Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Yavin IV, základna povstání, hangár, 0BBY
Prohlížel jsi zrovna s Chosem nově nainstalované kompenzátory, když se ti v kapse letecké kombinézy. Vzla si ho a přijmul hovor.
Ze zařízení se ozval energický hlas zásobvacího důstojníka.
"Tady Neuman. Varco, dostavte se okamžitě do skladiště 3, mám pro vás práci. Neuman konec," řekl než si se stačil zeptata na podrobnosti. Takový už byl holt major Neuman. Chosemu zacukaly lekku.
"To by mě zajímalo co po nás starej chce. radši jdi hned víš jakj umí být. Já zatím voblídnu trysky a podporu života." prohlásil vesele a otočil se zpět k práci.

O pár minut později

Yavin IV, základna povstání, skladiště 3
Major Frent Neuman seděl na bedně od náhradních součástek k X-wingu a diktoval cosi protokolárnímu droidovy. Když zjistil kdo vstoupil do místnosti zvedl se a přistoupil k tobě. ničím se nezdržoval a hned spustil.
"Varco, mám pro vás práci. Povstání dochází lkařský materiál, hlavně bacta a obvazy. Jediná volná oď je v současné době ta vaše. Poletíte proto do soustavy Alderaan, kde se na danných souřadnicích setkáte fregatou Brave spirit." Podal ti datakartu.
"Zde jsou potřebné autorizace a souřadnice, šťastný let." S tím tě propustil.

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

Yavin IV, základna povstání, skladiště 3

Opustil jsem skladiště 3 a šoural se po chodbě. zajel jsem rukou do kapsy a vyndal zmuchlaný kus papíru, rozložil jsem ho, byl to ubrousek z kantýny na Duru. tužkou jsem na něj načmáral dosti nepovedenou karikaturu pilota TIE-fighteru jak sedí obkročmo na miniaturní stíhačce. To mi vnuklo nápad

Raději se zeptám rozvětky na Alderaanu ohledně situace a impéria, nechci abych v lepším případě skončil jako otrok v dole na koření.

Šel jsem tedy do komunikačního štábu, abych se zeptal jak je silná imperiální hlídka Alderaanu. Ve štábu jsem se znal s Kangarem Verrem.

Ten mi určitě řekne jak se věci mají.

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Yavin IV, základna povstání
Než jsi došel k oddělení rozvětky stihls dokončit i hvězdný destruktor a AT-ST.
Byls tak zabraný do kresby, že jsi na jedné křižovatce narazil do kolemjdoucího. Kus papír ti vypadl z ruky ale než stačil dopadnout, dotyčný ho uchipil a podal ti ho.
"Moc pěkná malůvka," řekl a usmál se. Oranžová letecké kombinéza se sytémem podpory života na hrudi ho řadila mezi stíhače. Pod levou rukou si nesl přilbu. Asi se zrovna vrátil z letu. Omluvil ses a pokračoval dál
U masivních pancéřových dveří se stráží ses ale zarazil. Neměls příslušné oprávnění, pochopitelně. Strážný si tě měřil přísným pohledem. na hrudi mu spočívala nebezpečně vyhlížející karabina. Ani vteřinu jsi nepochyboval, že by ji byl schopen okamžitě použít, pokud by ses pokusil o nějakou nepřístojnost. Nezbývalo, než se vyat k lodi.

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

Yavin IV, základna povstání

Do hangáru jsem šel s podivným pocitem v žaludku, naštěstí to byl jen hlad. Rozhodl jsem se že se ještě před odletem najím.

Hurtane, co zajít do kantýny na oběd?

Hurtan proti obědu nic neměl a tak jsme zašli do kantýny poblíž hangárů, v kantýně bylo několik povstaleckých pilotů, asi zapíjeli nějakou akci. Objednali jsme si těstové placky a kus bhanty. po jídle jsme se vrátily do hangáru a nastartovali jsme loď. na orbit jsme se dostali bez potíží.

No doufám že to zvládneme bez potíží, nerad bych doloval do konce života duraocel.

Hurtan se na mě tázavě podíval a znovu se zabral do výpočtů pro skok do hyperprostoru, přitom si stále brblal útržky vzorců.

Až to dokončíš dej mi vědět.

A s těmito slovy jsem se zrátil ke karikaturám.

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Yavin IV, základna povstání
Kantýna byla skromě zařízena. Veškeré zařízení bylo vyrobeno z kovu natřeného šedou atikorozní barvou. U výdejního okýnka si s u drobného Ithoriana obědnal placky a banthu. kuchař ti věnoval dlouhý upřený pohled a pak ti na talíř kydnul cosi hnědozeleného.
"Vitej v armádě." pronesl Hurtan pobaveně když jste usedli ke stolu. Kromě vás a pilotů byli v kantýně i dva Ishi tibové. Zřejmě posádka nějaké nákladní lodi.

startovní sekvence proběhlav klidu. Vše běželo jak mělo. jen ses usel chvíli dohadovat s letovým důstojníkem, jelikož měl trochu popletený letový plán.

Vnímaljsi mírné vyvrace lodě jak se prodírala ke hvězdám skrz atmosféru. Jakmile jste se dostali z gravtačního stínu měsíce. začal hurtan počítat vzorce. Ty jsi zatím obdivoval krásu Yavinu, kolem kterého obíhal měsíc se základnou a kreslil další z tvých karikatur.

Malý detail. Lodě mají počítače na vypočítáváni pro skoky hyperprostorem. s tužkou a papárem by to trvalo celkem dlouho (jakože hodně dlouho). Prostě zadáš souřadnice sustavy počkáš než to systém přežvejká a když nejsš zachycenej v gravitačním stínu nebo studni skáčeš.

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

Orbit Alderaanu

Přitáhl jsem k sobě páku od hyperpohonu a loď se vynořila z hyperprostoru poblíže planety Alderaan. Mezitím jsme se dohodli že se budeme chovat jako neutrální dopravci. Koneckonců bacta není ilegální materiál a obvazy zrovna tak. Naladil jsem signál fregaty Brave spirit. Vše vypadalo v pořádku avšak na orbitu bylo podivně málo lodí.

Vše je v pořádku impérium nemá jediný důvod nás zastavovat.

Hurtane, vem to na chvíli za mě musím si odskočit, ten pahnus z kantýny mi drásá střeva.

Hurtan se uchechtl.

Jetsli tě to potěší tak imperální kuchyně je prý horší.

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Orbit Alderaanu
Na displeji skončilo odpočítávání a loď se plynule vrátila do normálního vesmíru
Z čar se znovu staly hvězdy, které jako pevné body zařili v temnotách vesmíru. Senzory okamžitě začaly přenášet údaje o dopravě. Na části orbitu, kterou jste dokázali zachytit bylo jen pár lodí, většinou se jednalo o dopravní lodě spolehlivých společností, dva dopravní transportéry, několik kurýrních lodí. Kromě nich křižovala vesmír i celní fregata.
Jakmile vás zjistili na senzorech zamířila k vám.
Hurtan se na tebe tázavě podíval.

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

Orbit Alderaanu

Klídek Hurtane zatím nic nevezeme. Jak se říká, čepel zákona je ostrá, ale nevinnému neublíží.

fregata se s námi spojila přes komlink. Na druhém konci se ozval škrobený mužský hlas.

lodi identifkujte se a udejte cíl vaší cesty.

Hurtan se nadechl mezi zaťatými zuby. Ležérně jsem se naklonil ke komlinku a klidně odpověděl.

Tady loď YV-100 číslo 440697GS letíme pro zdravotnický materiál.

kdyby se mě ptali kam ho vezu odpovím že na , teď tam přece je občanská válka.

Opřel jsem se a pozoroval fregatu před sebou.

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Orbit Alderaanu
Spojení mlčelo. Fregata se blížila. Z kokpitu jsi viděl jak se vaším směrem otáčí laserové věže.
"Připravte se na nalodění." ozval se najednou hlas celníka. Jeho tón nepřipoušěl jakékoliv námitky.
Loď zatím obejmuly dvě ramena fregaty. Frachťák se otřásl, jak ho zachytily svorky a byl připojen spojovací tunel. Opustili jste kokpit a šli přivítat nové návštěvníky. Průlezem nejdřív prolezli tři muži v černých uniformách. Měli blastey a vypadali jako někdo kdo ví jak je použít. Postavili se naproti vám jeden z nich vám před nos strčil průkaz.
"Imperiální celní služba." prohlásil.
Vlezli do lodi další dva celníci, tentokrát oblečeni do šedých uniforem. Začali prolézat nákladový prostor pak kokpit ubikace a strojovnu. Nevynechali vůbec nic. Tři celníci v černém na vás při tom neustále upíraly chladné pohledy.
Po pěti minutách přišel jeden z celníků v šedé. Ruce měl sepjaté za zády. Přistoupil k tobě.
" Vy jste kapitán." To nebyla otázka. Víte kapitáne máme malý problém. A když říkám my myslím tím vás dva. Uvedl jste že vezete lékařský materiál. jenže při prohlídce jsem tak nějak zjistil. 6e na odi se kromě lékárničky nenachází ani kousek obvazu. Vysvětlete!

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

Orbit Alderaanu

Tak teď jsem v hajzlu, nemůžu říct že pro něj teprve letím, to by mohly chtít vidět jak náklad přebírám. Ale nakonec kapitán brave spirit není idiot a pochopí že se má tvářit neutrálně, a ta fregata přece není hlášená jako povstalecká.

Nervózně jsem se podíval na Hurtana.

No víte mi teprve pro náklad letíme, nejspíše jsem se špatně vyjádřil, prosím o prominutí. Doufám že jsme vám tím nezpůsobily žádné komplikace

Přešlápl jsem z nohy na nohu a uvědomil si že mám u pasu blaster a Hurtan že má svůj DL-22.

Snad je nebudeme muset použít.

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Orbit Alderaanu
Celník se netvářil nadšeně. Vlastně by se dalo říct, že pod jeho pohledem by zamrzl oceán.
"Jak ohleduplné," ucedil.
"Povím vám je to divné. Většina kapitánů se na sebe nesnaží zbytečně upozorňovat celní úřad.To jsou ti chytří. Vy budete zřejmě patřit k té menší části. K těm drzým a blbým." Zamračil se a znovu se rozhlédl po nákladovém prostoru. V"aše jediné štěstí je to, že na prázdném nákladovém prostoru není nic ilegálního. Ale jen tak z toho nevyváznete. Zaplatíte 500 kreditů pokuty. To aby jste se pro příště vyjadřoval správně a k tomu si na vás dám pozor." Poté odešel a vrátil se na svou loď. Druhý šedivák k tobě přistoupil. Nastal čas placení.

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

Orbit Alderaanu

Awanete ty jsi ale debil, příště se vyjadřuj jasně.
uvědomil jsem si že nemám hotovost, proto budu muset platit převodem přes datapad.nemám hotovost, můžu ale zaplatit převodem přes datapad.vyndal jsem datapad z kapsy a podíval se na celníka. jaké je číslo vašeho ůčtu?vše bude fajn zaplatím, oni odletí, naložím náklad doletím na Yavin, rebelové budou mít léčiva, zvítězí nad impériem, a všichni budou šťastní.

Korchon
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 102
Registrován: 18.6.2014 19:22:41

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Korchon »

Orbit Alderaanu
Transakce byla provedena a loď byla zase jen vaše.
"Šťastnou cestu kapitáne," ozval se jízlivý hlas z komlinku. "Dáme si na vás pozor kapitáne." Znělo to velmi přesvědčivě.
Vaše loď se s trhnutím odpojila a zamířila z dosahu turbolaserů celní fregaty.
Hurtan se na tebe podval, jeho lek´ku s sebou nervózně pocukávalo. Co teď? Mohli by znamenat určitý problém. Rozhodnutí bylo na tobě. Bylo velice pravděpodobné, že celníci budou vaši činnost zde pečlivě monitorovat. Řídká doprava nehrála ve áš prospěch.

Uživatelský avatar
Awanet Varco
Učedník
Učedník
Příspěvky: 16
Registrován: 03.2.2016 19:32:07
Bydliště: Hobitín, Kraj

Re: Výcvik pro Awanet Varco - Horký náklad

Příspěvek od Awanet Varco »

orbit Alderaanu

vrátil jsem se do kokpitu a sedl si na svoje místo.

Teď už mi stačí jen se dostat k Brave Spirit.

Pokusil jsem se navázat spojení s Brave Spirit přes komlink. Čekal jsem až proběhne spojení. na rozdíl od Hurtana jsem byl relativně klidný, ale pro jistotu jsem zkontroloval energii šťítů a palubních zbraní. Jeden nikdy neví. Vzpomněl jsem si na jednu z našich prvních zakázek. Tehdy jsme z Tatooinu odlétali dost narychlo, protože po nás šli místní pořádkové služby a takřka na poslední chvilku se nám povedlo skočit do hyperprostoru. Když jsem si uvědomil že nedávám pozor na to co se děje okolo oklepal jsem se.

Pokud síla existuje teď by se mi hodila, nebo alespoň trocha štěstí.

Hurte, jak to vypadá se spojením?

Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“