Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Pomohla ti na nohy a pak tě pozorovala.
Jestli tě to uklidní, tak tohle se ještě nikomu nepovedlo. Prostě to nejde, youngling tohle nedokáže....
Pak si sedla na bednu a chvilku se rozhlížela.
Tak co... jak tě jinak zatím testoval? Co už máš za sebou a co ne?
Ptala se zvědavě a viděl jsi jí na očích, že umírá zvědavostí.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscant, Chrám Jediů

Ani tobě? Docela by mě to překvapilo protože všichni co s ní absolvovali výcvik říkali že všechno zvládá dokonale.. Sednul jsem si na bednu naproti ní už s trošku lepším pocitem než před chvílí a teď už jsem si přítomnosti Radiish spíš vážil..
No nejdřív v tom botaníku mě zkoušel z meditace, bylo tam v různých patrech několik mistrů oblečených přesně tak jak jsi mi popsala, ale každý jiné rasy, mimochodem tos mu hezky nahrála když si neřekla jak přesně vypadá. A tak jsem ze začátku spíš jen tipoval ale přišel jsem na to že ti mistři které jsem tam viděl byli jen myšlenky mistra Dorn a tak jen stačilo najít zdroj těch myšlenek.. Řekl jsem a musel jsem polknout protože jsem to celé ze sebe vychrlil na jednou, ještě jednou jsem si protřel obličej ručníkem a pokračoval jsem.
No pak jsme vyjeli jsem a první část zkoušky používání síly bylo přenést ty lebky jednu po druhé z támhle toho na támhle ten stůl.. A ukázal jsem prstem na ty dve stoly..
No to bylo ještě docela lehký.. No a dál už to v podstatě znáš.. Dokončil jsem a napil jsem se z láhve s vodou..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Radiish se zatvářila celkem smutně, když jsi všechno dopověděl.
Promiň, ale on nechtěl, abych to říkala... byla to součást zkoušky. Mistr Dorn je dobrý iluzionista. Dokáže vytvořit iluzi kohokoli a skoro i čehokoli a aniž by ses jí dotkl tak nepoznáš rozdíl.
Vysvětlila ti a pak se rozhlédla po povalených lebkách na zemi.
Upřímně, každý mistr tuhle zkoušku dělá po svém a Dornova zkouška patří k těm nejtěžším... mě zkoušel jiný mistr.
Pak vstala a protáhla se.
Máš čas... na další zkoušku si radši odpočiň, pokud ti Dorn vybere boj, pokud kodex, budeš mít ještě čas.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscant, Chrám Jediů

Docela mě udivilo když se při vysvětlování tvářila tak vážně, nebyl jsem na to u ní zvyklí a navíc to že mu pomáhala neberu nějak zle vůči ní.. Přemýšel jsem co asi bude dál..
No prostě to budu muset nějak přežít, aspoň to bude opravdová zkouška.. Říkal jsem, ale vlastně jsem s tím sám asi nesouhlasil.. Ještě před chvílí jsem chtěl znalost kodexu rozhodně nechat nakonec, ale teď když jsem si uvědomoval jak mě všechno bolí už to nebylo pro mě tak jasné..
No abych řekl pravdu fyzický námahy mám teď opravdu dost.. A protáhl jsem se až mi luplo v krku..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Žádný zkoušky nejsou jednoduchý...
Pak vstala a vyrazila směrem k výtahu.
Půjdeme? Než tam dojdeme, tak ti bude líp.. Dorn tě stejně takhle nenechá bojovat... snad... doufej v to.
Řekla a pokračovala v cestě.
Ten ručník a vodu si vezmi...
Zavolala ještě, než jsi mohl vyrazit za ní.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscant, Chrám Jediů

Žádný zkoušky nejsou jednoduchý? Na tom asi něco bude.. A začal jsem se pomalu zvedat, ale šlo to ztuha..
No právě u něho bych řekl že by mě klidně nechal i v tomhle stavu bojovat.. Ale nic jinýho než doufat mi nezbývá.. A konečně se mi na druhý pokus podařilo vstát, pak mi připoměla vodu a ručník tak jsem se opatrně sklonil pro obě věci a pomalejším krokem jsem za ní vyrazil..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Přešli jste až k výtahu, sjeli jste výtahem, prošli jste další chodbou, sjeli dalším výtahem.
Několikrát jste ještě zahli, než jste došli do jedné z učeben určených pro výcvik se světelným mečem.
Prošli jste celou učebnu až na druhý konec, kde se nacházel malý balkónek, na kterém čekal mistr Dorn.
Díky... můžeš jít.
Usmál se na Radiish, ta se otočila a odkráčela pryč.
Dorn se opřel o zábradlí balkónu a zadíval se nahoru na věž.
Jak zní kodex jedi? A pak jak rozumíš jednotlivým odstavcům kodexu?
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscant, Chrám Jediů

Během cesty jsem ještě pil z láhve a protahoval jsem se, ale celou dobu ani já ani Radiish jsme neřekli ani slovo.. A kdyzž už jsme šli nějakou tu dobu uvědomil jsem si kde jsme..
Ale ne.. Učebny pro výcvik se světelným mečem.. Pomyslel jsem si a já se opět hrozně začal potit.. Ještě jsem mávnul na Radiish jak odcházela chodbou.. Měl jsem nastražené smysli, protože jsem čekal že mistr Dorn zaůtočí jako první a nečekaně.. Po jeho větě jsem tam chvíli stál s úplně tupým výrazem a teprve po chvíli jsem si uvědomil že je to v pořádku..
Tak jo Kore uklidni se jak ses to učil nazpaměť.. Polkl jsem okašlal si a začal mluvit..
Kodex zní..
Nejsou žádné emoce, jen klid
Není žádné nevědomost, je jen poznání
Není žádná vášeň, jen vyrovnanost
Není žádný chaos, jen harmonie
Není žádná smrt, je jen síla

Při užití Síly musí Jedi zůstat v souladu s ní
Jakékoli jednání v nesouladu vyčerpává jeho moc
Síla je vytvářena a podporována životem.
Jedi chrání život
Jedi nikdy nejedná z nenávisti, zlosti, strachu nebo agrese
Jedi musí jednat, když je klidný, sebejistý a v souladu se Silou
Jednat ve vzteku znamená přivolávat temnou stranu a riskovat vše, pro co Jediové žijí
Rytíř Jedi vždy jedná dle Kodexu
Zabíjení je špatné

Jedi se nabojí smrti
Protože smrt je součástí života
Napil jsem se a pokračoval ve vlastním výkladu..
Prvnímu odstavci rozumím jako úkaz na to že vše se vším souvisí.. Že strach nás dovede k nenávisti kvůli které se trpí.. A že pokud chci být vyrovnaný nesmím cítit emoce.. A že se má člověk pořád co učit.. Řekl jsem a nervózně jsem polknul, neopovážil jsem se ani mistru Dornovi podívat do tváře..
Druhý odstavec dle mě vypovídá o tom že Jedi je strážce síly a nikdy ji nemá použivat ve vlastní prospěch, že nikdy nemá jednat když si není jistý, nebo by jednal jen z emocí.. Pak si zahrává s temnou stranou síly a do té se dá s nepromyšlenými činy vniknout lehce.. Jedi by měl ušetřit každý neviný život, ale i ty něčím proviněné.. Když nemá na vybranou tak to nesmí udělat z hněvu.. Smrt jednou navštíví každého a podle toho se musíme řídit.. Musíme se řídit podle Kodexu.. Ten výklad jsem měl přichystaný už dlouho dopředu, ale tady u zkoušky jsem do dost pokazil..
To né jestli jsem to zkazil bude to už druhá nepovedená část zkoušek.. A čekal jsem na reakci mistra Dorna..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Dorn tě poslouchal a jezdil očima po věži, balkóně, tobě a občas se podíval i od učebny za tebou.
Když jsi domluvil, chvíli mlčel a pak se ti podíval do očí a usmál se.
Jak myslíš....
Na chvilku se ještě zadíval na jednu z Chrámových věží a pak ti položil ruku na rameno. V ten okažik jsi ucítil úlevu, skoro všechno tě přestalo bolet a cítil jsi docela velký nával energie.
Půjdeme, vem si meč....
Přešel do učebny, kde aktivoval zelený meč a zaujal postoj Soresu.
Uvidíme, jestli umíš aspoň něco.... zaútoč.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscant, Chrám Jediů

Bál jsem se co mistr Dorn řekne a jeho odpověď mědovadla jen ke dvěma možnostem.. Buď je to v pořádku nebo vůbec neposlouchal.. Ale byl jsem rád že to nedopadlo nějak tragicky.. Cítil jsem že jeho ruka na rameni mi dodala opět cit do rukou a odstranila veškerou bolest.. Tušil jsem co bude následovat.. Stoupl jsem si přímo před něj v rozestupu asi 2,5 metru, aktivoval jsem světelný meč a stoupl si do základního postoje Shii-Cho až když mi řekl abych zaůtočil zaujmul jsem útočný postoj a rozběhl se, nápřáhl jsem se mečem přímo tak abych mířil na mistrovu hlavu, v poslední chvíli jsem ale čepel sklonil doleva tak aby mu mířila přímo na hruď a opřel jsem se do úderu celou svou vahou..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Mistr sklopil meč, zatlačil do tebe, pohl se na stranu a podmetl ti nohu, takže jsi měl co dělat, abys držel balanc.
Abys byl vyrovnaný tak emoce musíš cítit, ale mít je pod kontrolou.
Sekl po tobě, ale dokázal jsi uhnout, pak zaujal agresivní postoj Ataru a udělal krok vpřed.
Bez emocí jsou všichni jen stroje. Jediové nejsou stroje.
Pak začal pomalými seki a bodnutími a nezdálo se, že chce v brzké době přestat.
Jedi má jednat na základě kodexu, logického uvažování, vlastních pocitů a občas i na základě rad ostatních.
Mluvil, zatímco útočil a nepřestával útočit, ale spíše než tvoji schopnost teď studoval tvoji techniku.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscnat, Chrám Jediů

Jakmile zaujal agresivní postoj mírně jsem roznožil a meč jsem dal vodorovně aby mi kryl hruď.. Na neustálé sekání a bodání jsem neměl moc vypěstovanou obranu, tak jsem prostě uhýbal do stran a dělal dlouhé kroky do zadu a sem tam jsem se pokusil zaůtočit na jeho paži..
Sakra jak si mám asi zapamatovat co říká když se mě při tom snaží zabít.. A prudce jsem seknul po jeho nohou, švih mě vyvedl do otočky a ohnal jsem se po jeho krku..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscnat, Chrám Jediů

Mistr vyskočil a před sekem na krk uhnul, udělal krok vzad a zastavil se v obraném postoji Soresu.
Vyrovnaná mysl je klidná mysl, která má kontrolu nad emocemi. Jedi má být smířen se smrtí a jít do každého boje, jako by měl být jeho poslední.
Pak zaútočil zezhora, ale meč nedopadl, udělal otočku a sekl na pravou stranu, stejně jako před tím se dokázal stáhnout, znovu se otočil, udělal krok vzad a vedl sek zespodu nahoru, tento už mířil na tebe.
Bojíš se zranění, nepřítele, smrti, nemáš klidnou mysl, jakmile se aspoň částečně oprostíš od strachu, tvoje techniky, koncentrace a všechno se zlepší.
Pak začal útočit zase jako před tím.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Uživatelský avatar
Miki
Učedník
Učedník
Příspěvky: 52
Registrován: 22.6.2013 14:23:16

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Miki »

Coruscant, Chrám Jediů

Čekal jsem až dopadne z výskoku na zem a pak jsem sám zaujal obranný postoj.. Už jsem se připravoval na jeho útok seshora, ale když jeho útok nepřišel normálně bych jak se znám zaůtočil sám, ale vyčkal jsem a to mi přineslo ovoce po jeho pár secích naprázdno jsem tušil co udělá a při jeho útoku zezdola jsem proti jeho meči svým mečem švihl co největši silou a pokusil se ho při tom vyvést z rovnováhy.. Nepovedlo se to zrovna tak jak jsem chtěl ale pak jsem si vzal jeho slova k srdci.. Zatímco jsem se snažil uklidnit a vyhnat všechen strach jsem jeho útokům jen uhíbal.. A pak jsem snažil nějkaou možnost, nějakou slabinu v jeho obraně.. Uchopil jsem meč pevně do obou rukou naposledy jsem uskočil před jeho útokem a bobl jsem přímo směrem jeho břicha, nepovedlo se to ale to byl záměr, hned jsem musel uskočit do leva aby mě nesekl do boku a když jsme měli rozestup asi metr ještě předtím než se na mě stačil otočit jsem mu sekl ze strany do ramene..
Šílenství je jako gravitace stačí jen trochu popostrčit..

Obrázek

Uživatelský avatar
Gnost Kohn
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 1906
Registrován: 19.9.2009 11:19:07
Bydliště: Pandemonium
Kontaktovat uživatele:
Netherlands

Re: Koran Du (Miki) - Krok vpřed

Příspěvek od Gnost Kohn »

Coruscant, Chrám Jediů

Ačkoli ses ho snažil zasáhnout, byl to mistr, dokázal využít Sílu, aby zrychlila jeho reflexy i pohyby.
Pak zaútočil, byl strašně rychlý, nastavoval jsi mu do cesty meč, ustupoval jsi ale po pár vteřinách ti vyletěl meč z ruky, přeletěl vám nad hlavami a přistál Dornovi v ruce.
Protočil oba meče mezi prsty, deaktivoval je a ten tvůj ti podal.
Vrať se do svého pokoje a počkej tam, než pro tebe někdo příjde. Až dokončí všichni zkoušky, svoláme vás do učebny a uvidíte, kdo uspěl a kdo ne.
Řekl a vyrazil pomalou chůzí z učebny pryč.
Moderátor roku 2012, 2013, 2015
Obrázek
"Ó, padlý Cherube, mdlít ve práci
či muce - bídno vždy! tím jist však buď,
že dobrý čin již není úkol náš:
leč zlo vždy plodit pouhá naše slast!"
John Milton, Ztracený Ráj; kniha první, 157-160


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“