Akademická dopisovací soutěž !

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Akademická dopisovací soutěž !

Příspěvek od Jordi Linx »

Je to tu ! Jordi srší po novém roce nápady a rozhodl se vyhlásit další novinku a tou je tentokrát dopisovací soutěž !

Cože to vlastně je ? Není to nic složitého - jde o to napsat dopis vybrané postavě v kanonickém(pro jistotu !) univerzu Star Wars. Ale nejde o ledajaký dopis ! Dopis musí být obdivný(z pohledu vroucího fanouška) nebo milostný(tajný ctitel(nemusí být tajný)), takže nyní máte jedinečnou možnost napsat dopis své oblíbené postavě !

Pro koho je to soutěž ? Pro všechny bez rozdílu národa, pohlaví, věku. Nebudu hodnotit pouze kvalitu zpracování, ale především nápad a jistou míru originality - takže se nemusíte bát zkušených pisatelů(já nesoutěžím, já porotcuju), hlavně nemusí se vůbec zúčastnit a když už, tak na ně budu tvrdší(ale pšt, neříkejte jim to !) i z hlediska formy. Takže to zkuste klidně všichni !

A co z toho ? Vítěz dostane za 1, speciální hodnost a za 2, (pokud dá po domluvě adresu) tak mu osobně pošlu speciální diplom, který osobně vytvořím ! a za 3, Čestný zápis do síně slávy

Podmínky ? Nutno dodržet některé dopisní náležitosti - úvodní oslovení, rozloučení, adresu příjemce (si vymyslete, např: Jordi Linx, Chrám Jedi 1, Coruscant). Rozsahem si nežádám nic dlouhého, ale zase nic extrémně krátkého, prostě rozumný dopis.

Kam zveřejnit ? Do tohoto tématu jako normální odpověď ;)

Do kdy ? Není to nic složitého a nemusí to být stopadesátistránková esej, tudíž mi jako ideální termín přijde den, kdy se slaví Valentýn, tedy 14.-ho Února.

Upozornění: Pro naplnění kvóty očekávám alespoň tři soutěžní příspěvky od tří různých uživatelů !
Naposledy upravil(a) Jordi Linx dne 02.1.2011 21:47:29, celkem upraveno 1 x.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Pedroidon
Kadet
Kadet
Příspěvky: 297
Registrován: 06.3.2010 19:12:07
Bydliště: Občas Tipoca City, nebo nějaký Acclamator, popřípadě Laťka.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pedroidon »

Luminara Unduli,
Někde,
Vesmír (jedna ze tří nekonečných věcí(Vesmír, Síla a můj prostřední meč 3) ))


Krásná Luminaro,
jak se máš? Já moc hezky. Zrovna včera mi můj pán Sidious dal příkaz, abych zabil některé tvoje kamarádky. Ale to se mi nechce. Já tě mám radši než ho!
Moc se mi líbiš. Jsi hezká. A tvůj meč je taky hezkej. A tvá ohebnost kloubů by se dala využít při různých technikách s mým mečem.... A uděláme novou Sámásútru.. Hahaha. No, ale budu muset končit, Grievous zas přišel o nohy...

Pa miláčku!

P.S. Jediný co mi na tobě vadí jsou ty vousy. Nemůžeš s tím něco udělat?

Darth Tyranus, tvůj tyran, který udělá noc zajímavou.
Je to boj - Unknown

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Dark Lord of the Sith
Naga Sadow
Sithská Citadela, Ziost

Lorde Sadowe,
Jsem váš velký obdivovatel, vaše znalosti sithské alchymie jsou impozantní, stejně jako vaše schopnosti Sithských kouzel.
Je jen dobře že někdo vidí budoucnost Sitského národa v expanzi a ne v zahnívaní ve starých hranicích.
Rád bych se vás také zeptal jestli budete přemýšlet o novém učedníkovi, po té zítřejší nešťastné nehodě co se Davu Daragonoci stane.

S úctou
Xavier Quaidd
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joemandel »

Qui-Gon Jinn
Niekde
Vesmír (Sila)


Ctený majster Qui-Gon,
V prvom rade sa chcem ospravedlniť, že som nenapísal skôr, ale viete, ako to dnes chodí s poštou. Prejavujem ľútosť nad Vašou smrťou, aj keď by som nemal. Mal by som sa tešiť z toho, že ste splynuli so Silou. Ste mojou inšpiráciou nehľadiac na to, čo si o Vás myslia ostatní. Zároveň obdivujem Vašu nezlomnú voľu po skúsenostiach s Vašim bývalým majstrom Dookuom a prvým učňom Xanatosom. Naučili ste ma o chybách jediov a o zle, ktoré predstavuje temná strana. Vďaka Vám som pochopil, že len rovnováha je to, čo je najťažšie dosiahnuť. Odpočívajte v pokoji.

S pozdravom
Joseph David Stafford Edward Little Jacob III Mandel
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Uživatelský avatar
East.Wood
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1622
Registrován: 01.10.2009 15:13:20
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od East.Wood »

C-3PO, protokolární droid
Senát 418
Coruscant


Milý Threepio!

Tolik jsem váhala, jak Ti to říct, až jsem se rozhodla napsat tento dopis.
Nebylo to lehké a těžko jsem hledala vhodná slova, avšak moje naprogramování mě vedlo až k tomu, že jsem Ti to prostě musela napsat: Jsi naprosto famózní, úžasný a fantastický droid!
Tvé plechové tělo, které se na slunci leskne jako zlatý šperk je potěchou pro oko každého droida. Tvé oči svítí jako dva safíry. Tvoje obvody jsou těmi nejlepšími součástkami, které jen dokazují, jaký jsi okouzlující. A Tvá vybraná mluva a způsoby dokáží rozehřát nejednu droidí dámu, tedy i mě...
Všimla jsem si Tě poprvé na recepci v senátní budově a nemohla jsem z Tebe zpustit své fotoreceptory. Chtěla jsem se za Tebou rozjet a chytit Tě do svých mechanických paží, ale můj program mi velel něco jiného...
Chci Ti toho tolik říci, avšak moje postavení to neumožňuje.
Snad se jednou setkáme v křemíkovém nebi a já Ti budu konečně moci říct, jak moc Tě miluju!!!

Tvoje servírovací jednotka EW-45G.
"V hloubi duše jsem rebel. Kdykoli mi někdo řekne, že trend je takový a takový, hned se vydávám opačným směrem."

Clint Eastwood

Uživatelský avatar
Stanley
Učedník
Učedník
Příspěvky: 140
Registrován: 28.12.2010 21:46:12
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stanley »

]Darth Revan
Planéta Galaxia

Môj drahý synček!
Ako sa ti žije? Vraj si sa presťahoval na Galaxiu. Vraj je tam pekne. Píšem ti pomaly pretože ja viem, že nevieš rýchlo čítať. S Ronym som sa rozviedla. Vraj som blondína! Čo si to o sebe myslí?! Ale nevadí. Už nebývam kde sme bývali. Zoznámila som sa s jedným pekným, vysokým, chlpatým (a hlavne vraj bohatým) Wookie-im a presťahovali sme sa na Tatooine lebo som začala blednúť. V novom dome je všetko super. Minulý týždeň bola púštna búrka len dva krát. Raz 3 dni a raz 4 dni. Poslala som ti aj ten plášť čo si chcel ale vraj kôli konfliktom ich nemohli poslať, tak som ich odrezala. Máš ich v balíku. Tvoja sestra s tým Ithoriánom Xeloxom včera porodila ale ešte nevieme čo to je zač. Takže ti ešte neviem povedať či si strýko alebo teta. Dúfam že tento list rýchlo dorazí.

Tvoja milujúca mater

P.S.: Chcela som ti poslať aj nejaké kredity ale už bola obálka zalepená.
Naposledy upravil(a) Stanley dne 12.2.2011 14:19:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mike Charge
Učedník
Učedník
Příspěvky: 50
Registrován: 19.6.2010 17:27:13

Příspěvek od Mike Charge »

Kyp Durron
Někde v galaxii

Zdar Kype,
Předem bych se Ti chtěl omluvit, že používám tak primitivní způsob komunikace, jako je dopis.Chtěl jsem použít tu novou sociální síť Jedibook,HoloNet, nebo Hana, ale Mara se s prckama motala u projektorů.To víš, ženská a elektronika.Já jí říkal, nevrtej se v tom, prd tomu rozumíš.Ne, ona tomu rozumí.Vyhodila pojistky v celym Chrámu.Pak ten můj nemožnej astromech vymslel nějakou zábavu s mým datapadem.Doteďka jsem ho nerozchodil.Strašný.
Teď proč Ti vlastně píšu.Chci Ti napast jak strašně tě obdivuju.Víš, po tom co zemřel ten děda na Hvězdě Smrti (za živýho Yody si nevzpomenu ja kse jmenoval, nějak na B,možná Bob,Ben, nevim), jsem si myslel, že jsem úpe největší jedi v celej galaxii.Pak ten skřet na Dagobahu, ten už má ale taky svý za sebou.Zkrátka jsem si to myslel do doby, než Tě Han vytáhl z Kesselu.Sice říkal: ,,Luku, z toho kluka bude bomba jedi."Jenže já ne:,, Ne, Hane, já sem největší jedi.Dyť ten kluk ani nemá ani svoje prexeum."Ale pak se to změnilo.Třeba jak si oživil ducha toho týpka.To bylo fakt hustý.To jsem si říkal, Luku, ty vlastního ducha nemáš, musíš ho zastavit než se o tom dozví ostatní.Jen si to představ, megamistr jedi a nemá něco co má jeho student!Když jsem u toho, fakt se Ti za něj omlouvám, netušil jsem, že jsem tak dobrej.Ale pak jak si ukradnul ten stíhač.Smekám klobouk, takhle se vyhnout novorepublikovejm úřadům,fakt borec.A pak jak si dal nafrak tej imperiální admirálce.To bylo fakt dobrý.To ale nebylo nic proti Caridě.Jako stíhačem zlikvidovat planetu, to je fakt úpe nejvíc mega drsný.To si jako použil tu Sílu, jo?To já takhle zlikvidoval akorát vesmírnou stanici, ale to jsem měl v X-wingu GPSku, co ukazovala cestu k nejbližšímu reaktoru.
Prostě si připadám jako úplnej blb, když mám mezi svejma jediema někoho takovýho.

S úctou,
supermegaextragigamástr jedi Luke Skywalker

Uživatelský avatar
Ryen
Učedník
Učedník
Příspěvky: 66
Registrován: 10.2.2011 01:57:44
Bydliště: CR

Příspěvek od Ryen »

Drahý Anakine,
nemohu si pomoci a musím ti poblahopřát k tvému včerejšímu vítězství v závodě kluzáků. Bylo to opravdu něco nečekaného - sklidil jsi za to jistě obdiv nejen můj, ale všech přítomných diváků! Slyšel jsem, že jsi odcestoval na Coruscant, takže vzkaz posílám rovnou do Chrámu, snad se ti dostane do rukou.
Víš, že jsem se krátce před závodem byl osobně podívat na tvůj kluzák? Opravdu - musím tě pochválit, když jsem přišel, byl v opravdu perfektním stavu. Musím přiznat, že po startu jsem se věnoval spíše ostatním závodníkům - prý jsi zůstal chvíli stát? No co, to se stává i těm nejlepším z nás. Hlavní je, žes to pak dohnal. Také jsem si všiml, že jsi málem musel skončit, když ti ke konci závodu vysadil jeden z motorů. Nemohl jsem to moc zkoumat, jako na potvoru mě zrovna zastihl náhlý záchvat kašle, ale dost jsem nad tím přemýšlel, ale nepřišel jsem na to, čím to mohlo být. Napadá tě něco? No ale hlavní přeci je, že jsi vyhrál. V cílové rovince jsem na tebe měl výborný výhled, ovšem naneštěstí jsem tě neviděl přímo projet cílem - bohužel jsem byl zrovna v té době zaneprázdněn...
Víš, že jsem tě dnes ráno byl navštívit? Ano, chtěl jsem ti pogratulovat osobně, ovšem Watto mi řekl, že už tam nejsi k zastižení. Je to škoda, chtěl jsem ti v praxi ukázat, jak se zachází s tuskenskou holí gaffi... snad příště.
Takhle ti tedy musím pouze na dálku sdělit své blahopřání: Udav se tím vítězstvím, ty malej bastarde!!!
S láskou Tvůj Sebulba
PS: S dopisem posílám dárkový koš - tím tikotem se nijak neznervózňuj, jen jsem ti tam přidal jako dárek neškodný budík.
Nejsou žádné emoce, je jen klid.
Není žádná nevědomost, je jen poznání.
Není žádná vášeň, je jen vyrovnanost.
Není žádný chaos, je jen harmonie.
Není žádná smrt, je jen Síla!

Uživatelský avatar
R.O.F.L
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 497
Registrován: 23.3.2008 18:50:45
Bydliště: Kdesi v předaleké galaxii, kde mozky v hlavě nenosili
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R.O.F.L »

Borsk Fey´lya
Corusant

Vážený pane prezidente Borsku Fey´lyo,
rád bych vám tímto listem sdělil, že jste neskutečný ***** a ***. Copak jste se úplně ******?! To si opravdu myslíte že jste ******* vládce všeho, který musí mít ve všem poslední slovo a ***** pravdu?! Víte co? Strčte si ten svůj ******** a ***** ksicht třeba do ****** či spíše do svojí ****, protože bych vás tipoval na to, že spíš máte ji, neboť sám jste velká ****. Na závěr chci tedy jen říct, že jste *********, ******, ******* s ****** malým mozkem a *****! Jste ostuda celé Republiky. Nejradši bych vám uřízl všechny ***** tupým nožem!

S pozdravem
Váš bývalý volič.
,,Není záludnějšího nepřítele, než sebe sama."
Obrázek

Uživatelský avatar
Shisco
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 1215
Registrován: 05.4.2010 19:33:27
Bydliště: Bastion

Příspěvek od Shisco »

Drahá Bastilo,

Nevím, jestli si tuhle zprávu vůbec kdy poslechneš, ale od té doby, co jsem odletěl do Neznámých regionů, na tebe nemohu přestat myslet. Na tvé přenádherné hnědé vlasy, jejichž vůně mne provázela od Tarisu až po Star Forge a držela mne na správné straně barikády, když jsem balancoval na okraji propasti temnoty. Na tvé uhrančivé oči vyzařující něhu, které mne ve snech provázely nekonečnou cestou hyperprostorem a já se znovu a znovu probouzel s tvým jménem na rtech. Chci jen říct, že mi strašlivě chybíš a přestože se ti s největší pravděpodobností už nevrátím, dal bych celou galaxii za jediný den, který bych s tebou mohl strávit. Za jediný den, kde by nebyla žádná válka, Sithové, Jediové ani nic, co by nám stálo v cestě. Jen ty, já a naše láska. Jsi jasným sluncem, jenž mi osvětluje cestu a naplňuje mne nadějí v putování plném zla a zkaženosti.
Trhá mi srdce, že jsem tě tu musel zanechat, ale ať jsem s tebou chtěl být sebevíc, nemohl jsem jinak.

Síla tě provázej, má lásko.
Tvůj Revan
Znáš sirou košileli?
Třepetatá, třepetatá
Jsi proklat, majiteli!
Třepetatá, třepetatá
Teď třeská pleská v ní vánek
Kvílivá jak uplakánek
Vichryvanou, vichryvanou...

-Christian Morgenstern, Košilela



Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... tímto uzavírám dopisovací soutěž !

Během následujícího týdne provedu vyhodnocení všech vašich příspěvků, poradím se s několika dalšími nejmenovanými porotci a nejpozději v neděli vyhlásím vítěze ! Do té doby buďte prosím trpěliví ;)
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Příspěvek od Jordi Linx »

... dámy a pánové, je na čase vyhlásit vítěze naší soutěže ! Z devíti dopisů, které dorazily, mezi nimiž jsem s dvoučlennou porotou poradců (jeden nejmenovaný moderátor, jehož rodina nám pomáhá při zajištění dalšího srazu a jeden můj literárně nadaný spolužák mimo Akademii) dospěl k výsledkům, byť jsme se v názorech místy poněkud lišili. Nastalo kouzlení matematické, statistické a trestné bodíky (třeba špatně vyplněné adresy !), než jsem dospěl k rozuzlení. Třemi nejlepšími v soutěží se stávají:

1. místo - East.Wood a jeho dopis C-3PÖ
2. místo - Xavier a jeho dopis lordu Sadowovi
2. místo - joemandel a jeho dopis Qui-Gon Jinnovi

Eastovi blahopřeju a garantuji mu následující: Zápis do Síně Slávy(hned jdu na to !), možnost speciální hodnosti(světelné pero) a v následující době mu vytohovím diplom za první místo, jehož předání rozřešíme osobně :-) Ostatní to doufám motivuje k tomu, aby to nevzdávali, protože kvality zvítězit má více než půlka těch, kteří se zúčastnili.

Případnou diskuzi směřujte do tématu v této sekci určenému k diskuzi o literární tvorbě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“