Další osobnosti Staré Republiky

Seznam osobností galaxie ze všech možných období.

Moderátor: Archiváři

Další osobnosti Staré Republiky

Příspěvekod Diss » 27.4.2008 21:40:41

Ostatní osobnosti Staré republiky


Jar-Jar Binks

Obrázek


Jar-Jar je Gungan. Byl tak nešikovný, že byl vyhoštěn z Gunganské říše. Jar Jar se setká na povrchu planety Naboo s Rytíři Jedi Qui-Gon Jinnem a Obi-Wan Kenobi a zavede je do podmořské říše Gunganů. Potom je provází na Tatooine a Coruscant. Jar-Jar je velmi nešikovný, bojácný, často panikaří a mluví velmi špatným basicem. Je to velmi komická postava. Je však dobrým přítelem a přivede Královnu Amidalu na myšlenku jak se postavit Obchodní Federaci. Stejně jako většina Gunganů, mluví velmi zvláštní řečí.
Poměrně mladý Gungan. Byl vyhnán z Otoh Gunga krátce před invazí na Naboo, poté co způsobil příliš mnoho nehod. Naboural například "heyblibber" patřící šéfům, vytopil Šefovi Nassovi příbytek a otevřel polovinu z bublinových klecí v Gunganském zoo. Byl vyhnán, aby nemohl ohrožovat ostatní Gungany. Poté co byl vyhnán sám přežíval uprostřed bažin Naboo, až do invaze Federace. Byl zachráněn od jisté smrti Qui-Gonem, za což mu dluží životní dluh podle Gunganské tradice. Poté doprovázel Qui-Gona po galaxii. Později se vrátil na Naboo a zavedl královnu Amidalu na svaté místo Gunganů, kde Šéf Nass a Amidala uzavřeli spojenectví. Za tyto zásluhy byl povýšen na generála v Gunganské Velké Armádě. Jako Generál pak vedl Gungany do bitvy. Ačkoliv neprokázal dobré výsledky nebyl ani zraněn ani zabit. Naopak jeho nešikovnost v bitvě velmi pomohla. Byl zajat, avšak po deaktivaci droidů se opět ocitl na svobodě.
Po invazi se stal pomocníkem a zástupcem senátoraky planety Naboo Padmé Amidali. Ve třetí epizodě se účastnil jejího pohřbu a dále pak ve Star Wars nevystupoval.


Padmé Amidala

Obrázek
Amidala se narodila na planetě Naboo . Už ve 14-ti letech se stala její královnou . V epizodě I odmítla podepsat místokráli smlouvu o blokádě na Naboo. Rytíři Jedi Qui-Gon-Jinn a Obi-Wan Kenobi nedovolili , aby Amidala smlovu podepsala . Padmé se na Tatooine sblížila s malým Anakinem Skywalkerem . Tady byl základ lásky , která Anakina přivedla k Temné straně Síly. V epizodě II se z Padmé stala senátorka za Naboo , jejíž život byl v nebezpečí . Rada Jedi na její ochranu povolali Mistra Obi-Wana Kenobiho a Anakina . Ten se do Padmé na první pohled zamiloval , ale ta jeho lásku zpočátku odmítala. Obi-Wan byl potom zajat hrabětem Dooku na Geonosis a Padmé s Anakinem jej chtěli zachránit , ale byli chyceni také a odsouzeni k popravě za špionáž.
Padmé před vjezdem do arény vyznala Anakinovi svou hlubokou lásku . Oba nakonec boj v aréně přežili díky Mistru Yodovi , jenž přiletěl s armádou klonů . Padmé potom chtěla najít Anakina , který podstoupil spolu s Obi-Wanem souboj proti hraběti Dooku . Poté co Yoda opět oba dva zachránil , odletěl Anakin na Naboo , aby se tam tajně s Padmé vzali . V epizodě III měl Anakin noční můry v nichž viděl ztrátu Padmé a její smrt při porodu . Kvůli strachu z její ztráty přešel k Temné straně Síly o čemž Padmé neměla ani ponětí . Když za ní přišel Obi-Wan a všechno jí řekl , včetně toho , že Anakin zabíjel děti , odmítla mu říct , kde Anakin je. Obi-Wan se ale tajně schoval na její lodi . Padmé letěle za Anakinem na Mustafar , kde mu řekla , že chce jen jeho lásku . Anakin ji , ale přesvědčoval , že mohou svrhnout císaře a spolu vládnou galaxii . Padmé , ale nemohla uvěřit jeho proměně a seznala , že Obi-Wan měl pravdu . Když ho Anakin spatřil , jak vystupuje z lodi , vzepjal ruku a začal Padmé telekineticky škrtit . Až když omdlela , pustil ji a vyzval Obi-Wana Kenobiho na souboj . Během něj drodi R2-D2 a C3-PO odnesli její tělo do lodi . Z Padmé , ale začal unikat život. Předtím ještě našla sílu porodit dvě děti - Luka a Leui . V posledních chvílích se snažila přesvědčit Obi-Wana , že v Anakinovi bylo dobro . Byla pohřbena na Naboo . Děti byly z příkazu Yody rozděleny ,aby je císař Palpatine nemohl najít a zabít. Tak zanikl život krásné Amidaly.
Uživatelský avatar
Diss
Force Artist
Force Artist
 
Příspěvky: 135
Registrován: 02.1.2008 17:27:54

Zpět na Osobnosti galaxie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník