Za život a smrt (Elinor VS. Xavier)

Ostatní uzavřené projekty, MPMka a podobné ...

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Za život a smrt (Elinor VS. Xavier)

Příspěvek od Garth Devilman »

Vrak

Dnes byl na planetě Manaan dnes měli zdejší obyvatelé opravdu svátek. A to nejen proto, že se zdejší rada konečně dohodla na znovuobnovení dopravní infrastruktury. Dnes se mělo odehrávat něco zcela mimořádného. Matador Xawier Walord si zjevně dělal zálusk na další potencionální oběť a to už samo o sobě něco značilo. Většina příznivců anebo odpůrců se však již nyní tísnila u holovizorů, aby mohli zápas sledovat. Někteří sázeli takzvaně na jistotu, ale za to jiní se přikláněli k názoru, že dnes zazáří překvapení v podobě Elinor Ashale. Zatímco se příznivci doma a v relativním klidu přeli jak vše dopadne, oba dva neohrožení již byli na místě určení.

Každý z nich stál na plošině ztroskotalé lodi, která byla pohřbená hluboko pod mořskou hladinou. Oba soupeři měli potřebné potápěčské vybavení uzpůsobené tak, aby ho ve chvíli krajní nouze mohli použít, ale zároveň měli určitou možnost pohybu. Vzduch byl uzpůsoben tak, aby byl (prozatím) dýchatelný, tudíž bezprostřední nebezpečí nehrozilo. Každý z bojovníků měl v uchu zavedenou vysílačku, která určovala jeho polohu a zároveň byla uzpůsobena k přijímání informací.

Takže vážení…

Věc se má takto. Nacházíte se na palubě starého plavidla, jenž bylo sem pro tyto účely dopraveno. Důrazně vás žádám abyste dbali na to, že současné postavení plavidla je velmi vrtkavé. Stačí jediná vada v konstrukci a situace se může drasticky změnit. Připomínám, že v podpalubí je pouze jeden jednomístný, únikový modul.
Pokud nemáte žádné otázky nebo výhrady, váš zápas je zahájen…

Začíná Eli... ;)

Obrázek
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

vrak

Nemůžu říct, že bych někdy považovala potápění za svůj oblíbený koníček. Narozdíl od prolézáná vraků, ale u toho jsem zastávala názor, že jsem z toho už vyrostla.
No, zjevně asi ne tak docela.

Z arény jsem neměla dobrý pocit. Jednak mi svým charakterem prakticky vyřadila mou oblíbenou zbraň, takže jsem musela spoléhat pouze na vibromeč - na který si až tak nepotrpím.
(Ne že by můj postoj k pobíhání po vratké lodi a motání se v podzemí a la pevnost Boyard byl nějaký výrazně lepší).

Ale co se dá dělat. Když extrémní aréna, tak extrémní aréna.

Nepředpokládám, že by si Walord potrpěl na nějaké sofistikované skrývačky typu "kdo dřív dosprintuje k modulu". K mému jménu na seznamu přistoupil prostřednictvím výzvy, a tak se dalo předpokládat, že usiluje o klasičtější souboj.
A na to bude vhodnější - ano, podzemí, kam to asi budeme mít stejně daleko.

Zamířím tedy svižným tempem do podpalubí, s úmyslem nalézt a konfrontovat svého vyzivatele.

-------------------------------
Pořád s tím nejsem spokojená.
Ale už na to kašlu. NĚJAK začít musíme.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vrak

Xawier se necítil nic moc příjemně s bombou na zádech, co mu zvětšoval zásobu vzduchu. Neměl přes brnění rudé roucho, aby ho nijak neomezovalo. Byl tedy jen v stejně rudém brnění, jako byla róba co se nosila přes něj.
Jakmile byl souboj odstartován, odrazil se Xawier od své startovní plošiny a plaval vstříc své soupeřce. Viditelnost nebyla nejlepší, ale senzory v jeho helmě viděly dobře. Všiml si tedy že soupeřka míří dolů do vraku. tím mu ale ukázala záda. Xavier vyvinul veškerou rychlost jaké byl schopen a mířil jí na záda. Jakmile byl dostatečně blízko vysunul jednu čepel a bodl s ní, proti nádobě se vzduchem soupeřky.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Vrak

Elinor se takticky stáhla a hledala lepší výchozí pozici s úmyslem protivníka překvapit v daleko pro ni přijatelnějších podmínkách. Naproti tomu Xawier se hodlal chopit každé příležitosti vědom si toho, že přírodní jevy a bojové podmínky jsou na jeho straně. Potvrdil to okamžitým útokem na svou soupeřku. Čepel sjela po jejich zádech, ale důsledky rány způsobily ztrátu rovnováhy. Další rána by mohla mít vážnější následky.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Vrak

Vzhledem k nepříznivému okolnímu prostředí - a také faktu, že Xawier převzal iniciativu - jsem se mohla vykašlat na svůj meč.
Z pádu jsem přešla bleskově do překulení se stranou, z kterého jsem se s výskokem přetočila směrem ke svému protivníkovi, s vibrodýkou v pravé ruce a vedla klamný sek směrem k jeho rameni. Souběžně si dát pozor na možný protiútok, uhnout a vést sek proti trupu víc zprava.
Z čehož jsem si neslibovala víc, než že zase budu muset se vyhnout možnému protiútoku.
Při nesouměrnosti zbraní se to dalo čekat - řešení situace bylo být neustále v pohybu, snažit se soupeře utahat rychle se střídajícími akcemi a nenechat se zasáhnout.



------------------------------
konečně :D
Zjistila jsem, že na základě popisu prostředí dost zásadně tápu, takže popisuji pro mě nevýhodnější alternativu.

P.S.: ad. k vodní kinetice - přemýšlím, jak pár věcí popsat tak, aby to zavádějícně neznělo a zjistila jsem, že když to dám nějak dohromady, vypadá to šíleně blbě, takže to nechám raději zavádějícně s tím, že mi to bude přičteno jako součást mínusu (a předpokládám, že to jako handicap bráno bude ;) )

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vrak

Zatímco se Xawierova soupeřka, snažila překulením srovnat, ten na nic nečekal a kopl ji do slabin. Dále vedl sek na rameno a pokusil se proklouznout až k ní a udeřit ji pěstí do břicha.
Kdykoliv byl připraven vysunout i druhou čepel a bránit se s ní.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Vrak

Xavierův kop splnil svůj účel, ale to bylo jediné na co se znohl. Soupeřka se ukázala být velice hoževnatá. Výsledkem se ukázalo být pouze řinčení kovu a propletence těl obou protivníků. Elinor však měla oproti soupeři menší nevýhodu v podobě druhé zbraně.
Velkým problémem se zdál být nestabilní povrch na horním podlaží, který dával o sobě vědět Stále častějším vrzáním, což bylo mimochodem místo, kde se oba právě nacházeli.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Vrak

Situace se nestávala povážlivou čistě z toho důvodu, že již povážlivou delší dobu byla.
Mou hlavní snahou je zkusit Xavierovi vyklouznout ze sevření, vyškrábat se dřív na nohy, než se to podaří jemu, a věnovat mu kopnutí do oblasti solaru, aby se z podlahy sbíral ještě o něco déle a já tak získala čas jeho zbrojní arzenál zredukovat na co nejpřijatelnější úroveň.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vrak

Xawierova soupeřka sice měla výhodu v kratší zbrani, ale to ho nezajímalo.
Soupeřku nehodlal pustit ze svého sevření a čepelí vykrýval její útoky, a sám jí několik uštědřil.
Měl v plánu jí protrhnout skafandr, nechat ji utopit.
Začal poté tlačit čepelí na její dýku.
Nepotřeboval ji přetlačit zcela, stačilo mu, aby druhý konec zbraně mířil na ní(tedy se mohl klidně nechat částečně přetlačit, tak aby to nebylo divné) poté vysunul druhou čepel svého meče, aby se zaryla do soupeřky.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Vrak

Těla se vlnila v divokém tanci, ale s Eli už to začínalo být pěkně nahnuté. S vypětím sil držela se soupeřem krok. Dokonce se v jednu chvíli zdálo, že získává nad svým protivníkem převahu. Tento závěr se však ukázal jako klamný.
V momentě kdy však Xavier chtěl provést finální úder vrak se počal překlápět a plošina začínala být nestabilní, což přinutilo oba protivníky ustoupit. Toto bylo štěstí v neštěstí pro Elinor, která vědoma si toho, že taková šance se nemusí opakovat musela jednat mnohem obezřetněji.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Vrak

Vzhledem k předchozí... poněkud adrenalinové situaci... se rozhodnu zůstat ve střehu na místě, kam jsem se stáhla. A tam vyčkat Xawierova útoku a ve chvíli, kdy k němu dojde, prostě využít protivníkovo přiblížení se a přejít do protiútoku.
Strategie to byla poněkud sebevražedná, ale znamenala možnost, jak souboj na labilní plošině podstatně zkrátit - ať už s tím, či oním (s kterým jsem vzhledem ke stávajícímu průběhu souboje očekávala přece jen víc) výsledkem.



-----------------------
nic moc, ale líp to dohromady nedám - ne tady a teď, resp. v dohledné době.

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vrak

Kvůli nečekanosti prostředí, Xawierúv útok nevyšel. Musel ustoupit.
Rozhodl se pro jednoduchý postup, bodl do oblasti břicha, jelikož se nacházel pod vodou, nemohl další útok vést z otočky, alespoň ne dostatečně rychle, místo toho prohodil čepele, a vedl tím tak další útok na levý bok soupeřky, při pohybu, poté převedl pohyb směrem vzhůru, kdy opět vedl sek první čepelí zespoda nahoru. Nasledoval buď kryt protiútoku, či další bodnutí, tentokrát zezhora. Seky vždy vedl tak, aby vodu rozráželo tenké ostří a ne široký bok čepele.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Uživatelský avatar
Garth Devilman
Mistr Jedi
Mistr Jedi
Příspěvky: 1683
Registrován: 27.8.2007 09:16:26
Bydliště: Štěpánov
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Příspěvek od Garth Devilman »

Vrak

Elinor se rozhodla pro poněkud defensivnější taktiku. Zvolila menší ústup čekajíc na svou příležitost, aniž by přitom pustila protivníka ze zřetele. Naproti tomu Xawier neopouštěl od svého dravého stylu a i nadále zasypával soupeřku drtivými údery. Elinor se rozhodla zaútočit v momentě, kdy soupeř provedl první sérií úderů. Protiútok se však ukázal být zbytečně rizikovým a odkryl levý bok levý bok do něhož se vzápětí zaryla čepel. Bolest donutila Elinor zakolísat v kolenou, ale ještě měla nadějí. Záleželo tedy jen na ní jak rozloží své síly a zda se pokusí o nějaký zvrat.
Růži poznáš dvěma způsoby.
Buď se popícháš o její trny,
anebo si k ní přivoníš...:)

Elinor Yall

Příspěvek od Elinor Yall »

Vrak

Situace byla na pováženou. Což proti předchozím událostem nebyla žádná novinka. Soupeř získával jednoznačnou převahu a také ji patřičně potvrzoval.
Dalo se čekat.
Se zvratem to rozhodně nevypadalo nijak dobře, už proto, že se žádný nekonal. Spíš čistě instinktivní pokračování výpadu, bez reálné šance na nějaký zásadnější úspěch.

---------------------
čímž děkuji Xavovi za souboj a gratuluji k zaslouženému vítězství ;)
a omlouvám se za to, jak to nakonec dopadalo :) 8)

Uživatelský avatar
Xavier
Sith
Sith
Příspěvky: 2584
Registrován: 18.11.2008 11:55:38
Bohemia

Příspěvek od Xavier »

Vrak

Se zásahem do soupeřčina boku se Xawier usmál. Do skafandru jí začala proudit voda, čímž se jí dostala i do rány, která o to více krvácela, a vzhledem k tomu, že se jednalo o slanou vodu, musel o to i celkem pálit.
Přešel tedy spíše do obrané taktiky, kdy si hlídal, aby ho soupeřka nezasáhla, ale byl dostatečně aktivní na to, aby se nemohla pokusit dostat do bezpečí.
stačilo mu jen čekat zda ji dřív opustí síly pro ztrátu krve, či se dřív utopí.
Fortune favors the bold, and there ain't none so bold as people with nothin' to lose.
Jury had decided, and you may as well, that fella like me should be roasted in hell.
Gentleman, welcome to Dubai.

Zamčeno

Zpět na „Ostatní“