Výcvik pro Gowita Dentrise (Merthor)

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, pustina – neznámé místo

S navrátivším se zrakem se živelný strach z nehody rapidně snížil, hněv však odcházel pomaleji. Za tu dobu, co se ve mně nashromáždilo napětí jsem se nedokázal zázračně uklidnit, jako když mávne proutkem, ale to že jsem viděl Smantha, tedy po té, co jsem si rukou částeně zacolnil tvář, doku jsme si nezvyknul na světlo, mi částečně zvedlo náladu a já začínal uvažovat. To mělo výrazný vliv na to, že jsem se i hněv začínal tišit. Když jsem však ještě byl pod částí jeho vlivu, docela mě udivilo, jak je Smanth najednou klidný. Oproti včerejšímu večeru to byl nebetyčný rozdíl. Nedovedl jsme si vysvětlit původ této změny a tak se tyto účinky spojily s přetrvávajícím podrážděním.
„Nevím, proč bych měl zachraňovat někoho…..kdo se ke mně chová jak…..“ rychle jsem zatápal po tom, co vlastně říct, ale nedořekl jsem protože když jsem se ještě jednou podíval na visícího Sullustana Remese, slyšel výkřiky a spojil si to s tím, že už tam musí viset nějakou tu chvilku, nedokázal jsem při tomhle názoru vyřčené neuvědoměle v afektu dlouho setrvat. Nedokázal bych jen tak přihlížet tragickému konci téhle nehody.
„No jo, tak pojďme, alespoň dokážeme, že my se tak nechováme. Máme lano?“ obrátil jsem v řeči stejně jako v chůzi míře nyní zpět na onu vachrlatou lávku. Našlapoval jsem opět obezřetně, ale tentokrát s o něco větší vnitřní jistotou, jelikož jsem si mohl ohlídat zrakem, kam to vlastně v příštím okamžiku stoupnu. Postupoval jsem obezřetně a před každým došlápnutím otestoval stabilitu, nicméně bezmyšlenkovitost byla ta tam a já se se Smanthem sice pomalu, ale jistě blížil tomu Sullustanovi na pomoc.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, neznámé místo

Přes poměrně slušné překvapení a počáteční neochotu jsi svolil k pomoci někoho, kdo se k tobě nezachoval dvakrát gentlemansky a spolu se Smanthem jsi se vydal zpět na vratkou lávku. Na jejím druhém konci nebylo příliš místa, i proto možná sullustan Rames zratil rovnováhu a byl nyní v kritické situaci. Naštěstí se hýbal, nebyl tudíž nijak ochromen, ale jedna z jeho končetin se zaklínila do skaliska a nebylo jisté, zda si ji nepochroumal. Sám se snažil nějak dostat ze svízelné situace, to mu ale příliš nepomáhalo, naopak mohl takto přijít o život pádem do hlubin černé propasti.

"Tak pojď, musíme se k němu dostat co nejblíže!" volal na tebe přítel, ohlížeje se za sebe. Bezpečně několika přískoky překonal lávku, jako by ji už zdolával mnohokrát...

"Ramesi, jak je ti?" zakřičel Smanth na visícího vojáka, když se k němu dostal na pár metrů.
"Sakra, dost blbě! Jak by asi bylo vám pane, kdybyste visel hlavou dolů a pod váma zelo něco, co se nápadně podobá černé díře?!" odpověděl těžce dýchající strážný.

Ačkoliv na to nebyl čas, mohl jsi si povšimnout zajímavých detailů při rozhovoru těch dvou...
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, neznámé nísto

Za Smanthem pohybujícím se až s překvapuůjící rychlostí jsem se svou pohybovou nejistotou o nějaký ten kousek zaostal, přesto, že jsem nebyl žádné dřevo a že s odkrytýma očima jsem se v podstatě ani tak nebál, ale nechtěl jsem přes lávku příliš spěchat a tak riskovat.
Konečně jsem se zastavil vedle Smantha. Zaslechl jsem co ten Sullustan říká a zdálo se mi na tom něco divného, ale protože jsem se u toho, snažil přemýšlet, nějak jsem si hned neuvědomil co.. S pozvednutým obočím jsem se obrátil ke Smanthovi a s přemáháním potlačil nutkání zaklít a zahrnout ho přívalem otázek. Na to teď nebyla vhodná doba vzhledem k situaci ve které se nacházel ten voják.. Musel jsem se smířit s tím, že to budu muset nechat na později, stejně tak jako vysvětlení, ale ať si zatraceně nemyslí, že tomu unikne. Až bude povšem, nadiktuju si nějaké ty podmínky taky já a basta. Rychle jsem obrátil svou pozornost zpět dolů V té chvíli jsem si však uvědomil, že vlastně mám jen poněkud mlhavou představu o tom, co bych měl v takovéhle situaci dělat. Nejlogičtější se zdálo, prostě hodit dolů lano, ale sullustan byl v situaci, kdy by si zřejmě sám nepomohl. Bude tedy asi nutné slézt dolů s jištěním a pomoci mu na lano. Pokrčil jsem rameny. Podobný problém jsem jsem snad ani neřešil, tedy doopravdy, abych na to msuel přijít i stačit sám.
„Máš to lano?“ zeptal jsem se Smantha znovu.
„Asi nám nezbude, než k němu sešplhat dolů a vyprostit ho. Mám to zkusit?“
navrhl jsme okamžitě. Udělal jsem to celkem mechanicky, aniž jsem příliš váhal, přemýšlel, nebo spekuloval o jiné možnosti.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, neznámé místo

"Pokud se na to cítíš, do toho kámo!" zaznělo z úst Smantha, který ti dal zelenou.

Lano ti podal téměř zároveň a druhý konec upevnil kolem svého pasu tak, aby tě mohl jistit. Potom se zaklesl do skály, takže bylo relativně bezpečné sešplhat k nebohému Ramesovi a pomoci mu z nebezpečné situace.

"Hej, dej na sebe bacha, dobrá?!" hlesl ještě tvůj přítel, když jsi byl připraven.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, neznámé místo

Začal se svižně připravovat. Popadl jsem podávané lano a rozvinul je na druhém konci. Očima jsem odhadl jeho délku a povytáhl tolik, aby na něm bylo možné uvázat dvě další smyčky po směru lana, tak aby v ideálním případě bude li lano dostatečně dlouhé, sahalo ještě kus pode mě. Kolem pasu jsem si uvázal vlastní smyčku a ta poslední byla plánována pro sullustana. Visel v takové poloze, že mě nenapadlo nic lepšího, než že ho před jakoukoliv manipulací ¨také pojistím lanem. Jinak bych měl velké obavy, že budu zodpovědný za jeho život, místo toho, abych ho zachránil. Poslední pohled úplně z hora jsem věnoval dráze sestupu. Musel jsem se tam dostat nějakou přístupnější cestou, která by se vyhnula velkým nepřekonatelným balvanům. Nakonec jsem se musel dostat těsně vedle sullustana, tak abych na něj dosáhl. Rozhodně jsem se ale na něj nemohl sesypat shora. Tento postup byl riskantní jenom trochu a rozhodně nebyl neproveditelný, předpokládal však Smanthovu pomoc tím správným způsobem.
„Budu. Ty mi prosím trochu uvolňuj lano a pak mi trochu pomoz až s tam tím polezu zpátky nahoru.“ To byla moje poslední slova, než jsem se otočil a přehoupnul nohy přes okraj skaliska. Nohama jsem okamžitě začal hledat stupy. Nechal jsem se sice od Smantha částečně spouštět tím, jak povoloval lano, ale přitom jsem si v zájmu toho, aby se lano někde nezadrhlo, nebo aby nenastaly nějaké komplikace vydatně pomáhal rukama a nohama a postupoval přímo po výčnělku, což bylo sice o něco pomalejší ale zato daleko jistější řešení. Nerad bych se o skálu omlátil, to bych na tom nebyl o moc líp, než ten Remes, nebo jak se to jmenoval.

Měli jsme štěstí, že sullustan nespadl hlouběji. I tak mi chvíli trvalo, než jsem se k němu dostal, jelikož jsem hledal oporu a nechtěl se spoléhat pouze na lano, nakonec jsem ale byl tak blízko, že jsem se oběti, kterou jsem měl zachraňovat mohl dotknout rukou. Ještě jeden přesun do strany směrem k němu a byl jsem přesně tam, kde jsem potřeboval. Nohama jsem se pevně zapřel do kamene, abych si uvolnil ruce, kterými jsem začal vytahovat lano volně visící pod sebou, abych uvázal onu třetí plánovanou smyčku.
„Pevně se něčeho chyt, jestli to jde a přestaň sebeou mlátit. Uvážu ti lano a pak se pokusím vyprostit tu tvoji nohu“ řekl jsem daleko mírněji, než si ten voják vůbec zasloužil, přesto můj tón zrovna andělsky nevyzněl. Nebyl to můj záměr, ale v tu chvíli, bych býval měl parádní příležitost, jak tomu vzpupníkovi oplatit stejnou mincí.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, neznámé místo

"To jseš ty? Ech, co tu sakra děláš...?!" brblal zmateně a evidentně ještě trochu pod vlivem šoku sullustan. Zjevně nebyl příliš rád, že jeho zachránce jsi zrovna ty. Ale udělal, cos mu řekl a pokusil se být co nejklidnější.

Brzy jste s poměrně velkým úsilím zdolali nejhorší úseky skály a blížili se Smanthovi, který napínal veškeré svoje svaly, aby vám pomohl nahoru. Rames se pokoušel zdržet se jakýchkoliv projevů bolesti, držel se vskutku statečně. Ale ani on nemohl zadržet občasné zasyčení, když dřel o skálu pochroumanou nohou.

Když jste byli nahoře, Smanth ti podal ruku a společně jste vytáhli zraněného k sobě. Na výstupku už byl připraven zdravotník, který se o něj ihned postaral, zatímco vy dva jste mířili zpět k mostu.
"Gowite, děkuju ti! Prokázal jsi odvahu a srdce na pravém místě!" prohlásil Smanth, když jste dorazili ke skupince, kterou jsi viděl před incidentem, ale až dosud jsi nevěděl, o koho se jedná.
"Teď ti konečně mohu vysvětlit, proč jsme tady a kdo jsou naši přátelé," začal tvůj přítel a chtěl ti představit jednotlivé postavy.

Bylo jich tu celkem sedm a podle výzbroje a výstroje by se dalo odhadovat, že nepatří k žádné bojové frakci, armádní složce ani k ničemu jinému. Oblečeni byli do jakýchsi kombinovaných uniforem, ale většinou měl každý něco osobního, co symbolizovalo jeho osobnost, či bylo zkrátka jeho oblíbeným kusem oděvu.
"Všichni společně jsme skupina, která se dala dohromady za účelem odporu proti Impériu. Jsme tady už pár měsíců a sháníme posily, kde se dá. Stejně tak vybavení, zbraně, finance. Nejsme piráti, ani teroristé, spíše odbojáři. Brzy se dozvíš vše podstatné," vysvětloval, ale nečekal, že všechno ihned pochopíš.
"A tohle je náš velitel Agos Latta," pokračoval Smanth, když jste přišli k muži, který sice měl prošedivělé delší vlasy i plnovous, ale jinak to byl statný chlapík v nejlepších letech. Tmavý kabát s různými insigniemi prokazoval, že je nebo býval důstojníkem v nějaké armádě. Na hlavě měl baret, na sobě olivově zbarvené kalhoty a polovysoké boty vhodné do skalnatého terénu, ve kterém jste se nacházeli.

Latta si tě prohlédl, protože teprve teď měl vhodnou příležitost. Podal ti ruku a promluvil chraplavým hlasem: "Vítej u nás, chlapče! Slyšel jsem o tobě mnoho dobrého... Smanth tě seznámí s ostatními a pak tě čekám ve velitelském stanu!"Jeho hlas zněl rezolutně a nesmlouvavě, takže jsi v podstatě nemohl nijak odporovat.

Smanth cítil, že se ti v hlavě rojí tisíce otázek. Proto čekal, až se jej začneš ptát, zatímco jste mířili k ostatním členům skupiny.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, neznámé místo

Během celé akce jsem pociťoval lehkou nervozitu. Když jsem uvazoval Remesovi lano, neměl jsem příliš jisté ruce, musel jsem to udělat napodruhé, ale jinak všechno běželo zhruba tak, jak jsem předpokládal. Při výstupu nahoru jsem si pomáhal opět nohama i rukama a pokud mě zajímalo, co se děje kolem mě, tak to bylo dění o kus níž, kde daleko namáhavěji, než já šplhal sullustan, než to nahoře.. Pokud by vůbec nedokázal vyšplhat sám, byl by to daleko větší problém.

Jakmile jsme se oba opět bezpečně stáli na výstupku, předklonil jsem se, abych několikrát zhluboka vydechl, cítil jsem se ale daleko lépe. Dokázal jsem něco, o čem by za normálních okolností mohl leckdo pochybovat a to mi dodalo z části vnitřní jistoty, i když otázky jenž jsem v sobě do té chvíle dusil nevymizely. Část z toho se sice zapadala do toho, co mi v zápětí řekl Smanth, jenomže zdaleka ne všechno a taky se objevily nové pochyby. Z toho, co souhlasilo bylo, že Smant ráno zmizel. Jediné co jsem mu v tomhle ohledu mohl vytknout bylo, že mi to neřekl ihned sám a vystavil mě takovému leknutí. Smanth taky vždycky neměl, čas, což mohlo znamenat ledacos, možná i to, že jsme v takovém případě museli na téhle planetě přistát schválně ne šťastnou náhodou. Spousta věcí tak zřejmá nebyla, ovšem jak se mi otáčeli v hlavě pomyslná kolečka, uvědomil jsem si alespoň, že to není rozhovor na pár vět a že bude nějakou chvíli trvat, než se to dozvím. Moc jiných možností jsem stejně neměl. Ač mi nebylo zcela pochuti, že jsem byl postaven před hotovou věc a když domluvil Smanth, dostal jsem poměrně striktní příkaz od jeho velitele, jenže pokud tu bude Smanth chtít zůstat, nemám stejně sám moc šancí a o tom, že si budu moct jen tak vzít loď a odletět jsem vážně pochyboval. O těch, kteří hlásali chválu na Impérium jsem si sice myslel svoje a přátelství se Smanthem jsem vděčil za ne příliš dobrou pozici, ale kdyby všechno zůstalo v těchto kolejích, bral to celkem bez reptání. Ono se to místo toho ukázalo něčím trochu jiným, co znamenalo zpečetit svůj osud výběrem jedné z misek vah, nevyvážených i dost nakloněných.

Udělal jsem dva kroky k ostatním, těm které jsem neznal, pak se zastavil, otočil se ke Smanthovi a začal s tím, co jsem měl na srdci. „Jestli velíš tomuhle škarohlídovi, tak mu řekni, ať se na mě nešklebí, protože jsme si kvit. Já bych se mohl šklebit úplně stejně“, poznamenal jsem ukazuje přitom na sullustana Remese, kterého už jsem před tím viděl a narážel tak na oslovení, které vůči Smanthovi použil, před tím, než jsem mu přispěchal na pomoc..
„Proč jsi mi před tím nic neřekl? To jsme měli od začátku namířeno právě sem?“ připojil jsem otázky, ty na které jsem před chvílí nejvíc myslel a zamířil k těm ostatním pořádně si je prohlížeje.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, tábor odbojové skupiny

"Pravdou je," pustil se Smanth do vysvětlování nastálé situace, "že naše přistání zde nebylo náhodné. Jsem zástupcem velitele téhle kombinované jednotky a jako takový jsem nepřímo zodpovědný za doplňování stavu mužstva. Jak vidíš, není nás tu mnoho. Takže jsem byl pověřen, abych na Kuatu nabral potencionální nováčky do našich řad. Náš boj s Impériem je teprve v zárodku, ale tím spíš potřebujeme každého schopného jedince, který nesouhlasí s císařovou politikou. Když jsme se potkali, věděl jsem, že budeš vhodným adeptem. Bohužel se situace na Kuatu vyvinula trochu jinak, než jsem si přál. Potřeboval jsem pro nás získat nějaké kvalitní plavidlo, ale nedopatřením jsem byl obviněn z krádeže. To hlavní jsi mi ale pomohl získat, za což ti děkuju," měl na mysli Smanth ony dokumenty, které stály za všemi vašimi maléry až do útěku z Kuatu.

Poslouchal jsi a nestačil se divit, i když popravdě do sebe ta kolečka začala konečně trochu zapadat a věci se zdály být jasnější, než před několika hodinami.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny

Věci do sebe konečně zapadaly. Bylo to sice poměrně logické, snad až moc logické a věřit se tomu taky dalo, jenž mi to pomohlo daleko míň než jsem čekal. Tajně jsem doufal, že až budu vědět víc, všechno zase bude v pořádku. Realita ale byla poněkud odlišná. Věděl jsem toho zřejmě docela dost, ale to co jsem věděl nebylo východisko ze situace. To, že jsem část toho, co Smanth říkal sám logicky vyvodil mě nepřekvapilo. Překvapilo mě to, že všechno bylo naplánované od začátku. Byla to hra inscenace, kterou se mnou Smanth sehrál až do konce a to, jak se situace vyvinula na Kuatu mu zase tak nemuselo vadit. Já jsem na tom byl trošku jinak. Vlastně za všechny potíže, které mi teď byly v patách a o nichž jsme si myslel, že je sdílíme mohl Smanth. Možná, že bych byl podezřelý, ale ne proto, že jsem sám něco provedl. Mou hlavní vinou bylo přátelství se Smanthem z jehož popudu jsem mohl být komplicem a taky jsem se jím v očích obyvatel Kuatu doopravdy musel stát, jenže co jsem mohl udělat, když jsem téměř nic nevěděl? Nelíbilo se mi, že i Smanth je zřejmě přesvědčený o tom, že všechno považuje za zpečetěné a vyřešené. Nějak se nepočítalo s tím, že bych se třeba mohl chtít rozhodnout sám. Způsob, jakým mi byly zdánlivě nadiktovány podmínky mi vadil snad ještě o trochu víc, než to v jakých podmínkách jsem se ocitl. S vroubkem, jaký jsem měl jsem se musel prostě smířit, jednosměrnou možnost jsem akceptovat nechtěl, ale neměl jsem mnoho karet na které bych mohl něco uhrát.
„Tohle přátelé nedělají Smanthe“ řekl jsem poněkud rezignovaně, hledě do země, pak se však trochu vzchopil, pohlédl Smanthovi do očí, ale pokračoval opět stejným tónem.
„A co uděláš, když ti řeknu, že to všechno byla ošklivá fraška a že od toho dávám ruce pryč?“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, tábor odbojové skupiny

Smanth se na chvíli zastavil a pokynul ti, ať se posadíte na nejbližší skalní útvar, jenž byl plochý a tudíž ideální k sezení. Cítil totiž, že si máte co říct.

"Vím, že se teď cítíš zvláštně. Na jednu stranu tě chápu. Být na tvém místě, asi bych mluvil stejně. Poslyš, známe se už nějaký pátek, že? Poznal jsem tvé dobré, i ty horší stránky a věř mi, zprvu jsem uvažoval, zda tě do toho mám vůbec zatahovat. Ale poznal jsem, že bys byl dobrým parťákem. A všichni tady známe politickou situaci. Chceme s tím něco dělat, třebaže naše organizace je teprve v zárodku. Právě proto hledáme lidi, kteří se pro naše poslání hodí a nemusí mít nutně zkušenosti. A já myslím, že bys mohl být platným členem skupiny. Možná právě proto jsem ti doteď nic neřekl, třeba bys couvnul a to bych byl nerad. Nikdo tě tu samozřejmě nedrží, ale chtěl bych, abys o tom ještě chvíli přemýšlel. Brzy zase poletím pryč a vezmu tě s sebou odtud, jestli budeš chtít. Anebo můžeš se mnou letět jako náš nový spojenec..." promluvil a poslední slova doplnil mrkutím oka.

Proud slov byl pro tebe možná rychlý a musel jsi jej teprve vstřebat. Bylo ale jasné, že Smanth ti rozhodně dává na vybranou a ty tak máš dost času na to určit si svou budoucnost.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny

Udělat poslední krok a říct Smanthovi ne bylo těžší, než se zdálo, ač to byla jedna ze stále platných možností. Věděl jsem to, už když jsem vyslovil tu poslední otázku a váhal jsem nad tím, jestli bych to vůbec dokázal. Mám tedy sice na výběr a snad bych mohl odejít, jenže kam? Chandrilu jsem opustil a takto jsem se tam vrátit nemohl a kromě těch rodných míst byl dosud Smanth jedinou osobou v celém vesmíru, kterou jsem znal. A pak, opravdu mě by mě Smanth dovolil odejít, nebo je to další kalkulovaný tah, protože mě zná? A i kdyby Smanth sám chtěl, nepokusí se mi v tom zabránit někdo jiný? Nevěděl jsem. Jisté bylo jen to, že některá přátelství se neopouštějí jen tak snadno. Zklamání z toho, že mi Smanth neřekl pravdu bylo stejně citelné jako jistá vděčnost, neboť se mu nedalo upřít, že mě alespoň něco naučil. Bylo to sice hlavně na vznášedlech, ale nedalo se to přejít mávnutím ruky a otočením se k němu zády. Navíc mě mohl naučit ještě něco dalšího.
Bezradně jsem pokrčil rameny.
„Musíš mi dát trochu času“ bylo to, co se mi ze sebe podařilo vyoukat jako první.
„Třeba když uděláš to co máš a já si mezi vámi najdu další přátele….. možná by to pro mě pak bylo jednodušší. Představíš mi ostatní?“
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, tábor odbojové skupiny

Na Smanthovi bylo patrné, že tvoje slova mu dělají starosti. Nicméně se ujal úkolu zasvětit tě hlouběji do činnosti skupiny a začal ti představovat své podřízené.

Přišli jste k pozemnímu speedru, který byl napůl rozebraný a nad tím vším se skláněl nějaký mužík. Když jste přišli blíž, Smanth jej oslovil: "Hej, Braggu, můžeš toho na moment nechat?"
Človíček se narovnal, přičemž se praštil hlavou o zvednutý kryt motoru speedru a hlasitě zaklel.

Teď jsi mohl vidět, že Bragg je vlastně příslušníkem rasy Toongů. Byl vysoký o něco málo více, než ty. Vypadalo to, jako by měl jen velkou hlavu, ze které vyrůstají dvě podlouhlé nohy a dvě ruce. Tělo bylo skoro neznatelné.
"Tak tohle je nás prvotřídní mechanik Bragg Leausonnage. Opraví vše, na co si vzpomeneš. Je taky dobrým řidičem, kdysi závodil dokonce na kluzácích. Když máš s něčím problém, zajdi za Braggem a on to opraví. Je to tak, starouši?" poplácal toonga po rameni Smanth.
Odpovědí mu bylo zabručení.
"Jo, ale kdyby mě někdo furt nerušil, mohla být tahle rachotina už dávno v cajku..." řekl opravář poměrně dobrým basicem.
Smanth pokračoval: "Braggu, tohle je Gowit Dentris. Naše posila, tedy doufám!" otočil se k tobě a představil tě.
Bragg jen mávnul svou tenkou paží: "No jo, tak vítej..."
Při tom pohybu mu uklouzl z ruky nějaký nástroj a vletěl rovnou do útrob opravovaného speedru.
Bragg znovu zaklel a jal se jej hledat.

Nechali jste ho pracovat a vyrazili k hlavnímu stanu, jak řekl Smanth. Byla to ve skutečnosti jediná pořádná budova v táboře, pokud se tak dala nazvat jednoduchá stavba, připomínající spíše menší hangár s velkými vraty.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny

Následoval jsem Smantha ke speedru, který jsem nedokázal blíže ocenit, pro stav ve kterém se právě nacházel. Vypadal spíše jako nějaký polotovar, než abych jej mohl plně ocenit, jako kompletní dílo. Jinak bych se ale zřejmě o nějaké to laické hodnocení pokusil. K jeho nabytí došlo zřejmě stejně, jak tomu bylo u lodi s níž jsme sem přiletěli.

Toong Bragg, kterého jsme u speedreru nalezli byl sice trochu nervózní, jenže tomu jsem se nemohl divit. Podle toho, jak se kdo chová, když je vyrušený při práci nejde usuzovat na charakter. Snad právě naopak. Informace o tom, že dříve létal na kluzácích mě docela zaujala a tak jsem si řekl, že by nemuselo být od věci promluvit si s Braggem při lepší příležitosti, až nebude mít tolik práce. Smanthovo brzy snad neznamenalo okamžitě, takže bych k tomu mohl ještě mít příležitost. Ve chvíli kdy mě Smanth představoval, jsem k Braggovi chtěl natáhnout ruku, ale zpozorovav jeho gesto, zase jsem ji rychle stáhl a pokračoval dál v prohlídce se Smanthem jenž se právě otočil k odchodu, zatímco Bragg hledal zapadnuté nářadí.

Cestou k budově jsem se nikterak nepokoušel uchopit iniciativu a na něco se Smantha vyptávat, neboť ten byl zase nervózní z mého váhání. Prohlížel jsme si onu boudu a uvažoval co v ní asi může být. Nějaké skromné ubytování? Další technika? Přesto, že to čím dál více vypadalo, že Smanth se mnou svou hru nepřestal hrát, byl tu speedr a byla tu loď, což by mi mohlo pomoci se ledacos přiučit. To jsem si přece vždycky přál, přemlouval jsem sám sebe k větší rozhodnosti vědom si toho, že se budu muset brzy rozhodnout. Nechtěl jsem to však udělat dřív, než skončíme s touhle malou exkurzí.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od East.Wood »

Mindor, tábor odbojové skupiny

Když jste vešli do hangáru, čekalo tě překvapení - stála tam loď, kterou jste přicestovali sem na Mindor.

Kolem ní bylo rušno, několik osob se pohybovalo na trupu lodi i pod ním a všemožně pracovali nejen na opravě, ale i na různých vylepšeních, což šlo na první pohled usoudit z některých menších modifikací, jež nešly přehlédnout.
"Tak tohle je naše kráska! Oprava, kterou jsem začal po přistání, je už hotova a naši přátelé přidají ještě pár bonbónků, aby tahle rachotina byla schopna nejen cestovat vesmírem, ale taky se bránit případným vetřelcům. Vzhledem k tomu, že naše flotila čítá zatím jen dvě malé stihačky a postarší frachťák, jsme rádi, že se nám povedlo získat tuhle krasavici," řekl s nadšením Smanth, když jste přicházeli k plavidlu.

Jako první se před vámi objevil někdo, koho jsi už zahlédl na skaliscích, když jste zachraňovali sullustana Ramese.
Byl to člověk menšího vzrůstu, ale postavou to nebyl žádný padavka. Blond vlasy měl střižené na ježka, tmavé oči se mu schovávaly za tlustými brýlemi. Mohlo mu být tak kolem čtyřiceti, ale vyzařoval z něj elán a chuť do práce.
"Hele Smanthe, tohle je bezva stroj! Kde jste ho štípli, hm? Páni, až s ním skončíme, bude to fakt parádní lodička!" nešetřil superlativy, dívajíce se přitom na vás dva. Ruce si mezitím utíral do nějakého hadru, evidentně právě dodělal nějakou práci s olejem, či jinou technickou kapalinou.
"Dovol, abych ti představil mého přítele Gowita! Gowite, tenhle týpek je Aldon Bezzq. Dej si na něj pozor, je neskutečně obratný a mohl by tě obehrát v kterékoliv hazardní hře..." usmál se Smanth a představil vás.
Aldon ti podával utřenou ruku a zazubil se: "Neposlouchej ho, s hazardem jsem skončil, když mě na Alderaanu málem zavřeli!"

Náhle se prudce otočil, jako by jej píchla vosa.
"Hej, Horáci! Dávej sakra pozor!" křikl za sebe a když jsi se podíval k jeho pasu, mohl jsi zahlédnout astro-droida třídy R2, kterak najel Aldonovi zezadu na nohy, ale hned zase couvnul s omluvným zapípáním.
"Právě jsi poznal dalšího člena našeho týmu. Jmenuje se R2-G0, ale nikdo mu tady neřekne jinak, než Horác," pravil Smanth.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Výcvik pro Gowita Dernrise (Merthor)

Příspěvek od Merthor »

Mindor, tábor odbojové skupiny, hangár

Opravdu je to ta samá loď? nemohl jsem uvěřit svým očím, když jsme vešli do hangáru. Abych nepoznal, že tam stojí loď musel bych být asi slepý, nebo úplně padlý na hlavu, nejdřív jsme ji ale ani nepoznal. Pak jsem spatřil některé rysy, které mi připadly povědomé, protože jsem ji naposled neviděl tak dávno a už to bylo skoro jasné, i když se nyní díky různým bitevním doplňkům o něco více ježila, než před tím. Ale jak ji mohly dotáhnout a opravit, tak rychle a opravdu bychom o tom nic nevěděli? To jsme byli tak daleko a šli sem tak dlouho? Jak se jim to jenom mohlo podařit. Bok lodi před opravou nevypadal vůbec dobře a ve dvou jsme se s tím tak tak lopotili. Jasně že teď jich na tom mohlo pracovat víc, ale i tak muselo být všechno okolo opravy dost náročné a když kromě toho stihli ještě zahájit práce na tom všem okolo, bylo to zřejmě vzhledem k podmínkám mistrovské dílo. Stejně to musel vnímat i Smanth a tentokrát jsem jeho zápal musel sdílet. Částečný zájem na mě snad byl patrný při rozmluvě s Braggem, pak se ještě o něco zvýšil, ale jak nakonec promluvil Smanth o stíhačkách, vylezli mi oči z důlků, že to muselo vypadat, jako by je tam držel jen nějaký provázek.
„Vy tu máte stíhačky? a jaký?“ vyhrkl jsem, ale to už se k nám hnal další muž a tak mi Smanth nestihl odpovědět. Namísto toho se opakovalo představování. Bez váhání jsem též natáhl ruku a odpověděl na otázku jistě primárně položenou Smanthovi.
„Na Kuatu. Stála tam už skoro připravená ke startu a posádka nikde, jen mechanici. Mechaniky odlákal Smanth a já jsem poprvé seděl v kokpitu. No a takhle to dopadlo….“ zahleděl jsme se k místu, kde byla loď původně poškozená.
Smanthovo varování před Aldonem zřejmě nebylo úplně plané, protože o lidech, kteří se živili hazardem se sem tam něco povídalo. U nás na Chandrile kdosi prohlašoval, že Chandrila pro hazardní hráče nemá význam, protože by tam nic nevidělali, čímž vznikla ohnivá diskuse o těchto problémech. Hazardní hráči však podle všeho nebyli nebezpeční jenom při hře. Když má hazard někdo v krvi, dokáže zcela dobře tahat za nos i ve zcela běžné situaci, kdy by to nikdo nečekal. Aldon však nevypadal nijak nebezpečně a na rozdíl třeba od sullustana Ramese vypadal i docela přívětivě a hovorně, pokud se to dalo ovšem poznat z těch pár slov.
Následně se objevil ještě droid, přý další ze skupiny. Tihle obyvatelé Mindoru byli opravdu pěknou sbírkou a přehlídkou pro zvláštností pro někoho jako jsem byl já. Jeden se nestačil divit, co všechno může potkat pohromadě na jednom místě. Kdybych zůstal na Chandrile, v životě bych toho tolik neviděl.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“