Šance na novou smrt ... (Kazma)

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Kazma »

Tréninková místnost

Všecko bolelo, všecko. Ale nesměla sem ukázat slabost. Musela sem vydržet. Bolesti sem už zažila fakt dost. Příčinu ste museli dycky rychle odstranit, akorát s touhle to bylo trochu těžký. Eště že všemu je jednouc konec. Byla sem za to aj patřičně ráda. Chtěla sem někam zmizet. Nejdřív ruka na ramenu, leknutí, zastávka před chybou.
Čas na kobereček.
Stála sem tam a poslouchala Ho.
Naživu? Co za to?
Ta dýky byla fakt dobrá. A to sem ji ani nemusela na zkoušku do nikoho zabodávat. Výhody proti ostatním.
Ale co za ni?
Ukryla sem ji do voblečení, měla sem v tom už ňákou praxi, takže sem se nebála, že si při nejbližšim pohybu ublížim.
Sem Spotty.
Asi bych měla ...
Mistře Aokie.
Dodám. Vobčas se považuju za hodně chápavou, takž řečený vypadni a nezacláňaj sem chytla příliš jasně.
Kam?

Všichni někam šli, tak sem šla taky. Jídelna byl zajímavej nápad, i když sem se hladová necítila, napadlo mě, že bych se taky mohla najíst. A pak tady byl ten problém s místama. Raděj bych si sedla na zem, akorát ...
Došla sem ke stolu a prohlídla si celou skupinu.
Mňau?
Zeptala sem se s nevinným ksichtem a přisedla. Bez většího otálení sem se začla věnovat jídlu.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Marinho »

Jídelna

Když si tví noví kolegové všimli, že se chystáš k nim přisednout, rudej kývl na twi'leka, aby ti uvolnil místo. Měla jsi tak dalo by se říci čestné místo u stolu. Trojice rudocha, jeho pejska twilečky a dalšího twileka seděla trochu odděleně od ostatních. Když ses projevila, nikdo moc nechápal, co se vlastně snažíš říct.

Umíš mluvit basicem?
Zeptal se twilek po tvém boku.

Věřím, že jsi na mistra udělala větší dojem, než si asi sama uvědomuješ. Nebo jsi ho nakopla jen proto, abys sama nedostala výprask.
Promluvil rudej.

Ona ještě neví nic o ... Rakthu.
Promluvil Twilek šeptajícím hlasem.

Omluv mou neomalenost. Jmenuji se Ab Carsha, toto je Mycan a její bratr Loken. Ten zabrak, co jsi ho zrušila se jmenuje Canc. Jak máme říkat tobě?
Ab se projevoval strojeným vychováním vyšší třídy, které zářilo jako maják mezi ostatními. Bylo jasné, kdo je tady šéf. Pak chytil Lokena za ruku a natáhl ji přes stůl. Loken nebyl dost silný, aby se vymanil ze sevření a z jeho tváře čišel strach z toho, co by mu mohl Carsha udělat.

Ty taky ne, jak se zdá. Teď vám dovolím malé nahlédnutí do tajemství Rakthu.
Vzal vidličku a přejížděl jí po ruce twileka, který se začal třást a potit. Pak ji prudce bodl do ruky. Do rudé ruky. Na tváři se mu neobjevil jediný záškub bolesti. Když ji pustil, zůstala mu trčet z ruky.

Tobě se to učí, když umíš číst a mistr ti dovolí přístup do knihovny.
Ozvala se skoro až znuděně Mycan a vytrhla Abovi vidličku z ruky a hodila ji na stůl. V uzoučkém pramínku mu vytékala z rány krev. Rozhostilo se ticho, nabízející příležitost k otázkám.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Kazma »

Jídelna

Jo. Umim.
Řeknu mezi sousty. Tomu druhymu sem už nerozuměla. Než sem si to přebrala pokračoval hovor beze mě.
Rakth?
Zeptám se. Pak mi došlo, že se asi odpovědi dočkám až pozděj.
Spotty.
Vodpovím při přiřazování si jmen ke ksichtům. Ty nedůležitý si klidně můžete pohřbít, ale ty důležitý je lepší vědět. Nikdy nemůže …
Co blbne?
Věci keré následovaly, dajte mi pokoj. Divný věci zvládnu, divný bytosti sou běžnej stav, ale tohle.
Proč by si sakra někdo vubližoval, když to můžou udělat za něj jiný?
Fajn, tak sis udělal dvě díry na ruce. A? Co z toho? Teče ti krev. Kde máš teda to tajemství?
Střihnu uchem. Fakt, že neuměj číst přecházím radostně, neříkám, že to umím dobře, ale každá výhoda je dobrá výhoda. Začla sem mít pocit, že moji odpověď nečekali. Měla sem pocit, že mám co dočinění ani nevim s čím, natož s kým.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Heinz »

Jídelna

Zvláštní rudoch, který se představil jako Carsha, se na twilečku trochu zamračí, ale klid ho neopouští. Je se letmo, snad pohrdlivě ušklíbne. Twi´lek sjede rudého vzteklým pohledem, ale brzy se ovládne, strach z vůdce party vyhraje. Jestli si toho Carsha všiml, přezíravě to ignoruje.
„Tohle není o schopnosti číst, Mycan, tohle je o chápání.“
Podívá se na klubko chlupů, tebe, a plynule pokračuje ve výkladu.
„Tys určitě už někdy dostala pořádně do kožichu, co, Spotty? A když tě to potom hodně bolelo, jistě sis dvakrát rozmyslela, jestli činnost zopakuješ.“
Neptá se, považuje to za fakt.
„Spotty, bojíš se bolesti?“
Tváří se jak kdyby byl o hodně starší než ty, podobně se někdy tvářili vaši šéfové, když vás posílali do ulic zachraňovat lidi před bohatstvím.

___
Extra krátká, než se do toho dostanu.
Naposledy upravil(a) Heinz dne 07.1.2014 12:07:56, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Kazma »

Jídelna

„Dybych si to měla dvakrát prohnat hlavou, tak dřív chcípnu, ale si tušim, co myslíš.“
Strčím si vlastní vidličku do pusy. Jeho poslední votázku sem musela chvilu přežvýkat. Myšlení bolí, fakt.
‚Bojíš se bolesti?‘
Co je to sakra za otázku? Kam tim leze? Asik sem na ňho dost divně zírala. Přiznat strach? Nepřiznat? Sem se mu podívala do očí.
„Nikdy sem nad tím nepřemejšlela. Je to důležitý?“
Protože esli jo, tak si budu muset fakt rychle něco vymyslet. Fakt nevim co.

-----------
Mně to taky bude trvat.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Heinz »

Jídelna

Mycan se dál tváří, jak kdyby si šlehla pěknou dávku glitterstimu, to znamená absolutně netečně, zato ten twi´lek, Lycan, po tvé odpovědi vyprskne smíchy.
„Jasně že je to důležitý, ty houpá!“
Carsha ho přeruší ostrým a varovným syknutím a napomenutím, „uklidni se, Lycane, chováš se jak idiot.“
Twi´lek poslušně zmlkne, ale zase – v očích se mu zaleskne střípek vzteku.
Jsi z ulice, intuice ti funguje dobře, jinak bys nepřežila a skončila ve škarpě, proto tenhle pohled poznáš. Takový mívali v očích ti, kteří se odhodlávali svrhnout vůdce skupiny a zastoupit jej. Pohled, který v partě vždy vedl na vrchol nebo do stok, tváří k splaškům. A Carsha se zdá být stejný jako tolik jiných vůdců předtím – natolik jistý svou pozicí, že kudlu v zádech od svého „podřízeného“ nečeká. Nebo to alespoň nedává nijak najevo. Vyzařuje z něj klid.
A v tuhle chvíli pokračuje ve filozofické přednášce. Stejně trpělivě jako předtím, vypadá, že ho nic nemůže rozhodit.
„Kdyby přišel Mistr a řekl ti, že tě dá zbičovat, jak bys reagovala? Bála se? Ztuhly by ti svaly? Stáhnul žaludek? Chtěla by si utýct?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Kazma »

Jídelna

Kerej z nich je lepší? A kerej bude výhodnější. A kere to přežije. Todlenc je důležitý, žádný strach z bolesti, blbost, nad tímhle bys měl přemejšlet. Jestli ještě zejtra budeš takhle na vejši, nebo mrtvej.
‚A bejt tebou, tak mi podruhý neříkám, že sem blbá. Páč za todle kamaráde, to fakt schytáš. Hned, co k tomu bude dobrej čas.‘
Zatímco mě rudoch častoval další podobně blbou votázkou, si fakt nedá pokoj.
‚Ne sakra, zeptala bych se zaco a proča vůbec, čím si to zasloužim.‘
Mezi třema vidličkami jídla sem se zamejšlela.
„K čemu by ti to bylo, šéfuje tomu tady, zdrhat by nemělo cenu.“
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Heinz »

Jídelna

Carsha se zamračí, očividně do tebe chtěl nějakou oklikou natlouct nějakou moudrost a ukázat, jak moc chytrý a dokonalý je, ale tvoje přímočará natvrdlost mu zhatila plány. Teď si jenom pohrdlivě odfrkne a úsečně dokončí myšlenku.
„Prostě je to jednoduché, když se bojíš bolesti, bojíš se smrti a dělá tě to slabou, jakmile se smíříš s tím, že bolest je tvoje součást, nebojíš se jí, vážíš si jí, učíš se z ní – a těžíš z toho, že z ní ostatní mají strach.“
Mezi řečí zvedne ruku, z které stále teče krev a která špiní stůl.
„Nebojíš se dostat, nebojíš se bolest dávat, protože bolest je vykoupení, dělá z nás silnější lidi. Soucit je pro slabý, největší soucit je v tom, učit ostatní, aby dokázali přijímat bolest. I proti jejich vůli."
Zvedne se s tácem, twilečka jakbysmet. Její bratr se zdráhá, ale včas se zvedne, než ho rudoch zase poníží. Zůstaneš o samotě se svým jídlem.

***
Dny plynou, jsou vyplněné cvičením boje s mečem, vzděláváním, cvičením v Síle, pro kterou máš, zdá se, dar – konečně chápeš, jak mohou někteří hýbat věcmi, aniž by je drželi, nebo někoho srazit, aniž by se ho dotkli – a hodinám náboženství. Ať už to, co ti cpou do hlavy, chápeš jakkoli, ať už to bereš jakkoli, Rakth ti byl konečně představen.
Rakth je bytost, která je symbolem Temnoty, všeho, co dává světu řád a smysl. Rakth je však hlavně symbol, symbol vykoupení. Podle učení sekty je život bezútěšné plácání se ve zbytečných věcech, věčný koloběh zbytečných životů virů – všech bytostí galaxie, kteří se neustále rodí jenom proto, aby mohly umřít a zase se narodit, reinkarnovat. Ustrašené bytosti, které mají strach ze všeho. Z tohohle koloběhu ale existuje cesta ven. Vykoupení, které může být dosáhnuto jenom vlastním odtělesněním. Zbavením se strachu z bolesti, strachu ze smrti cizí i vlastní. Bytost, která nemá strach z největších strašáků lidstva – bolesti a utrpění -, a proto má sílu se postavit do čela lidstva, není vláčen společností, je jí nadřazen. Nebojí se ublížit, nebojí se ublížení. Nemá žádnou slabinu, protože ví, že bude nahrazen, že každá cesta má konec a každý musí umřít. Nikdo nemůže žít věčně. A proto je, navzdory moci nad lidstvem, kterou jako vyšší bytost získá, pokorný, nenechá se ovládnout mocí.

Nikdo nezkoumal, jestli tomu věříš nebo ne, alespoň jsi tedy měla ten pocit, jen jsi musela mnohokrát trpět tresty – kterým se tu říkalo „pomoc“ – aniž bys měla možnost se bránit. A stejnou měrou jsi bezbranným spolužákům bolest způsobovala, abys jim pomohla dojít dál na „Cestě progresu“, tak to Mistři i starší žáci nazývali. Kráčeli jste po Cestě progresu.

***

Ubikace

Ležíš v posteli ve svém pokoji, který máš jen pro sebe, plná modřin a s lysinami na srsti od různých „pomocí“. Už předtím, než si se sem dostala, jsi byla značně zubožená, jako všichni, kdo vyrůstají na ulici, ale teď vypadáš jako bojové zvíře z kójí ilegálních zvířecích zápasů.
Náhle ti na dveře někdo nesměle zaklepe.
„Spotty? Můžu dovnitř?“
Roztřesený a plačtivý hlas poznáváš, i když jste se nikdy skutečně nebavily, patří malé holce, přibližně stejně staré jako ty, kterou Mistr dotáhl do téhle akademie ve stejnou dobu.
A teď ti klepe na dveře.
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Kazma »

Jídelna

Pokrčila sem rameny. Na to se fakt nedalo co říct. Bylo to celý postavený na hlavu, úplně celý a tady mám jako žít jo? No tak to teda jako fakt dík. To bude dlouhý.

Bylo. Zdrhnout. Zmizet. Vypařit se. Zpátky na ulici, tam aspoň něco dávalo nějakej smysl. Dávalo? Jo? Jo. Dávalo! Ubližuj si, abys byl lepší. Když si ublížíš, bolí to. Když si pak ublížíš podruhý, bolí to míň, ale k čemu to sakra?
Cesta progresu? Hovadina. Jako jo, cesty bejvaj občas trochu divný, nebo v blbým stavu, ale co je sakra za materiál ten progres?

Ubikace

‚Vykašlat se na to.‘
Ležela sem na břiše, čelem ke dveřím a přemýšlela, co teď.
‚No to mě, proč já?!‘
Hej ne, vůbec se mi nechce říkat, že sem tady, k čemu by ji to asik tak bylo. Vzpomněla sem si na ty malý děcka, co mi byly rodinou. Bylo to dávno. Jména? Vůbec. Ksichty? Taky nic. Zapadli někam hodně hluboko. V zoufalím gestu sem si schovala hlavu do tlapek.
„Poď!“
Křikla sem nakonec a hodně pomalu se posadila.
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Heinz »

Ubikace

Vejde. Opatrně, nesměle a nerozhodně.
Oproti všem, které znáš, a tomu, co se kolem děje, ti připadá až směšně bezbranná. Malá, roztřesená zrzavá holka s culíky, taková by na ulici nepřežila ani dva dny. A podle toho, jak vypadá, ji ani tady dlouhý život nečeká. Zranění na levé ruce si kryje kusem hadru, skrz látku prosakuje krev.
„Spotty, já...“
Zasekne se, najednou vypadá, že ji všechna odvaha, která ji donutila dojít až do tvojí ubikace, přešla. Jen stojí, zkoumá špičky svých bot a popotahuje. Ale přece jen, přece v sobě najde dost odvahy.
„Musím se zeptat,“ možná vyděšený, ale najednou je její hlas pevný, bez štkaní.
„Co si myslíš o tomhle místě? O tom,“ chvilku hledá slova, „Rakth?“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Kazma
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 463
Registrován: 02.10.2011 15:59:15
Bydliště: Korriban
Mongolia

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od Kazma »

Ubikace

„Zavři.“
Řekla sem jen tak na úvod. Koukala jsem na tu holku. Však ví, co ji bude čekat, když ji se mnou potkaj. Já to nevím, takže bych se to ráda dověděla, jenže co není opravdu zakázaný, znáte to.
„Poď blíž.“
Naznačím ji.
„Máš to fakt mizerně zavázaný, převážu to.“
Ňáka vzdálená vzpomínka. Špatně ošetřená rána na noze, pak ta noha upadla, bylo to hnusný. Museli sme ho zabít, stejně umíral v horečkách.
„Vyčistila sis to aspoň?“
Jo Rakth? Mno.
„Nechápu ho.“
Pokrčím rameny.
„Vodporuje několika věcem, ze kterýma dost dobře žiju.“
V nesnadném přemýšlení jsem sklopila uši.
„Vono je podle mě všem jedno, jestli Rakthu rozumíš, nebo ne, de jim vo to, estli to žiješ.“
Zavrěla sem se. Se slovy mi to nikdy moc dobře nešlo.
„Jako že jo, dávat to smysl, svým způsobem. Když se necháváš mlátit, seš pak silnější, když u toho nechcípneš, prej. Ale že jo, když seš dost silnej, proč bys do sebe nechal mlátit dál? Protože už to pak stejně necejtíš, takže tě to vlastně nemůže vomezovat. Stejnak bych se tomu ale chtěla vyhnout, páč dokdu cejtíš bolest, tak žiješ, necejtíš bolest, nemůžeš žít.“
‚Tam vodkud sem se říkalo voko za voko, zub za zub. Asik se k tomu vrátím.‘
Prohrábla jsem si chlupy mezi ušima, asi sem si už potřebovala u někoho vylejt svůj názor.
„Hele, vobčas mě docela děsí, ale sou i horší místa, takový kde ti jídlo nenaservírujou až pod nos a kde rezavý vlasy maj takovou cenu, vo kterou asi fakt nestojíš.“
To, že se mi to tady vobčas fakt nelíbí, neznamená, že bych měnila. Jako jo, kecaj spousty nesmyslů, který si musíš pomatovat a furt tě může někdo zabít, ale teplá postel je teplá postel a teplá sprcha … Asi to může bejt lepší, ale teď je to docela dobrý
Join the Dark side... We have cookies!

Víš kdy pohádky přestávají být příběhy? Když v ně lidé začnou věřit.

„Je mnohé, čemu můžeš věnovat život. Láska? Jistě. Moc? Ano. Sláva a bohatství? To také. Já však nejvýše stavím možnost držet zbraň a právo bojovat s ní…“

Uživatelský avatar
MrTukan
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 2585
Registrován: 22.3.2008 23:43:55
Bydliště: Olmitz
Czech Republic

Re: Šance na novou smrt ... (Kazma)

Příspěvek od MrTukan »

Na základě nově vydaných pravidel je tato hra považována za výcvik, tudíž by měla být dále hrána ve výcvicích příslušného období. Na požádání s uvedením příslušného období a deklarací, že v tomto období hráč ještě nemá postavu, bude hra přesunuta Administrátorem. Marinho je oprávněn výcvik vést jako bývalý moderátor.

Pokud toto nemá ambice být běžným výcvikem, ale jedná se spíše o nějakou zvláštní hru, může být hra překvalifikována tak, aby mohla být ponechána v projektech. To ovšem vyžaduje vysvětlení, které přijme Administrátor.

MrTukan
Obrázek

Moderátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít svůj výcvik.
Administrátor je člověk, kterého hráč nesmí naštvat, pokud chce přežít.
Aneb všichni jsme si rovni, nekteří jsme si však rovnější.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“