Kroniky Thalie - Gannicus Veľký (18+)

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Kroniky Thalie - Gannicus Veľký (18+)

Příspěvek od Lance Skywalker »

Upozornenie: Nasledujúca poviedka obsahuje brutálne, sexuálne a vulgárne prejavy osôb v poviedke, za účelom absolútneho dokreslenia reality poviedky. Ak niekomu prekáža alebo sa mu nepáči obsah uvedenej poviedky odporúčam mu ju nečítať.

Časť 1

Na piesok arény dopadli kvapky krvi. V strede kotla bojovali dvaja gladiátori. Jeden z nich držal v ruke dlhú vibrokopiu a laserový štít, ten druhý zase dve vibrodýky. Muž s dýkami práve druhému mužovi spôsobil nepeknú reznú ranu na chrbte pri priamom strete. Obaja muži sa od seba vzdialili. Muž s kópiou sa rozbehol vpred a vo výskoku podnikol prudký výpad, ktorý druhý muž len tak tak dýkami vykryl a trochu ustúpil o pár krokov dozadu. Desaťtisíce divákov v obrovskej oválnej aréne zahučali v extáze spôsobenej tvrdým bojom dvoch gladiátorov. Aréna bola vybudovaná z modernej ocele a mala plné elektronické vybavenie, s kapacitou pre 120000 ľudí bola najväčšou na planéte. Gladiátori v strede opäť pozerali jeden druhému do očí. Muž s kópiou odviedol pozornosť druhého muža otočkou a priamo z otočky ďalekým výpadom preťal vibrokópiou druhému celý hrudník. Ten vykríkol a kým sa stihol spamätať, druhý mu zapichol kópiu do kolena a tak musel klesnúť na zem. Jeho strašný krik od bolesti sa strácal v obrovskom reve divákov. Obe vibročepele mu vypadli z rúk a len neprítomne kľačal na kolenách, s krvácajúcou ranou na hrudi. Druhý muž zahodil štít a pripravil sa kópiou do útočnej pozície, pripravený jedným bodnutím ukončiť jeho život. Vtedy celá aréna na okamih stíchla a po pár sekundách začali desaťtisíce hlasov súbežne skandovať.
"SMRŤ! SMRŤ! SMRŤ! SMRŤ! SMRŤ!!!" hučali ako nenásytné zvieratá. Vtedy sa na špeciálnej aristokratickej tribúne postavil jeden muž, sediaci na zlatom stolci v strede. Bol oblečený v purpurovej róbe a zlatom brnení, vysádzanom diamantami. Na hlave mu svietila platinová korunka s diamantami. Vstal a podišiel na vyvýšené pódium na svojej tribúne tak aby ho všetci videli. Celá aréna na jeho pohyb ruky stíchla. Predpažil jednu ruku zovrel ju v päsť, na ktorej mu svietil prsteň s veľkým zafírom v ktorom bolo vyryté písmeno G. Vystrčil palec a otočil ruku palcom dole. Víťazný gladiátor so švihom prepichol hrdlo druhého muža a okamžite vystriekla krv. Muž bezvládne spadol na zem. Ten druhý zahodil kópiu, pevne ho uchopil za hlavu a jedným mocným pohybom mu ju odtrhol. Chytil ho za vlasy a zdvihol hlavu z ktorej tiekla na zem krv do vzduchu nad hlavu, otočený smerom k cisárovi. Dav opäť rozpútal peklo a skandoval meno víťazného šampióna. Cisár kývol hlavou smerom ku gladiátorovi a spokojne si sadol na svoj stolec, kde mu droid priniesol kalich s vínom. Dav jasal.
"Vivant Gannicus! Gannicus Maximus!" kričali ľudia zo všetkých strán.

Tej noci sa celkom iná udalosť odohrávala v dome istého Lucia Pita, v aristokratickej štvrti hlavného mesta Santhalia. V strede miestnosti bola veľká posteľ, zo všetkých strán obvešaná závesmi. Okolo postele stáli štyria muži, otroci s elektronickými obojkami okolo krku. Všetci mali na sebe len bederné rúšky a držali podnosy s jedlom a pitím. Spoza závesov v strede sa ozývali vzdychy a slastné stonanie. Jeden muž, ktorý si užíval s dvoma ženami. Vtom vošla do miestnosti iná žena. Bola urodzená, okolo štyridsiatky a mala krásne modré šaty, na ktoré jej spadali zvodné červené vlasy. Jej tvár bola sebavedomá, no pokorná. Jej oči boli karmínovočervené, čo pôsobilo dosť neľudsky. Rozhrnulu závesy a uvidela troch nahých ľudí oddávajúcich sa orgiám. Znechutene sa pozrela na muža ktorý ležal v objatí dvoch mladých žien. Mohol mať tiež približne štyridsať rokov, mal krátke hnedé vlasy a rovnaké červené oči ako tá žena.
"Quintus ťa už čaká" oznámila krátko žena a odvrátila sa od posteľe. Muž sa len zasmial a pomaly vstal, naposledy bozkávajúc svoje spoločníčky.
"Cisárov Pontifex každý večer leží so štetkami, miesto toho aby sa venoval svojej vlastnej žene!" povedala rozhorčene urodzená žena. Muž sa k nej priblížil a prudko ju udrel po tvári.
"Keby jeho žena nebola neplodná kurva, nemusel by vyhladávať rozkoš u iných žien!" zakričal a znova sa zahnal, no úder si rozmyslel a otočil sa k otrokom, ktorí mu priniesli šaty. Obliekol si fialovú tógu so zlatým lemom a obul si kožené sandále. Potom vzal svoju ženu za ruku a pomaly s ňou odišiel.
Vošli do spoločenskej haly, kde už sedeli na prepychových stoličkách ďalší muž so ženou a užívali si dobré jedlo a vino, ktoré im nosili otroci. Quintus Flavius a jeho žena Lucia Flavia boli jednou z najbohatších rodín na planéte v tej dobe. Quintus zastával jeden z najvyšších senátnych funkcií, funkciu konzula. Teraz vstal a s otvorenou náručou sa otočil k svojmu hostiteľovi a jeho žene.
"Lucius! Sextia!" povedal prívetivo a objal obidvoch. Lucius mu opätoval objatie.
"Vitaj v mojom dome Quintus! V týchto dňoch už nie tak často mávam také vzácne návštevy ako je táto!" povedal a všetci si posadali. Zatlieskal a otroci priniesli hlavné jedlo.
"Dnes to bol naozaj okázalý prejav diktatúry..." predniesol otrávene Quintus, keď reč padla na dnešné hry.
"Lenže lúza ho za to miluje. Obyčajní ľudia milujú ludus!"
"Milujú krv ktorú im dáva, nemilujú jeho."
Lucius sa na tieto slová na chvílu odmlčal a zamyslel sa.
"Slová ktoré hovoríš by mohli byť veľmi nebezpečné... ak by sa dostali do nesprávnych uší."
"Zato ty si nášmu cisárovi až príliš blízky, Lucius"
"Gannicus získava obrovskú moc. Jeho cesta na Coruscant mu zaistila kontakty po celej Galaxií. Úspešný muž sa musí dostať do jeho priazne. To by si mal vedieť, Quintus."
"Do jeho priazne? Alebo do jeho riti, Lucius?" spýtal sa posmešne Quintus. Lucius chcel vstať a nadýchol sa, že niečo povie no v tom ho zadržala jeho žena a prívetivo sa na hostí usmiala.
"Ospravedlňte môjho muža, dnes mu vôbec nebolo dobre" Quintus a jeho žena Lucia vstali.
"Asi bude lepšie keď už pôjdeme, je už predsa neskoro, zbohom Sextia" povedal Quintus, pobozkal ju a so ženou odišli cez automatické dvere. Vtom sa objavili otroci a dvaja droidi, ktorí začali upratovať jedlo zo stolov. Lucius vstal a nahnevane prechádzal po chodbe. Sextia sa mu však postavila do cesty a nahnevane naňho pozerala.
"Zbláznil si sa? Čo si chcel urobiť?! Je to Konzul!"
"Nikto ma nebude urážať v mojom vlastnom dome! Ešte uvidí! Uvidí kto je Lucius Pito!" povedal nahnevane Lucius, obišiel svoju ženu a vrátil sa do svojej spálne, kde sa znovu oddával sexu s dvoma dievčatami, ktorých vek sa ani dokopy nevyrovnal tomu jeho.

TO BE CONTINUED...


Uživatelský avatar
Lance Skywalker
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 510
Registrován: 08.9.2012 16:59:10
Bydliště: Zlín, Czech Republic

Re: Kroniky Thalie - Gannicus Veľký

Příspěvek od Lance Skywalker »

Časť 2

Ulicou pochodoval šík ozbrojných mužov. Mali červené plášte, modernú zbroj a špičkové blasterové pušky. Bolo ich bezmála sto. Vpredu šiel muž v ešte výraznejšej zbroji, na mýtickom zvierati. Toto zviera malo dve hlavy - jedna bola levia a druhá patrila rohatému baranovi. Miesto chvosta mala hadiu hlavu a pri bokoch zložené veľké krídla. Chiméra - kráľovské zviera. Na ulici nebolo nikoho - bolo chladné a hmlisté popoludnie, sem-tam mrholilo ale dážď sa nespustil. Na tmavých a špinavých uliciach nebol okrem občasných chodcov nikto, až na špinavých žobrákov sediacich v bočných uličkách, či žobrajúcich pri ceste. Občas sa ozval detský krik ale hneď zase utíchol. Pluk vojakov zastal pred veľkou budovou v centre mesta. Bola to budova senátu - majestátna a vznešená. Od tejto budovy k vojakom kráčala skupinka ľudí. Traja z nich mali oblečené tógy, boli to senátori a sprevádzali ich dvaja strážcovia s modrými plášťami. Muž na chimére zosadol a vydal sa k nim. Uprostred námestia všetci zastali a veliteľ sa uklonil s päsťou pritlačenou na hrudi.
"Senátori."
"Legát Thraudius, čakali sme na vás. Poďte prosím dovnútra. Rokovanie pred chvíľou skončilo" povedal muž uprostred senátorov. Jeho meno bolo Quintus Flavius, konzul, najvyšší úradník Thalského senátu. Všetci pomaly prechádzali do budovy a pluk vojakov odpochodoval preč.

"Takže vravíte že pontifex nepodporí náš plán. To pre nás predstavuje hrozbu. Záleží na tom, koľko toho vie" povedal znepokojene legát Thraudius v tajnej miestnosti v budove senátu, kde sa stretával so senátormi.
"Nevie nič. Lucius Pito pre nás nepredstavuje hrozbu. Máme iné problémy, Gannicus má obrovskú podporu ľudu. Pred dvoma dňami zorganizoval obrovský ludus a nechal bojovať najlepších gladiátorov. Ľudia ho nazývajú bohom! A čo je najhoršie, je s ním Jedi!" povedal Quintus Flavius a zúfalo si sadol na stoličku.
"Jedi?! Prečo sa Republika mieša do vnútorných záležitostí Thalie? Ak nám Jedi vojde do cesty zabijeme ho" povedal Thraudius.
"Kiež by to bolo také jednoduché... nie sú to obyčajní bojovníci!" oponoval mu Flavius.
"Počul som že používajú nejaký druh mágie!" povedal vydesene iný senátor, Gracchus.
"Ty by si snáď veril týmto rozprávkam Quintus?" prehovoril po prvý krát aj tretí senátor, Marcus Ilythius.
"Nebudeme robiť predčasné závery. Dôležité je zvládnuť rozvášnené davy ľudí a zlikvidovať patricianov ktorí sa nám postavia. Aké veľké vojsko máte k dispozícií, generál?" uzavrel tú kapitolu Quintus a pokračoval ďalej.
"Môj tribún práve zbiera zvyšky siedmej a dvanástej légie v Eritrimei. Štyri ďalšie légie už táboria sedem kilometrov na západ."
"Koľko?"
"Asi dvadsať tisíc mužov" povedal hrdo legát Thraudius.
"To bude stačiť. Cisár musí padnúť! A keď bude mŕtvy, prídu na rad následníci trónu. Gannicus má troch synov, tri dcéry a dvoch bastardov - všetci žijú v paláci. Najjednodduchšie bude ak ich zabijeme čo najskôr" povedal rozhodne Quintus.
"Ale Quintus... sú to len deti" povedal trochu vydesene Gracchus. Konzul sa však iba usmial a povedal:
"Je to pre dobro ríše, Gracchus. Na to pamätaj."

Ako slnko nad Santhaliou zapadlo, spustil sa do noci dážď. Ulice sa úplne vyprázdnili a zaliezli dokonca aj žobráci. Jednou takouto ulicou v chudobnejšej štvrti kráčala vysoká postava zahalená v čiernom plášti s kapucňou tak, že jej nebolo vidieť do tváre. Krok mala priamy a nebojácny, no zároveň rozvážny a ladný. Vtom sa zastavil a chvíľu pozeral na skupinku detí v otrhaných šatách, ktoré sa krčili pod prístreškom v bočnej uličke. Jeden chlapec sedel obďaleč skupinky a práve k nemu sa táto neznáma postava vydala. Chlapec mohol mať odhadom tak desať až jedenásť rokov, mal dlhé špinavé blond vlasy, vychudnutú postavu a ostročervené oči. Triasol sa od zimy a odriekaval čosi v patriciančine.
"Nie si človek" povedala neznáma postava, odhadom podľa hlasu muž, "si patrician a napriek tomu si medzi žobrákmi. Prečo?" prihovoril sa mu záhadný cudzinec a sklonil sa k nemu.
"Nie som urodzeného pôvodu som len bastard, ktorého sa rodina zriekla..." povedal chlapec a otočil sa mu chrbtom, "vy taktiež nie ste človek a nikoho ako by som nikdy nevidel" povedal trochu vylakane.
"Som nautolan, z planéty Glee Anselm. Si hladný? Ak áno poď so mnou a ja ti dám jedlo. Ako sa voláš?" povedal cudzinec a natiahol k nemu ruku. Chlapec chvíľu pochybovačne hľadel, no hlad ho premohol a podal cudzincovi ruku. Ten mu pomohol sa postaviť a potom povedal: "Criss. Volám sa Criss."
"Teší ma Criss. Moje meno je Zatt. Zatt Arkai" predstavil sa cudzinec a spolu s chlapcom pokračoval ďalej daždivým počasím, temnými ulicami Santhalie.

Na opačnom konci mesta, v celkom luxusnej štvrti sa v dome istého Lucia Pita rozoznel zvonček pri vchode. Po pár sekundách k ním prišiel rodianský otrok. Tlačítkom ich tvoril a dnu vošiel muž v plášti do dažďa. Sňal ho dole a strčil ho droidovi ktorý ho zavesil na vešiak. Predstavil sa ako Marcus Ilythius a povedal že musí okamžite hovoriť s dominom. Marcus bol jedným z najmladších senátorov v Thalií - vyzeral na zhruba dvadsaťpäť rokov, no v skutočnosti mal 56, čo bolo na patriciana v senáte veľmi málo. Jeho oddanosť však bola neistá rovnako ako jeho vek. Rodián ho teda usadil do predsiene a odišiel hľadať domina, zatiaľ čo mladá twi´lečanka mu priniesla víno a zákusok, ako bolo zvykom. Po chvíli dorazil sám pontifex Lucius Pito, zvítal sa s hosťom a usadol oproti nemu.
"Tak, aké novinky si mi priniesol, Marcus?"
"Vskutku zaujímavé, Lucius a znepokojivé. Quintus má svoj plán ešte premyslenejší ako sme čakali. Legát Seppius Thraudius pre neho zbiera armádu na východe. Dal dokopy takmer päť légií a prichádzajú ďalší!"
"Nie je dôvod na znepokojenie, brat môj. Generál Thraudius si príliš nepotrpí na loajalitu svojich najbližších. V úzkom okruhu okolo neho máme priateľov. Quintus Flavius a ostatní spiklenci draho zaplatia," povedal celkom pokojne Lucius. Vtom vošiel do miestnosti jeden otrok. Bol to človek, no mal na sebe dobré šaty a dokonca vibrodýku. Uklonil sa a podal Luciovi elektronický datadisk.
"Výborne. Slúžil si mi dobre, Fari. Choď za Auréliom a šťedro ťa odmení. Žiadaj si čo chceš - víno, peniaze, kurvy..." povedal spokojne Lucius a víťazoslávne držal datadisk.
"Čo je to, brat môj?" spýtal sa zmätene Marcus.
"Toto, brat môj, je klúč k nášmu víťazstvu. Je na čase získať si mocnejších spojencov" povedal Lucius a na tvári sa mu objavil diabolský úškrn.

TO BE CONTINUED...


Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“