Akademická soutěž z dovolených !

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Akademická soutěž z dovolených !

Příspěvek od Jordi Linx »

Po povedené dopisovací soutěži nyní přicházím s jejím následovníkem ! A o čemže je to tentokrát ?

Jedná se tentokráte o soutěž krátkých povídek(max. 10 A4 normostran), které by měly být tematicky zaměřené na Trávení léta(prázdniny, dovolené) ve světě SW. Jakým způsobem to zpracujete(povídka, deníkový zápis, atd.), to již nechám na vás. Stejně jako na zvoleném období, nebo zvolené postavě(canon i non-canon).

Pro koho je to soutěž ? Pro všechny bez rozdílu národa(rozumím Cz, Svk, Eng, rozlouskal bych možná i Něm, v nejhorším Pol a s notným přesvědčováním Jap, ostatní neberu), pohlaví, věku. Nebudu hodnotit pouze kvalitu zpracování, ale především nápad a jistou míru originality - takže se nemusíte bát zkušených pisatelů(já nesoutěžím, já porotcuju), hlavně nemusí se vůbec zúčastnit a když už, tak na ně budu tvrdší(ale pšt, neříkejte jim to !) i z hlediska formy. Takže to zkuste klidně všichni !

A co z toho ? Vítěz dostane za 1, speciální hodnost a za 2, (pokud dá po domluvě adresu) tak mu osobně pošlu speciální diplom, který osobně vytvořím ! a za 3, Čestný zápis do síně slávy

Podmínky ? Dodržení nějaké základní úpravy a alespoň jednou si to celé nechte projet v Open Office nebo Wordu kvůli pravopisu. Jak bylo zmíněno velikostně maximálně 10 A4 běžným nastavením (font 12,atd.). Snažte se dodržovat odstavce, správně psát přímé řeči, klidně můžete kapitolkovat. Tentokrát dám navíc možnost zaslat ne jenom jednu práci, ale hned dva pokusy, pokud byste se nemohli rozhodnout mezi dvěma tématy !

Kam uveřejnit ? Dvě možnosti - buď do tohoto tématu jako nový příspěvek, nebo pokud to budete chtít tajit před konkurencí mně do pošty, tj. sem nebo na e-mail: Jiri.rac(at)gmail.com (normální poštu vám nabízet nebudu).

Do kdy ? Protože nežádám žádné dlouhé ságy, tak jsem přesvědčen, že do konce babího léta bude ideální termín, tedy do konce září - 30.9.

Upozornění: Pro naplnění kvóty očekávám alespoň tři soutěžní příspěvky od tří různých uživatelů !

Poznámka: Hodnost Force Writera je jediná, jejíž uživatel, pokud je pouhým uživatelem, může usilovat o post Hráče Měsíce.


Aktuální počet účastníků: 1 (k 27.8.)

Přijaté práce:
Xavier - Moje prázdniny
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

Čas vypršel, termín uplynul - finita.

Celkové zhodnocení této soutěže je - otřesné, hrůza, bída a nebýt Xavovo příspěvku, tak snad zabanuju půlku Akademie.

Proč takovéhle vyjádření? Protože dorazil pouze jeden jediný příspěvek! Nikdo další se nerozhodl usilovat o to něco dokázat či projevit své literární schopnosti. Jsem nehorázně zklamán, a to obzvláště po úspěchu v podobě předchozí Dopisovací soutěže, kde bylo příspěvků nemálo. Žádám vás tedy o zamyšlení se a brzy vás požádám i o vyjádření se k možnostem podobných soutěží.

Tudíž, jaké je rozuzlení. Vzhledem k nastaveným podmínkám nemohu vyhlásit vítěze(neměl koho porazit). Žel rád bych alespoň ocenil Xavovu snahu, jenž nezklamal a svou povídkou mě zaujal a pobavil a tudíž mu přiděluji speciální hodnost, kterou získal od East.Wooda. Doufám, že toto rozhodnutí pochopí a alespoň on vytrvá u spisovatelských pokusů.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Na Jordiho žádost postuji svůj soutěžní text. (pozn. titulní strana je kvůli jednodušímu formátování fóra poněkud nevzhledná, ale jistě každý zná ze školy, jak vypadá)

Slohová práce z jazyka basicu
(školní)

Moje prázdniny
(vyprávění)


Anakin Solo

OSNOVA:

1. Rozhodnutí o duchu prázdninh.
2. Protiklady Tatooinu a Mon Calamari.
3. Lov na Dathomiru.
4. Ruiny na Vjunu.
5. Hledání rodičů na Nar Shadaa.
6. Finanční tíseň.
7. Suvenýr z cest.
8. Příprava na návrat do školního života.


Mé prázdniny byly velmi divoké a plné změn. Protože jsem si je hodlal užít, tak jsem se hned na začátku rozhodl, že je budu trávit bez svých sourozenců.
Vzhledem k tomu, že jsem se hodlal opalovat, jsem vyrazil na Tatooine. Problém však byl, že když jsem se pak chtěl smočit v moři, nemohl jsem ho najít. Po několika hodinách cesty pouští jsem hledání vzdal a chytil první linku na Mon Calamari, kde jsem se konečně vykoupal. Zde jsem však poznal, že místo k opalování a koupání nelze mít na jednom místě, neboť pláž tvořená kovovým plátem města nebyla to pravé ořechové. Také nebylo právě vhodné, když jsem se při potápění dostal omylem jednomu Quarenovi do bytu.
Raději jsem tedy přešel na variantu, že je strávím s přáteli, a vydal se za Tenel Ka na Dathomir. Jistě by zde prázdniny byly skvělé, kdyby se tam zrovna v tu dobu všichni neproháněli na Rancorech, lovíce Sestry noci, které právě opět vystrkovaly růžky.
Nová strategie a to, že prázdniny strávím aktivně, také vzala za své, když jsem se, držíc se hesla: „Ve vzduchu je síra a ve vodě jed, ale tvoje Síla zachrání celý svět.“ vydal na Vjun. Možná jsem jen nehledal dost dobře, ale kromě rozpadlé pevnosti po dědečkovi jsem tam nic nenašel. A ani z té už se moc nedalo zachránit.
Průběhem prázdnin zdeptán, vydal jsem se na Nar Shadaa, kde zrovna byli mí rodiče. Po příletu jsem však seznal, že jsem je o pár hodin minul. Otec i s matkou opustili Měsíc pašeráků jedním z otcových „patentovaných útěků“. Dalo se tedy čekat, že se vrátí za měsíc z neznámých oblastí a matka nebude s otcem půl roku mluvit.
Zde mě však zdrtila další rána, zjistil jsem, že mi došly peníze a jedinný způsob, jak se dostat alespoň domů, bylo si je vydělat. Místo v jednom bufetu nebylo nejlepší, ale ke konci prázdnin jsem konečně měl dostatek peněz na cestu na Coruscant.
Doma na mne čekalo poslední překvapení. V tašce jsem si dovezl i spoustu brouků, švábů a všeliaké podobné havěti, která se mnou žila v přístěnku, kde jsem přespával na Nar Shadaa. Aby se potvůrky nerozmohly i na Coruscantu, jsem je rychle pochytal. S některými většími kusy mi tedy museli pomoci matčini noghrijští strážní, ale alespoň se bráchovi rozrostla sbírka.
Zbylé odpoledne před odjezdem na Yavin IV. do praxea jsem strávil alespoň meditací a snahou vyléčit choroby, co jsem v tom pajzlu chytil. Marně.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“