RC - Mise

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

RC - Mise

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Corellie, Republikový křižník třídy Acclamator Cumulus - taktická místnost: (Lambda-37, Lambda-87, Lambda-64 a Lambda-41)
Čtveřice klonových komand, která měla vytvořit nově zformovanou jednotku Lambda, byla rozesazená v taktické místnosti na křižníku Cumulus. Jako poslední dorazil Lambda-64 a pyšnil novým nápisem v mando'a, kterému moc nerozuměl, ale byl z něho nadšený podobně, jako kdyby Lambda-87 dostal novou zbroj. Všichni měli svou zbroj ve svých pokojích, protože Leon trval na tom, aby se na taktické porady chodilo v civilu. I díky tomu se Lambda-64 mohl vychloubat svými tetováními, které si nechal dělat zatím převážně na rukou. Poslední muž, na kterého čekali byl jejich výcvikový seržant, který však i nadále působil v armádě Republiky a působil jako jejich přímý nadřízený. Leon Shimodo se akcí přímo nezůčastnil a působil spíše jako vojenský konzultant a stratég, tedy, co mohli komanda zatím zažít. Rozhodně tak působil na Geonosis, kde se snažil komanda organizovat alespoň tak, aby dělala práci, pro kterou byli cvičeni a nejenom práci běžných pěšáků.

Byl to právě on, kdo do místnosti vešel o chvilku později s datapadem v ruce. Na rozdíl od ostatních členů Cuy'val dar si nechával růst své dlouhé černé vlasy, které za ním vlály. Dle jeho slov to v zimě lépe chránilo před mrazy a v létě před úžehem. Aneb voják bez mozku by byl jako běžící vzteklý wookie, který ani neví, co chce roztrhat. Hned po vstupu se podíval po všech přítomných a zarazil se při pohledu na Lambdu-64, který jako jediný ze svých bratrů neměl trvalou přezdívku.
Než začneme, Lambda-64, nástup před stůl,
začal úvodem a okamžitě si Lambdu-64 předvolal ke stolu, kde nasadil přísný výraz. Všichni přítomní dobře věděli, že to nevěstí nic příjemného. Běžně to znamenalo výběh v plné polní, plavání v plné polní, nebo potápění ... opět v plné polní, tedy co vydrželo vodstva na Kaminu.
Netušil jsem, že nyní si místo munice budete nosit zásobu tetování. A s tímhle droidy nevystrašíš, ukaž mi ty ruce pořádně, abych viděl, co tam máš napsáno,
začal ostře Leon a vyčkal, než mu Lambda-64 ukáže všechna svá tetování, aby se na ně mohl v klidu podívat. To, že byly v Mando'a Leonovi nikterak nevadilo a jenom je trpělivě četl, než si povzdechl, posadil se na kraj stolu a podíval se směrem k ostatním.
Takže, kdo ví co znamená: Jareor di'kuut? Beskar'ad'ika? K'ur Osik? Aruetyc chakaar? nebo Kaysh mirsh solus?
zeptal se Leon do davu svých komand a vyjmenoval jim obsah tetování v mando'a, která si nechal Lambda-64 udělat.
-------------------------
Takže, zatím nechám pravidla volnější s tím, že odpověď napíšu až jak zareagují všichni. Marinho nemá na obsah svých tetování vliv, protože se ho diskuzí v mchatu a v přihlášce dobrovolně zbavil :D Je to navíc váš úvodní příspěvek, tak můžete nějak zhodnotit Geonosis, případnou rehabilitaci, domněnky ohledně toho, co by vás mělo čekat a tak podobně.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: RC - Mise

Příspěvek od Dash Spience »

Orbita Corellie, Republikový křižník třídy Acclamator Cumulus - taktická místnost: (Lambda-37)

Právě jsem si na simulátoru procvičoval velení praporu klonů v obraném boji, když mi byl doručen rozkaz. Dle rozkazu jsem se měl dostavit do taktické místnosti a tak jsem vyrazil. Měl jsem ,,civilní" oblečení a bez zbroje jsem si připadal jako nahý, ale stále jsem u sebe aspoň měl opasek s jednou pistolí. Když jsme procházel chodbami, tak se na mě ostatní dívali jako na zjevení, ale ve výcviku nám seržant stále tloukl do hlavy, že máme být připraveni na nečekané a tak jsem se to snažil dodržovat do puntíku. Ovšem jedna věc mě na nošení ,,civilu" bavila a to, jak reagovali moji bratři a členové posádky na moje tetování. Přeci jenom nahou twilečku nenosil na hlavě kde kdo. Do taktické místnosti jsem přišel jako první s předstihem asi deseti minut. Vždycky jsme chodil včas, protože jsem nesnášel když se na mě čekalo a když jsem já musel čekat na někoho. Sednul jsem si úplně dozadu a začal se houpat na židli. Dělal jsme to vždycky ať jsem byl kde jsem byl. Byl to můj podvědomí rituál vždy na poradách. Snad konečně Lambdu pošlou do akce a my přestaneme trčet tady na Cumulusu. Postupně vcházeli i ostatní členové Lambdy a já je pozoroval. Nyní z nás byl nový tým a já mu měl velet. Už od začátku mého velitelského výcviku jsem si začal všímat ostatních, co a jak začínají mít za zlozvyky a v čem jsou dobří, čili jsem o Lambdě věděl většinu toho co jsem potřeboval vědět. Zbytek se vytříbí v boji. Stejně jako se vytříbil na Geonosis. Vzpomněl jsem si na Bouchače a Sprintera, jak si byli neoblomně jistí, že to hnízdo odporu dobudou sami ztečí. Ještě, že tenkrát přiletělo to Laat/i, na které jsme měli počkat aby nám vyčistilo cestu a rovnou Ty dva včetně mě a Rváče pryč z horké zóny pro další rozkazy, kdy jsem byl s Rváčem zařazen mezi řadovou pěchotu. Sice jsme veleli jednotlivým družstvům a já si mohl vyzkoušet jaké to je velet většímu útvaru, ale přeci jenom to pro mne bylo zklamání. Zklamal jsme jako velitel, když dva moji podřízení neuposlechli přímého rozkazu. To byl jeden ze stínů Geonosis, který jsem si nesel sebou nesl dál. Postupně přišli všichni a já koukal na 64řku, když přišel a ukazoval nová tetování u kterých ani netuší co znamenají. Když přišel seržant, tak mu to taky dal náležitě sežrat.

Nevím co to znamená seržante.

Odpovím zcela upřímně, protože jsme se o Mandštinu nikdy nezajímal.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Elinor Yall

Re: RC - Mise

Příspěvek od Elinor Yall »

Orbita Corellie, republikový křižník třídy Acclamator Cumulus - taktická místnost

Nic proti lenošení na acclamatoru, ale v konečném důsledku bylo podstatně otravnější než předpis o chození v civilu na taktické porady Rozkaz se na jednu dostavit přišel právě vhod. Od Geonosis uteklo několik týdnů a za tu dobu se nedělo... NIC. Jen čekalo na další rozhodnutí velení. Zbroj se dostávala do stavu, kdy bylo kontraproduktivní se jí víc věnovat, obě DCky vypadaly, jako by právě vypadly ze skladu, a já se začínal pomalu a jistě nudit. Svou roli hrála i tristní skutečnost, že Cumulus se dostal do stavu "prochozeno, prozkoumáno".

Na seržantem svolanou poradu dorazím téměř včas - konkrétně s předstihem minuty dvaceti vteřin. Protáhnu se kolem zdi do rohu, z nějž budu mít přehled o celé místnosti a zejména dobrý výhled na vstup a na stůl. Konverzační nálada se pohybuje kolem bodu mrazu a když si všimnu nejnovějších výstřelků individualizace, přesune se k absolutní nule. Zoufale se snažím nemyslet na pravidlo 89, na to, jak by byl ten zebří acclamator perfektní terč a jak je "skvělý nápad" si s našimi jazykovými znalostmi pořídit mandalorianské tetování.
O kolezích z mandsky vedených výcviků toho vím dost na to, aby se v celé záležitosti schovával nějaký háček. Jsou svět sami pro sebe a dost těžko rozdýchávají, když má někdo lepší skóre. Natož, když by si přímo...

Dál se naštěstí nemám šanci dostat. Přichází seržant a sotva znatelný náznak průšvihu se mění ve vzduchu visící náznak průšvihu, který s každou vteřinou získává konkrétnější obrysy. To, že mezi seržantem přečtenými slovy nebylo tolik populární "fierfek", nijak neuklidňuje. Mando´a působí jako dosti sofistikovaný jazyk. A soudě podle seržantova výrazu, 64ka neslízl obsah jídelního lístku.
Takže čas tetovací horečky v lambdě právě neslavně pominul. RIP, sebedestruktivní úlety mých bratrů, budete mi chybět.
Skoro.

Chvíli čekám, jestli se někdo neujme slova. Nezdá se. Takže to bude na mě.
"Tu poslední větu jsem slyšel od kluků z Vornskr Squad na Geonosis. Na adresu Jediho, co nás převelel k frontálnímu útoku na droidí hnízdo," poznamenám co nejnevinnějším tónem.
Nechal jsem jen tak viset ve vzduchu, že to nebude nic lichotivého, a o ostatních slavných nápisech platí bezpochyby to stejné. Významy některých slov si mohu odvozovat a možná víc než jen to, z některých částí mando´a se mi podařilo pochytit víc věcí, než by mi bylo milé, a tak navzdory genialitě celého kousku si dávám předsevzetí, že nikdo si z lambdy beztrestně legraci dělat nebude. Natož pak nějací... shabla mando´ade.

Uživatelský avatar
Azhug
Učedník
Učedník
Příspěvky: 60
Registrován: 23.10.2011 19:05:04

Re: RC - Mise

Příspěvek od Azhug »

Orbita Corellie, Republikový křižník třídy Acclamator Cumulus - taktická místnost:

67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 , 73 ...
Jakoby z dálky k němu doléhalo povzbuzování přihlížejících klonových vojáků, lámal zrovna klonový rekord ve vzpírání.
Vzpírál ikdyž mu komunikátor který ležel vedle něj na zemi zapípal.
Ještě chvilku sakra .
Pomyslel si.


Tys udělal o deset víc !!!
Zařval na něj jeden z desátníků na lodi.
Zebra odevšech slyšel chválu a pak si vzpomněl na tu zprávu.
Zajímavé, no nic chlapy já se s váma loučím, seržy po mě touží.
Řekl zebra okolo stojícím kteř ho ještě v mnoha případech plácaly po zádech.
Tak jak byl se Zebra vydal do taktické místnosi.

Když došel načas cca : půl minuty předstih změřil si přísedící neutrálním pohledem a unaveně se svalil na kraj doprostřed.
Zebra ani nevnímal příchozí 64ku který se začal pyšnit svým tetovaním.
Když přišel seržant a předvolal si 64ku ke stolu pomyslel si Zebra:
No, a má to spočtené.

Opravdu nevím co to znamená seržante.
Odpověděl Zebra na dotaz seržanta.
Politická moc vyrůstá z hlavní pušek
- Mao Ce-tung

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: RC - Mise

Příspěvek od Marinho »

Orbita Corellie, Republikový křižník třídy Acclamator Cumulus - taktická místnost

Poté, co jsem dokončil svůj krátký okruh, něco málo přes tři kilometry, jsem se vydal do sprchy. Po sprše jsem se chvíli kochal mým tetováním, hlavně B-1čkou na zádech, kterou podle názoru každého, s kým jsem mluvil, tak považoval za umělecké dílo. Toto tetování jsem si nechal udělat krátce po bitvě na Geonosis, ostatní tetování, tedy nápisy v Mando'a, mi už dělal jiný tatér. Oblékl jsem se, abych nechodil po chodbách nahý, posbíral jsem svoje věci a v ten moment mi zapípal komlink. Odnesl jsem si tedy věci na ubikaci týmu a vydal se chodbami do taktické místnosti.
Seržant nám zakázal chodit na briefingy v brnění, což jsem nechápal. Byl jsem hrdý na to, že jsem člen komanda a takto jsem vypadal stejně jako ten nejneschopnější z celé armády. Vešel jsem s malým náskokem, jen několik málo vteřin po mě přišel i seržant. Než jsem se stačil nadechnout a pozdravit ostatní v týmu, už jsem se měl hlásit u jeho stolu. U běžných pěšáků by to mohlo znamenat pochvalu nebo průšvih, není tak těžké mezi nimi vynikat nebo zaostávat. Teď to ovšem určitě znělo docela jasně jako průšvih, už jenom proto, protože jsme už více než dlouhou dobu nebyli v žádné akci, ve které bych mohl nějak zazářit.
Postavil jsem se do pozoru a očima jsem hleděl někam na zeď, kde jsem si našel pěkný flek a mohl se na něj soustředit. Jeho poznámku k tetování jsem ignoroval, tedy jen do té míry, že jsem mu samozřejmě ukázal ruce a tetování.

Doufám, že se nezeptá mě, co ty tetování mají vlastně znamenat. Já si to ještě nestihl zjistit
Seržant se se svým dotazem obrátí k ostatním z týmu a jen Spot, jak si nechává říkat 87čka se tváří, že něčemu z toho rozumí.

Příště zůstanu u tetování kreseb, těm rozumí i blbej. A taky skočím za Jehlou se zeptat, co mi to vlastně vytetoval.
Dám si předsevzetí a také naplánuji setkání s tatérem, které podle náznaků seržanta a Spota určitě neskončí kamarádským vzpomínáním na těžké chvíle na Kaminu.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: RC - Mise

Příspěvek od Jordi Linx »

Orbita Corellie, Cumulus - taktická místnost: (Lambda-37, Lambda-87, Lambda-64 a Lambda-41)
Seržant Shimodo chvilku vyčkal, jestli se někdo z jeho klonů rozhodne pokusit odpovědět, ale skoro nikdo až na Spota plně nerozuměl tomu, co měl jediný člen týmu bez přezdívky vytetováno na těle vyjmo svého droida. Seržant poslal Lambdu-64 zpět na jeho místo, ať už bylo jakékoliv a opřel se o stůl.
Rozkaz - ani se nehneš, dokud neřeknu jinak,
otočil se Leon na 64-ku a dal mu jasný rozkaz a v jeho tónu bylo jasně znát, že patřil do kategorie, o kterých se nepochybuj, pokud nechcete být zastřeleni. Všichni členové komanda byli zticha a čekali na to, co přijde.
Jareor di'kuut znamená tupý idiot, to protože si nechává tetovat něco, čemu nerozumí a má z toho radost. Beskar'ad'ika je pro překlad zajímavý a napadají mě dva výrazy. Tím prvním je droidíček, ale pravděpodobnější bude droidofil, za což vděčí tomu výtvoru na zádech. K'ur Osik. Ehm ... prostě a jednoduše - Tiše! Hovno!. Aruetyc chakaar, složenina z ne-mandalorianského a velice urážlivého výrazu pro zloděje, nestoudného a ubohého. Domnívám se, že se to vztahuje na tu jeho šílenou akci a také na to, že si těmito tetováními chce přivlastnit něco, co není jeho. A na závěr Kaysh mirsh solus. Jak už řekl Spot, tak je to prosté konstatování, které se sem opravdu hodí. Je to idiot. Už proto, že si nechává tetovat něco, čemu nerozumí od někoho, komu nevěří,
shrnul klidným tónem seržant Shimodo význam jednotlivých tetování, byť u některých slov se mírně zadrhával a chvilku přemýšlel o vhodném překladu. Nakonec se postavil a pohledem přehlédl po komandu lambda, po svých svěřencích, s nimiž se nakonec rozhodl nastoupit do republikové lodi a účastnit se války.
A teď mi povězte, drahá lambdo. Co by s tím měl náš Čmára udělat. Nebo mu mám říkat B1čka? Kdyby ses mezi ně měl infiltrovat, tak bys svým přístupem k některým věcem perfektně zapadl. Ale vážně, povězte mi, co byste nyní na jeho místě dělali a samozřejmě mě to zajímá i od našeho Tetováčka,
posadil se Leon na kraj stolu a nešetřil na adresu 64ky množstvím přezdívek, které rozhodně nebyly lichotivé. O to však Leonovi šlo a čekal, jak se mu k tomu členové lambdy vyjádří. Navíc si nikdo z nich nemohl jistý, jestli si za tím seržant nevymýšlí nějaký chyták, nebo něco podobného, protože tohle už zažili nespočetněkrát. Aneb když mezi oblíbená hesla patří - Být připraven na cokoliv, odkukoliv, kdekoliv a jakkoliv.
-------------------------
Zatím nenastavuji žádný termín a netrvám na pořadí odpovědí. Takže směle do toho (navíc mám dojem, že Dash a Azhug stejně dříve jak po víkendu neodpoví, poněvadž jsou pryč).
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Marinho
Mistr Moderátor
Mistr Moderátor
Příspěvky: 413
Registrován: 16.2.2012 21:17:57
Bydliště: Elpizies
Kontaktovat uživatele:
Bonaire

Re: RC - Mise

Příspěvek od Marinho »

Orbita Corellie, Cumulus - taktická místnost:

Nechápal jsem, proč mi seržant přikazuje zůstat na svým místě. Probíhá briefink a já nemůžu odejít, i kdybych si měl nadělat do kalhot.
Ano, pane.
Zasalutoval jsem a poslouchal jsem výklad mých tetování. U každého názvu jsem vzteky zatínal pěsti, až mi bělely klouby. Měl jsem vztek na Jehlu, protože si ze mě vystřelil, na seržanta a hlavně na sebe. V hlavě mi hučelo a mozkem mi létaly nejšílenější plány, co udělat. Od nakládačky Jehlovi někde před ostatníma, přes bitku někde o samotě, po ozdobení jeho tváře mým nožem. Otázka na další mou činnost mi vyčistila hlavu, a já si uvědomil, že ať bych udělal cokoliv, tak ublížím jen svému týmu. Pokud bych jednal samozřejmě na vlastní pěst. A prosit je o pomoc je úplná blbost. Ujal jsem se slova jako první.

Pane, myslím, že nemůžu já ani nikdo z týmu nic udělat. Tyto tetování mám z vlastní hlouposti a cokoliv by se kvůli tomu mělo udělat, tak týmu jen ublíží.
Za celou dobu jsem se nepodíval na nikoho z týmu. Pokud se mi smáli, tak jsem to nechtěl vědět.

Pane, jsme tu jen kvůli mým tetováním?
Touto, možná drzou, otázkou jsem se snažil odklonit téma k čemukoliv důležitějšímu.
"Admini nejsou banda emocionálně nestabilních hňupů."
- MrTukan

jako moderátor i hráč odpovídám ve všední dny mezi 8:00 a 16:00 až na ojedinělé výjimky

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: RC - Mise

Příspěvek od Jordi Linx »

! Varování, pokud nebude do následujícího víkendu(první víkend v říjnu) zodpovězeno od celého týmu, tak dojde ke restrukturalizaci celého komanda. Tedy - dostanou šanci jiní. !
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Elinor Yall

Re: RC - Mise

Příspěvek od Elinor Yall »

Orbita Corellie, Cumulus - taktická místnost:

Tvářím se, jako by se nic zásadního nedělo, protože z hlediska emocí a reakcí je to to nejrozumnější, co mohu dělat. Protože...

Co byste na jeho místě dělali?
Upřímně, seržante, minimálně někteří z nás by se na jeho místo nedostali.
A pokud jde o to, co dělat... ne že bych neměl představu. Velice konkrétní představu, která by ovšem zahrnovala nutnost si promluvit s „JDm“ a dát dohromady plán operace prozatím nazývané Odveta.

Ovšem aby se taková akce mohla uskutečnit, bylo nutné ukolébat seržanžovu ostražitost. Předpokládám, že z představy komanda pacifikujícího jiné komando by – diplomaticky řečeno – nebyl právě nejodvázanější. Takže vše musí probíhat tak, aby se dostal až k hotovému. Čili teď mlžit, poskytnout falešné stopy a vodítka.

Takže mi nezbývá, než si udržovat sabac face, tvářit se, jako bych uvažoval, proč zrovna MNĚ klade tak debilní otázku, když můj názor na tetování (zejména nápisů a symbolů, jimž klon nerozumí) je všeobecně známý a dá se racionálně očekávat, že jediný můj pocit z téhle kauzy bude škodolibé zadostiučinění, že na moje slova došlo.
„Slyšel jsem, že existují jisté způsoby, jak nežádoucí tetování odstranit,“ poznamenám suše. „Ale jak na to koukám, tak by na to byl potřeba lékařský laser.“
Zní to dost spotovitě, aby seržant nevytušil „zradu“, a zároveň to není tak sarkastické a cynické, aby si většina přítomných mohla oddechnout, že nehodlám přehnaně rýpat.

-------------------------
Beru to tak, že nemá smysl čekat na odpověď zbytku (hm, pak se skvěle hraje pozorovatel, když nemám na co reagovat xD a radši to napíšu rovnou za sebe.

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Re: RC - Mise

Příspěvek od Jordi Linx »

Tímto rozpouštím toto komando vzhledem k jejich neochotě hrát. Přesto jsem se rozhodnul dát druhou šanci, víc informací je k dispozici v přihláškách do MPM, kde je za tímto účelem založen nový topic.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“