Thrawnova trilogie

Knihy, které již vyšly v češtině

Moderátor: Moderátoři

Líbila se vám tato série ?

Ano, všechny díly.
21
68%
Ano, ale jen některé knihy.
4
13%
Ne, vůbec.
0
Žádná hlasování
Nečetl jsem.
6
19%
 
Celkem hlasů : 31

Thrawnova trilogie

Příspěvekod Jordi Linx » 13.2.2008 19:37:25

Autorem celé trilogie je Timothy Zahn.
Dědic Impéria
Obrázek
Tato kniha je situována pět let od konce šesté filmové epizody, Návrat Jediho. Impérium, respektive jeho zbytky, jsou zahnány do krajů galaxie a křehká Nová Republika se snaží dát dohromady fungující státní zřízení, zatímco Leia, provdaná za Hana Sola, čeká jejich dvojčata.
V tomto díle se setkáváme s geniálním imperiálním velkoadmirálem Thrawnem, který sbírá zbytky imperiálních sil a díky svým strategiím začne zatápět Nové Republice. Ten se dostane k pokladům mrtvého imperátora, jež hodlá použít v boji proti republice a získá asistence bláznivého klona zesnulého mistra jedi - Joruse C'Baotha.
Luke se zatím na základně Talona Karrda poprvé setkává(osobně) setkává s Marou Jade, která jej chce zabít. Proč ? To však Luke musí ještě zjistit. Také se tu setkává se zvířaty necitlivými vůči Síle - Ysalamirii, o nichž už ví i velkoadmirál Thrawn.

Podle mě kniha, jíž by měl Lucas navázat na filmovou původní trilogii, protože ve všech ohledech je vynikající a vše je více než dobře popsáno, navíc nový nepřítel(i když kdo četl mezigalaktickou výpravu tak zná pravý důvod Thrawnovo vedení imperiální flotily) je novou a zdárnou výzvou.


Temná Síla na Vzestupu
Obrázek
Republika musí čelit Thrawnovo útokům, stejně jako Leia pokusům Noghriů o její únos, včetně jejich nenarozených dvojčat, která se rozhodne jim čelit přímo na jejich domovské planetě. Z Republiky zatím unikají citlivé informace a všichni se navzájem podezřívají. A aby Thrawn mohl podpořit své válečné úsilí, tak musí najít lodě pro své nově objevené klonové vojáky. Tou by měla být dávno ztracená flotila dvěstě dreadnaughtů z dob před klonovými válkami - flotila Katana, kterou hledá jak velkoadmirál Thrawn, tak Han Solo se svým přítelem Landem Carlissianem. Luke se mezitím setkávám s klonem C'Baotha, který ho chce učit Síle.

Neménně napínavé pokračování s dalšími překvapujícími zvraty, říkáte že se nic nevyrovná zjištění že Vader je Lukův otec ? Možná ne, ale Zahn se tomu ve svých knihách v mnohém blíží a stejně tomu bylo tak i v tomto díle.


Poslední Povel
Obrázek
Všechny příběhové linie započaté v předchozí dvou dílech se zde spojují dohromady, Thrawn získává jednu planetu za druhou a Leia se snaží Noghriům dokázat, že impérium bylo to 'zlé'. Talon Karrde s pomocí Mary Jade organizují pašeráky na pomoc Republice a vše se schyluje k drtivému konci. Luke se snaží o odvrácení naklonovaného mistra C'Baotha od temné strany. A v závěru se objeví i Lukův klon z pozůstatku jeho useklé ruky po souboji z jeho otcem v oblačném městě Bespinu. S notnou dávkou štěstí se však vše podaří vyřešit, Leia přesvědčí Noghrie o pravdě, což vede k nečekané zradě Thrawnova osobního Noghrijského strážce(ano takto byl zastaven geniální Thrawn, jenž by jinak nejspíš vyhrál), zatímco Luke s pomocí Mary a své sestry Leiy překonají jak Joruus C'Baotha tak Luuka Skywalkera(klony). Mara tím tak splní své sny a poslední imperátorův rozkaz, dle nichž má zabít Skywalkera, i když to byl klon.

Co dodat, skvělý vrchol série se zajímavým soubojem na konci. Opět se tu dočkáme několika překvapení, mezi něž bych zařadil odhalení špióna v republice nebo původ Mary Jade jakožto Ruky Imperátora. Jediné, čeho opravdu lituji je smrt velkoadmirála Thrawna, protože i přes jeho příslušnost k impériu to byl jedinečný chiss. Celou sérii hodnotím 10/10 a jenom opakuju, že doufám, aby tyto tři díly byli zfilmovány jako další trilogie.[/img]
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6453
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

cau

Příspěvekod vozna » 16.2.2008 19:52:59

jonom podotykam ze ikdyš se jedna o triloogii tak tech knizek je 5 ty posledni sjou ale jen kratke (este sem je necetl ale mam je v e book a prectu je jen co doctu 3ti dil) tyto dve knihy :
Star Wars-Dědic Impériad-Pěšcův gambit-Zahn
Star Wars-Dědic Impéria-Kaskádový bod-Zahn
ale jinak dobry.
Uživatelský avatar
vozna
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.11.2007 19:18:52

jo a jeste

Příspěvekod vozna » 16.2.2008 19:59:15

Tou by měla být dávno ztracená flotila dvěstě dreadnaughtů z dob před klonovými válkami

no ja sem cetl ze to byly dělove čluny a nereadnaughty ale moža oboji nevim. jestli ma nekdo visvětleni sem snim.
ale tahle recenze se mi lííííííbíí
Uživatelský avatar
vozna
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.11.2007 19:18:52

Re: cau

Příspěvekod kernel32 » 17.2.2008 13:10:18

vozna píše:jonom podotykam ze ikdyš se jedna o triloogii tak tech knizek je 5 ty posledni sjou ale jen kratke (este sem je necetl ale mam je v e book a prectu je jen co doctu 3ti dil) tyto dve knihy :
Star Wars-Dědic Impériad-Pěšcův gambit-Zahn
Star Wars-Dědic Impéria-Kaskádový bod-Zahn
ale jinak dobry.


Pozor, Pěšcův gambit a Kaskádový bod nejsou romány z prostředí Star Wars - jedná se o zcela samostatné povídky! Pokud mi nevěříte, můžete si to ověřit - česky vyšly před několika lety v časopisu Ikarie č. 7/1998 a 4/1999.
kernel32
 

Re: jo a jeste

Příspěvekod kernel32 » 17.2.2008 13:17:43

vozna píše:
Tou by měla být dávno ztracená flotila dvěstě dreadnaughtů z dob před klonovými válkami

no ja sem cetl ze to byly dělove čluny a nereadnaughty ale moža oboji nevim. jestli ma nekdo visvětleni sem snim.
ale tahle recenze se mi lííííííbíí


Skutečně to byly dreadnaughty. V překladu Thrawnovy trilogie z Olympie byly trochu zmateně přeloženy jako "těžké křižníky", v překladu z Baronetu vyloženě špatně jako "bitevní lodě".
Většinou je zvykem slovo dreadnaught ponechávat v původní podobě (nejen ve Star Wars, ale i v jiné literatuře).
kernel32
 

jj dik

Příspěvekod vozna » 18.2.2008 15:40:48

jj dik za opravu a ujasnení
Uživatelský avatar
vozna
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 24
Registrován: 03.11.2007 19:18:52

Příspěvekod Dash Spience » 18.2.2008 16:22:49

Tato trilogie se my líbila velice.Mám rád Thrawna a jeho strategii nejvíc se my líbil jeho útok už nevím na jakou planetu jak dostal lodě pod jejich štít a vypadalo to že prostřelí štít.
(Ku..a pánové to to nemůžete dát do jednoho příspěvku)
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash
Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
 
Příspěvky: 982
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa

sw

Příspěvekod checkman » 20.3.2008 21:33:13

knihu jsem necetl ale chtel bych
Uživatelský avatar
checkman
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 242
Registrován: 14.1.2008 16:02:28
Bydliště: Corusant Chrám Jediu

Příspěvekod Kapitan.Solo » 23.4.2008 21:52:13

V jedné době jsem byl přesvědčen o tom, že jistá amatérská dvojice režisérů v Americe vytvořila jistý film, v němž vystupovala postava Velkoadmirála Thrawna. Viděl jsem obrázky a část scénaře. Dodnes jsem se o tom ale nedozvěděl nic bližšího, a tak to považuju za fake.
Kapitan.Solo
 

Příspěvekod Arves Jace » 25.4.2008 11:35:27

O filmu nevím ale poprvé jsem tuto knihu četl když ji han v jisté knihovně půjčil. :D A bohužel pro mě začal jsem číst nejdříve 2díl, potom 1díl a nakonec 3díl. Avšak nedávno jsem si ji v ostravě půjčil znovu a připadalo mi to jako bych to četl poprvé prostě dokonalá trilogie.
Doporučuji všem příznivcům S. W. super počtení, plné zvratů a ještě k tomu napínavé až do konce. Je to prostě ráj pro fantazii!
Arves Jace
 

Příspěvekod Trickster » 02.1.2011 13:02:40

Knížky byly skvělé, ale celkový požitek mi zkazil naprosto příšerný překlad. Netuším, jestli je tady k mání ještě nějaký jiný, mě se bohužel podařilo sehnat pouze tohle vydání... Ono vůbec i samotná knížka vypadala trochu jinak, pevné desky a jiné písmo... To by mi až tak nevadilo, ale po přečtení prvních pár stránek jsem si nebyla jistá, jestli to zvládnu dočíst do konce. Po první knize jsem skončila, děj byl sice velice dobrý, ale už jsem víc zvyklá na staré známé hvězdné destruktory a ne hvězdné torpédoborce. Jako představa námořní lodi plující ve vesmíru a likvidující X-Wingy, to bylo moc i na mě :D:D No co už, třeba ale někdy dostanu odvahu k tomu, abych si přečetla i zbývající díly... Nevíte někdo, jestli i ty mají stejného překladatele?
Obrázek
And my victory shall free me.
Trickster
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 2
Registrován: 02.1.2011 12:37:27

Příspěvekod Dash Spience » 06.1.2011 05:35:45

Pokud já vím, je k mání pouze a stále jen ten jeden překlad :) a musím Tě opravit, že by musel sestřelovat Křížo křídlé :) Mě se celá trilogie líbila moc, ale je pravda že ten překlad jsme chtěl vyhodit z okna :D
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash
Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
 
Příspěvky: 982
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa


Zpět na Recenze knih

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron