Gianna (Gunganátor) - Dnešní menu: bílé maso (pro Gartha)

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Gianna (Gunganátor) - Dnešní menu: bílé maso (pro Gartha)

Příspěvek od Heinz »

Coruscant – Analytické oddělení republikového štábu

Běžná rutina, běžný den. Tak běžný, že by naprosté většině připadal zoufale nudný. Ne však tobě, jestli se totiž gunganům něco nedá upřít, tak absolutní zápal pro všechno, co se rozhodnou dělat. A tak s plným soustředěním dál kontroluješ a přepočítáváš řady vzorců, které by většině lidí i nelidí připadaly v lepším případě jako nesmyslná čísílka proložená divnými znaky.
Dokud někdo nebude chtít něco skutečně důležitého, víš, že tě nikdo rušit nebude. Už dávno jsi zjistila, že tě tu považují za něco jako žebráka z coruscantských stok na zasedání Senátu, ve zkratce, za osobu trpěnou hlavně pro pobavení, rozhodně ne pro užitečnost. Sice by ti to nikdy neřekli do očí, ale jejich chování mluví za vše, co na tom, že se jim v mnohém vyrováš a v něčem je dokonce překonáš, pro ně jsi jen ta „gunganská verbež“. Těžko říct, co k tomuto, doslova všespolečenskému názoru, vedlo, jestli vaše podivná řeč, gunganský standard, váš komický vzhled, život po generace v separaci nebo poněkud svérázný zástupce Jar Jar, každopádně jste pro většinu osob jen primitivní zvířata z Naboo.

Od práce tě vyruší pípání holoprojektoru, Archay Rin, tvůj přímý nadřízený.
„Gianno, za dvacet minut, výslechová místnost pět, prostudujte protokol. A nedochvilnost netrpím!"
Stručné, formální až agresivní, ale všeříkající - žádají si tvých psychoanalytických schopností.
Čas prozkoumat složky.

Kód: Vybrat vše

Protokol o zatčení

Čj.: C-235/739-32
Zodpovědný důstojník: mjr. Frii Berza 

Zadržen/i pro: Podezření z přečinu proti Listině práv inteligentních bytostí - Otrokářství 
Místo zadržení: orbita Anaxes

Zápis ze zatčení:
Letová kontrola republikového systému Axum zadržela lehkou nákladní loď třídy YT-1210 pro podezření z vlastnictví falešného registračního čísla. Pověření vyšetřovatelé následně v nákladním prostoru nalezli skupinu dvaceti spoutaných nuknogů. Podezření, že jsou drženi proti jejich vůli, bylo při následných výsleších obětí potvrzeno. Posádka lodě, lidský pilot a granský střelec, při zatýkání nekladla odpor. Po zadržení byla převezena do vyšetřovací vazby RI na Coruscantu. 
Loď je zabezpečena v docích RI na Coruscantu, kde je podrobována šetření.
A ještě jedna...

Kód: Vybrat vše

Protokol o výslechu

Hlavní vyšetřující: Garridan Kai
Věc: Podezření z obchodu s otroky

Profil vyslýchané osoby:

Jméno: Leric Jorkin
Rasa: člověk
Zaměstnání: pilot – zaměstnavatel neznámý

Postava: 187 cm
Oči: tmavěhnědé
Ústa: souměrná
Nos: nesouměrný – zakřivený (pravděpodobně pozůstatek zlomeniny) 
Uši: normální
Vlasy: kaštanové, středně dlouhé (po ramena)
Zuby: neopravované, křivé
Zvláštní znamení: spálenina po blasterové střele na pravé paži
Tetování: není
Zamíříš rovnou do pozorovatelny, běžného místa pro analytiky, ale už před dveřmi tě zarazí ruka na rameni.
„Dneska ne, dneska deš se mnou.“
Mohutný a šlachovitý kiffar, chlap jak hora, který by dokázal jen pohledem nahnat strach nejednomu grázlovi a který je členem vyšetřovacího týmu, ti pohozením hlavy pokyne. A dokonce ti dá i chvilku na vzpamatování, protože... je to přinejmenším zarážející. Analytici běžně nemají přímý kontakt s vyslýchaným. Ten má jen asistent hlavního vyšetřovatele a, upřímně, jen málokdo by sázel na to, že se jím staneš zrovna ty. Že by svítalo na lepší časy?
„Když si budeš myslet, že kecá, ptej se ho, dostaň ho do úzkejch. A nebo mě upozorni, já ho skřípnu.“
Hra na hodnýho a zlýho poldu. A on má být očividně ten zlý.

Vstoupíte a uvidíte chlapa, který se za každou cenu snaží vypadat vztekle, ale jeho pohyby jsou až příliš trhané, zrak příliš roztěkaný a jeho poklepávání prsty o stůl příliš neurotické na to, aby se mu dala jeho odvaha věřit. Má strach – otázka jak velký. Když si vás všimne, pokusí se vstát, jen pouta, které ho vážou ke stolu, mu to nedovolí.
„No konečně, už tu čekam snad celou zatracenou věčn-“
„Drž hubu ty šmejde!“
Garridan ho hromovým hlasem okamžitě umlčí a postaví se za něj, blíž k jeho pravé ruce.
„Tobě asi ještě není jasný, že jsi fakt ve velkým průseru... otrokářství...“
To slovo vyloženě labužnicky převaluje na jazyku.
„Ještě budeš děkovat, když ti daj doživotí.“
„Kolikrát mám, do banthí řiti, opakovat, že jsem o nich vůbec nevěděl! Prostě sme dostali zaplacíno za to, abysme dovezli náklad na Anaxes a tím to mělo hasnout!“


-----------------------------------
Konečně... :D
A protože je vše založené na analýzách a schopnostech profilování, na co se v příspěvku nezaměříš, to nezjistíš. :) Takže zkouška znalostí psychologie a analytiky v „praxi.“ :D :D
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Re: Gianna (Gunganátor) - Dnešní menu: bílé maso (pro Gartha

Příspěvek od Garth Devilman »

Coruscant – Analytické oddělení republikového štábu

Ach jo...

Takhle nějak by se dala popřít můj pobyt u republikového štábu.

Divit se...?

Kdekdo je zvyklý na zvídavého gungana.

..Proč...?


„Komeediální“ skeče patřily už pomalu do holovizního archivu.

...Zbytečné...

Zaobírati se proměnami bylo v tu chvíli snad jediné co mi zvedlo náladu. Byť jsem ovládala obecnou mluvu více než dobře, stále tu byl pro některé komický vzhled.

Hm...

Vyrušena Archay Rinem se zmůžu jen na lehkou úklonu hlavy aniž bych se odvažovala se otočit.

Zajímavé... Pilot je malá ryba a Kai zas horká hlava. A přitlačit ke zdi obvykle neznamená stisknout spoušť.

Bezmyšlenkovitě jsem sáhla do skříňky a nahmátla jednu ze skleniček svých oblíbených létajících podtvůrek.

Aspoň takovou radost si tu dopřeju.

Vyzbrojena informacemi i stravou, vydala jsem se na své místo. Byla jsem však zaskočena přímou akcí.

Dobrá... Souhlasím.

Jeden kroutící se brouček padl za oběť republice.

Zajímavé...
Vidět tak zoufale kousajícího reka je k popukání. Bez pozdravu si sednu do kouta a nevzrušeně vystřeluju a chytám svou svačinu.

Hm, dobré na nervy... Podotknu.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Uživatelský avatar
Heinz
Pašerák
Pašerák
Příspěvky: 701
Registrován: 22.9.2007 17:02:43
Bydliště: Elpizies
Bosnia & Herzegovina

Re: Gianna (Gunganátor) - Dnešní menu: bílé maso (pro Gartha

Příspěvek od Heinz »

Coruscant – Analytické oddělení republikového štábu – výslechová místnost

Tvoje chování je... přinejmenším podivné. Tak podivné, že nezarazí jenom vyslýchaného, ale i vyslýchajícího. Chvíli na tebe oba zírají, Kai nevěřícně a Jorkin vlastně také - i bez znalosti mimiky bys poznala, že neví, jestli si něco jako zvířátko, které se k výslechu připletlo omylem, nebo to s tvou přítomností lidi z analytického myslí vážně. Rozhodně se trochu uklidní, ale o to víc je zmatený.
Štěstí, že Kai se vzpamatuje první. A taky znovu udeří.
„To sou žvásty!“
Zařve mu přímo do ucha a dosáhne toho, že Jorkin, do té doby zaujatý tvým pojídáním mušek, leknutím poskočí a mimoděk se před jeho hlasem (a slinami) přikrčí.
„Měli ste v nákladovým dvacítku otroků, jen idiot by si toho nevšim! A jen idiot by si nezkontroloval náklad!“
Rašící pot vyslýchaného můžeš i cítit.
„J- já... jednal s nima Arks, ten gran! A ten taky přebíral náklad!“
Mluví rychle a hlasitě, sotva stačí s dechem a neustále se snaží navázat oční kontakt s Kaiem, což mu Garridan odmítá dovolit, stoupne si přímo za něj. A podívá se na tebe, jako by ti říkal:
„Teď je řada na tobě, ukaž se.“
Obrázek

Na konci i na počátku je destrukce
v destrukci vše vzniká, zaniká
v každém zániku se skrývá zrození.
Řád. Cyklus.
Rakth

"There is no solace above or below. Only us. Small. Solitary. Striving. Battling one another. I pray to myself. For myself."
Frank Underwood


Zamčeno

Zpět na „Ostatní“