Vangar (postava pro Stanleyho)

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Vangar (postava pro Stanleyho)

Příspěvek od Ryen »

Jméno:
Vangar

Titul:
Temný Jedi

Rasa:
Barabel

Rok narození:
40 BBY

Rodná planeta:
Barab I

Životpis:
Vangar se narodil na Barabu I v běžné barabské rodině. Ze svých vzpomínek z raného dětství, které mu zůstaly v paměti, ví, že když se v jeho čtyřech letech projevila citlivost k Síle, Vangarovi rodiče na něj byli velice hrdí. Stejně jako zbytek barabského národa, i oni měli v úctě rytíře Jedi a byli pyšní, že jejich syn bude jedním z nich. Přesto se ovšem svého jediného dítěte neradi vzdávali, proto jeho odchod do Chrámu oddalovali, jak to jen bylo možné. Vangar se tak do Jediského područí dostal až v sedmi letech.
Krátce po započetí jeho výcviku, začal být Vangar fascinován sithy a jejich učením. Na svůj věk měl dost kontroverzní názory na používání Síly a často vznášel námitky vůči omezením života Jedie. Mistrům tak udělal pár vrásek navíc a někteří ho dokonce začali považovat za možnou budoucí hrozbu, pokud své názory nezmění. Intenzivně mu tedy vštěpovali učení Jediů, ovšem o to více se mu Vangar vzpíral a tím více byl přesvědčen o jeho upjatosti a o neochotě Jediů mít otevřenou mysl novým myšlenkám.
Kromě této výstřednosti byl ale Vangar ideálním younglingem. Ze všech sil se snažil porozumět hlubšímu chápání Síly a zároveň nezaostával ani ve fyzickém výcviku. Přesto i když byl po rocích učení označen za připraveného stát se padawanem, žádný mistr se ho zatím nerozhodl ujmout. Nakonec byl tedy Radou přidělen k lidskému mistrovi Korranovi.
Padawan ani mistr nebyli touto volbou příliš nadšeni, protože právě Korran patřil k nejzarputilejším mistrům, kteří se striktně drží pravidel Jediů a nechtěl o názorech svého padawana ani slyšet. Přestože se brzy sblížili, jejich "hádky" o Síle a učení Jediů nebraly konce.
Vše vyvrcholilo misí v Coruscantském podsvětí, kde měli rozbít pašeráckou skupinu s názvem Půlměsíc, která začala být Senátu příliš nepohodlná. Pro úspěšné splnění mise se museli mistr a padawan rozdělit. Vangar nad tím dlouho přemýšlel a nakonec se rozhodl využít tuto příležitost k opuštění Řádu Jedi. Už déle nemohl snést, že nikdo z mistrů nehodlá brát jeho názory v potaz a vážně nad nimi uvažovat. Proto chtěl své umění a svou Sílu rozvíjet nějaký čas sám, poznat Temnou stranu a poté najít vyvážený střed mezi Světlou a Temnou stranou, aby se posléze mohl vrátit do Chrámu a přesvědčit mistry Jedi, že existuje i lepší cesta, než jakou vyučují oni.
Vangar byl v Chrámu na určitou dobu považován za nezvěstného, ovšem když se zjistilo, že utekl schválně a nepodařilo se jej nalézt, byl po čase označen za odpadlíka Řádu. Vangar se nyní sám toulá podsvětím Coruscantu a snaží se pokračovat ve výcviku svým vlastním způsobem.

Barva čepele:
oranžová

Světelný meč:
Jeden jednočepelový meč (později snad dva)

Styl boje s mečem:
Soresu, Djem So

Schopnosti:
Zamaskování
Cítění Síly
Odhození
Vysoké skoky

Vzhled a charakter:
Vangar jako zástupce rasy Barabelů má samozřejmě plazí vzezření a jeho tělo je pokryto tmavými tvrdými šupinami. O své ostré zuby i drápy se snaží pečovat, proto bývají obvykle skvostně čisté a obroušené. Z důvodu maskování se vzdal své Jediské tuniky a nosí tmavý oblek z pevné kůže, který mu ovšem nepokrývá ruce. Přes oblek má občas oblečený černý přiléhavý plášť s kápí. Svůj světelný meč nosí schovaný ve skryté kapse u pasu.
Vangar je na svou rasu klidný a chladně uvažující. Stal se poněkud zahořklým po odchodu z Řádu, protože se cítí jistým způsobem zrazen. Přesto si k rytířům Jedi zachovává úctu, ale stejně tak nemá špatné mínění ani o sithech. Ve společnosti se snaží být přívětivý a ochranitelský. Snaží se najít rovnováhu mezi Světlou a Temnou stranou tím, že si z každé vezme to nejlepší, zbytek odvrhne a objeví tak univerzální učení o Síle.

Odhadovaná četnost hraní:
obden

Kontakt:
Však Stanley ví, jak mě kontaktovat :wink:
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vangar (postava pro Stanleyho)

Příspěvek od Stanley »

dobre teda... tak zacneme... nejasnosti sme si vyriesili v PM...
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vangar (postava pro Stanleyho)

Příspěvek od Stanley »

...Sila.... jediné čo je podstatné.... VANGAR! .....nie nie! Vieš predsa, že rytieri Jedi neuznávajú zabíjanie svojich zajatcov....práve pre to svoje chovanie boli Sithovia vyhubený!... nieje možné, že čo sa z teba stalo! ... chamtivosť, nenávisť, hnev zacítil som v tebe, mladý padawan!... vždy som chcel mať padawana na ktorého by som mohol byť hrdý...

Coruscant, Karmínový koridor, hostinec Bihari

...HEEJ! Počuješ?!
pri tvojej meditácií, kde si sa započúval do minulosti, počúval jemné šepkanie spomienok, kde sa v tebe zvyšovala temnota, kde si si pripomínal každý jeden argument prečo odísť od Jediov a premýšľal nad svojím rozhodnutím čo si učinil, hostinský búchal na dvere tvojej izby. Pri tej sile akú mal, bolo divu že sa tie zhrdzavené dvere nevylomili.
Sedel si na zemi ktorá by pre normálnu bytosť bola celkom chladná. Tvoja izba nebola predsa žiadny luxus. Skôr naopak. Vyzerala ako izba kde by mali prebývať mesiac piati Gamoreáni.
V izbe sa nachádzala posteľ. Jediná pozitívna vec na nej bola to, že bola aspoň trochu mäkká. Ináč bolo cítiť na tej posteli, že v tej tenkej prikrývke a vankúši spalo pred tebou veľa bytostí a dalo sa to aj cítiť. Taktiež v izbe bol aj stolík a stoličky no riskovať tú stoličku či by sa zlomila potom ako si na ňu sadneš by bolo veľké riziko. Na plafóne boli plesne, pravdepodobne preto, lebo sa v izbe len veľmi málo vetralo. Bolo tam aj jedno okno, ktoré bolo ale zaseknuté. Taktiež tam slabo svietila aj lampa, ktorá ale bola tiež v takom stave, že sa jej každú chvíľku mohla žiarovka vypáliť.
Nuž ale ten hostinec a samotná štvrť tomu odpovedali. V skutočnosti to ani za stenami hostinca nevyzerá lepšie. Možno o to to bolo iné, že si tam ľudský i neľudský barbari, žobráci a iné bytosti ktorým by sa človek radšej vyhýbal, lovili svoju nepozornú korisť. V tom lepšom prípade ju ale len okradli. Toto bol "zlatý" Karmínový koridor. Tu si si našiel dočasné útočisko, kde si si nachvíľku oddýchol a premyslel, že čo vlastne chceš. Bol najvyšší čas, totiž ani peniaze si už nemal na vyplatenie hostinského za posledné dni.
POČUJEŠ! OKAMŽITE OTVOR LEBO TI INAK VYPALÍM DIERU DO ČELA!
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Re: Vangar (postava pro Stanleyho)

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Karmínový koridor, hostinec Bihari

Ve vzpřímené poloze jsem seděl v meditaci uprostřed nehostinného pokoje, na který už jsem si naštěstí zvykl, protože mi v podstatě ani nic jiného nezbývalo. Do pohodlí v Chrámu mělo tohle místo daleko, ale nestěžoval jsem si. Naopak jsem byl rád, že jsem mohl poznat i tuto odvrácenou stranu Coruscantu. Bohužel mě to více utvrdilo v nadutosti Jediů a v tomto případě i sithů. Oni si velebí v pohodlí a zabývají se zkoumáním sami sebe, než aby pomáhali těm, co to doopravdy potřebují. Ale přijde mi, jakoby to pro ně byla prostě chátra, která je takhle zkrátka zvyklá žít, tak proč se tím zabývat - Republiku přeci neohrožují, tak co. Pobyt tady mi zase o něco víc otevřel oči.
Při uvažování o Jediích a sithech, které se mi dralo i do meditací, jsem si pokaždé alespoň na okamžik vzpomněl na svého mentora. S mistrem Korranem jsme se i přes naše odlišné názory sblížili tak, jak to u padawana a jeho mistra bývá. Proto mě upřímně mrzelo, když mi občas naznačoval, že jsem pro něj víceméně zklamáním. Musel jsem odejít - nemohl jsem dál žít pravidly, které se mi příčí. A proto jsem byl automaticky označen za vyvrhela. Jediové říkají, že sithi vidí svět černobíle - ale v tomhle případě se jim tedy dost podobali.

Zrovna jsem končil s meditací a chtěl jsem se procvičit v Síle, když mě ze soustředění vyrušilo hlasité zabušení na dveře doprovázené naštvaným hlasem hostinského. Otevřel jsem oči, hledíc na dveře, a poté jsem je zase zavřel. Doufal jsem, že když se mu neozvu, tak prostě odejde s tím, že tady teď prostě nejsem. Bohužel tak snadno se odbýt nenechal.
Soudě podle jeho hlasu, když na mě zakřičel podruhé, jsem poznal, že už je vážně namíchnutý. Naštvaně jsem zasyčel a zaklepal přitom svým plazím jazykem ze strany na stranu. Ovšem poté jsem poslušně vstal a šel otevřít.

Co?! vypálil jsem na něj poněkud prudčeji, než jsem měl v úmyslu, když jsem rázně otevřel dveře.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vangar (postava pro Stanleyho)

Příspěvek od Stanley »

Coruscant, Karmínový koridor, hostinec Bihari

Hneď ako si otvoril tak hostinský vtrhol dnu. Bol to taký 150-200 kilový Gran, na svoj druh veľmi veľký. Väčšina ľudí by si ho nechcela znepriateliť a to nielen kvôli jeho veľkosti. Aks Meel bol patril totiž na pomeri v Karmínovom koridore medzi vyššie kasty a preto mal veľa nebezpečných známych.
KDE SÚ MOJE PENIAZE?!
Hneď ako v kročil dnu tak ťa drgol na zem svojou veľkou silou.
DLŽÍŠ MI UŽ OD MINULÉHO TÝŽDŇA!
Vytiahol blaster zo svojho puzdra a namieril na teba
BUĎ MI TIE PENIAZE DÁŠ TERAZ ALEBO TI ODSTRELÍM TÚ TVOJU CHRAPU!
z výrazu tváre bolo jasné že nieje pri sebe a že to myslí vážne
Keď Egypťania dokázali postaviť pyramídy bez strojov, ty minimalne dokáže postaviť svoj biznis bez výhovoriek!

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Re: Vangar (postava pro Stanleyho)

Příspěvek od Ryen »

Coruscant, Karmínový koridor, hostinec Bihari

Jakmile otevřu dveře, rozzuřený mohutný Gran hned vtrhne do mého pokoje. Na pozvání samozřejmě nečeká, vždyť to tu vlastní a slušnost není zrovna jeho ctností. Očividně ani trpělivost.
Chvaty, které mně naučili v Chrámu, by mohli stačit na to, abych se ubránil, když do mně strčil. Nebudu ale dělat žádné zbytečné provokace a nechám se srazit na zem, jen trochu utlumím pád. Určitě se s ním bude daleko lépe jednat, když bude v domnění, že má nade mnou navrch.

Na jeho křik už jsem tak nějak zvyklý, i když takhle rozzuřeného jsem ho často neviděl, ale když na mně namíří svým blasterem, zpozorním. Nehodlám prozradit mou totožnost Jedie hned, jak dojde k nějakému konfliktu, ale pro případ, že by se rozhodl přeci jen vystřelit, pomalu přesunu pravou ruku na skrytou kapsu, ve které se nachází můj světelný meč.

Podívej, já vím, že ti dlužím prachy,
odpovím mu a snažím se mluvit klidným tónem, přičemž doufám, že to alespoň zčásti zklidní i jeho. Vím, že ještě neumím ovlivňovat myšlenky Sílou, ale i tak se pokusím si s ní trochu dopomoct.
Hele já teď u sebe nemám ani kredit, takže ti hned nemůžu zaplatit ani kdybych chtěl. Ale jestli mně teď zastřelíš, tak ti nebudu moct ten dluh splatit a proděláš na tom. Můžu si to u tebe odpracovat. Nebo pokud trváš na penězích, tak je do zítřka seženu a zaplatím ti i penále navíc. Co ty na to? To je pro tebe výhodný, ne?
Pozorně se mu dívám do očí, abych případně odhadl jeho reakce dřív, než něco udělá, abych včas reagoval v případě nouze.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“