Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Pakliže je hráč déle než 30 dní neaktivní, sem bude přesunut jeho výcvik

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Jak se dělá ohňostroj

O ABY

Není to tak dlouhá doba od chvíle, kdy se události naposled znatelně pohnuly kupředu, kdy se odehrála poslední velká bitva mezi Galaktickým Impériem a Aliancí pro obnovu Republiky. Bitva o Yavin.
Na první pohled se toho příliš nezměnilo. Nebezpečí nepominulo, Impérium i nadále vládne hrozivou silou a stále má nad Povstaleckou aliancí převahu. Ale co je důležité, přišlo o Hvězdu smrti, o svůj největší trumf, svou superzbraň.
Pro mnohé je to důkaz, že se s Impériem dá bojovat. Povstalecká Aliance ucítila další šanci ukázat, že už je víc, než jen pouhou neorganizovanou hrstkou a ráda by docílila dalších úspěchů. Všichni se snaží přijít na to co bude dál. V tréninkových centrech a na některých základnách se formuje několik nových jednotek.
Jednou z těchto jednotek je i nedávno vzniklá stíhací eskadra Firm, sídlící na zákalndně Tomark II, která nutně potřebuje doplnit své nenaplněné stavy,



Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Po tvém příletu, kdy tě transportní loď vyložila na povrchu planety jsi zastihl základnu v relativním klidu. Ne, že by se na základně vůbec nic nedělo. Mechanici a další personál pobíhali docela čile a zajišťovali všechno co bylo potřeba, aby byla základna pohotově připravena na další bojové akce. Posádka na základně se momentálně žádné větší akce neúčastnila.
Ale tento stav byl spíš krátkodobý a nemohl vydržet moc dlouho. Opravdu to nevypadalo, že by byla situace tak přívětivá.
I pokud by velice brzy nepřišly další rozkazy, určitě by někde zaútočilo Impérium a zábavu by hned bylo postaráno.
Přechodně se konalo spíše pár cvičných a hlídkových letů, aby si noví piloti měli možnost zvyknout na nové stroje.
Větší část nových pilotů na tom bylo podobně jako ty. Měl jsi své zkušenosti a tak po tobě byl požadován jen minimální trénink omezený na instruktáž o co dokáže a jak se ovládá stíhačka jako je T-65 X-wing. Tento typ na základně převažoval, ale bylo tu pár dalších strojů. Ty byly většinou podstatně starší a běžně sloužili už během Klonových válek.
Velení základny se odebralo k poradě a obecně se vědělo, že mají přijít i nějaké další příkazy z vyšších míst. Ostatní vesměs s napětím očekávali, co se bude dít. Bylo jasné, že nějaká ta akce musí brzy přijít, že je to jen takové napjaté ticho před bouří.
Ty sis už stihl zařídit podstatnou část toho základního. Ohlásil ses na velitelství základny, zajistil sis místo na výstroj i místo na ubikacích. Nahlédl jsi do některých míst základny a nyní jsi byl přítomen v kantýně, kde jsi zastihl velitele své eskadry.

V kantýně se aktuálně nacházelo šest pilotů vaší eskadry, která jinak měla standardní počet dvanáct čísel. Zbytek pilotů byl tak trochu roztroušený po základně převážně se ale nacházeli v hlavním hangáru poblíž svých strojů.
Čtyři z přítomných seděli u karetního stolku a zabývali se menším hazardem v podobě vhodně upraveného Sabaccu.
Ona čtveřice byla sama o osobě dost výrazná a ukazovala jak různorodá společnost se umí sejít v povstaleckých jednotách.
Kromě dvou průměrně vysokých lidských bytostí, muže a ženy se u stolu krčil jeden Drall, vyslouživší si od ostatních pro výšku o něco málo vyšší než metr přiléhavou přezdívku pidižvík. Pak byl u stolu ještě jeden zástupce rasy Codru-ji se čtyřma rukama.
Obecně se dalo říct, že osazenstvo základny tvoří z poloviny lidé a z druhé poloviny další rasy. K druhé polovině jsi patřil i ty.
Poněkud stranou u dalšího stolu jsi seděl ty spolu s velitelem eskadry Firm, dalším člověkem jménem. Loinden Surwayn.
To, že jsi nemusel absolvovat dlouhý trénink neznamenalo, že se tě velitel eskadry nechtěl zeptat na pár otázek. Spíš naopak.
Proto si tě vzal trochu stranou ke krátkému rozhovoru, který měl objasnit situaci a to, kam tě v rámci eskadry zařadit.
"Vím, že už máš něco nalétáno, ale chtěl bych, abys mi řekl kolik a na jakých strojích, jsi nalétal." dotazoval se tě zrovna s určitým zájmem velitel na otázku, kterou celkem logicky pokládal všem, kteří k eskadře přišli v oněch posledních pár dnech.
__________________________________________________
Takže tohle je takový pozvolný úvod. Pokud bys chtěl popsat nějak upřesnit to, co je tu již napsáno, máš volnou ruku, nebo doplním, všechno co bude potřeba.
Přeju příjemnou zábavu.
Naposledy upravil(a) Merthor dne 13.8.2014 16:44:23, celkem upraveno 2 x.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Dash Spience »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Na povrch Tomarku II jsem se dostal v jedné z Rebelských přepravních lodí. Kdybych na Ylesii už předtím neviděl v jakém stavu některé jejich lodě jsou tak bych se asi divil, jak to že je císař ještě nezadupal do děr kolem Kesselu. Ovšem po této zkušenosti jsem věděl, že není všechen glitterstim co se třpytí. Minimálně před pár dny zničili Hvězdu smrti a to se počítá. Spolu s pár dalšími nováčky jsem vystoupil a mohl si dopřát prvního výhledu po základně. Právě byla v klidové fázi, takže moc věcí vidět nebylo, až na pár strojů na kterých se zde létá. Byla vidět velice pestrá škála lodí a stíhaček, což je kvůli možnostem Rebelů jasné. Mechanici a droidi se je zatím snažili udržet v chodu, což je pravděpodobně nadlidský úkol s takovým množstvím rozličností a potřebných náhradních součástek a věcí okolo. Než jsem zašel do budovy, kde jsem se měl hlásit tak mi nad hlavou přeletělo pár nízko letících X-wingů, které mířili na přistání. Když jsem je viděl doufal jsem, že dostanu taky podobný, ale to se uvidí. Co dostanu to dostanu. Nahlásil jsem se výkonnému důstojníku základny, který měl nastarost nás nováčky. Myslím, že byl rád že viděl dalších pár nových bytostí, které se rozhodli přidat k jejich snažení, protože každý ví že lodí a lidí je vždycky nedostatek. Vyfasoval jsem pilotní kombinézu a starou omlácenou helmu, kterou si v nejbližší době musím trošku upravit. Naštěstí moje fyziologie není tak rozdílná, aby mi ta kombinéza co jsem dostal nebyla. Ubikaci jsem měl spolu s dalšími pravděpodobně piloty v jedné místnosti. Strohého vybavení s postelí, pár stolky. Vše účelně zařízené pro rychlé sbalení a odlet jinam. Bylo vidět, že v tom mají Rebelové už velkou praxi. Prvních pár dní bylo takových hektických, kdy bylo zjišťováno co všechno dovedeme a strávili jsme mnoho hodin v simulátorech než nás rozdělili do eskader nebo na jiná pracovní umístění v případě, že dotyčný nelétal nebo nebyl dost kvalifikovaný. Samozřejmě jsme se poznávali, ale já si po večerech ještě chodil k mechanikům za drobnou pomoc jim z prací upravit helmu, aby nevypadala tak omšele. Nechal jsem jí celou přestříkat na bílo s velkým červeným znakem Aliance na čele. Dokud moje eskadra nebude mít znak svůj, bude helma vypadat takto.

Moje každodenní průzkumné kroky po základně mě zavedly do odpočinkové místnosti pilotů a to do kantýny. Když jsem přehlédl osazenstvo, tak většinu tvořila moje eskadra včetně velitele, který se jako správný šéf držel stranou zatímco si podřízení krátili čas partičkou karet. Úsměvná myšlenka byla, jak to asi musí vypadat na čistě naleštěné základně Impéria, kde jsou samí lidé teoreticky samí muži a jistě kultivovaně diskutují, zatímco tady se dost kleje a půl osazenstva jsou cizí rasy, z kterých by císařovi vstaly všechny vlasy na hlavě, teda jestli nějaké má. Všechny přítomné jsem pozdravil pokývnutím hlavy a všiml si velitele jak na mě mává. Šel jsem tedy k němu, abych zjistil co ode mne požaduje. Pokynul jsem droidovi, který nás obsluhoval, a kterého jsem už stihl naučit že piji Corelliánské pivo.
Zdravíčko pane. Určitě Vám to rád povím. Když jsem byl menší tak jsme dělal v opravně swoopů a speedrů, takže mám něco nalétáno i na nich, ale co se týče kosmických lodí tak ta škála je taky nemalá. Na svém prvním místě jsem dělal kopilota a pilota na lodě YT-1210 asi půl roku, pak jsem v rychlém sledu asi roku a půl vystřídal YT-1250, B-7, Kazellisa nejvíce potom na Stathas. Posledních pár měsíců, jsem létal na Z-95ce pro huttský klan Inijic. To je asi vše pane.
Odpovím a s uskrnutím piva čekám další otázky.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Loinden Surwayn seděl zapřený o opěradlo své židle a pozorně poslouchal všechno cos mu o svých zkušenostech mohl říct.
Nepřerušoval tě. Jen tě tak trochu pozoroval a přemýšlel o obsahu tvé odpovědi. tvým slovům několikrát znatelně přikývnul.
"Takže primární zkušeností máš s řízením nákladních frachťáků, ty by měly být opravdu dobré. Něco jsi nalítal i na stíhačce i když to asi nebylo vždy v plných bojových podmínkách. To je taky dobré." shrnul stručně po té co jsi domluvil.
S odpovědí byl spokojený. Ne jen proto, jaká byla jeho reakce ale i proto že následovalo spíš konstatování, než další otázky.
"úkoly. Zkušenost z frachťáky by se mohla hodit pro některé speciální Stejně jako se může hodit, cokoliv dalšího co umíš.
Pokud bys zvládl létat na jiném postu, byl dobrý střelec... a tak. Musíme počítat s tím, že si i za současných okolností ne vždy můžeme dovolit přímý střet a i když jsem stíhací eskadra, můžou dřív nebo později nějaké ty speciální úkoly přijít.
Měl bys počítat i s tím, že jsou stále věci, které pro tebe budou nové a na které si budeš muset zvyknout,
Máš sice zkušenosti, které jako základ bohatě stačí, ale stejně...,"
pokračoval velitel několika instrukcemi, jenž byly spíše uvažováním nahlas, popisem situace a na závěr i určitou radou, dokud nebyl přerušen halasem od vedlejšího stolu.

"Dvacet bývá zpravidla víc jak 17 Gleshi." zvolal vítězoslavně Darll a svou poznámku adresoval patrně lidskému pilotovi.
"A tys to samozřejmě věděl od začátku, že jo?" hradil se sarkasticky Glesh Rhepson a svá slova doprovodil ušklíbnutím.
"No když se mění karty, tak se to tak snadno spočítat nedá. Ale odhadl jsem to. Vzhledem k tomu jak hraješ to nebylo těžké. Samozřejmě případné použití statistiky není tak strašně těžká věc. Jsou daleko těžší věci než statistika.
Než jsem se dostal sem, tak jsem doma se svými sourozenci vypočítal daleko větší věci, než je statistika.
To byste žasli, co se dá vypočítat, A to u nás jsou ještě daleko talentovanější počtáři a umělci než jsem já."

rozpovídal se Drall a bylo vidět že se dostává do tempa. Vědy a upovídanost, oboje sedělo na Drally opravdu dobře.
Ale tomu malému chlupatému tvorovi nebylo dopřáno, aby pokračoval ve svých hovorech o rodině sourozencích a matematice.
"Pidižvíku, ty ses fakt minul tím, co děláš. Jsi pilot, nebo jsi snad analytická kalkulačka?" zeptal se Codru-ji a oba lidští piloti se spolu s ním dali do smíchu. Snad jen pidižvík se téhle otázce příliš nesmál.

Velitel se na chvíli odmlčel, stočil svůj pohled k hracímu stolu a ani on se neubránil snad jen trochu neutrálnímu úšklebku.
Ale to se u hracího stolu dělo raději nahlas nekomentoval. Místo toho se otočil zpět k tobě, protože měl ještě něco na jazyku.
"Některé z těch strojů na kterých jsi létal bysme měli mít k dispozici. Myslím, že tady na základně byly i dvě Z-95ky.
Určitě to nejsou úplně nové stroje, ale doufám, že by měly být ve slušném stavu. Pokud bys chtěl pokračovat v lítání na stejném typu stroje, mohl by sis požádat, aby ti jednu tu Z-95ku přidělili.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Dash Spience »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Velitel vypadal spokojeně, když jsem mu vyjmenovával své předchozí zkušenosti. Nechci se nějak extra chválit, ale divil bych se kdyby nebyl. Nalétal jsem dost hodin na dost strojích, což mi přineslo dost zkušeností s loděma pomalejšího a rozměrnějšího formátu, což nemusí být na škodu, když pak bude ve stíhačce opatrnější než si teda pořádně zase zvyknu. Poslouchal jsem velitele a v duchu odhadoval kolika pilotům předemnou to říkal stejně nebo jinak, protože tuhle řeč měl určitě nacvičenou a moc jí neměnil. Taky nebyl důvod, protože většina mu určitě řekla něco podobného. Chtěl jsem mu skočit do řeči, když nás vyrušil vedlejší stůl. Počítat karty v Sabaccu nebylo nikdy nic moc. Takové hráče jsem přímo nesnášel a někde to bylo myslím i zakázané, ale co může člověk dělat s myslí, která je na to nastavená. Drallové jsou už takoví a pokud umí takto počítat, tak z něj bude určitě schopný navigátor a to je v akci občas dost podstatné. Bohužel mu asi chybí smysl pro humor nebo nedobře bere, když se do něj někdo takhle trefuje.
Nemám rád tyhle výpočty, ale když Vás vidím jak to patláte, tak si s Váma někdy rád zahraju. Kasičku mi už dlouho nikdo nedělal.
Neubráním se poznámce směrem ke stolu hráčů, ale hned se zase věnuji veliteli, který pokračuje.
Víte pane, když děláte s pašeráky a jinou verbeží často ještě horší, tak si musíte zvyknout dělat co je. Kopilota i střelce, i pozemního střelce. Co bych mohl dát v plen eskadře jsou moje hackerské dovednosti, které nejsou sice bůh ví jaké, ale taky jistě nebudou k zahození. Já sám s učením a přizpůsobováním nemám nejmenší problémy. Co se týče té Z-95ky, tak v ní jsem nalétal i dost bojových chvil, protože jak jistě víte huttové mezi sebou neustále soupeří. Atentáty jsou na denním pořádku. Ovšem často Vás bez hypermotoru nechají dělat zadní voj a to není nic o co bych stál. Ztko je dobré, ale když jsem si vyzkoušel X-wing, tak pokud ho naše letka dostane a bude jich dost, tak bych velice rád měl Xko pane.
Odpovím veliteli. Snad nebude proti, rád bych zkusil lepší stroj.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Glesh vypadal, že by ti možná něco odpověděl, kdyby velitel znovu rychle nenavázal ve vašem rozhovoru a určitě nevypadal, že by to mělo být odmítnutí. Vlastně z tváří všech bylo znát s tvými slovy souhlasí, že pokud máš pravdu, zahráli by si raději s tebou, než z takto zkušeným počtářem, jako byl Drall. Ale to co ti chtěl velitel samozřejmě bylo dost důležité.
Když tedy Loinden začal znovu mluvit, Glesh ti dal najevo svůj spokojený souhlas pozvednutím palce.

Loinden tentokrát už neměl žádné další dotazy ani připomínky. Všechno vzal tak, jaks mu to řekl a s tím cos mu odpověděl vypadal ještě spokojenější, pokud to tedy bylo možné. Tvé zkušenosti na něho udělaly opravdu slušný dojem.
Určitě s takovými zkušenostmi nemohl počítat u všech nováčku. Tím by se samozřejmě daly vysvětlit i jeho předchozí otázky.
Chtěl prostě dostat věci na pravou míru, zjistit co je potřeba a v rámci možností se seznámit s novým pilotem.

Následovalo už jen několik stručných instrukcí, coby jakýsi výsledek toho o čem tu byla řeč.
"Aktuálně je volná třetí pozice, takže pokud budeš souhlasit i vzhledem k tvým zkušenostem, umístím tě na ni.
Pokud by ses chtěl na cokoliv zeptat, máš možnost. Jinak někteří mi už říkají Lain pokud chceš můžeš mi tak taky říkat.
Pane mi zní až moc formálně.
Vysype ze sebe s lehkými pousmáním Laniden.
"A strojů už pár přidělených máme. Chceš X-wing, máš ho mít. Až budeš mít cestu kolem hangárů, můžeš se tam poohlédnout po stroji s označením FI3A a rovnou si ho přebrat,"
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Dash Spience »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Kdo by taky chtěl hrát s někým kdo umí počítat tak rychle jako ten Drall. Přeci jenom to potom ztrácí ten krásný punc hazardní hry, pokud se to změní jenom v dlouhou řádku čísel a pak je to celé pryč. Už jsem se těšil, až si taky zahraju, ale velitel by asi nebyl zrovna nadšený, kdybych se teď sbalil a šel hrát. Byl jsem rád, že je velitel jaký je. Mohl to být pedant, který se dívá na pašeráky a piráty skrz prsty, což by nebylo zrovna nejlepší. Takový člověk by zase nemohl pravděpodobně působit v Alianci, protože tady má nějakou tu špinavou minulost hodně lidí. Přešlí Imperiálové, pašeráci jako já, zlodějíčci, kteří se snaží začít od znova a pokračovat v boji proti systému. Vrátil jsem se pohledem za velitelem a mile mě překvapil, že mu nemusím říkat pane. Ne, že by mi ot nějak moc vadilo, ale občas je příjemnější někomu říkat Ty hromado huttího slizu než Vy hromado huttího slizu. Navíc mě přiřadil do první letky! Což beru jako další super zprávu. Znamená to velkou důvěru, což doufám že nezklamu.

Díky Laine. Myslím, že říkat Ti tak mi nebude dělat problém. Bude mi potěšením létat jako trojka. Jediné na co teď myslím je, až si přeberu stroj. Jen bych se rád zeptal, jestli má eskadra už nějaké vlastní barvy nebo je to zatím na nás jak bude vypadat náš stroj?

Zeptám se Laina, protože pokud by naše letka neměla své vlastní barvy, tak si musím vymyslet svoje, aby Imperiálové věděli koho se mají bát. Jen co mi odpoví se zvednu s omluvou, že mám právě cestu kolem hangáru. S širokým úsměvem se vrhnu směrem k hangáru, kde jak doufám najdu svůj stroj. Sice jsem pořádně s Aliancí ještě nepracoval, ale na Ylesii pracovali jako tým a nenechávali nikde své kolegy. Bude moc fajn, když se budu moci spolehnout na své parťáky a na velitele, že mě někde nenechají tvrdnout zatímco budou sami někam zdrhat. Jak už jsem zažil a opravdu na to nevzpomínám rád. Pokud si mám přebrat stroj bude to chtít najít hlavního technika nebo toho, kdo to má na starost v hangáru. S mojí výškou by neměl být problém přehlédnout všechny v hangáru, abych viděl kdo je ten co to tady má nastarost. Vyrazím k němu, abych se nahlásil a požádal o svůj stroj.

Zdravím! Jsem Fennir Neshta z eskadry Firm. Rád bych si převzal stroj FI3A.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

"Dobře, to chápu," přitakal Lain, nejen proto, že Tvůj zájem o přebrání stroje byl celkem pochopitelný.
"Nejspíš ho najdeš v hangáru C tam nějaké stroje naší eskadry určitě byly," pokusil se ti i Lain trochu poradit, přesto, že si sám očividně nebyl úplně jistý kde tvůj stroj je a tak nebyla jeho rada zrovna dvakrát přesná.
"Základní barva naší eskadry je bronzová. Jinak můžeš použít další barvy a symboly jaké budeš ty sám chtít."
To bylo od Laina prakticky všechno a váš rozhovor tím skončil. Lain tě ještě doprovodil pohledem ke dveřím a dost krátce po tobě taky vstal. Snad proto, aby šel vyřídit potřebné formality kolem pilotů s nimiž mluvil. Ty jsi ale zamířil k hangárům.

Ještě než jsi opustil prostory poblíž kantýny pilotů, minul jsi koridor, který by tě zavedl k organizačním prostorám základny.
Poblíž tohoto koridoru visela obvyklá velká informační tabule. Nic nového ses z ní ale nedočetl. Tvé jméno se na ní sice také nacházelo, ale bylo stále umístěné mezi jmény nových pilotů, ne mezi těmi, kteří už byli definitivně přidělení na své posty.
Rozpis jednotlivých eskader se možná z části aktualizoval, ale i tohle už jsi v podstatě měl možnost vidět před tím.
Přesto, že základna na Tomark II nepatřila k těm úplně hlavním toho na ní v současné dobře bylo celkem dost.
Stíhací eskadry byly celkem tři. Kromě bronzové zde byly ještě žlutá a bílá eskadra. přičemž tvoje eskadra byla na informační obrazovce uvedna jako druhá z nich. Pak zde byla ještě jedna eskadra složená převážně z postarších bombardérů.
K základně samozřejmě patřilo i pár větších lodí, i když obzvlášť od těch se nedalo očekávat, že budou něco extra.
S největší pravděpodobností to povětšinou byly ozbrojené frachťáky. Možná podobné těm, na které jsi byl zvyklý.
Od informační obrazovky ses pak užs celkem snadno dostal do prostoru hangárů. Stačilo jen projít kus základny.

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hangár:

Správný hangár jsi taky nemusel hledat dlouho. Lain ti prozradil, že by se mohlo jednat o hangár C. Místní hangáry se opravdu značily písmeny Celkem tu byly hangáry čtyři A - D. V každém hangáru teoreticky mohla sídlit jedna dna eskadra, jenže jak tomu bylo u spousty věcí mezi povstalci, ani tohle nebylo tak jednoduché Organizace základny rozhodně nebyla moc dokonalá. Ještě že větší lodě byly umístěny ve zvláštním bloku a s mašinami patřícími ke stíhacím eskadrám se nemíchaly.
Minul jsi vstup do hangáru B, označený viditelným svítícím písmenem a hangár C byl možná logicky možná kupodivu na svém místě, tedy hned vedle.
Udělal jsi ale dobře, že ses jako první věc po vstupu do hangáru pokusil najít někoho, kdo by ti řekl, kde se stroj který sis chtěl přebrat vlastně nachází. Uvnitř hangáru C byl už trochu zmatek a sám bys ho asi mohl hledat pěknou chvíli..
Některé stroje byly už přidělené jiné ne a snad to byl důvod, proč v jejich uspořádání na první pohled vládl spíš zmatek, než pořádek. Zvlášť Stroje které si ještě nikdo nepřebral byly nastrkány kam se dalo a protože již ještě z pár zbývalo, bylo otázka, jestli se Lain s označením správného hangáru opravdu trefil. Ani ostatní stoje nebyly umístěny s opravdovou pravidelností. Stíhačky byly promíchané tak, že se ne u všech dalo odhadnout ke které eskadře by myly patřit a byl tu i nějaký bombardér.
Mohlo to být i tím, že tu možná někdo zastával názor, že pořádek je něco co se hodí leda tak pro Imperiály.

Hangár C jsi zastihl v docela čilém hemžení. Kdo by prohlásil, že je hangár narvaný, nebyl daleko od pravdy.
Se svou výškou, při které jsi přečníval větší část posádky na základně jsi měl opravdu slušný výhled na to, co se tu děje.
Všude kolem strojů se míhali pobíhající mechanici a droidi s rukama a obvody přeplněnými dostatkem práce. Toho co bylo potřeba udělat bylo celkem dost. Udělat přeci jen trochu pořádku a připravit všechny stroje do co nejlepšího stavu.
Pokud byla i na stíhačkách typu X-wing potřeba udělat nějaká údržba, na starších stojích to byla doslova nutnost.
Technický stav těch starších stíhaček, které byly posbírané, kde se dalo byl vyprázdněnéopravdu všelijaký.
V hangáru se nacházeli další piloti. Určitě jich jen tady bylo víc, než ve skoro prázdné kantýně kde se hrál Sabacc a také víc, než počet těch, které jsi potkal cestou od kantýny k hangárům, Těch kolemjdoucích taky moc nebylo.
Část z přítomných pilotů jen tak postávala v malém hloučku a snad se o něčem bavila, další se raději věnovali svým strojům.

Mechaniků jsi všude viděl dost, ale hlavního technika, jsi nejdřív nemohl očima vypátrat. až poté, co se jeden z mechaniků po krátkém rozhovoru s dalším lidským pilotem otočil sis povšiml, že má na kombinéze zvláštní štítek s nápisem Hangár C.
Ještě nějakou chvíli trvalo, než se ti podařilo k němu částí hangáru najít cestu, aby sis s ním mohl promluvit o svém stroji.
Prošel jsi mezi prvními dvěma strojí a minul několik přítomných z nichž tě většina stručně ale celkem přátelsky pozdravila. Možná by ses mohl zeptat i někoho z pokud by věděli, asi by ti taky rádi poradili.
Výsledek stál za to. Hned jsi zjistil, že jsi ve správném hangáru, i to který ze strojů tvůj je FI3A.
"Aha, to je tenhle. Měl by týt pořádku a skoro připravený." Alespoň tak zněla slova technika hangáru C, který se při nich otočil, aby ti ukázal rukou na X-wing stojící opodál vedle jedné ze startovacích ramp, jichž zatím bylo v hangáru na pohled o něco méně technického vybavení, než by správně být mělo při současném počtu strojů. Poté tě ke tvému stroji i doprovodil a čekal, jestli budeš mít ještě nějaké další požadavky.

Na stroj, který ti přidělili sis zatím v žádném ohledu nemohl stěžovat. Byl to vcelku nový T65 wng v základní barvě a pokud jsi mohl soudit na první pohled se vším všudy jak má být. Možná byl trochu zalétaný, ale ještě na něm nebyl znát žádné zásadní šrámy způsobené opotřebením, nebo po přestálé bitvě. Plochy křídel, propůjčují stroji jeho příznačný název se trochu leskly.
Z prohlídky stroje tě vytrhlo náhlé vehementní pípání, když těsně kolem tebe projel ke stroji jeden ze servisních droidů.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Dash Spience »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, kantýna pilotů:

Díky Laine. Aspoň vím na čem jsem. Třeba se s techniky na něčem domluvím, bez tak budou mít hromadu řečí. Jako všichni. Uvidíme se později.
Rozloučím se s Lainem a ještě s pohledem na karty, které bych si rád zahrál vyjdu ven. Karty musí počkat, protože teď mě čeká něco mnohem lepšího. Kdysi jsme nepociťoval takovéhle pocity, když jsme si přebíral loď, ale teď co jsem se přidal k Alianci je má chuť pilotovat a bojovat o to větší a čím dříve budu mít čím, tím budu radši. Chodby základny se hemžily stále členy pozemního personálu, který se snažil zajistit její chod. Stále si na mě nezvykli, takže kolem mě byla vždy příjemná mezera. Dva metry dělaly své a jasně červená byla asi nějakým znakem nebezpečnosti. Jen letmo jsme pohledem zavadil o koridor do briefingové místnosti pilotů a pak si uvědomil jednu věc. Chtěl jsem se podívat jestli už jsme byl zařazen v seznamu mojí letky. Chvíli jsme hledal, ale samozřejmě že ne. Úředníci jsou aktivní jen když od Vás něco potřebují, ale když mají něco dělat oni tak to ne. To by je jeden mohl na kolenou prosit a stejně se ani nehnou. Projel jsem pohledem seznam a i když základna byla velká, tak naše lodě tak velké nebyly, ale musím říct že i s takovými loděmi se dá leccos dokázat. V době bitvy o Nar Shaddaa jsem sice ještě nebyl mezi pašeráky, abych se mohl taky zúčastnit, ale viděl jsme záběry z jejich lodí a znal seznamy ztrát jejich a Imperiálů. Pokud je vůle a dobrý velitel, tak jde všechno. Tohle není armáda připravená ničit Hvězdné destruktory po desítkách, ale v budoucnu třeba bude. Pokračoval jsem dál základnou a zvykal si na salutování vyšším šaržím. U pašeráků to nikdo nevyžadoval, ale tady aspoň trochu vládne vojenská disciplína. Ruka už mi lítala k čelu skoro automaticky a stačilo jen periferně vidět důstojníka. Všichni jsme na jedné lodi, ale někteří jsou schopní dělat pořádné peklo. Po nedlouhém kličkování jsem konečně byl v hangáru.

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hangár:

Vejít do spletitého systému hangárů by se zdálo být o život, ale když přežijete spodní patra Nar Shaddaa, tak přežijete i armády techniků. Celé to tady byl jeden organizovaný chaos a každý agent, který by se sem dostal by mohl domů odeslat jasnou zprávu. Základna se nachází v totálním zmatku a chaosu. Dozor nad nimi by potřeboval zastřelit a vše urovnat. Byl jsme zvyklý na chaos, ale teď jsme se ho začal bát. Pokud by zaútočil nepřítel tak celá tahle skrumáž by se rozpadla v jeden velký nepořádek a naše stíhačky by byly po jedné ničeny jak by vylétaly z hangárů, když by se konečně uvolnily. Budu si o tom muset promluvit s Lainem až ho zase uvidím. Sice jsem tu nový, ale tohle vidí snad každý kdo už někdy létal. Konečně jsme se dostal do hangáru C a viděl ten chaos co vládnul tam. Vlastně to tam bylo stejné jako dva hangáry předtím. Přehlížel jsem hangár a snažil se najít nějaký systém, který pokud tedy byl, tak byl mě skrytý. Vydal jsem se vpřed a doufal, že když vstoupím do řeky tak mě někde vyplivne. Cestou jsme byl málem podmeten jedním myším droidem, který se tu vzal bůh ví kde a mě na něm málem ujela noha. Táhlé pištění mě zastavilo od úmyslu došlápnout a já zavrávoral, jak jsem rychle přešlápl. Zdravil jsem aspoň pokývnutím piloty, protože stejně v tomhle rámusu na dálku zdravit nemělo cenu. Šel jsem opatrně stále v před a sledoval práci mechaniků na jednom z Wingů. Měli ho otevřený a vrtali se v něm. Bylo zajímavé vidět vnitřek, ale to až později. Konečně jsme se procpal k hlavnímu mechanikovi. Chvíli hledal v datapadu a pak mi můj stroj ukázal. Už teď jsme se těšil, až do něj nasednu a budu ho moci vyvětrat. Spolu s technikem jsem ho obešel a seznámil se s každým kouskem X-wingu. Bylo vidět, že už na něm někdo létal, ale výrazně ho nepomlátil, což bylo dobré.
Teď patří spolu se mnou k eskadře Firm, tedy bronzové eskadře. Pokud se najde čas, prosím o přebarvení do barev eskadry. Speciálně bych poprosil o zelené pruhy od čumáku až ke kokpitu. Děkuji. Má přiděleného astro..
Zaseknu se, když kolem mě proletí jeden z droidů směrem k mému wingu.
Má přiděleného astromecha nebo ten se libovolně dodá při startu?
Dokončím větu přerušenou servisním droidem a sleduji co bude dělat, když poslouchám odpověď technika.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Astodroid projel těsně kolem vás a z části i kolem stíhačky a zastavil se teprve mezi jednou z přistávacích ramp a stíhačkou. Trochu se pootočil znovu zapípal a chystal se někam zapojit. Zřejmě hodlal použít vlastní repulsní trysky a dostat se k portu, který pro něj byl určený přímo v konstrukci stíhačky, i když portů pro astromechy bylo v místech jako hangár povícero.
„Exbí…?!“ ozval se vrchní technik a nemínil tím ani tak jméno mechanika, ale přímo označení onoho astromecha
Astromech se znovu zastavil, pootočil, podruhé se vehementně rozpípal a popojel o malý kousek k hlavnímu technikovi.
Tys měl zatím slušnou příležitost, aby sis astromecha trochu blíž prohlídl. Na první pohled to byla klasická jednotka astrodroida, ale nebyl to typ R2 které byly v těchhle prostředí, u povstalecké aliance a případně i u pašeráků daleko běžnější, než jiné typy. Tohle na první pohled byl jeden z těch několika droidů novějšího typu, což v hned nato potvrdila slova technika.
To že byl novějšího typu ale neznamenalo, že nebyl používaný. Bylo tomu právě naopak. Tenhle stromech v čisté kombinaci bílé barvy a aluminiové šedi nesl o poznání viditelnější známky používání a mírného opotřebení, než tomu bylo u tvé stíhačky.
To ovšem ještě nemuselo znamenat,. že je tahle jednotka vadná, že se tím snižuje její celková funkčnost.

Hlavní technik na astrodroida ještě kývl a pak se rychle obrátil s vysvětlením situace a odpovědí na otázky zpět k tobě.
Pokud se nepletu, tak právě tenhle astrodrod by měl k vašemu stroji a patřit, takže je to kopilot vašeho stroje.
Jeho označení je R3 XB, takže se mu říká prostě „Exbí“. Měl by být schopný odvést slušnou práci. A to, přebarvení zařídím. Wigt by stejně měla být skoro se vším co bylo na tomhle stroji potřeba udělat hotová.“

Jménem Wigt byla zřejmě myšlena členka sboru mechaniků, s největší pravděpodobností mechanik, který měl mít na starosti tvůj X-wing, ale teď u něj nebyla a v tom mumraji co panoval v hangáru se dalo říct, kdo v hangáru to je, nebo kde přesně se nachází jen s určitými obtížemi a to i při tvé výšce. Byl tu jen stromech, který přijel aby dodělal svou část práce.

„Budete…?“ chtěl se ještě zeptat hlavní technik, ale tentokráte byl rázně přerušen on, i když to nebylo způsobeno ani astrmechem ani nikým z mechaniků, nikým v hangáru, nýbrž interkomem základny, který se jakoby z ničeho nic ozval..
„Posádce základny: základna musí být v co nejkratší době uvedena do stavu bojové připravenosti a připravena v základním stupni pohotovosti! Všichni z posádky se budou hlásit u svých důstojníků, kteří dostanou bližší instukce.“
Pak se velitelský hlas, znějící nad vašimi hlavami z panující v hangáru interkomu základny, tak že přehlušoval zmatek a jako by na jednu napjatou chvíli všechno zpomalil a ztišil odmlčel. Ale ještě pořád to nebylo všechno, co zaznělo.
„Všem pilotům: Piloti všech eskader se do půl hodiny shromáždí v hlavní taktické místnosti, kde obdrží důležité pokyny!“Teprve potom interim doopravdy ztichnul a zanechal po sobě něco podobného kusu podivné prázdnoty.
?Sakra, to tedy máme opravdu co dělat,“ poznamenal hlavní technik hangáru C spíš sám k sobě než k tobě a bylo vidět že si situaci jaká doteď panovala v hangáru, všechen ten hluk zmatek a vůbec to všechno docela dost uvědomuje.
Nebylo zas tak překvapivé, že se na základně něco začalo dít, že byla vyhlášena pohotovost, ač zatím jen málokdo věděl proč, To se mohlo stát kdykoliv. Faktem ale zůstávalo, že napětí už tak pramenící z dané situace to zvyšovalo opravdu pořádně.
„Zřejmě si budete přát, abychom co nejdřív provedli ty nátěry a dodělávky, že?" optal se tě ještě pro jistotu.
"Zkusíme to nějak stihnout, abyste měl stroj co nejlíp připravený, i když to teď asi bude trochu složitější. Budeme mít plné ruce práce. Takže kdybyste si přál ještě něco důležitějšího, tak nejslpíš nestihneme všechno."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Dash Spience »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hangár:

Astromech nevypadal, že by se měl nechat rušit takovou velkou horou jako jsem já nebo hlavní mechanik. Vypadal velice zaujatě svou vlastní prací, což jsem na droidech obdivoval. Šli si za svým úkolem a nikdy je nic nevyvedlo z rovnováhy. Což bych občas taky potřeboval, protože kolikrát stačilo lahví cinknout nebo kartama zašustit a bylo hotovo. Droid tedy jak jsem zjistil ExBí zanechal své práce a přijel za hlavním technikem. Pípání astromechů pro mě bylo vždycky velká neznámá, i když u jednoho jsem se něco už myslím naučil. Ten prcek se staral o mojí stíhačku když jsem pracoval pro Hutty a tak jsme se naučili společně nějak koexistovat. Já mezi znalce droidů nepatřím, ale tady už bylo vidět jasně že je to novější droid i když evidentně pěkně omlácený prací. Šedá barva byla místy oprýskaná a škrábanec na kopulce taky mluvil zasvé. Podle všeho byl vytěžovaný více než například starší typy, vzhledem k jeho opotřebení. Zatím to vypadá, že je to velmi výkonný droid. Jak jsem zjistil, je to ,,můj" droid který bude létat se mnou. Pokud hlavní technik myslí, že to bude dobrý kopilot tak to bude dobrý kopilot, i když to se uvidí až ve vzduchu.
Děkuji za představení. Věřím, že to spolu zvládneme.
Poděkuji hlavnímu mechanikovi a otáčím hlavou po hangáru, abych případně vyhledal dotyčnou mechaničku.Sice nevím kdo to je a jak vypadá, ale když jsem proletěl pohledem hangár tak jsem byl nucený usoudit, že ani nezjistím. Takových postav v úborech mechaniků a techniků, tady bylo moc. Otočil jsem se k mechanikovi, abych slyšel co mi chce, ale nebylo mu dopřáno. Protivný hlas, aspoň tedy pro mě interkomu základny. To co se linulo z interkomu znamenalo minimálně to, že půjdeme do akce. Buď, že povedeme útok proti Impériu nebo spíše někdo bude útočit na nás,vzhledem k pohotovosti celé základny. Po druhém hlášení jsem se přiklonil spíše k tomu, že budeme napadeni. Znovu jsem se rozhlédl po hangáru a začal se děsit toho co přijde. Otočil jsem se na mechanika, abych mu odpověděl.
No myslím, že práce bude hodně. Na nátěry se si myslím klidně můžete vykašlat, protože ty nahoře potřebovat nebudu. Hlavně ať letí a střílí více nechci. Věnujte se klidně něčemu jinému ať máme nahoře vše co potřebujeme. Důležitějšího si myslím teď nic není. Hodně štěstí při práci.
Popřeji hlavnímu mechanikovi, protože vyřešit tenhle bordel bude chtít více než těch pár minut co mají. Začal jsem se prodírat tím vším co se dělo v hangáru zpět ven z hangáru. Vlastně musím projít cestou zpátky, ale teď to bude o to složitější. Poplach změnil všechno v ještě větší mraveniště než bylo předtím. Jenom moje výška a síla mi pomohli proklestit se ven z hangáru a k taktické místnosti. Chodby se zaplnily a já musel využít všechen um a sílu, abych si proklestil cestu. Sám v sobě jsem tušil velký průšvih. Pokud o nás ví Impérium, už teď je základna ztracená.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hangár:

Hlavní technik prostě přikývnul. Ze snadno pochopitelných důvodů se choval o něco méně zúčastněně a pak už bez jediného dalšího slova, raději rychle odspěchal hlouběji do prostor hangáru, aby ostatní mechaniky trochu popohnal k nějaké činnosti.
Chvíle napětí netrvala moc dlouho. Snad jen do té doby, než ovzduší hangáru prořízlo zvolání hlavního technika.
"Co tu jen tak civíte?! Raději pohněte kostrou! Musíme to tu rychle vyklidit a dodělat ty věci, které jsou nejvíc potřeba."
Ta slova konečně uvolnila lavinu. To sis mohl dobře uvědomit, protože se to stalo sotva ses stačil obrátit k odchodu z hangáru.
Mechanici další pobídky nepotřebovali. Svému řemeslu rozuměli alespoň natolik, že si sami spočítali co všechno mají dělat.
Ti kteří dosud pracovali u strojů zvýšili tempo a začali horečně spěchat. Ti statní se rozeběhli do všech stran ke všemu, s čím se dalo hýbat co se dalo odklidit, nebo s čím se dalo něco dělat, aby to uvedli do použitelnějšího stavu.
Vlastně jsi při všem tom chaosu měl štěstí, že tvůj stroj byl docela blízko východu, kterým jsi přišel a ne noc zastrčený.
Kdyby stál někde na druhé straně hangáru, určitě by ti trvalo o poznání delší dobu, než by ses mohl prodrat ven.

Takhle ses na chodby základny dostal v celkem rozumném čase. Další chvíli samozřejmě trvalo proplést se chodbami, ale i to se ti taky podařilo v té situaci relativně rychle. Bez váhání jsi zamířit k taktické místnosti. Kudy jít to bylo celkem jasné.
Znamenalo to vrátit se stejnou cestou, jakou jsi přišel do hangáru zpět, téměř až ke kantýně pilotů a těsně před ní zamířit do koridoru vedoucímu k organizační části základny. Ta zahrnovala prakticky jen velitelské místnosti a pár taktických místností.
Koridory základny už proudilo o poznání víc lidí, ale bylo jasné, že to bude ještě horší, protože ne všichni už vyšli z hangáru.
Všechno bylo najdednou jako nějakým zázrakem úplně jinačí, než před tím. Relativní klid byl najednou ten tam.
Pokud bys chtěl využít svojí výšky a při průchodu kolem ní znovu zkontrolovat informační tabuli, zjistil bys, že i ta se změnila.
Najednou na ní chyběl sloupec jmen nových pilotů, místo něj se na informační tabuli objevilo pole s aktuálními rozkazy, nicméně to co bylo napsáno v té části dost odpovídalo tomu, co ses dozvěděl z hlášení vyslechnutého v hangáru.
Kromě toho tam byly čtyři úzké stejnoměrné sloupce jmen a údajů z nichž každý z nich patřil jedné z eskader základny.
Zkrátka nebylo tam nic překvapivého, i když i na velitelství základny si konečně museli dát nějakou tu práci.
Takže pár nových věcí tam přeci jen bylo. V částech informační tabule, které by tě měly nejvíc zajímat jsi mohl číst toto.

Kód: Vybrat vše


Rozkazy: pilotům:

Plná bojová pohotovost pro všechny eskadry i pro flotilu základny.
Všichni piloti se dostaví do hlavní taktické místnosti k převzetí instrukcí.
Po skončení instruktáže se všichni piloti připraví k bojovému vzletu.
Do 30 minut (po skončení instruktáže) musí být všichni připraveni u svých strojů.
Vybrané skupiny odstartují bez většího odkladu po obdržení příslušných pokynů.


Bronzová 2 Firm

1. Loinden Surwayn - FI5LS
2. Dotsin Esqirnt - FI8G
3. Felnnir Neshta - FI3A
4. Goi Dontalg - FI1S
5. Tessi Ifallt - FI12E
6. Florn Odsing FI9C

7. Denes Keswitt FI11U
8. Tir´sant Siff FI2Z
9. Glesh Piwerts FI6I
10. Beig-sin Temai FI10T
11. Sinder Rorpen FI7H 
12. Wen-nai ispe - FI4Q

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hlavní taktická místnost:

Na hlavní taktické místnosti toho nebylo moc zvláštního. Obsahovala z části dost míst k sezení z části volný prostor.
V její přední části vynikala hlavně velká holografická mapa spolu s dalším menším holoprojektorem.
Místnost se teprve začala plnit, ale plnila se celkem rychle, jak dovnitř přicházel prakticky jeden pilot za druhým.
Uvnitř to zatím ještě příliš uspořádané nebylo. Na místech, kde bylo jen trochu volného prostoru se piloti postupně shromažďovali do několika menších hloučků podle toho kam přišli, kdo koho znal a do jaké eskadry patřil.
Piloti se bavili mezi sebou a všichni se snažili zjistit, jestli náhodou někdo nemůže vědět něco víc.

Jeden z oněch hloučků tvořili piloti vaší eskadry, které jsi viděl v jídelně k nimž se připojil ještě Twi´lek, Dle jména to dost možná byl číslo 8 vaší eskadry Tir´sant Siff. Ti co to měli nejblíž logicky dorazili první. Postupně si poznával i další.
"Taky myslíš, že je to něco vážné?" ozval se hlas oné lidské ženy mluvící za všechno i za to, co sis snad myslel sám.
"Nekecej, co v těch jejich kanclech potom děláš?" mohl jsi zaslechnou jako další pobavený Gleshův hlas.
Lain se v hloučku vaší eskadry ocitl v jasném obležení. Pokud mohl někdo něco vědět, Tak Lain, jako velitel eskadry.
Jenže to nevypadalo, že by Lain věděl něco konkrétního, něco co by všechno naráz objasnilo.
Krčil rameny a z rozhovoru bylo celkem jasné, že by sám rád věděl víc. Ale co věděl, to svým pilotům pověděl.
"No takhle tajnůstkářsky se chovají nejmíň od raná, pořád si něco špitají," pokývl směrem ke dveřím.
A skutečně. Mezi příchozími byli i dva důstojníci z velitelství základny. Došli až k holoprojekční mapě v předu v místnosti a celou cestu si něco dost tlumeně povídali. Neslyšeli jste co a to tajemněji a neurčitěji to na vás všechny mohlo působit.
"A taky nevypadali, že by spěchali. Řekl bych spíš, že mají nějaký plán, než že by to byl nečekaný alarm..."
Dokončil Lain svou myšlenku, čímž možná na něco odpověděl, ale určitě u většiny vyvolal další otázky.

Než ses stačil trochu rozhlédnout a vyhledat další členy eskadry, utekla další chvilka z oné půlhodiny určené k tomu, aby se piloti shromáždili už moc nezbývalo. Pilotů docela přibylo. Místnost se viditelně zaplnila, eskadry byly téměř kompletní.
Vše nasvědčovalo tomu, že se něco musí každým okamžikem začít dít. Musela začít instruktáž která vám napoví do čeho jdete.
Dění uvnitř pozvolna začalo vypadat koordinovaněji. Část pilotů si už našla vhodná místa, jiní s tím ještě chvíli otáleli.
Holomapa zablikala a pak se změnila. Objevila se na ní výseč v níž postupně naběhlo několik označených bodů.
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Uživatelský avatar
Dash Spience
Seržant
Seržant
Příspěvky: 985
Registrován: 09.9.2007 09:11:25
Bydliště: Nar Shaddaa
Kontaktovat uživatele:

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Dash Spience »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hangár:

Jeden se nestihne ani pořádně zamyslet nad tím co slyšel a poměrně rutinní cesta do taktické místnosti se změní ve své podstatě v horor, který nemá obdoby. To čeho jsme se bál přišlo, ale když jsem se v rychlosti rozhlédl po hangáru, tak to nebylo tak zlé jak jsem čekal. Mechanici a i droidi věděli co dělat, aby to tu dali do kupy snad. Když jsem viděl jedno z droidů vypadal jakoby pracoval ještě usilovněji a zapáleněji než předtím, ale těžko říct. Přeci jenom je to jenom droid. Musel jsem děkovat prozřetelnosti, že moje stíhačka byla tam co byla. Vydal jsem se rychle k východu a v jednu chvíli musel zastavit jednoho mechanika, který mě v běhu přehlédl, aby do mě nenarazil. Upřímně nevím jak mě mohl přehlédnout, protože taková postava jako já se snad nedá přehlédnout. Jemně jsem ho postrčil jeho směrem a pokračoval dál. Vyplést se z hangáru nebyl až zase takový problém, jako projít chodbami k organizačnímu centru. Držel jsem se u stěny a prostě jsem šel stále dál. Nemělo cenu moc se ohlížet, protože nikdo jiný to stejně nedělal. Občas jsme se dostal do většího chumlu, ale naštěstí všichni měli nějaké úkoly za kterými chvátali. Byl to velký rozdíl, když základna obživla než ta tichá rutina běžného chodu. Horší je to co nás může čekat a co stojí tady za tím vším shonem. Konečně jsme se procpal až k tabuli, na které se změnilo znění. To co bylo zmizelo a objevilo se staro-nové nové hlášení o příchodu do taktické místnosti a nový seznam eskader. To znamenalo, že tam nahoře někdo něco dělá. Pokud by šlo jenom o cvičení tak by se určitě nikdo nenamáhal přepisovat tabuli. Něco se chystá a my u toho evidentně nemůžeme chybět. Viděl jsem svoje správné zařazení a byl jsem spokojený. Dělat druhého wingmana případně veliteli je dobrá funkce. Přeletěl jsme zbytek tabule, jestli tam není něco objevného a po zjištění že jsem vyčerpal celou její informační hodnotu jsme pokračoval dál do taktické místnosti.

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hlavní taktická místnost:

Konečně jsem se protlačil až do taktické místnosti. Byl jsme schvácený více jak po nějakém maratonu. Už jen soustředění, abych někoho nezašlápl bylo děsivé. Teď jsem konečně měl kolem sebe aspoň na chvíli volný prostor. Rozhlédl jsem se kolem kdo už je tady. Moc pilotů tu nebylo, ale hned zamnou jich přišel pěkný dav. Zamířil jsme k davu, který neorganizovaně vytvořila moje eskadra. Samozřejmě, že tam byli dřív jak já, ono z jídelny to sem není žádná velká dálka. Už z dálky jsem viděl dalšího člena, který nebyl v jídelně předtím. Toho jsme odtušil podle jména, ale náhoda mohla mást. Galaxie je velká a bytostí s různými přezdívkami a podobně se toulá moře. Poslouchal jsem jejich spekulace a souhlasil jsem s nima. Došel jsem k nim a přidal se do hloučku, který obklopil Laina. Glesh měl pravdu, že by sakra mohl něco vědět. Velitelé vždycky věděli více než se říkalo podřízeným. To platilo a platit bude. Podíval jsem se na příchozí důstojníky a přemýšlel o slovech Laina.
No jo jsou tajemný jak ženská na prvním rande. Znáte důstojníky, plno tajností a pak je to něco pitomého. Ač kvůli tomu by neburcovali celou základnu. Ten bordel v hangárech bych Vám přál vidět.
Přidám se do debaty a zároveň jsme se ohlédl po místnosti, která už byla skoro plná. Kývnul jsme směrem k pár volným místům kde jsem si sednul a spokojeně se rozvalil. Teď přijde to co se tu snažíme rozseknout. V jednom měli kluci z eskadry pravdu. Tohle nevypadá na útok na nás, ale že my půjdeme na Imperiály. Ve tváři se mi zalesknou zuby ve zlověstném úsměvu. Upřu oči na holo mapu a snažím se vyčíst co to je ještě než začnou mluvit.
,,Nepřítel mého nepřítele je stále ještě i můj nepřítel."

Alpha-63 Dash

Uživatelský avatar
Merthor
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 668
Registrován: 28.3.2013 18:07:44
Bydliště: Jedno malé moravské město
Czech Republic

Re: Fennir Neshta - Jak se dělá ohňostroj (Dash Spience)

Příspěvek od Merthor »

Tomark II, základna Povstalecké aliance, hangár:

Ostatní piloti vaší eskadry udělali to samé co ty a za malou chvíli už celá dosud postávající a rozmlouvající skupinka seděla na vybraných místech. Od vstupu do místnosti k vám právě mířili další čtyři piloti vaší eskadry a ti zbylí dva dorazili vzápětí.
Teď už vás bylo všech dvanáct, celá eskadra a nutno poznamenat, že se to dalo povědět zhruba pět minut po tvém příchodu.
U ostatních eskader to bylo podobné. ostatně jako většina věcí jenž se před tím odehráli. Ti dva špitající důstojníci ani nikdo jiný ze z velení základny neměl mít příliš velký důvod stěžovat si na nedostatečnou připravenost a bojeschopnost základny.
A jak kdosi potichu poznamenal, že by tento cíl zase nemusel být tak úplně nepodstatný.

V tom co v tuhle chvíli zobrazovala holografické mapa bylo po určitém zkoumání možné rozeznat část středního pásu.
Vyznačené body znázorňovaly jednotlivá místa, dohromady rozmístěnáve třech různých sektorech právě ve středním pásu.
Jeden z bodů se nacházel v sektoru Doldur, druhý sektor byl zřejmě sektor Hertae a do třetice byla vidět značka na hranici dvou sektorů Glosfar a Enalth. V obou těchto sektorech se nacházelo několik systémů, jenže nebylo tak docela zřejmé o který z nich jde. Na první pohled ale tyto body neměly zas tak moc společného. Každý z nich ležel trochu jinde a zřejmě měl i jiný strategický význam. Společné však měli to, že snad obsahovaly nějaké strategické body, imperiální strategické body. Povstalecké základny to být nemohly ty byly0 rozmístěné trochu jinde. Pak bylo jasné i to, že ony body jsou důvodem, proč jste se zde sešli, ale co to přesně znamená, to vám musel teprve někdo vysvětlit.

Oba důstojníci z velitelství základny ještě chvíli vyčkávali. Pak jeden z jich přeci jen postoupil vpřed před vás piloty a rychlím pohledem přelétl místnost, jako by snad tím pohledem chtěl spočítat piloty nacházející se uvnitř. Pak spokojeně přikývl.
Instruktáž zahájil opatrně, jak to důstojníci a tvůrcové strategie mívají dosti zakořeněné, i když důraz jeho hlas nepostrádal.
"Je určitý důvod domnívat se, že Impérium opět něco chystá a to právě někde poblíž ve středním pásu, v našem dosahu.
Zatím nemáme všechny potřebné informace, ale co je docela zřejmé, že jako první na ráně mohou být některé body v naší oblasti. Základny i jiné cíle. Víc bychom mohli zjistit, pokud bychom věděli, jak probíhá příprava imperiálních jednotek. Naše základna dostala za úkol podívat se na to zblízka a udělat nějaký přiměřený preventivní protitah."

Krátká odmlka umožnila zbylému osazenstvu místnosti, tedy až na druhého důstojníka, aby se u něj zvedla další vlna neklidu.
Každý přemýšlel, co si pod tímto stručným úvodem představit a všichni váhali co přijde teď. znovu se ozval šepot.
"Vypadá to, jako by nás každého zvlášť chtěl poslat na speciální mise, abychom mu přinesli ty informace, nebo co." ozvalo se odkudsi z míst, kde seděla Žlutá eskadra. Kousek dál se někdo potichu zasmál.
"To samozřejmě neudělají, protože jinak by bylo hloupé všechno chystat v takovém spěchu," zněla pak reakce.
"Tak nám to taky mohl říct, až budou sami vědět víc," ozval se zase kdosi, tentokrát z Bílé eskadry.
Z vaší eskadry se tentokrát ironické glosy neozývaly. Jen Denes Keswitt, první pilot druhé letky vážně zakroutil hlavou a Lain se nepatrně ušklíbl ušklíbnul. I pokud ti dva něco věděli, stále zde bylo něco co i jim Připadlo zvláštní.
Důstojník byl naštěstí od ostatních pilotů trochu dál a tak mu zřejmě to hlavní uniklo. Šepotu nevěnoval velkou pozornost.
Místo toho přispěchal s podrobnostmi, nebo přinejmenším částí podrobností.

Body, které vidíte před sebou se týkají našeho plánu., ten má dvě fáze a v první fázi budou důležité dva z těch bodů.
Jdou to dvě Imperiální základny. Na každou z nich připadne jedna eskadra, takže první fáze se zúčastní dvě eskadry.
Bílá eskadra dostane na starost základnu Druckenwell v sektoru Doldur. Bronzová eskadra se podívá na planetu Nexus ortai a základnu Ando v sektoru Hertae. Vašim úkolem bude provést taktický průzkum na oněch dvou základnách. Chceme vědět, co se tam děje, jaká jsou jejich ochranná opatření a jaké je strategické rozložení základny,
Až zjistíte, co je třeba, pokusíte se co nejrychleji zmizet a připojit se k hlavní skupině. Tu budou další části sil naší základny. Pro začátek budou spíše v záloze a mohou také zajistit prostor setkání. Později je ale budeme potřebovat.
Třetí bod je místo setkání pro druhou fázi našeho plánu. Hlavní skupina pod velením Nitrose Siffona k němu zamíří rovnou. Obě stíhací eskadry se připojí co nejrychleji, jakmile to bude možné. Další instrukce pro druhou fázi dostanete na místě setkání od velitele operace Nitrose Siffona.
Touto delší částí svého proslovu hodlal zřejmě důstojník téměř skončit.
Nenásledovali totiž žádné další upřesňující informace, jen něco jako finální otázka.
"Je vám všechno jasné, nebo se chcete na něco zeptat?" Hned potom se všechny zraky obrátili k velitelům eskader, stejně jako na samém začátku, když jste se začali scházet v téhle místnosti. Všichni velitelé zřejmě nějaký ten dotaz měli.

"Parádně stručné," ocenil celý monolog twi´lecký člen vaší eskadry a pak ještě dodal cosi ve svém rodném jazyce.
)A nejen to, tohle vypadlo, že by se to při troše smůly mohlo proměnit v pořádně horkou a ještě víc napínavou zábavu.
"Řekněte nám k čemu to všechno má být?, proč nezaútočíme rovnou?" ozval se konečně velitel bombardovací eskadry.
"Ano, něco vám o tom snad říct mohu," přikývl váhavě důstojník, jako by si na to snad právě vzpomněl.
"Chceme upoutat pozornost Imperiálních jednotek. Pokud si budou myslet, že můžeme zaútočit i my, třeba budou opatrnější a třeba jim to bude vázat nějaké síly. Předpokládám, že si místa, kde se zvýší naše aktivita budou chtít lépe ohlídat. A pokud sem pošlou posily,. můžou je postrádat, zase někde jinde. Ani Impérium nemá neomezené zdroje."
"Nezaútočí ty posily na nás?" následoval další naléhavá dotaz v rychlém sledu. Důstojník opět na okamžik zaváhal.
"V tom , která jim ukážeme, je spočívá určité riziko, ale pokud budou chtít poctivě hlídkovat ta místa na která jim ukážeme je to riziko menší. A pak silnější útok by mohl přijít tak tako tak pokud to Impérium má v plánu. "
Připustil nakonec jaký ve skutečnosti je stav věci. Vlastně se teoreticky tahle věc mohla proměnit v docela horkou zábavu.
"A proč nepodniknete rovnou druhou fázi našeho plánu?" ozval se pohotově se třetím důležitým dotazem Lain.
Teď ale už důstojník z velitelství základny nezaváhal. Jeho odpověď vyzněla s jakýmsi samozřejmým přehledem.
Možná chvíli váhal, co má, nebo nemá říct, ale bylo jasné že by nerad vybočil z určité pozice.
"Jednak proto, že informace z obou základen stejně potřebujeme a pak doufáme, že když proběhne útok s časovou prodlevou na jiném místě, než Impérium čeká, mohli by náš další plán trochu podcenit a druhou fázi očekávat jinde, nebo jinak."
Válku vedou národy, ale jsou to lidské bytosti, které musí platit.
A těm z nás kdo přežili, zůstala v pamětech hanba, bída a krveprolití.
- epilog Trojské Heleny -


Zamčeno

Zpět na „Dočasně uzavřené výcviky“