Letectvo Republiky za Velké Sithské války

Archív obsahující informace z období od starých sithských válek, přes mandalorianské války až po občanskou válku Jedi.

Moderátor: Archiváři

Letectvo Republiky za Velké Sithské války

Příspěvekod Xavier » 11.10.2009 10:48:22

Stíhač třídy S-100 Stinger

Obrázek

Třída: Stíhač

Délka: 11,5 metrů

Výrobce: Corellian Engineering Corporation

Rychlost: 1 150 km/h (v atmosféře)

Hyperpohon: třída 2,0

Štíty: Slabě-napájené deflektorní štíty

Výzbroj: Útočné laserové kanóny (2), Odpalovač Protonových torpéd (2) (standardně 4 torpéda každý)

Posádka: Pilot (1)

Pasažéři: Ne

Nákladová kapacita: 30 kg

Životní podpora: 1 měsíc

Cena: 465 000 kreditů (nový), 310 000 kreditů (použitý)–3 997 BBY
150 000 kreditů (nový), 90 000 kreditů (použitý)–3 976 BBY


Stíhač S-100 Stinger, považován za jeden nejvíce spolehlivých stíhačů během rozpoutání Velké sithské války, byl to populární stíhač po téměř století, předtím než byly dodány novější letouny zaměřené hlavně na palebnou sílu, schopné větší rychlosti s většími pancíři. Pro jejich lehkou vyzbrojitelnost, Republika autorizovala S-100 se základní výzbrojí pro civilní prodej, i když jejich cena stabilně klesala v době mezi Velkou Sithskou válkou a Mandalorianskými válkami. Nicméně, Stinger byl používán mnoha jako stíhač mnoha Jediů, než byl vytvořen taktický stíhač Aurek. Za následující Sithské války, byl stíhač populární hlavně v planetárních obraných silách.
Naposledy upravil Xavier dne 16.9.2010 16:42:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2648
Registrován: 18.11.2008 11:55:38

Příspěvekod Xavier » 11.10.2009 10:49:49

Star Saber XC-01

Obrázek

Třída: Stíhač, Snubfighter

Délka: 13 metrů

Výrobce: Republic Fleet Systems

Rychlost: 1,280 km/h (v atmosféře)

Hyperpohon: třída 2,0

Výzbroj: Těžké blasterové kanony (2)

Posádka: 1 Pilot

Pasažéři: Ne

Nákladová kapacita: 45 kg

Dostupnost: do 3 997 BBY nebyl na prodej, od 3 996 BBY omezen

Rok uvedení: 3997 BBY

Životní podpora: 1 týden

Cena: 145 000 kreditů (nový), 75 000 kreditů (použitý)

Charakteristika:
13 metrů dlouhý, od Republic Fleet Systems stíhač Star Saber XC-01 byl dlouhý, nízký a hladký. Z úzkého trupu vystupovala dvě křídla vybavená zbraněmi; dvě ploutve vystupujíce ze zádě letadla, nad dvěmi motory. Vojenský stíhač dostupný civilistům, pouze skrz regulované prodeje, Star Saber byl vybaven deflektorním štítem a dvěmi těžkými blasterovými kanony, které byly značně výkonnější než u jiných současných stíhačů. Jednomístný stíhač, s 45 kilogramy nákladové kapacity, stíhač byl navíc vybaven hyperpohonem třídy 2,0 a týdenní životní podporou. Zatímco byl Star Saber schopen rychlé podsvětelné rychlosti, dosahujíce 1 100 kilometerů za hodinu atmosféře a zrychlením na tuto rychlost za pouhé sekundy, plavidlo bylo nemotorné a hůře manévrovatelné, než jiné stíhače té doby — Krathské stíhače CX-133 Chaos které je mohli snadno přemanévrovat. Nicméně, vzhledem k možnostem té doby, Galactická Republika prosadila stíhače do služby, vědouce o jejich slabinách.

Historie:
V roce 3 997 BBY, čelila Republika od Krathů, Sithského kultu ze systému Císařovny Tety. Poté co převzali kontrolu nad systémem jediným úderem, otočili Krathové jejich pozornost na zbytek galaxie. Během jejich útoku na Republikové velící lodě, roje Krathských stíhaček Chaos se dobrovolně obětovali nárazy do nepřátelských lodí. Star Saber XC-01 byl vyvinut Republic Fleet Systems jako odpověď na hrozbu těchto útoků, vytvořili plavidlo schopné dosáhnout vysoké rychlosti v několika sekundách, s dokonalejšími zbraněmi než jejich současníci.

V jejich experimentální fázi, byli Star Sabery testovány Jedii na Jediijské knihovně na Ossusu, Jedijskými piloty jako Dace Diath a Cay Qel-Droma. Byly to tyto testy kdy Jediové objevili největší nedostatek: Star Sabery nebyly tak manévrovatelné jako jiné stíhače té doby a měli pomalou odezvu na pohyb kniplu.

Nicméně, pro nedostatek jiných dostupných stíhačů na Ossusu pro nadcházející Jedijskou misi, zachránit rytíře Jedi v utajení Ulica Qel-Dromu z Krathského sídla, Star Sabery XC-01 byly prosazeny do okamžité služby.

Přes jeho očividnou designovou chybu, Star Saber XC-01 byl nicméně masově vyráběn Republic Fleet System a stal se běžně používaným během Velké Sithské války která zahrnovala Krath Holy Crusade a přivedla Republiku do války se silami Sithů pod velením Ulica Qel-Dromy a dalšího padlého Jediho, Exara Kuna. Ačkoliv stíhač Chaos, použitý Krathy byl schopen létat okolo Star Saberů,slabina Star Saberů nebyla nikdy napravena. Potřeba větší palebné síly jednoduše převážila potřebu přepracovat design lodě. Během války a éry co následovala, piloti, kteří se rozhodli stíhač používat, byli i Jediové kteří mohli kompenzovat nedostatky Silou. Galactická Republika se rozhodla dát Star Sabery i pro civilní prodej pro navrácení ztrát spojených s jejich vývojem, a tak byly stíhače dál vyráběny dokud nebyl mnohem později uvolněn taktický stíhač Aurek.
Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
 
Příspěvky: 2648
Registrován: 18.11.2008 11:55:38


Zpět na Dantooinský Archiv

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron