Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Coruscant

Mal som nervy na pochode, ale nie celkom. Už som si bol istý, že mi tú misiu zveria a tak povediac som tušil, že Rada má nenechá ísť samého. Akurát som nečakal, že to bude práve majster Roshin. Poznal som ho len z videnia, ale počul som, že absolútne verí v kódex a robí všetko preto, aby sa stal členom Rady.
"Poďte ďalej. Snáď nebudete stáť vonku, kým sa budem baliť." navrhol som. Mohlo sa mu zdať čudné, že som sa rozhodol ísť okamžite, ale na rozhodnutie som čakal skoro celý deň.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Coruscant

Len čo Majster vošiel do tvojej izby tak začal robiť pomalé a veľké kroky. Z jeho pohľadu bolo okamžite jasné že si obzerá tvoju izbu a v hlavé ma mnoho myšlienok, ktoré by si rád vedel, no teba vždy zaujímala len tá jedna. Kedy vyrazíte.
Majster ešte chvíľu obdivoval tvoju izbu, no po krátkej chvíli sa otočil smerom k tebe, podvihol obočie a začal rozprávať kľúdným tónom.
No, súdiac podľa tvojho výrazu, tak si mysi že ťa zbytočne "kecy" nezaujímajú a chceš okamžite vyraziť. Ja ťa presviedčať nebudem, budem sa snažiť byť ti oporou počas celého nášho "výletu".
Vypustil Majster zo seba pár tónov a potom sa ďalej po izbe obzeral. V Síle nebolo cítiť nič čo by naznačovalo Majstrovu nepokojnosť. Bol maximálne koncentrovaný tak ako sa to od Jediho očakáva v každej situácií. Rozhodne to bolo dobre znamenie že práve Majster Roshin ide s tebou, aj napriek tomu že ste sa veľmi nepoznali.
Pôvodne sme mali vyraziť až zajtra, ale v Síle cítim, že Ťa nemá zmysel presviedčať. Pobaľ sa vyrazíme do hangáru.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Coruscant

"Tušil som, že to navrhnete, ale pokiaľ ide o život, nemá zmysel čakať. Napriek všetkému neverím, že Rogash bude už mŕtvy. Cítim, že ešte stále bojuje." odpovedal som so sebavedomým, no neprítomným pohľadom. V tom okamihu som zavrel svoju schránku.
"Poďme teda." doložil som a vybral som sa spolu s majstrom do hangáru, odkiaľ sme mali letieť na Dantooine. Dúfal som, Rogash bude tam. Bolo to niečo tajomné a nevysvetliteľné, čo ma tam ťahalo. Držali tam mňa, určite tam budú držať aj jeho. A ak tam nie je, budeme hľadať nejaké stopy, ktoré nás k nemu privedú.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Coruscant

Majster nereagoval nijako. Nedalo sa usudíť či si myslí že tvoje rozhodnutie je správne alebo nie. Hlavné bolo že ty si vedel čo je správne a to v takýchto situáciách býva kľúčové.
Tak teda poďme. Nech nás Síla sprevádza.
Povedal Majster zo spojenými rukami a vydali ste sa priamo do hangáru. Kráčali ste chodbámi Jedijského Chrámu. Momentálne si sa nijako neobzeral po vyzdobených stenách, momentálne ťa to nezaujímalo.
Po chvíli ste dokráčali do hangáru. Majster prehodil pár slov so správcami hangárov a potom ti mávol rukou. Stál už pri lodi a spúšťala sa vstupná plošina. Sprevádzalo ju mohutné zasyčanie, ktoré symbolizovalo vyrovnanie tlaku medzi lodným interiérom a hangárom.
Majster nastúpil a okmažite začal očami prebehovať všetky kontrolky a displeje. Vedľa neho bolo ešte jedno voľné miesto.
Tak a ide sa. Smer Dantooine!
Dodal Majster a pohodlne sa usadil, pretože čakala vás ešte dlhá cesta.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Coruscant

Po nástupe na loď som len mávol hlavou na znak toho, že môžeme spustiť štartovaciu sekvenciu. Napriek všetkému vo mne ešte stále horel mohutný plameň nádeje. Aj keď druhá časť mňa mi hovorila, že skôr ako zachrániť Rogasha chcem stretnúť majstra Nimba a zistiť, do čoho sa to zaplietol. Pri troche šťastia sa snáď môže podariť oboje. Loď pomaly vystúpala od povrchu Coruscantu. Na tejto strane planéty bol už večer a Celé mesto zažiarilo miliónmi svetiel. Majstrovi som nemal čo povedať a tak som bol ticho. No celý čas som si v hlave prehrával vetu: "Vydrž! Ideme ti na pomoc."
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Coruscant

Chvíľu ešte trvalo než ste sa odlepili od zeme, no hneď po tom ste nahodili turbo motory a opustili ste atmosféru "mestskej" planéty Coruscantu.
Tak, už niesme na Coruscante.
Povedal Majster len čo zbadal sľubne vyzerajúce čísla na displejoch. Dalo sa z nich všetko pekne vyčítať, nebolo potreba žiadneho droida, alebo nejakého letného asistenta. Potom Majster zatiahol páku, ktorá vám umožnila vstup do hyperpriestoru.
Drž sa. Skočíme do hyperpriestoru.
Loďou trhlo a bodky, ktoré boli vlastne hviezdy sa pretiahli do veľkých šmúh. Na okolo ich boli tisícky, až milióny .
Ja to tu zvládnem. V hyperpriestore budeme ešte peknú chvíľu, takže ak chceš choď si trochu ľahnúť. Načerpáš energiu na túto dôležitú misiu. Určite ju ešte budeš potrebovať. Postel je vzadu, určite to nájdeš. Len čo vystúpime s hyperpriestoru tak ťa zobudím.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Coruscant

Dusil som v sebe priveľa vecí na to, aby som mohol pokojne zaspať. Navyše sa cestou môže čokoľvek stať. Ale únava sa dostaví skôr či neskôr. Bolo by múdre si aspoň na pár minút zdriemnuť. Rozmýšľam celý čas nad tým, čo sa tam môže stať. Budem snáď opäť postavený pred voľbu, ktorá má rozhodnúť medzi životom a smrťou niekoho z mojich blízkych? Ale najviac ma zaujímalo to, či sa konečne dozviem, kto je za tým všetkým, nakoľko určite viem, že Nimbus nie je na vrchole. Len tak som si ľahol a podložil som si ruky pod hlavu. Nespal som a tak som sa radšej uchýlil do meditácie.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Vesmír

Ležal si na posteli a chcel si si schrúpnuť, no svedomie Ťa nepustilo a tak si sa rozhodol, že aspoň prejdeš do stavu meditácie. Síla bola veľmi silný pomocník, ktorý dokázal pomôcť v akokoľvek ťažkej situácií. A táto situácia rozhodne patrila k tým ťažším a zložitejším.
Z meditácie ťa vyrušil až Majster ktorý zahlásil:
Budeme vystupovať z hyperpriestoru. Poď sa radšej pripútať.
Vyzval ťa Majster a tak sa aj stalo. Sadol si si a pripútal si sa. Potom sa šmuhy, ktoré predstavovali hviezdy, vrátilo do "bodiek" a cez čelné sklo si mal sledovať modro-sivú planétu Dantooine. Len čo si ju zbadal, tak sa ti obnovili staré rany a vyvolalo to mnoho spomienok, ale ty si si nemohol dovoliť nechať sa rozrušiť čímkoľvek. A od vtedy čo si Rytier Jedi to platí dvojnásobne.
Planéta sa zdala čoraz väčšia a väčšia. Majster potom zahlásil:
Myslím že by sme sa mali ísť pozrieť najprv do jaskyne, kde väznili aj teba, mám nejaké tušenie že nás to privedie na nejakú stopu, alebo rovno k Rogashovi.
Povedal Majster a strhol kormidlo na daný kurz.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Vesmír

Konečne sme sa dostali na orbitu planéty. Na to, čo sa tu stalo naposledy by som radšej zabudol, ale pokým je Rogash v nebezpečenstve, nejde to. A myslím, že to nepôjde ani potom, ale určite sa stane niečo, čo zasiahne moje svedomie ešte väčšou silou. Majster navrhol navštíviť jaskyňu, kde ma predtým držali.
"Ako myslíte, ale nechcel by som tam stretnúť tú obludu, s ktorou som bojoval minule..."
Na ten okamih si pamätám celkom jasne. Zachránila ma Norma, ale viem, že určite zasiahla Sila. Nedopustí moju smrť, pokým nezachránim mojich drahých.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Vesmír

Fajn.
Zahlásil Majster.
Netrvalo ani dlho a na podlahe vesmírnej lode, ktorou ste prišli na Dantooine, si zacítil mierne vibrácie, ktoré symbolizovali to, že konečne máte pod nohami pevnú zem. Majster ešte postláčal mnoho knoflíkov a zatiahol asi dve páky. Len čo to dokončil tak stlačil pri dverách knoflík, ktorý spustil na zem pristávaciu plošinu. Plošinu sprevádzal syčavý zvuk, ktorý jasne naznačoval že tlak medzi loďou a planétou sa vyrovnal.
Len čo plošina spustila na zem, tak ti do očí zasvietilo prudké svetlo tejto planéty. Okolie si veľmi dobre poznal, ale spomienky si naň veľmi pekné nemal. Spolu s Majstrom ste vystúpili a prvý krát ste stupili na pevnú zem. Majster sa rozhliadol naokolo. Potom plošinu nechal naspäť stúpnuť hore a zahlásil:
Tadiaľto.
A spolu s hlasom, ktorý vyšiel z jeho hrdla mávol rukou na znak toho že ho máš nasledovať. Kráčali ste až ste prišli k jaskyni, ktorá ti bola veľmi známa. Bez toho aby si niečo stihol namietnuť tak Majster vkročil dnu. Na cesu si svietil baterkou, ktorú mal za opaskom a kráčal stále hlbšie a hlbšie do jaskyne.
Keď v tom ste dorazili na miesto kde väznili teba a najskôr aj Rogasha. Zo steny jaskyne trčali kovové putá, ktoré ale boli otvorené, čo symbolizovalo že Rogash tu bol, ale je úplne niekde inde. Na zemi boli zvyšky jedla a vody, z ktorých tu Rogash prežíval. Všetko vyzeralo naprosto jasne, keď v tom Majster zahlásil.
Krv! Je tu krv. Pozri, a pokračuje hlbšie a hlbšie do jaskyne. Neviem ti povedať komu patrí, ale rozhodne je to stopa, ktorej sa musíme chytiť.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Dantooine

Dorazili sme na miesto, kde očividne Rogash bol. Ešte tu bola jeho poživeň. Vyzeralo to, akoby ho odtiaľto zobrali narýchlo. Alebo sa mu podarilo utiecť? Majster našiel krvavé stopy, ktoré smerovali hlbšie do temnej jaskyne. Niektoré skalné útvary sa mi zdali známe, ale stále som mal obavy, že tu bude niekde ten tvor. Ale ak je Rogash niekde tu, musíme dúfať, že je nažive. Oči som mal ako na stopkách a sledoval som krvavú stopu tak horlivo, že som prebehol majstra.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Dantooine

Nasledoval si kvapky krvy. Predbehol si Majstra a v tom si videl ako sa kvapky začínajú postupne zhusťovať. No v tom ťa zmrazilo. Majster sa nadýchol a chcel niečo povedať, ale nevidal zo seba ani tón. Ostál úplne v šoku. Na zemi ležala príšera, s ktorou si bojoval. Bola rozsekaná na kusy. Očividne to bol svetelný meč, ktorý ju odprevadil na druhý svet. Vedľa kúskov príšery ležalo aj ľudské telo. Len čo ho Majster zbadal, tak sa k nemu vydal a priložil mu dva prsty k jeho kŕčnej tepne.
Ešte žije. Musíme s ním okamžite do lode, nesmieme ho nechať umrieť!
Potom ste ho pozbierali zo zeme a bezvládneho ste ho priviezli na loď. Tam mu Majster pichol zopár injekcií a nechal mu do žili tiecť infúzie. Na jeho doráňanú tvár mu dál bacta náplasti. Zhruba po hodine, od kedy infúzia dotiekla tak sa človek prebral k životu. Pomaly otvoril svoje oči a porozhliadol sa po miestnosti.
Kde to som? Zabite ma, nechcem už trpieť!
Povedal uboleným hlasom.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Dantooine

Krvavá stopa smerovala k avizovanej príšere, s ktorou som tu bojoval. Našli sme tam niekoho, kto bol ťažko zranený, ale ešte žil. Navyše bol pri vedomí. Odniesli sme ho na našu loď a nechali sme ho prehliadnuť lekárskemu droidovi.
"V bezpečí." odpovedal som. Očividne tento tu zažil strašné muky, ale nakoniec sa zdalo, že tú obludu zabil.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
Trivi
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 328
Registrován: 08.4.2011 18:27:36
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od Trivi »

Dantooine

Potom čo sa človek na vašej posteli plne prebral k životu a spametal sa tak siahol do svojho púzdra kde mal svoj blaster. Bol to blaster staršej výroby a taktiež už mal na svojej drevenej rukoväti pár očividných rýh a škrabancov. Potom ho na vás začal mieriť.
Čo odomňa chcete? Prečo ma tu držíte?! Dajte mi už pokoj!
Potom sa mu tvoj Majster zahľadel do očí a mierne zdvihol svoje ruky na znak toho, že mu nechce ublížiť.
Pokoj. Ste v bezpečí. Sme Jediovia, prišli sme vám pomôcť. Môžete nám dôverovať.
Majster sa tváril veľmi presvedčivo, ale aj napriek tomu chlap zostaval nepokojný a svoj blaster neodložil.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Veľky deň - 3 misia pre joemandel (Trivi)

Příspěvek od joemandel »

Dantooine

Človek pochopiteľne reagoval dosť vystrašene a obozretne. Nakoľko sa natiahol po blaster, alebo skôr po niečo, čo to aspoň malo byť, usúdil som, že zrejme nejde o jedija. Navyše ma táto vec utvrdila v mojej pochybnosti o tom, že tento človek zabil toho červa. Ale ak nie on, tak kto?
"Hlavne kľud. Máme len pár otázok." doložil som pokojným hlasom.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“