Jessica Moon - Baf!

Zde jsou umístěny všechny dokončené výcviky.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nal Hutta, váš dům

To ráda slyším.

Isara se otočila zpátky ke dveřím, kterými jste přišli, a vykročila ke schodům.
Vezmi si věci, které budeš potřebovat. Budeme pryč možná i několik týdnů.

Když sis sbalila veškeré vybavení, které jsi uznala za potřebné, vyšly jste z domu a Isara tě vedla lesíkem na mýtinu, kde stála její loď – dobře zachovalý frachťák Gizer L-6, jaké používali separatisté za Klonových válek. Byl nalakovaný stříbrnozelenou barvou a na boku nesl emblém připomínající sevřenou pěst uprostřed půlkruhového věnce z čajových lístků. Isara přistoupila blíže, přiložila ruku na pancíř a o kousíček vedle se se zasyčením vysunula rampa.
Tohle je Konvička, představila Isara s úsměvem svoji loď a po rampě vešla dovnitř.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Směr - loď

Fajn…

…Na tohle se zmůžeš...

Dáš si něco? Džus, šťávu, chvilku mi to potrvá…

Po obsloužení své „spolupracovnice“ jsem se jala balit věci. V první řadě jsem ze sebe shodila svůj dosavadní oděv a využila značné množství extra levného čističe. Rána od Rancora se nezdála natolik fatální, nic co by nespravila malá vycpávka.

…Musím si pořídit něco kvalitnějšího…

Následně letěl do báglu meč i s brněním a ohon byl nahrazen pohou čelenkou.


Můžem? Trošku s náznakem jízlivosti se na Isaru zašklebím.


Ještě by tu měli být výživné tyčinky…



Po nějaké době jsme skutečně vyrazili. Jakmile jsme dosáhli cíle, zůstala jsem stát v údivu ani ne tak nad typem lodi, jako spíše nad jejím vzezřením.

Víš, jsi ta poslední, koho bych tipovala na ochránkyni životního prostředí… Brouknu, když následuju svoji průvodkyni do lodi.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Nal Hutta, Konvička

Nalodili jste se a zamířili do kokpitu Gizeru, aby se Isara připoutala do křesla pilota, zahájila předstartovní sekvenci a připravila loď na vzlétnutí.
Ochránce životního prostředí? zasmála se. Dej pokoj. Pokud narážíš na ten symbol, tak to je znak Barabelského čajového spolku, dala se do vysvětlování.
Nesměj se, BČS vznikla jako reakce na to, jak Impérium terorizovalo Barab. Když to připočteš k tomu, že Císař nechal zlikvidovat Řád Jedi, byl to pro mého mistra pořádný důvod se nasrat.
Kontrolky na přístrojové desce jedna po druhé přeblikaly z červených a oranžových na zelené. Isara stiskem tlačítka nastartovala motory a zatáhla za knipl, načež se paluba sotva znatelně zachvěla a o pár úderů srdce později Konvička zamířila k šedivé obloze.
Jinak s tou starou zbrojí ses tahat nemusela. Vyfasuješ novou - řekněme, že máme spooooustu proviantu, který by bylo škoda nechat shnít v zapomenutých separatistických skladech.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Konvička - na cestě

Posadila jsem se na sedadlo koopilota a snažila se udržet vážnou tvář, což se mi popravdě moc nedařilo.

…Čaj…? Jak málo stačí k rebélii…

Si děláš srandu? Chápu, že Impérium dělá hnusný věci. Jsou tu lidi ty, já, snaha o počátek demokracie, a pak ti co chtějí řád. Jsi si naprosto jistá, že nevzniknou hlubší nepokoje, než teď? Cítila jsem jak rudnu při zmínce o proviantu.
Hele, brzdi já… Cítila jsem se divně, jen mi nebylo jasné proč.

…Nehodlám se do ničeho zaplést. Jen prostě chci najít tátu a zmizet. Nestojím o záchranu světa a všech politických nesmyslů kolem.

..Tak proč vlastně…?

Pozorovala jsem jak planeta mizí v dáli. Isara prováděla úkony se záviděníhodnou lehkostí jako by k lodi promlouvala.

Co se mi to stalo v domě? Od té doby se cítím jinak. Vyhrkla jsem dřív, než jsem si to stačila uvědomit.

Sucho v krku bylo nyní o poznání citelnější, než při hřejivém teplu světelné čepele.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Konvička - na cestě

Během chvilky frachťáček vystoupal na orbitu Nal Hutty. Isara zadala do navigačního počítače hyperprostorové souřadnice, nechala ho, ať loď otočí požadovaným směrem.
Ano, ovšem za Palpatinovy vlády nadělalo víc škody než užitku a teď? Škoda slov... Jednotlivé imperiální frakce se bijou mezi sebou, jako psi, co se trapně rvou o kost.
Isara se v pilotním křesle protáhla a ozvalo se zakřupání kůstek.
Jo, to já taky. Najít ho, zeptat se ho na pár pro mě hodně důležitých věcí a zase letět...
Zatáhnutím páky provedla skok. Konvička nadskočila, až to trochu zachrastilo, a hvězdy se rozmázly do vířící změti hyperprostorového tunelu.
Natáhla jsem se k tobě v Síle, abych tě uklidnila, vysvětlovala Isara. Ale tvá mysl se ke mně natáhnula zpátky. Myslím, že jsi schopná používat Sílu.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Konvička - na cestě

Paradoxně nevím, co mě zajímá víc, zda okolnosti nebo Isara samotná. Tento aspekt, však příliš brzy zmizel v propadlišti dějin.

O jakých hodně důležitých věcech tu mluvíme? Mé smysly najednou zbystřily.

To, že otec není svatoušek jsem si dala dohromady dávno. Žádný svatořečený by svoji velikost neutápěl na dně kbelíku a za zvuku chorálu studené sprchy, kterou jsem ve většině případů obsluhovala já.
Zmínku o Síle jsem v první chvíli přeslechla a ve druhé chvíli jsem dokázala vyrobit grimasu, která značila asi tolik co: „Čili…?“
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Konvička, v hyperprostoru

Isara otevřela přihrádku pod palubní deskou a vytáhnula z ní něco, co připomínalo holoknihu. Ovšem po bližším ohledání to nebyla holokniha. Byla to kniha se stránkami z pevného flimsiplastu, místy zdá se ohořelého. Na obálce stálo Cesta Jedie: Manuál pro studenty Síly.
Otevřela jej na první stránce, jejíž část byla zčernalá a pokroucená ohněm. Tam stálo pod sebou úhledným psacím aurabeshovým písmem šest jmen.
Yaddle
Oppo Rancisis
Khai'Leb Dossk
Isador Gazli
Oli Oxxen
Isara Gazli

O mém otci, řekla, když ti stránku ukázala k nahlédnutí, držíc prst u jména Isador Gazli. V databázi IIA o něm určitě byly tučné záznamy, vzhledem k tomu, co za Impéria předváděl. Hlavně by mě velmi zajímalo, kdo ho zabil.
Isara se po tvém zaražení odmlčela, jako by přemýšlela, co dál říct.
Nakonec neřekla nic. Jen se rozvalila pohodlněji v čalouněném pilotním křesle a opřela si hlavu o opěradlo. Ruce složila do klína a kniha se ladně, elegantně vznesla do vzduchu. Dala se do pohybu směrem k tobě a přistála ti v rukou.
Čili s dostatečným tréninkem tohle dokážeš taky, a ještě spoustu dalších věcí. No, nejsem moc dobrá ve vysvětlování, takže možná bude lepší, když si to radši přečteš. Je to kniha napsaná Jedii pro Jedie. Pojednává o Síle.
Všeprostupující energii, jako lepidlo, které drží vesmír pohromadě. Veškerá hmota se skládá z energie a tou energií je právě Síla. Samozřejmě záleží na tom, jak se s ní zachází, podobně jako s elektřinou. Může ti usmažit dobrý oběd, ale taky může usmažit tebe.

Udělala další dramatickou pauzu, jako by si uvědomila, že se příliš rozjela a měla by trochu brzdit.
Ach, promiň, je toho na tebe příliš mnoho nového najednou.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Nebyla jsem si jistá…

To bylo vše co mi vytanulo v mysli.

… A nejsem si jistá ani teď!

Trpká chuť krve mi na okamžik zaplavila vnitřek úst.

Sakra!
Konvička, v hyperprostoru

Nesnášela jsem nejistotu. Jediná jistota, kterou jsem kdy měla byla aréna, meč a soupeř.

…Skutečně? A co ten Rancor?

Na okamžik jsem zatnula ruku v pěst s knihou rozlořenou na kolenou.

Víš jaká je největší zkouška pro učitele? Studenti. Usmála jsem se. Jen mi slib, že na mě nebudeš předvádět pečenou krůtu.

Takže…


Nechávám prostor pro posun kupředu ;)
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Konvička, v hyperprostoru, o nějakou dobu později...

Když přístrojová deska ožila a zapípala na znamení toho, že se blíží čas výstupu z hyperprostoru, Isara zrovna podřimovala schoulená v křesle a z výrazu v jejím obličeji bylo patrné, že se jí zdá nějaký vcelku příjemný sen.
Několik okamžiků nato se paluba Konvičky zlehounka zachvěla a rozplizlá modrofialovobílá změť hyperprostorového nebe se za průzorem scvrkla v titěrné stříbrné tečičky hvězd.
Isara vstala z křesla a protáhla si sezením zdřevěnělé údy, aby si vzápětí opět sednula zpátky a jala se navádět loď směrem k majestátně se klenoucí, avšak nehostinné a pusté planetě pokryté červeným prachem oxidu železitého, na jejíž vysoké orbitě visel přízračný šipkovitý obrys imperiálního hvězdného destruktoru třídy Nar Shaddaa.
Pak se Isara dotkla holografického tlačítka nad přístrojovým panelem, čímž ke hvězdnému destruktoru otevřela komunikační kanál.
Fermentátore, tady Konvička. To jsem já, Isara.
Rozzzumím, Isssaro, otevírám hangár, odvětil z reproduktorů v přístrojové desce syčivý, jakoby plazí hlas jemně zkreslený ztracenými pakety při jeho přenosu.
Bližší pohled na destruktor ti vyjevil na jeho pancíři zrovna takový symbol, jaký má na sobě namalovaný frachťák, v němž jste sem přiletěly. Sevřenou, šupinami pokrytou pěst uprostřed půlkruhového věnce z čajových lístků, akorát tenhle byl mnohem, mnohem větší, přičemž vedle něj spočívalo ještě velké, zlatou barvou natřené aurabeshové písmeno Grek.
Teď, když jste měly autorizaci k přistání na Fermentátoru, se Isara jala připravovati Konvičku na dosednutí do jeho hangáru, po chvilce jste vklouzly dovnitř skrze narůžovělé průchozí silové pole, načež se za vámi zavřela i pevná vrata hangáru jako nějaká obrovská kovová tlama.
Jakmile jste se zvedly a po vysunuvší se rampě společně vystoupily z frachťáčku, naskytnul se ti pohled na rozlehlou plochu hangáru, ovšem to, cos tam uviděla, nebyly pro Impérium tolik typické stíhačky z modelové řady TIE, nýbrž separatistická technika; Supí droidi, bombardéry typu Hyena či několika tristíhačů, které vypadaly po boku letky X-Wingů, Y-Wingů a otřískaného Eta-2 Actisu takřka nepřístojně.
To ovšem nebylo všechno, co ti připadalo na imperiální hvězdný destruktor neobvyklé, nebo aspoň na to, co jsi o podobných lodích mohla slyšet nebo se dočíst. A bytosti, jež se kolem strojů vyskytovaly, měly k imperiálním stormtrooperům rozhodně daleko. Vysoká, zelená, ještěrkám podobná šupinatá stvoření se hemžila hangárem a hleděla si svých povinností, přičemž čas od času kolem prošel separatistický bitevní droid, očividně přeprogramovaný.
Na samém konci hangáru se s tichým zasyčením otevřely dveře turbovýtahu. Pevným, majestátným krokem z kabiny vystoupila zrovna taková ještěrka jako všechny okolo, ovšem tahle byla v něčem jiná. Plazí bytost na sobě měla něco na způsob koženého kyrisu s přiléhavým límcem ušitým tak, aby parodoval důstojnickou uniformu Imperiální flotily, na něm se skvěly insignie kapitána hvězdného destruktoru. Kapitánova tvář i šupiny také kontrastovaly s ostatními svou barvou, protože zatímco ostatní ještěři byli do zelena, on spíše do červena.
Tvému pohledu také nemohlo uniknout, že kapitánovi se u pasu pohupuje světelný meč, a to podobného designu jako ten Isařin.
Nazzzdárek, pozdravil Isaru s výraznými sykavkami a odhalil v úsměvu jako jehly ostré špičáky a rozeklaný hadí jazyk.
Pořídila jsssi?
Svým způsobem ne. Ale svým způsobem ano, usmála se Isara a významně na tebe pohlédla. Tohle je Jessica Moon, spřízněná duše a troufám si říct, že nová posila pro naši věc. Jessico, tohle je můj mistr, Oli Oxxen, rytíř Jedi z dob Staré Republiky, kapitán Fermentátoru a vůdce Barabelského čajového spolku.
Těššší mě, pousmál se mistr Oxxen a podal ti ruku.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Na místě

Existuje spousta typů překvapení. Překvapeni můžete být netradičním dárkem od přítele, či přítelkyně. Dokonce i netradiční dárek v podobě slintajícího rancora může být samo o sobě překvapením, byť nemilým. Blaster u hlavy a následný zvuk pojistky patří k těm typům překvapení, která jsou takzvaně jednosměrná. Ale nic z toho mě nemohlo připravit na tohle.

Jessica těší mě. Přijmu nabízenou ruku s hanebným přiznáním mírného zahambení ve tváři, ačkoli si jsem si nebyla jistá proč vlastně.

Týká se to otce?


Týká se to mě?

Nebo je to něco jiného?


______________________________________________________________________________

Ten výraz mám spíš já...
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Bezejmenná soustava, hvězdný destruktor Fermentátor

Mistr Oxxen se usmál tak přívětivě, jak jen mu to jeho respekt budící šupinatý ještěří obličej umožňoval, a pokynul k výtahům ve stěně hangárů.
"Předpokládám, že ssssi dáte čaj. A musssíme sssi popovídat o naší misssi."
Nastoupili jste do kabiny výtahu a ta vás odvezla až na můstek hvězdného destruktoru.
"Jessico," obrátila se k tobě ještě Isara. "Hlavně prosím tě dodržuj jedno pravidlo - Nikdy se neomlouvej Barabelovi, jejich kultura nic takového nezná a berou to jako posměch. Mistr je zvyklý, ale o spoustě ostatních se to říct nedá."
Když se dveře kabiny opět otevřely, naskytnul se vám fenomenální výhled na malé modré slunce v dáli za průzorem a pustou neobyvatelnou rudou planetou, kolem níž loď obíhala, klenoucí se pod vámi.
Na samotném můstku bylo několik bitevních droidů - modelu buď OOM nebo B1, to jsi nemohla poznat - obstarávajících konzole dalších šest Barabelů, kteří seděli na hromadě polštářků na zemi shromáždění kolem tiše pípajících konzolí. Měli na oblečení insignie důstojníků a předávali si po kruhu velkou hliněnou nádobu, ze které stoupala pára.
Když uviděli kapitána, zasyčeli na pozdrav a neformálně mu zasalutovali.
Kapitán rozeklaným jazykem ochutnal vzduch, vůni čerstvě uvařného čaje, a něco jim odvětil v barabelštině - jazyku, který ti zněl jako směs různého štěkání a syčení -, aby následně přešel do basiku.
"Jessssico, tohle je Ragath - náššš komunikační důssstojník."
Vysoký zelený ještěr s vystouplým hřebínkem na hlavě a s tlumeně svítícím bezdrátovým sluchátkem v uchu na tebe zamával.
"Vangar - navigační důssstojník," pokračoval kapitán, načež Vangar odložil džbán, ze kterého právě pil, aby ho předal dál, a ušklíbnul se.
"Xssandra, má na ssstarosssti zzbraňové sssyssstémy."
Xsandra se usmála a vycenila špičáky.
"Ezzzar, náššš taktik."
Ezar a Xsandra seděli přitisknutí k sobě, pravděpodobně tedy tvořili pár.
"Dasssk, ten ssse ssstará o sssenzzory."
Důstojník třímající v jedné ruce kalíšek čaje a v druhé datapad ti věnoval decentní úklonu hlavy.
"A tohle je Teyasssal, má lássska a má první důssstojnice."
"Teyasssal tě vítá," vstala Teyasal a podala ti kalíšek s čajem, načež se ke kapitánovi přitiskla a zvolala na jednoho z droidů postávajících opodál:
"Droide, uvař nám dalššší čaj."
"Rozkaz, rozkaz," potvrdil typický hlas a droid se vydal za svým úkolem.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Destruktor - aneb teď vstanu a opařím se čajem

Zdá se, že mé toulky vesmírem zdaleka nekončí, a dokonce by se dalo tvrdit, že teprve začínají. Za své myšlenky o povaze prostoduché osoby bych se nejraději v tuto chvíli praštila do nejbližší zdi.

Pokud nejsou telepati, bude to v pohodě… Pronesu nejistě.

A tak začalo seznamovací kolečko. Slova jako „ráda vás poznávám,“ v kombinaci s pokývnutím létala jak torpéda.

…Pardon, promiňte…

Kruci!

Pardon, pardon,

… Tímhle se zabývá můj mozek?!


Děkuji, usměji se se na Teyasssal, přijmu kalíšek a zvědavě se zeptám: Užíváte postarší protokoly? Myslela jsem, že podobné typy droidů jsou už jen vzácností.

Další vnitřní facka. Lehce se zčervenám a raději si usrknu.

Senza Jess!
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Bezejmenná soustava, hvězdný destruktor Fermentátor

Teyasal přikývnula a vydala tiché souhlasné zasyčení.
"Nejsssou sssice nejnovějššší, ale ssslouží dobře a byla by ššškoda nechat dobrého droida rezzzivět."
Usmála se a přitiskla se opět k Olimu.
"Už jsem ti říkala, že mistr Oli se svými věrnými objevil rozsáhlé zásobárny techniky zřízené separatisty ještě za Klonových válek," řekla k tobě Isara na vysvětlenou. "A to od proviantu přes bitevní droidy až po křižník třídy Lucrehulk."
"Váš čaj, paní," prohlásil přeprogramovaný bitevní droid nesouc v rukách velký keramický džbán s horkou kapalinou, z níž stoupala pára.
"Když si Teyasssal odmyssslí ty, co Oli rozzsssekal sssvětelným mečem při tréninku při vzzzpomínání na ssstaré časssy," dodala Teyasal a ostatní Barabelové v kolečku, včetně Isařina mistra, začali syčet. Z toho, co jsi zatím mohla pozorovat, ti došlo, že většina Barabelů o sobě mluví ve třetí osobě, stejně jako že tato plazí stvoření syčením vyjadřují emoce, jako je rozrušení, smutek, ale i smích. A podle způsobu, jakým parta syčela nyní, se smála na celé kolo, včetně Oliho. Jen ty a Isara jste zůstaly sedět a koukat na ně, možná proto, že tím Teyasal narážela na něco, co se stalo, když Isara ještě nebyla na palubě, a možná ani na světě.
"Isssaro," promluvil opět Oli, "co jsssi na Nal Huttě objevila?"
"Hned to ukážu," odvětila zlatovláska. Pak vytáhnula ze záhybů své kožené bundy holorekordér, stisknutím tlačítka jej spárovala s konzolí lodního počítače a o pár úderů srdce později na taktickém holoprojektoru můstku zazářil onen, mnohonásobně zvětšený, symbol, který jste předtím našli ve vašem domě - nebo aspoň v tom, co z vašeho domu zůstalo.
"Našli jsme to napsané na zdi nad místem, které vypadalo, jako by tam byla díra po nějakém trezoru, nebo něčem na ten způsob. A my se chceme zeptat... Co to je?"
Kapitán Oxxen se napil čaje a založil si ruce na hrudi.
"Tohle je záležitossst Pravého impéria..." četl nápis pod obrázkem. Zamyšleně zakmital svým rozeklaným plazím jazykem a pokračoval:
"Myssslím, že vím, cco to je..."
"Pentasssstar," zasyčelo několik Barabelů přes sebe.
"Pentasstar ssse považuje zzza jediné právoplatné pokračovatele Cccísssařova Nového řádu," vysvětloval Vangar, navigační důstojník Fermentátoru.
Střelkyně Xsandra na to hned povídá:
"To ssse považuje každý pokračovatel."
Kolečkem Barabelů se ozvala další vlna syčivého smíchu.
"Musssíme to brát assspoň na chvíli vážně," přerušil to Oli, když se sám přestal smát. "Pokud moffa Moona unesssl Pentassstar, bude na Entralle, jejich hlavním sssvětě. A ta bude jissstě dobře bráněná."
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Jessica Moon - Baf!

Příspěvek od Garth Devilman »

Fermentátor

Bezva, slepá ulička…

Ačkoli většina Císařových rozhodnutí byla přinejmenším diskutabilní, jedno se mu muselo nechat, a to přinejmenším smysl pro disciplínu.
Ví se o tom místě něco bližšího? Zeptám se nesměle a usrknu si čaje.

Byť se tihle uctívači honosili Císařovým jménem, zatím na mě zapůsobili pouze obrovským bincem a zajímavou malbou.
To moc disciplinovaně nevypadá…
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Bezejmenná soustava, hvězdný destruktor Fermentátor

Kapitán se vztyčil do své plné výšky a přikráčel k nejbližší konzoli, načež prsty jeho šupinatých rukou chvíli tančily po holografické obrazovce vznášející se před ní, načež hologram, který pořídila Isara na Nal Huttě, zmizel a nahradil jej obrázek otáčející se zelenošedé koule, jejíž noční strana byla protkána zlatými žilkami světel měst. Vedle se objevil sloupeček se základními informacemi.
"Entralla je, jak už jsssem řekl, hlavní planeta Pentassstaru. Atmosssféra sssamozřejmě dýchatelná, gravitace ssstandardní, zelený sssvět sss příjemnou teplotou. Před nassstolením Císssařova Nového řádu patřila do Velcarssské zóny volného obchodu. Hlavní město je Nexxxusss City, obyvatelssstvo téměř výhradně lidssské."
Oli okamžik zíral zadumaně do hologramu, načež se obrátil opět k tobě:
"Jesssssico, kdy jsssi viděla sssvého otce naposssled? Jak velký mají nássskok?"
Zdálo se, že kapitánovi se tvé jméno líbí, protože má výraznou sykavku skoro jako barabelské.
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Zamčeno

Zpět na „Dokončené výcviky“