet vhodnou odpověď, vyrušil ho z přemýšlení náhlý zvuk výbuchu následovaný mohutným otřesem. Dess se zmateně vyklonil z balkonu, aby viděl, kde se co stalo. Jeho mistr ho však stáhl zpátky.
Ne Ethane, ten rána byla příliš blízko... něco se stalo tady v Chrámu.
Ale co... co se mohlo stát? Tady? děsil se padawan.
Pojď, zjistíme to, prohlásil mistr a rozeběhl se chodbou připravujíc si světelný meč. Když to Ethan viděl, chopil se také svého meče. Byl čerstvě vyrobený, ještě ho ani nestačil vyzkoušet při cvičení. Dvojice nestačila doběhnout ani nakonec chodby, když se zpoza rohu vyřítili další dva rytíři Jedi - Marc a Dran'kel. Ethan je znal jen od vidění.
Co se děje? zavolal na ně mistr Quen.
Útočí na nás, vykřikl Dran.
Ale kdo?
Kloni! Pětistá první legie... vraždí Jedie!
Dřív než-li někdo stačil říct něco dalšího, přistály u nohou Jediů dva termální detonátory.
Pozor! vykřikl Quen, ovšem bylo už pozdě. Výbuch způsobil, že se těla obou Jediů vypařila na místě. Jinn stihl jen tak tak vyslat Sílu, aby jeho i padawana ochránila před letícími troskami stěn. Ethan několik sekund nevnímal nic... Byla to první smrt, se kterou se setkal přímo. A hned dva Jediové najednou! Až nyní si uvědomil, jak byl naivní, když si myslel, že Jedie je téměř nemožné zabít. Probuzení horší než rána mezi oči... Až po chvíli si uvědomil, že na něj Quen mluví.
V pořádku? Jsi v pořádku, chlapče? Musíme jít.
V tu chvíli na chodbu poklusem doběhli čtyři klonoví vojáci. Pravděpodobně ti, kteří vrhli výbušniny pod Marca s Dranem. Mistr Quen neotálel a aktivoval světelný meč, který se okamžitě začal míhat vzduchem a odrážel přesné střely nepřátel. Ethan také aktivoval svoji zbraň a přestože byl ve skutečné akci poprvé, z výcviků si pamatoval, co má dělat. Nechal sebou proudit Sílu a jeho ruce se začali instinktivně kmitat, jak měnil polohu čepele tak, aby pokaždé stála v dráze příchozím střelám. Netrvalo dlouho a klony ležely bezvládně na podlaze.
Poběž! pobídl mistr Ethana a oba se rozeběhli chodbami. Chtěl jsi přijmout nějakou misi? Tak tady ji máš - tvoje první mise, padawane. Cílem je ji přežít, pamatuj! Tak se drž u mně a všechno bude v pořádku, dobře?
Padawan takovou zkázu neviděl ani v holofilmech. Čím více se blížili k centru Chrámu, tím víc viděli hořících místností, zbořených pilířů a co bylo nejhorší stále častěji zakopávali o mrtvá těla. Těla klonů i Jediů... Všech bez rozdílu - novicové, younglingové, padawani, rytíři i mistři. Vojáci si nevybírali své oběti a očividně nebrali zajatce. Kdo to mohl udělat? Kdo udělil klonům takový rozkaz?!

Mistře, podívejte! vykřikl chlapec, když v jedné z místností uviděl konečně nějakého živého rytíře. Quen okamžitě změnil směr a zamířil k přeživšímu. Ethan, který byl blíž, se dostal do místnosti jako první. I tady ležela mrtvá těla, povětšinou padawanů. Uprostřed té zkázy nestál nikdo jiný, než opěvovaný hrdina Klonových válek Anakin Skywalker.
Anakine! Jsem tak rád, že jsi tady! S tebou se určitě probijeme. Že ano mistře? otočil se Ethan na Jinna. Mistrův pohled mu ovšem nahnal husí kůži. Očividně nebyl tak rád, že tady Skywalkera vidí, protože v jeho očích se odrážela hrůza... a strach. Čas jakoby se v tu chvíli zastavil a Ethan to najednou pocítil. Něco s čím se ještě nikdy nesetkal. Dotýkala se ho Síla, ale ne ta životodárná a podporující, ale mrazivá a děs nahánející... Temná strana zde byla přítomna!
Neotáčej se k němu zády! zakřičel mistr Quen na padawana. Dess se díky tomu v poslední vteřině vyhnul Anakinovu meči, který by mu jinak jistě setnul hlavu. Anakin protočil svou zbraň v ruce a chystal se padawanovi uštědřit další smrtící ránu. To už se k němu ale dostal mistr Quen a útok zablokoval svým mečem. Následně z levé ruky vyslal mohutný proud Síly a odhodil Anakina ke stěně.
Běž! otočil se na Ethana. Ten ovšem váhal. No tak poslechni mně! Na souboj se sithem ještě nejsi připravený. Schovej se a já si tě potom najdu!
Padawan věděl, že jeho přítomnost by mistra pouze rozptylovala, proto se rozhodl uposlechnout.
Sithem... to slovo Desse zasáhlo jako otrávený šíp přímo do srdce. Jak běžel chodbami, došlo mu to. Ano - taková temnota nemohla vyvěrat z nikoho jiného než ze samotného sitha.

Hej Ethe! Padawan se otočil jakmile zaslechl své jméno. U jednoho ze vstupů na přistávací rampu uviděl svého přítele z Chrámu - staršího padawana Zetta Jukassu. Pojď Ethe, probijeme se - na přístávací rampě je jich jenom pár. Musíme utéct!
Dess však váhal. Promiň Zette, ale mám tu mistra - musím na něj počkat. Bodnutí u srdce a náhlý příval smutku bez jakkékoliv příčiny Ethanovi ovšem prozradily, že jeho mistr již nepřijde. Padawan cítil přítomnost smrti. Mistr Quen právě splynul se Sílou. To ne... mistře...
Podívej, zakřičel Zett, který právě vykouknul z okna. To je senátor Organa. A má vznášedlo - musíme se k němu dostat!
Zette počkej! zvolal Ethan, ovšem bylo pozdě. Jukassa již vyšel ven a rozeběhl se přímo do náruče smrti. Dess tak mohl vidět z okna smrt dalšího přítele...
Neměl však čas truchlit, protože ve vedlejší chodbě zaslechl známý zvuk pochodu. Blížili se další klonoví vojáci. Ethan neměl kam se tady schovat a věděl, že celé skupině klonů nemá šanci se ubránit. Nechtěl zemřít! Proto v zoufalství udělal jedinou věc, která ho v tu chvíli napadla. Položil se ke stěne obličejem dolů a předstíral, že je jen jedna z dalších mrtvol povalujících se po chodbě.
Když vojáci pochodovali kolem něj, ani nedutal.V té chvíli cítil jen strach. Strach z toho, že tady zemře... Strach z toho, co bude, když přežije...


4 BBY

A je to tady... zašeptal sám pro sebe Ethan a nacvičeným pohybem seskočil z větrací šachty rovnou do soukromých prostor Lorda Vadera.
Naposledy upravil(a) Ryen dne 23.3.2011 01:37:27, celkem upraveno 1 x.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Jedi vs Sith

Temný pán se podle očekávání před chvílí vrátil ze slyšení u Císaře a nyní čekal zde. Zcela sám... čekal na svůj osud, aniž by to věděl. Ethan tušil, že sith se s ním bude chtít vypořádat osobně a nepřivolá posily. Věřil tomu, protože mu v podstatě nic jiného nezbývalo.
Jakmile jeho nohy s plesknutím dopadly na podlahu, Temný pán se bleskurychle otočil na patě a aktivoval svůj světelný meč.
Takže jsi mne nevycítil, konstatoval Dess, když uviděl Lordovu reakci. Na několik vteřin, které se zdály být hodinami, zavládlo mezi Jediem a sithem napjaté ticho, které bylo pravidelně prořezáváno pouze Vaderovými nádechy a výdechy.
Přišel jsi mne zabít, oznámil Temný pán jakoby se nechumelilo.
Nepředstírej přehnanou moudrost, Vadere. Můj úmysl by byl jasný každému. Ethanova ruka se nedbale přiblížila k rukojeti jeho meče. Sith na tento pohyb nijak nereagoval a dál stál jako socha. Jeho mrazivý klid tváří v tvář nepříteli Dessa trochu znervózňoval.
Nejsi první...
Cože? nechápal Ethan.
Nejsi první Jedi, který mne chce zabít. A nejsi první, kterého zabiju já... ani zdaleka. Čím, myslíš, že jsi tak vyjímečný, abys to zrovna ty dokázal?
Tento prostý dotaz donutil Dessa dát najevo svou nervozitu prostřednictvím nejistého výrazu ve tváři. Byl připravený na střed s Temnou stranou, na souboj na život a na smrt... ale jednu věc si doteď nepřipustil - fakt, že by mohl prohrát.
Vzpomínám si na tebe, přerušil Vader Ethanovy myšlenky, než ze sebe stačil vytlačit kloudnou odpověď. Ty jsi Ethan Dess, mám pravdu? Tvé pokusy o sabotáže na imperiálních základnách již vstoupily ve všeobecnou známost. Poslední informace o tobě říkají, že jsi pátral po Yodovi. Řekni, byl jsi úspěšný?
Jedi chvíli přemýšlel. Chce Lord jen rozptýlit jeho pozornost a připravit si tak volné pole k útoku? Chce si jen poklábosit před soubojem? Nebo ho to opravdu zajímá? Koneckonců proč neodpovědět, pomyslel si Dess. Když nevyzradím nic důležitého.
Částečně, odpověděl opatrně. Mistra Yodu jsem nakonec nalezl a vysvětlil mu svůj plán. Ale on odmítl přidat se ke mně. Nevím proč... Kdyby tady byl, stál by nyní před Císařem stejně jako já teď před tebou.
Ale to už tu přeci jednou bylo, uchechtl se Vader, přičemž stále nehnutě stál. Imperátor tehdy Yodu porazil a já jsem s Obi-Wanem prohrál vlastní vinou. Ale už jsem se poučil.
Konečně se pohnul, když začal pomalu, ale jistě kroužit kolem Ethana. Ten odpověděl stejným pohybem a položil ruku na svůj meč.
Yoda byl kdysi mocný a moudrý bojovník. Ale po jeho potupné porážce zbaběle utekl a schoval se jako každý jiný Jedi. Rytíři Jedi byli vždy příliš pasivní, aby udělali, co je třeba a podívej, jak to s vámi dopadlo. Vládnou pouze ti, kteří se nebojí uchopit moc do vlastních rukou!
Zmlkni! vykřikl ve vzteku Ethan a aktivoval svůj světelný meč. Zuřivost jím cloumala a i když si uvědomoval, že Vader se v něm určitě úmyslně snaží probudit temnou stranu, v tu chvíli se tomu nebránil. Pokud ho hněv posílí, aby sitha porazil, budiž. I ty jsi byl Jedi nebo už jsi zapomněl? Ty jsi zbabělec, zklamal jsi všechny, kteří v tebe věřili! Všechny - a teď si tu jen tak stojíš a bez lítosti mluvíš o těch, které jsi po tisících zabíjel! Nikdo přeci nemůže být tak zkažený - nikdo!
Dess si moc dobře uvědomoval, že se nyní nachází temné straně blíže než kdykoliv jindy. Teď mu to ale bylo jedno. Právě ze sebe vypustil léta potlačované emoce.
I můj mistr v tebe věřil, pokračoval již klidným hlasem. Pamatuješ si na něj? Pamatuješ na Jinna Quena?
Po chvíli, kdy Lord pravděpodobně procházel své vzpomínky, ticho prořízl Vaderův smích. Mistr Quen? Takže ty jsi... No jistě! Ty jsi ten, chlapec, který při čistce v Chrámu utekl přímo před mým mečem. Ano, ano vzpomínám si na tebe Ethane Dessi. Myslel jsem, že jsi tehdy zemřel s ostatními. Ale tys přežil, to je chvályhodné. Lord se opět zastavil a zůstal na místě. Chceš vědět, jak zemřel tvůj mistr, chlapče? Bojoval jako skutečný Jedi. S klidem a přesností. Síla byla s ním... Ale Temná strana byla na mé straně a té se nemohl rovnat. Když jsem s ním skončil, nepoznal bys jeho tvář. Nedopřál jsem mu rychlou smrt... Žadonil, abych ho nechal naživu předtím, než jsem proklál jeho srdce.

Lháři! vykřikl Ethan pod náporem nové vlny hněvu. Věděl, že Vader si ten konec vymyslel kvůli provokaci, ale nezajímalo ho to. Takhle o jeho mistrovi mluvit nebude! Skokem překonal vzdálenost mezi nimi a zaútočil zeshora. Temný pán byl připraven a útok tak s lehkostí odbyl, proto Dess pokračoval sérií rychlých zuřivých seků a vpichů. V hlavě mu pulzovala jediná myšlenka - zabít! Lord se plně soustředil, aby každý Ethanův úder odrazil a ve vhodné chvíli zablokoval jeho meč, čímž souboj na pár sekund zastavil.
Takhle to nemělo být... Měl se tu odehrát souboj mezi Jedim a sithem, to ano. Ale Vader měl být tím sithem a Ethan oním Jedim. Nyní ovšem z Temného pána vyzařoval klid a soustředění, zatímco Dess sebou nechával proudit hněv a posiloval jím svůj útok. Takhle to nemělo být...
Darth Vader vyslal proti soupeři proud Síly, čímž ho odhodil na židle stojící opodál. Díky nim Ethan ztratil rovnováhu a spadl mezi ně. Lord na nic nečekal a započal s útokem. Jedi se ani nestačil zvednout, proto byl nyní nucen bojovat v polosedu a chaoticky ustupovat před nepřítelem tím, že se šoupal po zadku. Kolem dvojice začaly létat třísky, což nasvědčovalo tomu, že židle již nikdy nebudou použitelné.
Jak potupné, vysmíval se Vader. Chrabrý Jedi, který mne přišel zabít, se tu přede mnou plazí jako huttí mládě.
Ethan věděl, že nepřítel má v tomhle pravdu. Proto uděřil Sílou do toho, co zbylo z nábytku, čímž vmetl třísky do Vaderových očí. Tedy ne že by mu mohly skutečně vniknout do očí přes jeho masku, ovšem rozptýlily jeho pozornost natolik, aby se mladý Jedi zvedl ze země. Zřejmě ale přecenil svoji lest, protože ještě než se stihl narovnat, zasáhla jeho hrudník Lordova umělá noha a vyrazila mu dech. Ethan upustil meč přitom, jak lapal po dechu a instinktivně ustupoval před nepřítelem.
Vader využil jeho rozptýlení, Sílou ho chytil pod krkem a vyzdvihl do vzduchu. Dess se nezmohl na nic víc, než že položil ruce na krk, jakoby se tím snad mohl stisku zbavit.
Pro-prosím... vykoktal Ethan.
Nepros! přikázal Vader. Zemři jako Jedi a ne jako zbabělec. Zemři se ctí jako tvůj mistr!

To byla poslední slova, která Dess slyšel. Zbytek Vaderova monologu už mu splynul do nesmyslných zvuků zamlžených díky ztrácejícímu se vědomí. Ještě než podlehl temnotě, jež se mu drala do mysli, a nechal náruč smrti, aby ho objala, pozvedl Ethan svůj mlžící se zrak a spatřil Jeho. Malý zelený mužíček, který po staletí svou silou a moudrostí svítil jako maják naděje pro všechny rytíře Jedi, sledoval z bezpečí větrací šachty Jediovu smrt.
Mistře Yodo, proč jste mne nechal zemřít? Co jste to udělal?
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Vyvolený

Na sebe hrdý ty jsi, hm?
Darth Vaderem projela vlna překvapení a zděšení zároveň, když uslyšel starý známý hlas. Otočil se a přál si, aby ho pouze šálil sluch. Ovšem nebylo tomu tak. Skutečně naproti němu stanul samotný mistr Yoda.
Dalšího Jedi ty zabils. Ptám se - na sebe hrdý ty jsi?
Proč jste ho nechal zemřít? ukázal zmateně Temný pán na Ethanovo tělo, místo aby odpověděl na mistrovu otázku.
Nenechal, řekl smutně Yoda. Příliš pozdě přišel jsem na to, abych padawana zachránil.
Nebyl rytířem? tázal se Vader.
Nebyl, zněla odpověď. Sám se tak nazýval, protože myslel si, že připraven je. Ten omyl život ho stál.
Mistr začal pomalu kulhavým krokem přecházet po místnosti. Přesně tak si ho Vader pamatoval z dob, kdy ještě býval Anakinem. Tehdy byl Yoda ještě autoritou, ale nyní spíše připomínal staříka zdrceného tíhou osudu.
Proč jste tady? položil Lord otázku, na kterou ovšem nechtěl znát odpověď.
Abych rytíře Jedi zachránil, odvětil prostě Yoda.
Na to je pozdě, poukázal Vader.
O Ethanovi však já nehovořím, zakroutil mistr hlavou a pousmál se.
Darth Vader chvíli přemýšlel, co to může znamenat. Nějaká hádanka či co? Po pár sekundách ovšem zjistil, že v tom žádný chyták není. Mistr hovořil narovinu.
Mně už není pomoci! ohradil se proti Yodovi.
Pomoci není člověku, který vzdal to, oznámil mistr s úsměvem. A život vzdávají jen zbabělci. Zbabělec snad jsi ty?
Teprve teď, když už bylo pozdě, si Temný pán uvědomil, že se neměl s Yodou pouštět do diskuze. Starý mistr přišel s přibývajícím věkem o mnohé, ale ne o schopnosti zahnat člověka svými slovy do kouta. Vader o sobě samozřejmě neřekne, že je zbabělec. Ale když řekne, že není, uzná, že pravdu má Yoda a ne on.
Slábnete, mistře, změnil Lord téma a tajně doufal, že k předchozímu se Yoda nebude chtít vrátit. S přibývajícím věkem slábne nejen vaše tělo, ale i mysl. Pamatuji si, že posledně jste udělal, co bylo třeba - sám jste šel zlikvidovat Císaře a Obi-Wana jste poslal, aby odstranil mně... A teď tu jen stojíte a snažíte se mi promluvit do duše? Jak hluboko jste klesl.
Je slabostí snad život chtít zachránit místo zničit jej? opáčil Yoda.
Slabostí je neudělat v danou chvíli, co je třeba, prohlásil vítězoslavně Vader.
Mistr nechal tuto poznámku bez reakce. Místo toho pomalu došel k Ethanovu tělu, sklonil se nad tím a soucitně mu zatlačil oči. Poté upřel svůj zrak na sitha.
Když už Lord nemohl déle snést napjaté ticho, položil otázku: Proč si myslíte, že ve mně je ještě něco k záchraně?
To nemyslím si jen já, prohlásil Yoda vážným hlasem. I člověk, jehož názoru více sis vážil, téhož názoru byl.
Kdo, mistře? chtěl vědět Vader. Teprve teď si uvědomil, že Yodu oslovuje "mistře". Hrozný zlozvyk.
Člověk, který drahý ti byl. Senátorka Padmé Amidala, odpověděl stařičký mistr a zadíval se hloubavým pohledem na sitha, pozorně sledujíc jeho reakci.
O Padmé nechci mluvit! oznámil Vader.
Její poslední slova patřily ti, pokračoval Yoda a ignoroval Lordovo přání. Věděl jsi to, hm? Ovšemže ne... S posledním výdechem víru svou, že v tobě dobro se skrývá, vyjádřila.
Jak můžete znát její poslední slova?! vykřikl Vader. Nebyl jste u její smrti!
Na Mustafaru Padmé nezemřela, oznámil Yoda prostě.
V tu chvíli se s Temným pánem zatočil celý svět. Ve vzpomínkách se vrátil kamsi do minulosti... Do chvíle, kdy ve vzteku napadl svou ženu. Vzpomínka, která ho dodnes děsí ve snech - když vlastníma rukama zabil svou milovanou. A teď si nakráčí mistr Yoda sem - přímo do Císařského paláce - a nevzrušeně oznámí, že jeho žena tehdy přežila.
Kdy? Kde? Vader byl příliš omámen na to, aby dokázal použít ty slova ve větě.
Ještě ten den na Polis Massa senátorka zemřela... žalem.
Vidíš? Imperátor celou dobu závojem lží tě obestíral. Já však pravdu hovořím ti!

Pravdu? zopakoval Lord, když opět nabyl schopnosti poskládat dohromady celou větu. Ale jakou pravdu?
Že odčinit, co napáchal jsi, můžeš, odpověděl mistr. Odpusť sám sobě a ke mně přidej se. Kde mistr Kenobi nachází se já vím. Když síly spojíme, můžeme Císaře svrhnout a tyranii ukončit. Ty přeci Vyvolený jsi, hm? Anakin nastolit rovnováhu Síly může... a nastolí!
Už dávno jsem přestal věřit na Vyvoleného,
prohlásil Vader smutně a ani se nepozastavil nad tím, že ho Yoda nazval Anakinem.
Věřit zase začni, řekl přívětivě Yoda a jeho oči zvlhly. Natáhl svou ruku a nabídl ji Vaderovi. Yoda pomůže ti s tím. I mistr Kenobi...
Vadera bodnulo u srdce. Věděl, že ve skutečnosti nikdy nechtěl být sithem. Že by se při první příležitosti vymanil z Císařova područí. A jak rád by se ještě jednou setkal s Obi-Wanem. Ale ani v nejdivočejších snech ho nenapadlo, že se mu jednou té příležitosti dostane... Je to skoro jako vykoupení. Ovšem může ho přijmout?

Vader začal váhavě natahovat ruku, aby ji mohl Yodovi podat.
V tu chvíli ovšem zničehonic tělo starého mistra zachvátila modrá záře a mrštila jím o stěnu. Když se Temný pán vzpamatoval z úleku, uvědomil si, že modrou záři způsobily sithské blesky. A ty mohly vyjít pouze z jedněch rukou...
Jak dojemné, zaduněl místností krákavý Císařův hlas. Stařec přišel žadonit o poslední šanci.
Imperátor ač malé postavy zaplňoval svou přítomností celou místnost. Vzduch byl nyní přímo nasáklý Temnou stranou. Tvář starého sitha se zkroutila ve zlomyslném úšklebku. V této galaxii již pro tebe není místo, Yodo. Ani pro nikoho jako ty!
Rád opět potkávám tě, Císaři. Vidím, že Temná strana tvému vzhledu prospívá, dovolil si zavtipkovat na Imperátorův účet Yoda potom, co potlačil záchvat kašle a s námahou se zvedl na nohy.
Říkej, co chceš, starče. Ale tentokrát odsud živý neodejdeš! prohlásil vítězoslavně Palpatine.
Jeden z nás dnes v noci se Sílou splyne, vskutku, upřesnil Yoda. Ale který... to těžko říct.
Myslíš si, že máš šanci?
vysmíval se dále Imperátor.
Co já myslím si nyní nepodstatné je! Tato volba na nás nezáleží. Někdo jiný naše osudy v rukou má. Zde Anakin rozhodnout se musí! ukázal mistr na Vadera.
Anakin je mrtev! prohlásil zuřivě Císař a vyslal proti Yodovi proud Síly.
To starý mistr nečekal, proto ho sithův stisk vyzdvihl do vzduchu a přimáčkl na stěnu. Jedi se okamžitě koncentroval a začal proti Císařově Síle vyvíjet odpor.
Vader sledoval, jak dvě zřejmě nejmocnější osoby této galaxie spolu soupeří. Oba kdysi tak mocní a autoritativní a nyní zesláblí faktorem, před který neuteče žádná živá bytost - stářím.
Na co čekáš, lorde Vadere? zahřměl Imperátor. Zabij ho!
Vader okamžitě zamířil k Yodovi. Ovšem ne proto, že by chtěl, ale z pouhého zvyku plnit automaticky Císařovu vůli. Jakmile si toto uvědomil, zaváhal.
Když si jeho pochybností všiml starý Jedi, prohlásil: Jen na tobě toto rozhodnutí je. Konej podle srdce svého a ne podle vůle Císařovi.
Temnému pánovi se zatočila hlava z rozhodnutí před kterým stál. Až příliš mu to připomínalo ony okamžiky před smrtí mistra Windua tehdy v kancléřově kanceláři. Tenkrát se rozhodl špatně - teď už to ví. Ale jak se má rozhodnout teď? Ano, chce se vymanit z vlivu Císaře... ba co víc - chce ho zlikvidovat. Ale je připraven přejít zpět na Světlou stranu? A kde je jistota, že společně s Yodou starého sitha porazí? Nyní byli oba příliš zaměstnáni a oba zranitelní... ale koho setnout?

Své srdce poslechni, Anakine. Ty víš, na které straně barikády máš být.

Neposlouchej toho starého blázna a zabij ho, Lorde Vadere!


Temný pán už déle to rozhodování nevydržel... Aktivoval světelný meč a s výkřikem plným zoufalství zabořil čepel do těla svého pokušitele...

Yodovo tělo dopadlo bezvládně na zem. Smrtelná jizva po světelném meči se táhla od jeho pravého ramene až po levý bok a skrz ní unikaly z mistrova těla poslední zbytky života. K překvapení všech ovšem mistrovo tělo znenadání zmizelo a zbyla po něm jen potrhaná tunika. Vaderovy myšlenky se však příliš upínaly ke ztrátě jeho poslední naděje, než aby se nad tím pozastavoval.
Výborně, lorde Vadere. Výborně... pochválil sith svého učedníka, který byl již navždy v jeho moci.


19 BBY

Mistři Jedi Mace Windu, Yoda a Obi-Wan Kenobi spolu právě vedli důležitou diskuzi, zatímco je transportní plavidlo třídy LAAT/i přepravovalo na místo setkání s wookijským vyslancem.
Promiňtě mi to mistře, prohlásil Kenobi směrem k Winduovi. Ale copak není Vyvolený. Nemá zničit sithy a obnovit rovnováhu Síly?
To se říká v Proroctví,
ohradil se Mace.
Proroctví mohlo nesprávně pochopeno být, vložil se do diskuze Yoda. Windu souhlasně přikývl.
Určitě mně nezklame, řekl Obi-Wan pevným hlasem. Nikdy to neudělal!
Doufám, že pravdu máš,
prohlásil mistr Yoda, zatímco výsadkový člun začal pomalu přistávat.



Ano - Proroctví skutečně mohlo být nesprávně pochopeno. Mluví se v něm o Tom, jež nastolí rovnováhu Síly. Rytíři Jedi samozřejmě věřili tomu, že rovnováha Síly bude nastolena zničením sithů. Ovšem nemůže tomu být i naopak? Nemůže být rovnováha Síly nastolena zničením rytířů Jedi?
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“