Mandalorianské války a Občanská válka rytířů jedi

Archív obsahující informace z období od starých sithských válek, přes mandalorianské války až po občanskou válku Jedi.

Moderátor: Archiváři

Mandalorianské války a Občanská válka rytířů jedi

Příspěvekod Mastr Kavar » 29.8.2007 11:42:58

Mandalorianské války:

V mandalorianských válkách jediové republiku zklamali (Alespoň podle vojáků a lidu Republiky). Když republika bojovala o své přežití, jediové nepodnikli v podstatě nic. Rada říkala že se musí vyčkat, aby se objevila ta pravá hrozba, protože velcí mistři řádu věděli že tato válka má jíný "podtext". Tedy sithy. Mnoha jediům se to nelíbilo, a připojili se pod Revanovou vlajkou k Republice v boji s Mandaloriany. Čím dál tím více jediů se připojovalo k Revanovy a Malakovy. Rada Revana a jeho společníky zavrhla a nezapojila se do války ale stále vyčkávala. Pak přišla rozhodující bitva u Malachoru. Ve které Vypovězený zničil na rozkaz Revana Atmosféru Malachoru V. Atmosféra této planety se roztříštila a pohřbila tisíce rytířů jedie a republikových vojáků spolu s mandaloriany.To vytvořilo v síle velkou ozvěnu. Dodnes v planetě naříkají tisíce mrtvých duší, které kolem planety krouží.

Obrázek
Malchor V
Občanská válka rytířů jedi:

To byl konec Mandalorianských válek , a začátek Občanské války rytířů jedi. Revan s Malakem a třetina Republikové flotily se ztratili na pár let z dohledu, nikdo o nich neměl zprávy. Pak se ale vrátili, jako sithové s obrovskou flotilou která zničila všechno co jí stálo v cestě. Generálové Republiky se domívají že jádro sithské nové armády tvořili bývalí Republikový vojáci, kteří se ztratili s Revanem ve vnějších oblastech galaxie. Republika byla na kolenou a bylo pouze otázkou času než se zhroutí. Jenom díky jediům, kteří se již rozhodli zasáhnout, vydržela. Revan budoval speciální zabíjecí komanda na boj s rytíři jedi. Jediové se rozhodli že Revana a Malaka zastaví. Rozpoutali tedy vesmírnou bitvu, s malou Republikovou flotilou, která však byla jenom zástěrka. Tým rytířů jedie vnikl na Revanovu loď aby Revana zastavil a zajmul. Malak vycítil svou příležitost a rozkázal zničit Revanův můstek. Revan byl málem zabit svým vlastním již teď bývalým padawanem. Jenom díky zásahu rytířky jedi Bastily, Revan přežil, protože Bastila ho držela sílou při životě do té doby, než Revana převezla na Dantooin. Rada rytířů jedi mu vymazala pamět a namluvila mu že je vojákem válkou zničené Republiky. Revan se po svém znovu vycvičení na rytíře jedi vydal hledat Hvězdné mapy. Které byly klíčem k nalezení vesmírné stanice Star Forge. Když byl skoro u nalezení poslední Hvězdné mapy, Malak Revana zajmul a prozradil mu že je Darth Revan. Revan sice unikne z jeho spárů, ale při útěku z lodi zjistí že Enkláva rytířů jedi na Dantooin, byla Malakem vybombarodána a planeta okupováná sithy. Revan se vydá hledat poslední Hvězdnou mapu. Když jí nalezne, oběví Star Forge a vnikne na ní. Po dlouhém boji zabil Malaka, Republika zničila Star Forge a Revan odešel do neznámých krajů. Tak skončila Občanská válka rytířů jedi.

Obrázek
Star Forge a Republikové křižníky


Konec řádu jedi alias Sithové jsou na dosah vítězství:

Sithové se ale znovu zformovali, ale né pod jednu vlajku ale pod vlajek víc. První vlajku vedl Darth Nihilus, druhou vlajku vedl Darth Sion a třetí vlajku vedla Darth Treya (I když tato vlajka měla pouze jednoho člena a to Darth Trayu). V jednom ale byli jednotní, chtěli všichni zabíjet a vyhubit rytíře jedi. Vyvolávali v síle ozvěny a zabíjeli rytíře jedi na každém svém kroku. Po Občanské válce rytířů jedi, zbylo rytířů jedi pouze něco okolo stovky. A i ta stovka se začala ztenčovat. Pak přišla ještě katastrofa na Katarru (Svět Mirakul,na půl cesty mezi Dantooin a Onderonem) , kde se jediové chtěli dozvědět co proti nim stojí. Ale ještě dřív než jednání začalo byla vysána z Katarru síla a život.Všechny bytosti citlivé na sílu zemřeli. Zemřeli tam velcí mistři řádu jedi jako mistr Vandar, mistr Zhar nebo třeba mistr Dorak. Zbylí jediové se rozhodli skrýt. Skryli se i sami před sebou, aby odhalení jednoho neznamenalo odhalení všech. Postupně ale i oni zemřeli. Poslední rytíři jedi zemřeli v souboji s Darth Trayou (Mistr Vrook, mistr Kavar a mistr Zez-Kai-Elih). Další propadla temné straně (mistrině Atris), a další zavraždil Darth Sion (mistrině Vash). To byl na chvíli konec rytířů jedie. Vypovězený (Exile), ale nakonec zabil Darth Nihiluse, Darth Trayu a nakonec i Darth Siona. Republika se pak postupně stabilizovala.Znovuzačátek (Dvě možnosti):

1. Lidé se domívají že řád rytířů jedie přežil jen díky lidem (rytířům jedie), které odchoval exile (vypovězený).
2. Nebo je tu ještě jedna možnost, která ale není známá. Protože, kdyby byl Vypovězený sith. Jak by mohl řád jedi přežít?? Kdyby Vypovězený vychoval jenom sithy?Dodatek A:


Sithové:
Darth Sion: Ten jenž se koupe v bolesti.
Darth Nihilus: Ten jehož hlad po síle nelze uspokojit.
Darth Traya: Žena obeztřená lží a podvody.
Naposledy upravil Mastr Kavar dne 01.12.2007 21:14:03, celkově upraveno 8
Uživatelský avatar
Mastr Kavar
Mistr Jedi
Mistr Jedi
 
Příspěvky: 569
Registrován: 26.8.2007 21:48:23
Bydliště: Enkláva rytířů jedi na Dantooin

Zpět na Dantooinský Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron