Řád Jedi – nositel dárků galaxii

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Řád Jedi – nositel dárků galaxii

Příspěvek od Jordi Linx »

Řád Jedi – nositel dárků galaxii
Převzato z deníku padawana Simuse Inary

Trochu jsem doufal, že bych se letos mohl vyhnout nějakým ztřeštěným přípravám svátků, dokumentace cizích zvyků a jen se chystat na blížící se zkoušky na rytíře Jedi, které už mám prakticky za rohem. Bohužel má mistryně Lorio Maniwell byla jiného názoru, stejně jako všichni členové rady a opět jsem byl tedy nasazen do terénu. Aby se však necítil tolik vytížený, tak jsem byl přiřazen k týmu mistra Oppo Rancisise, jenž měl velet humanitární misi po galaxii, kdy Řád Jedi jménem Republiky rozvážel dárky a zásoby potřebným. Tak trochu jsem doufal, že to bylo letos mohlo tentokrát vyjít v pořádku.
První pochyby se dostavily už v bodě, kdy jsem dostal rozpis cesty a chystaných úkolů:
  • ● Vyzvednutí dárků a proviantu na Tythonu
    ● Caamas
    ● Carida
    ● Togoria
    ● Ossus
Tython
První zastávkou naší cesty byla antická planetu Jediů – Tython. Už z počátku mě okouzlilo její nádherné prostředí, které bylo pod čerstvou pokrývkou sněhu. Nějak jsem nemohl v ten moment pochopit, proč jsme opustili toto nádherné místo ve prospěch přelidněného Coruscantu.
Jakmile jsme však sestoupili do skladů, tak jsem pochopil – dlouhatánské jeskyně se táhly skrz naskrz celou planetou a byly zde uskladněny všechny dárky, zásoby a vše, co jsme měli rozvážet. Pochopil jsem, že odchod pro nás byl samouvaleným exilem za to, že jsme tu vykopali tolik tunelů a narušovali funkci planety. Každopádně jsme naložili zapůjčené nové modely křižníků od KDY až po okraj a vyrazili na naši misi.

Pozn.: Mezi schovanými zásobami jsem našel i mnoho podezřelých předmětů. Dokonce některé spisy odkazovaly na výraz Je'daii a na činy, které mi ve spojitosti s Řádem přišly nesmyslné. Kdo by vyhostil z planety všechny, kteří neuměli používat Sílu?

Caamas
První zastávkou naší skupiny byl Caamas, jehož obyvatelé měli vždy silné pouto k Řádu. Jenomže se nám nedopatřením povedlo seslat k povrchu špatný křižník s hračkami pro místní děti, které si tak místo modelů vesmírných lodí, kolekce figurek slavných senátorů nebo poučných stolních her se skládáním slov mohly pod stromkem rozbalit figurky vojáků Republiky v modelových řadách od Mandalorianských válek až po poslední tisíciletou válku. K tomu spoustů hraček ve tvarů umělých zbraní – nepovedlo se nám zjistit, kdo křižníky zaměnil, ale mistr Rancisis naštěstí vysvětlil, že jsme tím místní chtěli poučit, cože vlastně je válka a čemu se tak snaží vyhýbat. Prostě jim jenom připomenout, proč jsou takoví pacifisté.

Pozn.: Tak se zdá, že v mé skupině byl přítomen Anakin Skywalker, který měl na starosti označování nákladů, než byl tedy převelen zpět do Chrámu. Nikdo tedy neměl řádné tušení, cože to vlastně kam vezeme.

Pozn. 2: Musím zmínit, že kancléř Palpatine byl velice rozezlen, když některé z vojenských hraček nebyly doručeny na Naboo a přísahal, že Caamasu to jen tak nezapomene. Doufám, že to nemyslel vážně, byť jeho bothanský vyslanec mi přišel podezřelý.

Carida
Velká část hraček rozdaných na Caamasu bohužel směřovala na Caridu, která byla známá svou vojenskou akademií. Potomci zdejších válečníků nakonec dostali místo vojenských hraček knihy o šíření míru v galaxii nebo sadu bílého oblečení, což někteří brali jako velkou urážku. Trochu jsme si to spravili tím, že jsme k dárkům přihodili sady pro přežití v divočině a nehostinném prostředí, stejně jako knižní sérii - „Zbuduj si vlastní planetu rychle a snadno“. Těch několik nových vlastníků na nás koukalo podivně a tvrdili, že žádný Cariďan nikdy nic takového potřebovat nebude.

Pozn.: Shledal jsem Cariďany jako velice sebevědomé a ani bych se nedivil, kdyby tvrdili, že jediné věc, co je dovede skolit by byla stovka válečných lodí a milióny vojáků na povrchu. Přesto mám potíže tomuto tvrzení věřit …

Togoria
Průšvihy s označením dárků se nám nevyhnuly ani na Togorii. Ta byla v letošním seznamu obdarovaných planet zahrnuta poprvé a tudíž pro nás bylo klíčové zanechat dobrý dojem a ukázat, jak Republika pečuje o své členy. Jenomže, když se první várka dárků ukázala jako teplé oblečení do zimy a druhá obsahovala mimo jiné opalovací krémy, tělová mléka a další sadu kosmetiky určené k aplikaci na kůži, tak jsme rozhodně dobrý dojem neudělali. Trochu naděje udělaly pouze sady mašlí, které se zalíbily místním dívkám a měl jsem dojem, že chvilku i vypadaly jako milé kočičky.

Pozn.: Togoria byla v seznamu i naposledy a během Klonových Válek se připojila ke Konfederaci. Mám vážné starosti, že za to svým způsobem mohla i naše rozvážka dárků, kdy jsme rozdaly ty, které vůbec místním nebyly určeny.

Ossus
Poslední zastávkou naší skupiny byl Ossus, dávná planeta Jediů kdysi obsahující bohaté knihovny. Zde jsme si měli odpočinout, převzít na palubu nějaké historické dokumenty a vyrazit nazpět. Vidět kdysi tak slavné místo natolik zpustošené nebylo příjemné a proto mistr Rancisis navrhl, abychom zde uspořádali jakousi předvánoční oslavu na památku časů dávných. Prozradil také, že poslední naložená loď by měla vést spoustu proviantu, kdy jsme některý mohli zanechat cestou nazpět na Corellii. Bohužel i tato loď byla špatně označená a místo trochy alkoholu a dobré hostiny byla plná sazenic a zemědělského náčiní. Nakonec se oslava obrátila v Ossuský den země, kdy každý zasadil tři stromy v naději, že za mnoho let přispějí k oživení planety.

Pozn.: Loď s proviantem se nám nikdy nepovedlo vystopovat až do doby konec Klonových Válek. Tehdy se objevila ve flotile pod vedením Anakina Skywalkera, čímž nechci nic naznačovat, ale jistě jste si domysleli, jak to asi bylo.

Musím závěrem podotknout, že shledávám vánoční svátky velice náročné a vyčerpávající, kdy jediná chyba na počátku může přinést spoustu rozruchu. Byl jsem sice trochu rád, že jsem se vyhnul zmatku v Chrámu, ale jen doufám, že zkušenosti z posledních let nebudou chtít využít mistři i za rok, kdybych již mohl být Rytířem Jedi. Každopádně jsem obohatil seznam míst, kam se již nikdy nechci vydat o Caridu, Togorii a Caamas. A bohužel shledávám tento seznam stále větším – proto si budu přát jediný dárek, abych za rok na tento seznam nemusel připisovat další planety.

Simus Inara

Závěrečné ponaučení: Vím, že to opakuji už poněkolikáté, ale jsem skálopevně přesvědčen, že Anakin Skywalker rozhodně není žádný vyvolený. Spíš mám pocit, že dělá všechno pro to, aby měl Řád problémy včetně mé maličkosti. Já už si snad nepamatuju Vánoce, kdybych se nemusel potýkat s něčím, co ten malej fakan rozmazlenej nezmrvil. A podotýkám, že to jsem ještě slušný – pokud s tímhle mistři něco neudělají, tak se obávám, že to pro nás bude mít nemilé následky.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“