Nejasná budoucnost

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Nejasná budoucnost

Příspěvek od East.Wood »

kapitola první



Coruscant, budova senátu, hlavní sál (40 BBY)

... a tak mi dovolte, abych závěrem znovu upozornil, že já jako zástupce planety Alderaan a stejně tak mi přátelé z rady Jedi nedopustíme, aby Republika byla pošpiněna a zrazena někým, kdo touží jen po moci a rozvratu naší společnosti!"

Bail Organa dokončil jeden ze svých plamenných projevů při zasedání senátu a jako vždy sklidil bouřlivý aplaus, přestože někteří senátoři nesdíleli jeho náklonnost k Jediům. Pravdou bylo, že Bail věřil, že Jediové jako ochránci míru v galaxii byli i jeho zárukou, ovšem nejvyšší kancléř Valorum byl toho názoru, že Republika se musí se svými odpůrci a nepřáteli utkat především na poli diplomacie a dohod. Alderaanský senátor již dávno věděl, že Republice může hrozit i daleko nepříjemnější konflikt a byl v každodenním spojení s velmistrem řádu Jedi Yodou, aby ho infomroval o tom jak se politická situace po celé Republice vyvíjí.

Právě vycházel z velkého senátního sálu, když se k němu připojil Free Tao, senátor a zástupce planety Ryloth. Blaženě se usmíval a pronesl slavnostně: "No, senátore Organo, myslím, že nyní se vám povedlo to, oč usilujete posledních několik měsíců a to přesvědčit naprostou většinu našich kolegů, že teď už se Republika nemusí bát vnějších vlivů, neboť řád Jedi vždy byl a bude naším spojencem a ochráncem." Než stačil Bail odpovědět, došli do vedlejšího křídla senátní budovy a Twi´lek s rozloučením zamířil ke dveřím své pracovny a ponechal jej svému osudu... Pomyslel si něco o Taově rádoby dialogu s ním a přešel do spojovací chodby G4, která ústila do senátního hangáru. Každý politik tam měl buďto osobní stíhačku, nebo speeder, pokud byl místní, ale tomuto druhu dopravy důvěřovalo jen málo senátorů, kteří tvrdili, že "samotný politik na cestách je snadným terčem pro všechny jeho nepřátele..." I Bail teď raději přesedlal a namísto svého vznášedla zamířil na palubu přichystané Corelliánské korvety třídy CR-90, kde na něj již čekala 12-ti členná posádka a několik astromechanických droidů. Co nevidět se měla loď zvednout z přístavu a odletět Corellianskou trasou směrem na Alderaan. Domů, pomyslel si Organa, už se nemohu dočkat, až uvidím domov!

Jeho příjemné myšlenky však přerušilo náhlé hlášení bezpečnostní služby: "Senátore Organo, měl byste se okamžitě dostavit do kanceláře odletového dispečera, dostali jsme naléhavou kódovanou zprávu zprávu!" Panebože co se to zase děje, zrovna když mám letět za rodinou...ach! povzdechl si, aniž tušil, že zpráva byla vyslána z jeho sídla v hlavním městě Alderaanu...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola druhá



Coruscant, hangár senátní budovy

Bail Organa byl připraven odletět s posádkou své konzulární lodi Tantive IV na svůj domovský svět, planetu Alderaan a setkat se opět po náročných týdnech v senátu a po několika rozsáhlých debatách s politiky různých ras a postavení se svou ženou Brehou. Těšil se na pár dní odpočinku a shledání, chtěl prověřit, co se stalo nového v královském paláci a užívat si. Jenže místo toho teď musel poněkud změnit své plány...

Na přivolání hlavním dispečerem se dostavil do jeho kanceláře. Trochu podrážděně a znuděně se zeptal dispečera, co se děje, že to nemůže počkat do jeho odletu. "Pane, je to důležité, volá velitel ochranky z vašeho paláce na Alderaanu, něco je s vaší ženou..." Bail vykřikl: "Cože, co se stalo?!" a hnal se k holografickému projektoru. Na něm se objevil modravý obraz Isarua Omina, vynikajícího důstojníka a velitele jeho senátní stráže a ochranky. Třesoucí se obraz jej zobrazoval v jeho tradičně narovnaném postoji, kterak podával Organovi hlášení: "Pane, hlásím, že v královském paláci se před hodinou událo cosi nečekaného. Strážníci našli při obhlídce muže, jak se dobývá do vašich soukromých komnat - zřejmě to byl jen zlodějíček. Když však hlídka vyzvala neznámého muže, aby se vzdal, vypálil na ně dvakrát z malého blasteru a začal prchat chodbami... Při útěku narazil na vaši paní a... " Než stačil velitel doříct větu, byl rázně přerušen: "Co je jí, Isaru???" přerušil ho vyděšeně Bail. "Je v pořádku, útočník jí neublížil, jen porazil na zem, zřejmě ani neměl potuchy, na koho narazil. Paní Breha nyní odpočívá ve svém pokoji." ujïstil senátora Omin. "Pronásledování nemělo dlouhého trvání, byl jsem přivolán a společně jsme pachatele dopadli! Bohužel se stále bránil a zastřelil jednoho z mých mužů, museli jsme jej tedy zneškodnit! Předtím, než zemřel, našli jsme u něj datapad. Nechtěl jsem však dát rozkaz k jeho prozkoumání a nalezení možných informací o tom muži, než se vrátíte z Coruscantu."

Bail Organa si nejprve hluboce oddechl, vzápětí se však napřímil a řekl Ominovi: "Výborně, udělal jste dobře, hned, jak budeme připraveni, vyrazíme na cestu na Alderaan, čekejte mne co nejdříve!" a s těmi slovy se obraz jeho velitele ochranky ztratil. Bail se přimhouřenýma očima zadíval do okna kanceláře a nahlásil pilotovi Tantive IV, aby ihned připravil loď ke startu. "Musíme hned letět domů" řekl. Poděkoval za zprávu zmatenému dispečerovi a uháněl s pilotem do hangáru.

Zanedlouho již Corellianská loď směřovala na orbitální dráhu Coruscantu a Bail spěchal domů vyšetřit, kdo a proč se chtěl dostat do jeho soukromé rezidence a především chtěl co možná nejdříve vidět svou milovanou manželku Brehu.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola třetí



Alderaan, hlavní město, královský palác

Breha Organa zamžourala na stropní světlo svého pokoje a poté se nad ní objevila ustaraná tvář jeho manžela. "Breho, miláčku, jsi v pořádku? To jsem já, Bail! Jsem u Tebe..." Posadila se na postel a objala svého muže. "Konečně, nemohla jsem se Tě dočkat!"

Poté Breha vyprávěla Bailovi stručně, co se před jeho příletem přihodilo a ujišťovala jej, že jí nic není, odnesla střet s vetřelcem jen několika oděrkami po pádu na zem. Bail se ještě jednou ujistil, že je v pořádku a radil jí, ať si ještě projistotu odpočine, že bude ve své pracovně, kdyby jej pořebovala.

Sedl si do svého pohodlného křesla a komunikační konzolou si zavolal velitele ochranky. Isaru Omin během několika okamžiků stál v pozoru před Bailem a podával mu hlášení, stejně, jako před několika hodinami ve zprávě na Coruscant. Senátor se opřel do křesla a Omin mu podával datapad, který zajistili u mrtvého muže. Nedůvěřivě si jej prohlížel ze všech stran a poté aktivoval přístroj. Na displeji se objevily poslední záznamy:
Přípravy na dokončení projektu proběhly dle časového plánu, součástky jsou kompletní a sestavení prototypu mi zabere ne víc, než několik dní. Zbývá mi opatřit si několik velmi drahých dílů, které ale bezpečně najdu v technickém skladišti v královském paláci... Ihned po ukončení práce zašlu technické údaje a parametry B-1. Cena prototypu dle dohody. S pozdravem váš věrný doktor Carriloas Dwarg.
Bail Organa si zachmuřeně hladil své vousy a na čele se mu udělalo několik vrásek. Po chvíli pohlédl na stejně bezmocně se tvářícího Omina a pronesl zamyšleně: "No, myslím, že tímhle se dá zodpovědět jen velmi málo informací o tom zneškodněném pachateli. Už víme, že zde chtěl zřejmě krást nějaké díly z našeho skladiště a zřejmě se omylem dostal nějakým způsobem do mých komnat. Nešlo mu o peníze, nebo o přepadení Brehy, chtěl jen určité věci. Ale o jaký prototyp jde, co ten člověk vynalezl a komu chtěl sdělit výsledek své práce???" říkal si víceméně pro sebe a hned dodal: "Isaru, zjistetě co nejdříve, kdo to byl ten Dwarg, kde sídlil a s kým měl v poslední době kontakty ať už zde, na Alderaanu, či někde jinde..." Poté si stoupnul k oknu své pracovny a zamyšleně se zadíval na vrcholky kopců nedaleko svého paláce: "Musíme zjistit, co měl ten člověk tak cenného na prodej, že kvůli tomu položil svůj život..." Isaru Omin jen přikývl a beze slova šel splnit senátorovy příkazy.


Coruscant, senátní budova

Byl podvečer téhož dne a v senátní budově již téměř nikdo nebyl, vyjma strážných, uklízecích droidů a několika senátorů, kteří hodlali pracovat ve svých kancelářích dlouho do noci. Mezi nimi byl i Finis Valorum, čerstvě zvolený kancléř, který nechtěl ponechat nic náhodě a hned v prvních dnech svého "úřadování" seděl nad všemožnými dokumenty, žádostmi a zákony a pečlivě se připravoval na každý další den v senátu.

V téže budově, ale o několik pater výše se nacházela soukromá kajuta jistého senátora, který zrovna seděl na svém křesle a díval se na holografický přenos ze své domovské planety. V projektoru se objevila postava, oděná do vznešené tuniky, zdobené složitým vzorem. Senátor poté vstal a osoba na druhém konci vysílání začala hovořit: "Zavolal jsem vás, protože jsem se dozvěděl, že náš člověk na Alderaanu byl dnes kontaktován ohledně našeho tajného projektu, ale neodpověděl. Chci, abyste zjistil, co se stalo - pokud však nastaly koplikace, nestojím o nepříjemnosti a už vůbce ne o svědky, jestli mi rozumíte..." Politik přikývl a odpověděl: "Rozumím, pane, zjistím, co se děje a s případnými potížemi se určitě vypořádáme. Buďte bez obav!" Po krátkém rozhovoru přenos skončil a senátor neprodleně opustil svou rezidenci, aby zajistil vše potřebné...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola čtvrtá



Coruscant, před senátní budovou

Byl pošmourný večer a z potemnělé oblohy se snášely provázky deště. Na ulicích Coruscantu, města, které nikdy nespí, se našlo jen velmi málo bytostí, kterým nečas nevadil a bloumaly po okolí i v tomhle počasí.

Jednou z těchto postav byla i neznámá osoba, zahalená celá v černém pršiplášti, která se spěchem vykročila z hlavního vchodu senátní budovy a směřovala k východním skladištním blokům, asi 400 metrů vzdáleným... Zřejmě ignorovala jak déšť, tak případné svědky, neboť bez ohlížení kráčela potemnělými ulicemi a nedbala šplouchání vody pod svou lehce promočenou obuví. Proč taky, za chvíli zas bude v teple své kanceláře, kde si dá horký drink a sedne si ke krbu do vyhřátého křesla...

Při těchto úvahách došel neznámý k vratům skladiště FA-25 a otevřel trochu zastaralá vrata, které ihned za sebou zavřel letmým stiskem ovladače. Uvnitř oklepal mokrý plášť a rozhlížel se po spoře osvětleném skladištním prostoru. Najednou se ozvaly zvuky, které nápadně připomínaly nabíjení zbraně. Z temného stínu se vylouply obrysy mohutnější postavy, jako by se zde zjevil duch... A jakmile se postava přiblížila matné záři stropního světla, bylo možné ji alespoň zčásti identifikovat: Byl to zřejmě humanoidní tvor, velikostí ovšem lehce převyšoval dospělého člověka. Měl na hlavě přilbu s titanové oceli s hledím, které svítilo temně rudou barvou, zřejmě pro noční vidění. Na sobě pak nesl lehký oděv s ochrannými pláty na ramenou a hrudi. Byl ozbrojen těžkým blasterem DT - 57 a zřejmě měl permanentně odjištěnou zbraň, neboť i nyní mířil na příchozího a hrubým hlasem na něj promluvil: "Hej vy tam, kdo jste?" "Myslím, že právě na mne tu čekáte, milý příteli" odpověděl senátor, který si nyní sundal plášť, takže mu bylo vidět do tváře - byl to Lott Dod, neimoidianský zástupce Obchodní federace, který v senátu mocně, avšak ne moc úspěšně hájil zájmy svých představených, kteří už několik let drželi otěže obchodních cest v mnoha systémech Galaxie.

Také jeho protějšek, když poznal, že přišel ten, na něhož čekal, sundal si svou přilbu, aby mu bylo vidět do tváře. Objevila se nepříjemně vzhlížející tvář člověka, který zřejmě zažil střet s ohněm - ten mu popálil polovinu tváře - takže jen jedno oko teď pozorně pozorovalo Doda, místo toho druhého svítil zelený senzor zraku, implantovaný do vypáleného očního důlku... "Nejsem váš přítel, na to nezapomínejte! Jsem tu jen proto, že místokrál Gunray mě dostatečně zásobuje kredity vždy, když je
potřebuji. A nikdy jsem mu neodmítnul jedinou službu. Tak přejděme rovnou k věci!"
nehodlal se neznámý muž moc vybavovat.

Lott Dod se netvářil nijak nadšeně z toho, že musí spolupracovat s takovým neurvalcem a to se již setkal s řadou nájemných vrahů, lovců lidí a špiónů. Lehce povýšeně se zatvářil na onoho muže a odvětil:"Ovšem, ovšem, hned budete informován o svém úkolu. Řekněte mi ale nejdříve, dokážete za tak vysoké odměny plnit své úlohy na sto procent?" a při téhle otázce se Dod lehce a ironicky usmál. Tentokráte se chlapík zle podíval na senátora, udělal krok vpřed a výhrůžně na něj upřel pohled svým jedním okem: "Myslím, že jste ještě neslyšel o Argusi Jovanovi, lovci z Mustafaru, že? Jinak byste se mnou jednal s o trošku větší úctou!" "Z Mustafaru říkáte?" podivil se Dod. "Ano, z té vulkanické planety. Pracoval jsem tam na stavbě základny pro těžaře, ale nešťastnou náhodou - jak říkali mí nadřízení - jsem se popálil o lávu, jak račte vidět! Ale nebyla to náhoda, to vám říkám!! Za všechno mohl ten zatracený droid, který mě tam poslal po hlavě! Od té doby nesnáším droidy a každého, kdo se mi připletl do cesty, jsem rozložil na součástky, ze kterých byl vyrobenej..." a při posledních slovech se přímo ďábelsky rozchechtal...

Neimoidián ho s nedůvěrou pozoroval a couvl o pár kroků zpátky, protože s takovým maniakem, jakým byl ten Jovan, si nebylo radno zahrávat. Přesto se napřímil a rádoby povýšeným hlasem, ze kterého byl cítit lehký strach, řekl: "Nepřišel jsem tady, abych poslouchal váš dojemný příběh, ale abych vám zadal jasné instrukce od místokrále, takže buď budete spolupracovat, nebo se rozlučte s kredity!" Lovec se jen uchechtl a o poznání mírnějším hlasem odpověděl: "No jo, vždyť už poslouchám..."
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola pátá



Alderaan, hlavní město, královský palác

Bail Organa čekal za stolem ve své pracovně a nervózně poklepával prsty o jeho desku. Neměl to ve zvyku, avšak posledními událostmi byl poněkud rozrušený a nervozitu takhle vyháněl ze svého těla. Čekal na zprávu od velitele své ochranky, Isarua Omina. Měl zjistit podrobnosti o neznám doktoru Dwargovi, který podle všeho vynalezl něco, co chystal také náležitě zpeněžit... Ovšem pro koho pracoval, co bylo tak důležitého, že kvůli tomu nasadil svůj krk a co musel sehnat zrovna v paláci???

Tyto a jiné otázky Bailovi doslova svištěly hlavou jak závodní kluzáky, když jej vyrušil zvuk komlinku. Zapnul komunikační okruh a slyšel Omina, jak vzrušeně hlásí svému nadřízenému: "Pane senátora, máme to!!! Našli jsme v databázi informace o tom zabitém. Chcete je poslat k vám do kanceláře?" Organa se opřel do svého křesla a po chvilce váhání odpověděl: "Ne! Tyto informace jsou citlivější, než se zdá... Příjdu do komunikačního centra za vámi. Připravte mi, prosím, detailní rozbor situace. Konec!" a s těmito slovy přerušil spojení s Ominem.

Ještě se šel krátce přesvědčit, že jeho žena klidně spí a přesunul se o dvě patra níže, do přízemí královského paláce. Velitel jeho ochranky tam v jedné menší místnosti navrhl pro Organu komunikační centrum s kamerovým systémem, senzorovými čidly a dalšími bezpečnostními opatřeními, která byla pro život královské rodiny nezbytná. Nebezpečí, jež sebou nesla práce senátora, byla na každém kroku a Bail si chtěl být jist, že bude na vše připraven dříve, než ho situace zaskočí a on nebude moci ochránit své blízké.

Sešel se s Ominem a jedním poddůstojníkem u komunikačního panelu a požádal je o hlášení. Omin si tiše odkašlal a počal sdělovat získané informace: "Pane, zjistili jsme, že onen doktor Carriloas Dwarg žije...vlastně žil na okraji města, směrem k zemědělským koloniíím na východ od našeho paláce. Tam měl zařízenou podzemní laboratoř a dílnu, kde zřejmě pracoval na svém tajném projektu. Prozatím jsme zjistili, že za poslední 3 týdny koupil ve městě značné množtví různých součástek a obvodů, jen málo z nich ovšem legálně..." a při tom posledním slovu se významně zadíval na Organu... "Většinu zboží nakoupil od ne zrovna známých a běžných prodejců, takže se jen těžko dal určit seznam těchto koupených součástí. Nicméně vše poté pečlivě schovával v té své podzemní pevnůstce, kde pracoval na onom projektu, který na svém datapadu popsal jako B-1. Zjistili jsme od jednoho chovatele Nerfů, který má svou farmu nedaleko od jeho laboratoře, že Dwarg byl často vídán, jak rozmlouvá s piloty a obchodníky, ale o čem, to je nám zatím neznámo. Mimo městské trhy a obchody s technikou v podstatě neměl žádné jiné místo, kde by se zdržoval. Takže naším cílem by teď měla být jeho skrýš, tam se snad dozvíme více..." a s tímto konstatováním se tázavě zahleděl na zamyšleného senátora. Bail Organa se nemusel moc rozmýšlet, v těchto zásadních rozhodnutích vždy důvěřoval svému zástupci pro bezpečnost a proto bez rozmýšlení pokynul Ominovi, ať okamžitě svolá své muže a vyšle hlídku na okrajovou část města, aby prozkoumala doupě toho tajemného vynálezce. "Rozumím, pane!" řekl úsečně Isaru Omin a přesunul se ke komunikační konzoli: "Ronathe, svolej své chlapy, za deset minut chci mít tříčlennou hlídku u hlavního vchodu, kde je budu čekat s instrukcemi!" zněl rozkaz pro komunikačního poddůstojníka...

Coruscant, skladiště FA-25

Lott Dod odešel a Argus Jovan ještě chvíli stál a nedůvěřivě koukal za přivírajícími se vraty nákladního prostoru. Právě dostal úkol odletět na Alderaan a zjistit, proč doktor ve službách Obchodní federace Carriloas Dwarg nekomunikuje s ústředím a neodesílá potřebná data k utajenému projektu. "Kdyby se vyskytly potíže", řekl doslova senátor Dod, "postarejte se, aby se svěděk nedostal do spárů Alderaanských úřadů..."
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 14.11.2009 15:33:24, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola šestá



Alderaan, hlavní město, královský palác

V těchto dnech panovalo v hlavním městě Alderaanu pěkné počasí a všude bylo plno světla, zeleně a vůně rostlin. V tomto počasí měli všichni obyvatelé příjemnou náladu a nikdo by si tedy ani nepomyslel, že nedaleko odtud, za hranicemi města, by se mělo odehrávat něco, co má způsobit všem Alderaanským občanům veliké starosti...

Právě nyní se v okrajových ulicích dal spozorovat pochod skupinky mužů v uniformách královské ochranky, neboli palácové stráže, jak jim říkali mnozí obyvatelé. Bail Organa a jeho žena byli u zdejších lidí v oblibě, měli je rádi a tudíž nepovažovali vojáky jako známku nějaké nadřazenosti a nadvlády vůči nim... I teď, když jednotka o 5 mužích procházela poměrně přelidněnými ulicemi města, jako to ostatně bývalo vždy v odpoledních hodinách, zdravili se všichni její členové s místními usedlíky, salutovala procházejícím dámám a všemožně se snažila nebudit příliš velký rozruch a předstírala, že je na rutinní obchůzce. To samé jim ostatně nařídil jejich velitel, který kráčel v jejich čele...

Isaru Omin se ještě jednou nepatrně pootočil za chůze k ostatním vojákům a polohlasem opakoval nejdůležitější instrukce: "Pánové, znovu připomínám, že nejdeme do válečné vřavy! Naším úkolem je najít a obsadit sídlo bývalého vynálezce doktora Dwarga, zajistit jeho úkryt a hledat informace o jeho poslední práci. Je docela dobře možné, že měl Dwarg spojence, nebo byl ozbrojen a nikdo neví, kdo nebo co může v jeho obydlí být, nebo co tam měl uschováno... Proto upozorňuju, že zbraně budete mít odjištěny a budete pečlivě sledovat okolní situaci. Zajistíme co je třeba, zkontrolujeme co máme a padáme pryč, je vám to všem jasné?" a s těmito slovy se zastavil a úplně se obrátil ke svým mužům. Ti ne zrovna nahlas, ale pevnými hlasy přitakali a Omin se tak znovu dal do pohybu...

Došli až na okrajovou část zdejší kolonie, až tam, kde sídlili místní farmáři a měli v těchto čtvrtích své příbytky a za hranicemi města pak své malé farmy, kde se snažili zajistit obživu pro své rodiny. Obešli dvě větší budovy, kde obchodníci čile nabízeli zemědělské zboží a přešli na druhou stranu ulice. Cestou mezi těmito obchůdky se pojednou vynořili na rozlehlé planině, na kterou navazovalo pásmo skalnatých hřebenů přímo za hranicemi města. "Tak, odtud už je náš cíl jen 5 minut chůze, připravte se!" Zněl rozkaz Omina a jeho zástupce, desátník Leydatt pokynul třem svým kolegům, aby se rozestoupili do formace, která zajistila maximální krytí skupiny a zároveň každý člen mohl plně operovat na svém prostoru. Blížili se k tajnému úkrytu ještě tajemnějšího člověka, kterého se nepodařilo udržet naživu, aby mohl podat svěděctví o svých nekalých výzkumech. Teď se během několika málo okamžiků měl Isaru Omin a jeho skupinka palácové stráže dozvědět, co skrýval onen doktor Dwarg za tajemství. A poněkud drahé tajemství. Měl za ně inkasovat velkou sumu kreditů, místo toho ale přišel o mnohem cennější věc...
Naposledy upravil(a) East.Wood dne 14.11.2009 15:33:47, celkem upraveno 1 x.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola sedmá



Alderaan, oblast za hlavním městem

Jen několik málo minut od posledních příbytků farmářů, až tam, kde se začínají tyčit skalní útvary, z jejichž vrcholků by jistě byl krásný výhled na celé hlavní město i s královskou rezidencí Baila Organy, tam se nalézala poměrně nízká budova, spíše čtvercový útvar, jehož vchod byl pod úrovní okolního povrchu a k němuž se scházelo pěti schody. Ta budova nebyla budovou v pravém slova smyslu, byl to jen vstupní prostor, který neměl víc, než tři krát tři metry a na výšku se sem vlezl sotva urostlý dospělý muž. Z této "předsníně" však vedly dvoje dveře - po otevření těch prvních, nových, udržovaných a méně používaných se návštěvníkovi naskytl pohled na nevelký obytný pokoj majitele s běžným vybavením a technikou, jakou lze vidět v mnoha ubikacích ve městech.

Ovšem ty druhé, na první pohled zastaralé dveře s opotřebenými okraji a ohmataným ovládáním, ty ústily do chodby, spoře osvětlené a chladné. Touto chodbou by se host majitele dostal do tajných prostorů a jelikož zde nebyl povolen vstup, nikdo, kromě stálého obyvatele příbytku, o těch místnostech nevěděl. Skrývalo se tu množství materiálu, tajných projektů na velikých plánech a poměrně dost patentů a technických nástrojů a přístrojů.

Doktor Carriloas Dwarg byl v podstatě neustále v oněch ukrytých prostorech a v obytné místnosi se zdržoval jen velmi málo a jen, pokud se chtěl pár hodin prospat, nebo se najíst. A i jídlo kolikrát konzumoval při svých výzkumech a tak mu přišel vhod malý astromechanický droid, předělaný na jednoduchého sluhu a poslíčka. V tomhle byl Dwarg mistr svého oboru, dokázal udělat i zázraky s hromádkou šrotu...

Teď bloudil droid s označením R3-T8 v prostorech podzemního úkrytu a marně hledal svého pána a přetvořitele. Nevěděl, že ten už nikdy nepřijde a nebude chtít využít jeho služeb. Příbytkem se neslo jeho zmatené pípání a mechanické zvuky, připomínající smutné vzlyky... Jak malý droid projížděl chodbou, aby se znovu a znovu přesvědčil o prázdnosti domu, najednou se před ním otevřely dveře ze vstupní místnosti a v nich se tyčila mohutná postava v přilbě, lehkém brnění a se zbraní v ruce. Člověk, nebo kdo byl ten neznámý, sklonil hlavu a letmým pohledem prozkoumal droida a když zjistil, že droid nebude pro něj nijak nebezpečný, obešel ho a mířil do nitra tajných dílen. Po chvíli, která netrvala ani minutu, se zase objevil v chodbě a tentokráte se zastavil přímo před astromechem a nyní si je změřil neúprosným pohledem od vrcholku "hlavy" až po pojízdný spodek robůtka... Poté si sundal helmu a když se v matném světle objevila zohavená tvář, R3-T8 zapípal tentokrát nějak úzkostlivě. Muž jen zlostně skřivil tvář při pohledu na nenáviděného "mechanického zmetka" a spíše pro sebe ucedil skrze zuby: "No tak, plecháči, kde je doktůrek? Mám s ním menší obchodní jednání!"
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola osmá



Alderaan, hlavní město, královský palác

Bail Organa si právě přisedl ke svému poradci, který seděl nad nějakými papíry v královské knihovně a psal patrně na zítřejší oficiální setkání Baila s občany města proslov, který měl senátor říkat. Organa však byl muž plamenné řeči a slova se mu v hlavě vynořovala za pochodu myšlenek a tak stejně, jako vždy, i teď přišel k Taruusi Bnagovi, přátelsky mu položil ruku na rameno a s lehkým úsměvem prohodil: "Ale Taruusi, co to zas děláš? Neříkal jsem Ti už snad stokrát, že proslovy si připravuji zde, ve své hlavě?" a při těchto slovech si sáhl na čelo. Když už chtěl Bailův poradce něco vykoktat, rychle dodal: "Je to od Tebe pěkné, ale věř, že to není zapotřebí, raději běž domů, za svou paní, beztak už je pozdě..." Bnag si jen třesoucí rukou postaršího muže utřel pot z čela, posunul si brýle výše na nos, odkašlal si a tiše odpověděl: "Pane Organo, já vím, že tohle vždy dělám zbytečně, znám vás přeci od té doby, co jste nastoupil na vládnoucí post tady, na Alderaanu, ale co kdyby se tyhle proslovy jednou mohly hodit a ..." Nedokončil větu, neboť se zadíval do Bailových laskavých očí a tam četl zase jeho klidná slova, že je rád, že tu Taruus pracuje, pomáhá mu a stará se, aby mu nic nechybělo... Zaleskla se mu slza v očích a roztřeseným hlasem pronesl: "Pane, já vím, že se staráte o mír a klid naší planety. Ale mám zlé předtuchy, ten člověk, kterého jste dopadli a zneškodnili, byl zlý, moc zlý, určitě chystal nějakou zradu, něco příšerného..." a těmi posledními slovy se již neudržel a tiše zavzlykal. Bail položil ruku na jeho rameno a utěšil starce, že bude vše v naprostém pořádku, jakmile se vrátí Isaru Omin se svými lidmi a podá mu konečné zprávy o neznámém... Alespoň v duchu o tom přesvědčoval sám sebe, že to tak bude...

Alderaan, oblast za hlavním městem

Isaru se teď plížil neslyšně k nízké budově, kterou nikdy předtím neviděl v této oblasti a nyní na ni upozornil své muže, kteří jej potichu následovali, připraveni na všechno. Jelikož už padla tma, obezřetně postupovali vpřed. Byli zoceleni výcvikem, tudíž nezaznamenali žádnou známku strachu z toho, co je v objektu čeká a to i přesto, že je to neznámé místo s neznámými obyvateli, pokud tam ještě nějací byli...

Stáli teď všichni asi 10 metrů od hlavního vchodu a Omin gestem poslal desátníka Leydatta a jednoho muže, aby prozkoumali a zajistili vchod pro ostatní. Ti dva se nenechali pobízet a v mžiku byli tichými skoky u dveří a čekali, zda neuslyší nějaké zvuky... Když se dostatečně poslechem ujistili, že je zde klid, otevřeli dveře do budovy a vstoupili do malé předsíně. Dva vchody dál do nitra obydlí dávaly tušit stížení situace. Desátník vytáhl vysílačku a tichým hlasem podal zprávu velteli: "Pane, jsou tu další dva vchody, potřebujeme zajistit předpokoj, abychom mohli..." zbytek již však nedořekl, protože jeden z vchodů se prudce rozevřel a na prahu chodby stála mohutná postava v podivné zbroji a mířila na něj blasterem a vypadala, že nebude váhat střílet, pokud jí k tomu dá desátník podnět...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola devátá



Alderaan, příbytek doktora Dwarga

Argus Jovan se od droida příliš nedozvěděl o jeho pánovi, kterého lovec právě hledal. Pochopil asi jen to, že Dwarg odešel do města hledat a koupit, nebo jinak sehnat určité součástky na své výzkumy. Věděl od senátora Doda, že pracuje pro Neimoidiany a má pro ně v současnosti veliké plány. Tudíž bylo nesmírně důležité se s doktorem spojit a zjistit, zda vše běží, jak má. Pokud by ovšem zjistil, že Dwarg má problémy, nebo byl odhalen a zajmut místními úřady, nezbývalo nic jiného, než se ho v tichosti zbavit. V tom měl Argus určitou výhodu - nedělal tenhle druh zakázky poprvé...

Rozhodl se, že se vrátí do města, sežene si levný nocleh a ráno se poptá v místních podnicích, jestli o Dwargovi někdo neslyšel... Už chtěl vykročit ze dveří do předsíně, když v tom uslyšel otevírající se hlavní dveře. Stál a naslouchal, když v tom se ozval hlas! Někdo volal vysílačkou posilu. A sakra, budou potíže! pomyslel si, ale byl rychlejší, než jeho myšlenka a rázně otevřel dveře, blaster připravený k palbě na nepřítele. Nečekal, že by se z ničeho nic objevil majitel domu, takže předpokládal někoho cizího a tudíž nebezpečného! A jen co se dveře pohnuly, už věděl, že se nemýlil; objeila se silueta dvou postav a když Argus rozsvítil senzory světla, viděl, kdo že to přišel navštívit doktora, nebo slídit v jeho skrýši - Alderaanští vojáci!

Mezitím se velitel Omin snažil monitorovat celou situaci uvnitř doupěte, ale znemožňovala to jednak tma, která v postupujícím večeru téměř zahalila celé okolí a pak také neznalost terénu. Věděl, že desátník s prvním vojákem vstoupili do domu, ale neznal situaci uvnitř. Až po chvíli se Leydatt ozval a sdělil velícímu Ominovi, že by rádi postoupili dále do nitra skrýše, ale potřebují zajistit první místnost. Velitel se okamžitě rozhodl přistoupit s druhým ze svých mužů ke vchodu a obsadit tak strategické místo a usnadnit prohledávání domu. Tu se však včas zarazil, neboť slyšel ve vysílačce přerušení hlášení svého zástupce a doufal, že se přeslechl, když se ozval i třetí a neznámý hlas, vyzývající jeho muže, aby odhodili zbraně, jinak je po nich!! Omin zadržel vojáka, který se chystal vydat se s ním ke vchodu a tiše mu naznačil, co se děje. "Leydatt má potíže! Rychle a nepozorovaně se dostaneme k hlavním dvěřím a vyrazíme jim na pomoc." zašeptal, ale více už oba dva uniformovaní muži nestihli... Ozvala se ohlušující rána a po ní záblesk výbuchu!
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola desátá



Alderaan, příbytek doktora Dwarga

Vypadalo to, že Argus Jovan překvapil vojáky nepřipravené, ti rozhodně nečekali, že by je někdo mohl v domněle opuštěné rezidenci Carriloase Dwarga někdo zaskočit. Teď, když na ně mířil svou zbraní a držel je tak v šachu, neměli jinou možnost, než stát a nehýbat se. Samozřejmě jim dal Jovan očekávaný povel: "Ať už jste kdokoliv, koukejte odhodit svý zbraně a ruce dejte nejvýše, jak můžete a to hned!" a při tomhle rozkazu zněl jeho neúprosný, chraplavý hlas zcela vážně a vojáci neměli nejmenší chuť udělat něco, co by jej mohlo naštvat. Oni byli ti v nevýhodě, i když samozřejmě mysleli na to, jak se dostat z této v podstatě bezvýchodné situace. Desátníka Leydatta naštěstí nenapadlo nic jednoduššího, než zapnutou vysílačku ponechat v pohotovosti připnutou k límci jeho obleku, tudíž jeho společníci venku mohli slyšet, co se uvnitř děje...

Jovan si obezřetně přešel od dveří doprostřed nevelké předsíně a pokynul dvěma zajatcům, aby si přešli na jeho místo, k ústí tmavé chodby, odkud je před chvílí překvapil. Vojáci poslechli a obešli jej z uctivé vzdálenosti. Nyní je chtěl lovec prohledat a odebrat jim veškerou výzbroj, aby je měl plně pod kontrolou. S mířící zbraní na jejich hrudě zamířil rovnou k nim, ale nevšiml si, že malý a nenápadný droid, který se celou dobu schovával za dvěma alderaanskými vojáky, teď rozrazil jejich postavení a prudce strčil do Jovanových nohou. Ten zavrávoral a jelikož nečekal překážku v chůzi, dopadl tvrdě na zem. To ovšem stačilo vojínovi, aby si sáhl ke svému pasu a z opasku vyndal výbušný balík, který stačil odhodit k ležícímu tělu Jovana. Ten se teď snažil zvednout, ale vojáci se bleskově vrhli k hlavnímu vchodu a jeden z nich zasáhl lovce dobře mířeným kopem do brady. Tím jej zcela ochromil a donutil opět klesnout k zemi. Oba se pak vyřítili z předsíně a voják, který položil výbušninu, teď vytáhl z opasku také malý spouštěcí ovladač a bez váhání aktivoval bombu...

Ozvala se příšerná rána, jelikož při útěku stačili zavřít hlavní dveře od domu a detonace tudíž způsobila v relativně malém prostoru silný a stlačený výbuch. Oba vojáci, skákajíce ze dveří jen zakřičeli na velitele Omina a svého kolegu:" K zemi!!!" a oba se svorně poroučeli tamtéž.

Takto zůstali dobrých několik minut, než se prach usadil a kolem doznívala ozvěna výbuchu, nesoucí se skalními útvary. Nyní vstal jako první Isaru Omin a zkoumal pohledem okolní situaci. Zaostřil zrak na trosky, z nichž vycházel zčernalý dým a řekl svým mužům: "Mám pocit, že jste právě kompletně zahladili stopy nejen za důležitým doktorem, ale navíc i za tím, kdo vás tam vyrušil! Co se tam vevnitř u všech slimáků stalo?" a se zamračeným pohledem se otočil k dvěma zachránivších se vojákům. Ti viděli na svém veliteli, že neodhadli situaci zcela dobře a znemožnili získání informací, pro které se sem vypravili. Jeden promluvil poněkud zklíčeně: "Pane, byli jsme překvapeni ze zálohy, nějaký ozbrojený muž nás chtěl oddělat. Nemohli jsme jinak, než jej zneškodnit..." Velitel ale oponoval jejich ne zcela přijatelnému řešení: "A to jste museli u toho natropit takový nepořádek? Podívete se, všechny informace šly momentálně do háje!!! Co řekneme senátoru Organovi, hm??" Vojáci se jen rezignovaně dívali k zemi: "Je nám to velice líto, pane. Udělali jsme chybu..." "To teda udělali..." s povzdechem konstatoval jejich velitel a ještě jednou se podíval na kouřící trosky Dwargova domu. Omin se ani nechtěl zdržovat prohledáním sutin a zavelel odchod a čtveřice vojáků se vydala zpět k městu, aby v královském paláci podala hlášení o neúspěchu celé mise...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

kapitola jedenáctá



Alderaan, královský palác

"...takže jsme museli zneškodnit nečekaného útočníka a tím i definitivně pohřbít odkaz tajemného doktora Carriloase Dwarga a jeho neméně tajného výzkumu. Ještě jednou se Vám, veličenstvo, omlouvám za nezdar veledůležité akce. Jsem si jist, že po rozsáhlejším pátrání v našem městě dojdeme brzy zdárnému konci a budeme mít dostatečné informace o všem, co se v Dwargově skrýši dělo!"

Poslední slova svého dlouhého a podrobného hlášení řekl Isaru Omin, velitel královské ochranky, s odhodláním a i Bailu Organovi muselo být zřejmé, že jeho pobočník se nesmíří s vlastním neúspěchem a své muže dále požene ke splnění úkolu, který jim byl dán. Sám senátor byl rád, že se především jemu a dalším vojákům nic nestalo a celou záležitost odložil na neurčito, jelikož další den již musel spěchat na Coruscant a začít plnit znovu úlohu senátora. Věděl, že o celé záležitosti může bezpečně promluvit jen se svým přítelem, kancléřem Valorumem. Snad najdou nějaké odpovědi. Každopádně se musí postupovat nanejvýš delikátně, aby se nevzbudila přílišná pozornost někoho nepovolaného, pomyslel si, když se chystal k odletu. Ještě naposledy se rozloučil s Brehou, svou milovanou ženou a Ominovi ještě popřál mnoho zdaru při hledání informací k čerstvému případu. Potom už nenávratně jeho loď Tantive IV, vznešená Corellianská korveta, opustila vzdušný prostor Alderaanu a zamířila vesmírnými dálavami do jádra galaxie...


Alderaan, oblast za hlavním městem

Z trosek bývalého doupěte jakéhosi doktora Dwarga se vynořila zkrvavená ruka, jen ztěží odhrnula plát z lehkého plechu a odhalila tak umírající tělo svého nositele - lovce lidí, bývalého technika na Mustafaru a člověka, jenž z hloubi své duše nenáviděl droidy a vše s nimi související - Arguse Jovana. Poslední jeho myšlenky, když pohleděl napůl přivřenýma očima k hvězdné obloze, patřily jeho smutnému konci... Směšné, že moji nezdařenou akci zřejmě zapříčinil droid. Malý, hnusný droid... Raději bych zemřel, než abych musel žít s touhle....odpornou....vzpomínkou.... A s těmito posledními pochody v jeho mozku skonal.


THE END

_____________________________________________________________

Tímto bych chtěl zakončit mou prvotinu spisovatelské dráhy :D
Zároveň s koncem příběhu jsem to dotáhl na první stovku příspěvků zde na Akademii a věřím, že zdaleka nebude mou poslední.
Na závěr chci potěšit ty, kdož četli mou povídku, že v dohledné době snad začnu psát novou...

EAST
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“