Star Wars - Sága Linxů, příběh desátý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, příběh desátý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda desátá - Jordi Spravedlivý
(součástí série Teenage Stories - 5/5)
Mistr Tokare se pomalým krokem šinul k vrcholu přistávací plochy, kde na něho čekal jeho transport mimo planetu. Jeho padawan Jordi Linx se poslušně plížil vedle něho, i proto že svého mistra už dávno do výšky přerostl.
"Omlouvu svou dlužím ti, že doprovázet tentokrát nemůžeš mě." pronese do ticha jejich pomalé chůze mistr Tokare svou omluvu, protože obvykle bývá zvykem, že padawani doprovází své mistry na jejich cestách.
"To je v pořádku mistře. Přecejenom víte, jak jsem na tom s létáním vesmírem. Nemám ho příliš v oblibě." pousměje se Jordi a mistr Tokare by si teď mohl všimnout jeho nedůvěřivého pohledu směrem k transportu, který tam již čekal. Musel se pousmát na myšlenkami svého padawana, který má stále stejnou nedůvěru k vesmírným loďím, jako když společně poprvé cestovali mimo Dantooine.
"Obavy o mě mít nemusíš. Diplomatická cesta pouze bude to, proto nebezpečí hrozit mi nebude." snaží se svého mladého padawana ukonejšit mistr, který však v jeho nevůěřivosti shledával spíš jistou zábavnost.
"Máte pravdu mistře, ale stejnak ... " chce znova něco podotknout Jordi, když ho jeho mistr lehce šťouchne do nohy, aby mu tak naznačil, že jeho připomínek k cestování vesmírem by pro tento okamžik už bylo dost.
"Svůj trénink v nepřítomnosti mé nezanedbávej. Co říkal jsem ti, pilně procvičuj. Až vrátím se, tak další lekci dodám ti. Ataru jednoduché zvládnout není, ale tvá vůle a odhodlání výhodou ti bude. Ukvapeně však trénovat nesmíš, neb nebezpečné Ataru i pro uživatele svého býti může." sdělil mistr Tokare Jordimu své poslední instrukce k jeho tréninku během své nepřítomnosti. Zmínil tak styl boje se světelným mečem, který se Jordi rozhodl nedávno pojmout jako svůj hlavní. I když ho chvilku zkoušel mistr Tokare odrazovat, protože se Jordi ukázal hodně silný i v Soresu, tak nakonec podlehl paličatosti svého padawana a rozhodl se jej tedy cvičit ve stylu, který byl i jemu nejbližší, protože ideálně kompenzoval jeho výškové předpoklady.
"Ano mistře. Přeju vám bezpečnou cestu." ukloní se uctivě Jordi, který pochopí, že to bylo i rozloučení. Mistr Tokare se také svému padawanovi lehce ukloní, aby pak pomalu začal kráčet směrem k transportéru pod dohledem svého patnáctiletého padawana.

Jordi otevřel dveře do tréninkové haly a klidným krokem vešel dovnitř. Jakmile za sebou zavřel dveře, tak se rozhlédnul prázdnou halou a v hlavě si vybavil své četné lekce, které tu pod vedením svého mistra již strávil. Svůj vak s věcmi, které by se mu mohli hodit, odložil na blízkou lavičku a začal se pomalu protahovat. I přestože si do bojemohl kdykoliv přivolat Sílu na pomoc, tak nesměl brát na lehkou váhu možnost zranění některého ze svých svalů a to především, pokud se chystal bojovat stylem Ataru, který od uživatele vyžadoval velkou námahu. Po základním protažení svalů po celém těle začal Jordi s pohybovým cvičením, kdy se rozeběhl, vyskočil s pomocí Síly do výšky dvou až tří metrů, při dopadu se skulil do kotoulu, z kterého opět vyskočil na nohy a celé to znova opakoval. Toto cvičení mělo pro Ataru výtečný účinek v tom, že se jeho uživatel naučil rychle střídat pozici z letu do nejnižších možných pozic na zemi a tedy se přizpůsoboval akrobatickým nárokům tohoto značně agresivního stylu boje. Další cvičení, které měl Jordi na pořadu bylo založené na neustálém skákaní a převracení se ve vzduchu s pomocí Síly. Začínalo vždy prostým odražením do vzduchu a saltem kupředu, při dopadu se pak znovu odrazil a tentokrát provedl salto dozadu, při dalším odrazu přidal k saltu kupředu i rotaci v ose těla, takže dopadl čelem vzad oproti předchozímu dopadu. Totéž pak provedl na druhou stranu, poté znova, ale v druhém směru a ještě jednou nazpět a poté otočení v ose prováděl i v saltech na zad. Celé toto cvičení provedl několikrát a i když bylo bez použití světelného meče, tak tvořilo základ této formy. Ale něco jiného byla tato cvičení a samotná jejich aplikace v přímém duelu, která si vyžadovala mnohem více. Jordiho další cvičení však vyrušil nově příchozí, který asi o dva roky starší lidský padawan.
"Vypadá to, že jsi už skončil se svým cvičením, tak bys mohl uvolnit místo pro mě." pronesl značně arogantním tónem a už solidně zadýchaný Jordi po něm vrhnul nechápavý pohled.
"Teprve se protahuju, ale tréninková hala je dostatečně veliká, tak mi nebude vadit, když budeš cvičit na druhé půlce." odvětí na to mírně Jordi a pomocí Síly si přivolá ručník, aby se otřel.
"Asi mě nechápeš younglingu. Brzo ze mě bude rytíř a potřebuju, proto řádně v klidu cvičit, takže tvoje přítomnost tady není podporována Sílou." pronesl znova arogantně a došel až k Jordimu, aby se pokusil ho převýšit běžnou výškou, ale k dobru měl jenom několik centimetrů, protože Jordi byl ve svém věku vyšší než ostatní lidsští padawani.
"Chápu, že škádlení mladších padawanů je asi v kurzu, ale jak jsem řekl, ještě jsem neskončil se svým cvičením." přidal Jordi na ostrosti svého hlasu a naznačil tak staršímu padawanovi, že mu nehodlá jen tak ustoupit. Toto tvrdohlavost od mladšího padawana vyvedla z míry, tak se pokusil jej pomocí Síly odstrčit z cesty, ale i zde se setkal s odporem v protizatlačení od Jordiho.
"Vypadá to, že to vyřešíme jenom jedním způsobem." pronese sebevědomě ten starší a v rukou se objeví rukojeť jeho světelného meče, stejně jako sebevědomý úsměv na tváři.

Jordi si svého protivníka pozorně přihlížel a rukojeť svého světelného meče pevně svíral v pravé ruce. I přestože byl jeho soupeř hodně arogantní a zaskočený tím, že se Jordi nezalekl ani přímé výzvy k duelu, tak nechtěl aby došlo k zranění. Proto si oba padawani před svým soubojem navzájem zkontrolovali nastavení světelných mečů na nižší výkon, takže při přímém zásahu jim zůstanou maximálně nepříjemné popáleniny. Ale jakmile se postavili proti sobě na opačné strany haly, tak se staršímu okamžitě vrátil do tváře sebevědomý a arogantní úsměv a právě nyní nechal levitovat svůj světelný meč nad svou rukou a protáčel jej v ose.
«Kdybych nebojoval fér, tak mu ho zapnu v ten moment, když se čepel natočí k jeho hrudníku. Ale to by pak uraženě kňoural, že podvádím.» pomyslí si pro sebe Jordi a potlačí trochu škodolibý úsměv, čehož si jeho soupeř nevšimne.
"Tak co, pořád to nechceš vzdát younglingu ? Nebo nevíš, jak ten svůj chabý mečík zapnout ?" pronese povýšeně Jordiho soupeř, ale ten mu nevěnuje ani jeden přímý pohled.
«Narozdíl od tebe ho aspoň umím pořádně postavit. Předpokládám, že jeho čepel bude trochu kratší než moje a nebude mít tak pevnou sílu, protože jeho ostřící čočky jsou namontované hodně ledabyle. A pochybuju, že má takové podpůrně krystaly jako já.» zhodnotil si Jordi pro sebe meč svého protivníka, který si mohl prohlédnout, když si vzájemně kontrolovali nastavení na nižší výkon.
"Ježiš, to se tak bojíš, že ani nejsi schopen slova ? No uvidíme jestli tvůj světelný meč umí mluvit místo tebe !" vykřikne agresivně a vyrazí přímo proti Jordimu základním přímým útokem ve stylu Shii-Cho. V ten moment se zapne jasně stříbrná čepel Jordiho světelného meče a jednoduchým manévrem ve stylu Soresu soupeře bez potíží odrazí a ještě se okolo něj stihne protočit, takže si prohodí pozice. Jeho protivník zaskočený hbitostí a účinností Jordiho obrany se jenom rozezlí ještě více a zkusí ještě několik další výpadů kupředu ve stylu Shii-Cho. Jordi se však všem bez větší námahy ubrání plynulými pohyby svého meče ve stylu Soresu, i když občas udělá nějaký ten krůček dozadu.
"Obranář ... tak uvidíme, co řekneš na tohle !" pronese agresivně starší padawan, kterému snad až teď došlo, že Jordi využívá Soresu pro svůj styl boje. Další úder protivníka je však vedený v paté formě, o které toho Jordi doposud moc nevěděl. Tedy až na to, že se jedná o útočnější variantu Soresu, zvané Shien. Tentokráte mu obrana dávala už více zabrat, ale jeho protivník přes Jordiho Soresu stále nemohl proniknout, načež jejich poslední výměna úderů skočila Jordiho odskočením o dva metry dozadu, čímž získal od svého soka odestup. Nebyl si jistý, jestli jeho protivník už použil všechny své triky a znalosti, ale rozhodl se zariskovat a zkusit těch několik málo úderů ve stylu Ataru, které již s mistrem Tokare nacvičovali. Změnil postoj držení světelného meče, ale jeho protivník na to nijak nereagoval, jen znova vyrazil kupředu. Jordi se odrazil přímo proti němu, takže se jejich světelné meče zkřížili a oba se od sebe odrazili o krok zpátky. Jenže Jordi se v dopadu rovnou odrazil zpět ke svém protivníkovi, který tohle nečekal a jen horko těžko se ubránil úkroky zpátky. Další Jordiho odrážení vedlo do výšky, kde se provedl salto kupředu a přetočil se i v ose, takže se dostal soupeři do zad a silným úderem i přes kryt světelným mečem donutil znova couvnout na hraně rovnováhy. Chystal se už k dalšímu útoku, když ...
"... a dost ! Co si myslíte, že tu děláte !" rozezní se místností mohutný hlas mistra Jedi Vrooka Lamara, který bez váhání uchopí světené meče obou delikventů a přitáhne si je k sobě.
"Padawane Linxi, padawane Hiannisi. Vaše světelné meče se zabavují a předají vaším mistrům, kteří vás také potrestají. Do té doby vás tu nechci ani vidět, odchod !" pronese rozezleně a Jordi jenom zklamaně svěsí hlavu a nic nenamítá.
"Ale mistře Vrooku, já jsem jenom chtěl trénovat a tenhle ... " chtěl něco namítat padawan Hiannis, ale výrazné gesto mistra Vrooka jeho námitky zastavilo.
"To posoudí tvůj mistr, nyní odchod." ukončí jakékoliv diskuze mistr Vrook, ale to už Jordi odchází i se svým vakem z výcvikové místnosti.

Jordi poklidně meditoval u zahrádní fontánky, když v Síle vycítil příchod svého mistra a to díky pouto, které je vázalo jako padawana a mistra. Přerušil svou meditaci, vstal, aby se uklonil mistrovi, který k němu právě došel. Mistr Tokare se mu také uklonil a posadil se vedle místa, kde seděl před chvíli Jordi. Ten následoval příkladu svého mistra a také se usadil do meditační polohy. Mistr Tokare chvilku nic neříkal a naslouchal příjemnému hučení fontánky, kterou si Jordi právě kvůli tomu vybral. Po chvilce vytáhne ze svého roucha elegantní stříbrnou rukojeť Jordiho meče a podá mu jej.
"Děkuji vám mistře a omlouvám se, že jsem vás zklamal." skloní Jordi svou hlavu, když přijímá zpátky svůj světelný meč.
"Zklamal říkáš ? Jaký čin můj, dojem tvůj takovýto vyvolal ?" pronese přívětivým hlasem mistr Tokare a Jordi k němu překvapeně vzhlédne.
"Já nerozumím mistře. Očekával jsem, že mě potrestáte za můj duel s tím starším padawanem." podotkne Jordi, ale mistr Tokare se jenom pousměje, když vidí zmatení svého padawana.
"Důvod pro souboj svůj měl jsi. Padawan tento arogantní je, příliš sebevědomý. Ale schopnosti jeho neodpovídají tomu. Lekci uštědřil jsi mu. Prohrál by, kdyby mistr Vrook nezasáhnul." pronese mistr Tokare, ale Jordiho překvapený výraz stále nemizí ze záhybu jeho tváře. Mistr Tokare nijak neskrývá pobavení nad Jordiho nechápavým výrazem.
"Kárat nebudu tě. Ty sám pouze bránil jsi se, že ? Padawan Hiannis pravidla porušil a on potrestán bude. Ty jenom příkazy plnil jsi a v Ataru cvičil ses. A výborně, protože v duelu proti němu, Ataru tvé rozhodující bylo. Dnes titul Jordi Spravedlivý náleží ti, protože spravedlnost ztrestáním padawana nevychovaného vykonal jsi. Za odměnu další lekce čeká tě, či meditovat snad celý den tu chceš ?" usměje se ze široka mistr Tokare a sleduje úlevu, která se k Jordimu dostavila, když vše konečně pochopil.
"Děkuji vám mistře. A od sebráního svého meče jsem už promeditoval mnoho času." odpoví Jordi a společně se svým misrem se zvedne a zamíří do tréninkové haly pro svou další lekci.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“