Zkus být (ještě) moder - Elinor/ Xavier - Projekt Maptari I.

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Předal jsem mu seznam, mnou vybraných členů.
Chci do skupiny tyhle.
Oznámil jsem mu a sledoval jeho výraz, jak se bude na jednotlivé členy tvářit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Velitelův výraz byl hodný profesionálního hráče pazzaku.
Většinu jmen akceptoval bez jakékoli reakce, v čemž nejspíš hrálo kombinaci, že ta konkrétní mu buď nic neřekla, nebo chápal, proč si je bereš do svého týmu a nepřekvapovalo jej to. A nebo si dokázal komentář v danou chvíli schovat pro sebe.

Takže mix školky, týmu drsných chlapců a bordelu, proložený sem tam nějakým normálním jedincem, zhodnotil konečný výsledek po druhém přečtení seznamu.
Jo. Tohle by mohlo fungovat. Jestli to má někdo šanci udržet ve funkčním stavu a pod kontrolou, tak zrovna vy, ušklíbl se a připadalo ti, jako by mu tvůj výběr přišel dobrý.
Tedy, ne že by měl na výběr něco jiného než ti to schválit, když šla celá akce z vyšších míst.
Kdy jim hodláte oznámit to sladké tajemství?

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Na otázku, kdy jim řeknu do jakýho průšvihu byli zařazeni jsem měl prostou odpověď.
Od chvíle co se zde shromáždí tak pět minut. A převelovací rozkazy, bych byl nejraději, kdyby jste jim poslal ihned.
Odpověděl jsem a hodil okem po komunikační konzoly, zda nebude mít námitek.
Stíhače předpokládám jsou již na palubě. O speciální vybavení si zažádáme v průběhu naší "seznamovačky."
Nadhodím pak téma vybavení, se kterým se budeme muset ještě trochu porochnit.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Jo, stíhačky tu máte, dostalo se ti očekávané odpovědi.
Velitel zachytil tvůj pohled na konzoli a zdálo se, že má co dělat, aby se široce neusmál.
Výsledkem bylo rychlé vytvoření zprávy rozeslané do jedenácti směrů.
Tak, teď jsou zcela vaši.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Celej šťastnej.
Ulevím si a odporoučím se k východu.
Hodlám je zapřáhnout rovnou.
Vyrazím tedy k hangáru. Kde odchytím správce a poprosím ho aby schraňoval členy jednotky, až budou přilétat, na jednu hromadu, kde si je potom vyzvednu. A aby mne okamžitě informoval, až jich bude jedenáct.
Vyrazím potom za velitelem jedné z letek co zde na Dakhanu jsou, aby jsem si rovnou vyzkoušel eskadru za kniplem.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Záhy jsi byl konfrontován se zjištěním, že ten, kdo vymyslel vytvoření vaší jednotky, se postaral, aby ostatním bylo naznačeno, že mají být vůči vám velmi vstřícní.
Stačilo jen vznést žádost. Velitel eskadry se sice tvářil poněkud kysele, že si budete půjčovat jejich hračky, ale stále to byl ještě méně kyselý výraz, než jaký by bylo racionální v podobné situaci očekávat.

Celkem to trvalo tři hodiny dvacet osm minut, než došlo hlášení: "Máte tam všechny, pane! Jsou... no... v hangáru."
Jeho výraz prozrazoval jisté obavy.

Tví lidé v hangáru byli zcela nepřehlédnutelní.

Lif se sice pilně věnoval rozvíjení svých ukecávacích dovedností, ale na zeltronku to zjevně dojem nedělalo. Pohodlně seděla na plášti jedné ze stíhaček, ležérně si pilovala nehty a sem tam vrhla pohled typu "co po mně ten hmyz chce". Pečlivý pozorovatel by ale odhalil, že se snaží odhadovat zbytek skupiny - a to jak muže, tak především potenciální konkurentky. Tedy, ve středu její pozornosti byla tvá stará známá, která za dobu, co jste se neviděli, vyloženě zkrásněla.
Krili, Evan a Scott se znali už z dřívějška, a protože každý z nich znal asi i další z přítomných, kteří zase znali alespoň od vidění další, a vznikla nahuštěnina osmi osob. Arar stál tak, aby mohl pohodlně sledovat jak vstup do hangáru, tak konverzaci Mia - Lift, a zjevně se skvěle bavil. Ostatní se bavili o poznání méně, protože řešili, cože se to sakra děje, pročže se to sakra děje a co z toho bude za možné průšvihy.
Mimo zůstávalo ale vyžle, po kterém nebylo ni vidu, ni slechu.
Víc jsi toho zjistit nemohl, protože pohledy všech deseti členů eskadry se obrátily tvým směrem.
Některé byly zatraceně nevěřícné, kohože to nevidí.
Jiné si tě jenom pozorně prohlížely, přece jen, v eskadře bylo jedno místo volné.
A v tu chvíli za tebou na chodbě směrem k hangáru zazněly velmi rychlé kroky a torzo rozhovoru.
"...říkal jsem, že..."
"Jo. Taky jdu. A POHNI... zdovolením!"

Ten první hlas patřil správci.
Druhý zněl poněkud vyžlovitě - a když ses pootočil, viděl jsi osobu podezřele připomínající nejnovější snímky Aurelie Olsir. Nesla podezřele velkou termosku a měla výraz tuk´aty, která právě sežrala celou archeologickou výpravu.
Pak si uvědomila, že ty jsi ty.
"Ups. Mohl byste laskavě uhnout, pane?"

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Proč já? Proč zrovna já? To jsem naštval tolik lidí?
Nechal jsem, vyžle projít, tedy ono to vyžle zas až tak už nebylo, ale stejně.
Takže vítám vás na Shar Dakhan. Začnu těma příjemnějšíma zprávama: tato loď bude pro vás v následujících pár dnech domovem.
Tak dobrý zprávy by jsme měli za sebou.
Teď ty horší: Stali jsme se jednou letkou, lomeno komandem a já jsem dostal tu pochybnou čest vám velet.

Vždycky jsem nesnášel, když velitelé na začátku říkali rádoby drsné řeči, aby vymezili vztah kolektiv-velitel, a teď jsem byl nucen sám jeden vést.
Máme velmi málo času na přípravu a ještě méně času na nějaké stmelování. Za pár dní totiž odtud odletíme a budeme připravovat systém na invazi. Správně budeme operovat za nepřátelskou linií, narušovat obranu a morálku, popřípadě verbovat milici která se postaví Republice. Patříme napůl pod flotilu a napůl pod rozvědku, názor si vytvoří každý sobě sám.
Proč zrovna my, se mně neptejte, samotnýho by mně to zajímalo.
Každej dostane svůj vlastní stíhač. A vzhledem k tomu, že jsme v sekci špatné zprávy, tak zapomeňte na Interceptory, Aureky a podobné výdobytky moderního válečnictví. Každý z nás dostane, chvilka napětí: S-100.

Výrazy typu "S-100? To si z nás děláš srandu ne?" se objevili všem, chápal jsem je.
V těchto "úžasných" strojích budeme létat a bojovat. Jak jste si všimli, jsme tady někteří i jiného povolání než jen piloti, takže samozřejmě budeme i operovat na zemi.
Toto složení letky je trvalé, žádostmi o převelení se neobtěžujte. Pro vás jako kolektiv to znamená že se budete muset smířit s tím že společně budeme trávit drtivou většinu našeho času. Zbožňovat se mezi sebou nemusíte, ale v akci se na sebe budete muset spolehnout, takže se podle toho zařiďte. Ve svém volné čase, bude-li nějaký si taky dělejte co chcete, ale neohrozíte krytí letky ani její bezpečnost a hlavně ne misi. Budete tedy muset držet klapačku ohledně toho co jste zač. Že jste vojáci Sithské armády nesmíte říct ani svý mámě. Dále rovnou varuji že pokud si někdo nechá vytetovat sithské tetovaní, či něco podobného, co by ho spojovalo se sithy, tak mu to osobně strhnu.

Prohlédnu si jejich tváře, vypadají z novinek nadšeni podobně jako já.
Dotazy?
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Skupina se rozdělila na několik táborů.
Jeden tě se zájmem poslouchal, protože podobné řeči už slyšel v několika různých verzích a podobách a teď odhadovali, cože jim to bude velet.
Druhý tě rovněž se zájmem poslouchal, protože na podobné proslovy naopak zvyklí nebyli.
Třetí tábor se zároveň zaujatě věnoval jiné činnosti, ale tak nějak tě poslouchali taky, protože měli pud sebezáchovy.

Soudě podle výrazů, minimálně zde přítomní force useři si při zjištění podrobností živě představovali anonyma odpovědného za S-100 a další chuťovky a podle osobního naturelu si představovali ukázkové použití blesků, škrcení či kreativního využití technik temné strany.

Prostor pro dotazy odstartoval smršť otázek - které byly položeny najednou, zjevně byli všichni zvyklí, že se při podobných příležitostech dotazy normálně nekonají a vzhledem k okolnostem cítili nutkavou potřebu něco poznamenat:

Takový dotaz. S-100 znamená, že budeme infiltrovávat vrakoviště? Nebo se máme vydávat za bandu zlodějů kovu, co vykradli armádní zásoby a teď chtějí lup střelit? (Scott Alladar)

Mám otázku, veliteli, co VŠECHNO znamená narušovat morálku?

Kam nás s tím pošlou? (Evan Tay)

Jestli tomu rozumím, někdo si dal práci, aby našel a uvedl do provozu povyřazované vraky. Jakou to má souvislost s misí?(Arar Mifk)

Jaké další vybavení máme k dispozici a co si můžeme z eráru zrek... nárokovat? (Tork Va´lya)

Jestli máme utužovat kolektiv, je tady nějaká kantýna? (Lift Horn)

Ex-vyžle do sebe koplo kelímek sloužící i jako kryt pro otvírání termosky, zaznamenalo závistivé pohledy směřované k termosce a s potlačeným zívnutím a s šeptnutým komentářem: "Je to jenom kafe," kelímek zase naplnilo a nechalo kolovat po zbytku skupiny.
"To je dobře, kafe je fajn," konstatovala stejně polohlasně Krili.
"...hlavně když jsi šestatřicet hodin vzhůru a okamžitě tě převelí," padla doplňující informace, na což pár lidí (a nelidí) souhlasně pokývlo.

-----------------------------------
skupina 1: Tork Va´lya, Dodo Plizt, Rohl a Per Morenové
skupina 2: Evan Tay, Aurelia Olsir
skupina 3: Mia Wae
<mezní případ mezi skupinami 1 a 3 - Arar Mifk, Scott Alladar
<mezní případ mezi skupinami 1 a 2 - Krilionora Plont
<mezní případ mezi skupinou 2 a 3 - Lift Horn
Naposledy upravil(a) Elinor Yall dne 24.11.2010 22:22:39, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

S S-100vkama se budeme tvářit jako banda pitomejch žoldáků, co se nechají najmout, a pak je "náhodou" postřílej. Alespoň tak nějak si to maluje rozvědka.

To znamená že např. že místní vojáky přesvědčíme, že za ty peníze, co dostávaj, se ani Bantha nevy**re. vzhledem k tomu že místní taky létaj na S-100 tak že je Republika chce spíš zabít. A podobné veselosti.

Dozvíte se to včas, na méně otevřeném místě, neboť to, překvapivě, podléhá utajení.

S misí to milý pane Arare souvisí tak, že se stařičkým krámem budete muset sundat moderní vojenský stíhač. Pokud tuto misi přežijeme, pokusim se sehnat hardware méně sebevražedný, ale moc nadějně to nevidim.

Další vybavení, jako ruční zbraně a podobně si rozmyslí každý sobě sám. Budete mít v tom víceméně volnou ruku. Ovšem zapomeňte rovnou na různé super moderní sithské speciality a podobně.


Na poslední dotaz jsem neodpověděl, ale došel jsem až přímo k tazateli. Tvářeje se že ho chci seřvat hezky z blízka. Jakmile jsem byl u něj zasadil jsem mu úder kolenem na solar.

Jestli už nemá někdo otázku, která stála za odpověď, tak vezměte svojí bagáž, posuňte jí ke kraji, ať nepřekáží a vyberte si svůj stroj.
Za půl hodiny máme cvičný dog-fight.

Zavelel jsem a šel za velitelem letky, aby tedy nahnal své lidi do strojů, aby jsme se mohli otestovat.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

S tím krámem by šlo sejmout i lecjakou modernější loďku větších rozměrů, stačilo by to vpálit do můstku, dostalo se S-100vkám povzbudivého, polohlasného a díky tomu i anonymního komentáře.

Tvůj velitelský protějšek byl i se zbytkem eskadry k zastižení v taktické místnosti a cosi zaujatě probírali. V každém případě se tvářil podstatně nadšeněji, než když jsi jej získal pro spolupráci, a svoje lidi vyexpedoval směr hangár ani ne v pěti vteřinách.
Hm, hodně štěstí, popřál vaší bandě.

Když ses vrátil, eskadra si už zabrala po jednom letounu a na tebe zbyl jeden z lépe vyhlížejících kousků. Ostatní byli zalezlí ve strojích a čekali, až se objevíš a ujmeš se role velitelské.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Usedl jsem do kokpitu a začal nahazovat jednotlivé systémy.
Fajn děcka, padejte ven z hangáru, vzdalte se nějakejch 10 kilometrů, tam se zformujeme a vrátíme a střetneme se s nepřítelem.
Podíval jsem se po ostatních stíhačích.
Tak, padejte ven! Nebo vás mam vykopat ven.
Jakmile se všichni dostaneme ven a začneme se vzdalovat, zatímco se naši "nepřátelé" vyloďují a připravují na nás, otevřu komunikační kanál.
Takže mládeži, nezapomeňte že ve skutečnosti jsou to naši kolegové, takže žádná ostrá střelba. Použité budou cvičné zbraně, jestli s tím má někdo problém, řekne ho hned a já ho osobně zabiju dřív, než bude mít možnost něco podělat!
Vzhledem k tomu že jsem letěl poslední ve skupince, jsem celkem věřil tomu že bych případného rebela byl schopen sundat.
Jakmile jsme se vzdálili dostatečně tak jsme to otočili.
Takže letíme na ně. seskupit do formace Beta-nula. Jakmile budeme na dostřel rozdělit do dvojic. Každej si bude hlídat svýho wingmana. Aurelie ty seš se mnou.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Shar Dakhan, vlajková loď svazu Epsilon

Rozkaz! zahlásilo na komunikačním kanále jedenáct hlasů na instrukce o formaci.

"Life, jsi se mnou!" zahlásila Krili a stáhla tak potenciálního potížistu pod svůj dohled.
I zbytek skupiny se začal rozskupinkovávat.
Že si Alladar s Tayem, stejně jako dvojčata Morenové, budou krýt záda, bylo jasné snad od začátku. Měli za sebou dost tréninků a rozbíjet již sehranou dvojičku se nikomu z nich nechtělo.
Podobný princip (a asi i z podobných důvodů), jako uplatnila Krili na Horna, uplatnil Arar na Miu, a posledním dvěma členům tím pádem byla volba jejich wingmana usnadněna.

Stihlo se to právě včas, protože to už se k vám rozletěla eskadra interceptorů. Pohled to byl - proč to neříct přímo – hrozivý. Přece jen, psychologický efekt je psychologický efekt a vaši „protivníci“ si to uvědomovali a dávali příležitost, abyste si mohli pohled na rychlejší stíhačky patřičně „vychutnat“. Stejně jako jejich secvičenost a sehranost.
Rozlétli se vám vstříc v ukázkové základní útočné formaci, která se na poslední chvíli rozdělila na tři čtveřice a to dříve, než se vám podařilo formaci skutečně rozpustit.
První zaútočila ostře vpravo (dvojička Tay, Alladar), druhá to vzala stejným systémem vlevo (dvojička Mia a Arar). Zbývající čtverka se rozdělila, dva interceptory se pustily do rovného (jak u strojů s odlišnými technickými parametry může být) střetu s S-100vkami dvojčat a další dva to vzaly v plné rychlosti pod formací dozadu.

Na to, že šlo o cvičný letecký souboj, si vedli... tvrději, než bylo nezbytně nutné.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

u Shar Dakhan, vlajkové lodi svazu Epsilon

Šli do toho tvrdě, to bylo fajn.
Vzal jsem čelním útokem stíhače, co letěli proti nám, dávaje pozor na ty co se nás snažili obletět.
Tak se ukažte mládeži.
Řekl jsem spíše sám sobě než no komlinku.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“