Galaxia chaosu ČASŤ 9.: Smrť je všade

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 9.: Smrť je všade

Příspěvek od joemandel »

Zúrivá bitka o Coruscant sa chýli ku svojmu koncu. Morlish Veed ako posledný, ktorý môže ešte zachrániť Kraytovo imperium, bojuje v poslednej obrannej línii na orbite planéty proti mladému, ale prefíkanému admirálovi Mnemusovi. Na Kashyyku sa vyhrotila situácia, keď boli Drogo Sakar, Kahila Zahn, Kopin Grass a jeho učeň Rehm Kalef donútení utiecť pred Dornom. Začneme ale na Mandalore, kde sa rozpútal chaos na údajnej poprave Honda Karra.

"Vzdaj sa Urx a budeš vystavený riadnemu procesu." povedal Gohan Ordo počas súboja s Urxom.
"Áno! Vy a tie vaše barbarské spôsoby! Bojíte sa len otvoriť svoje mysle mierovým riešeniam!" odpovedal mu. Ich súboj sa presunul z námestia až do hlavného vchodu ústrednej vládnej budovy.
"Spojiť sa s pirátmi a imperiálnym zradcom? Z toho by nikdy nič dobré nevzišlo."
"Si ešte príliš mladý na to byť Mandaloreom! Nevidel si toľko krvy ako ja! Nebojoval si v toľkých bojoch a necítil takú bolesť, aby si pochopil, aký je mier za každú cenu dôležitý." odpovedal Urx, keď ho Ordo zrazil na lesklú kamennú podlahu. Na to Gohan sklopil svoj meč.
"Možno máš pravdu. Ale nikdy by som nezapredal svoj ľud. Nevyhneme sa svojmu osudu. Sme ľud Mando´ade. Môj otec zomrel za ten pocit, keď sa ráno prebudil a zazrel denné svetlo, bol hrdý na to, kým je. Bol hrdý na svoj ľud a ten...ten by nikdy nenechal vládnuť niekoho, kto je rovnaký ako Yaga Auchs." odvrátil svoju tvár,"Povedz, aké je to stať sa tým, ktorého si pred rokmi odsúdil?" spýtal sa ho a namieril na neho blaster. Urx so slzami v očiach stlačil spúšť Ordovej zbrane v jeho rukách. Kotto Urx bol mŕtvy. Nezniesol to poníženie a tak si vzal život. Ordo tam ostal stáť nad jeho telom.
Shen Istir však zvádzal nerovný súboj s Darth Tyberiusom.
"Netušil som, že ossuský masaker prežilo toľko padawanov." povedal Tyberius a švihol svojím obojručným svetelným mečom, ktorý Istir len tak tak vykryl.
"Ja som zas netušil, že Krayt má oči aj tu."
"Hahaha...naivný jeedaai. Krayt je už slabý a jeho imperium už dlho nevydrží. Ale môj nový pán ťaží z niečoho, čo pretrvá stále. Chamtivosť."
"Nájomného sitha som ešte nevidel. Ale cítim, že máš iné plány." odpovedal Istir.
"Ja som Darth Tyberius. Bojujem vždy len za seba a výlučne vo svoj prospech." následne na to zaútočil a mocným úderom Istira zrazil k zemi."Ešte stále veríš, že ma môžeš poraziť, jeedaai?" spýtal sa ho, no Istir využil Silu a pokúsil sa na neho zhodiť sochu. Tá upútala jeho pozornosť. Potom vytiahol blaster a strelil sitha do jeho masky. Tyberius sa chytil za hlavu a na Istira poslal mocný elektrický výboj, ktorý ho odhodil a omráčil. Potom ešte pre istotu na neho zhodil jeden zo stĺpov, spolu s ním sa zrútila aj väčšina prístavby. Bolo jasné, že sithský lord z tejto bitky vyšiel víťazne.
"Zbohom...jeedaai." povedal a odišiel na speedri preč.

"Pfff...to bolo o banthský chlp." povedal Drogo, keď sa Firaxe podarilo uniknúť Dornovej flotile na Kashyyku, "Mimochodom, čo boli zač?"
"Možno piráti." odpovedal Rehm.
"Ten Quarren, to musel byť Banjoc." reaguje Kahila.
"To si robíš srandu. Ten Banjoc? Ten wakamancha z Nar Shadaa?" spýtal sa Drogo posmešne.
"No tak moment! Vy ho poznáte?" spýtal sa Rehm, zatiaľ čo Kopin len ticho sedel. Akoby nad niečim rozmyšľal, ale diskusiu nevnímal.
"Robili sme pre neho pár...fušiek." povedala Kahila, aj keď sa zdalo, že na to nebola veľmi hrdá.
"Prepravovali ste otrokov?"
"Patrilo to k našej práci! Museli sme zarábať na živobitie!" odpovedala.
"Tak, či onak, neplatil zle." dodal Drogo.
"Ak je to tak, ako vravíte, niečoho takého by sám určite nebol schopný." ozval sa odrazu Kopin.
"Navyše, kde by zobral toľko moulee-rah na tie lode?" pridala sa Kahila. Keď vyskočili z hyperpriestoru, ocitli sa pred akousi vesmírnou stanicou.
"E chu ta, zdá sa, že hyperpohon je zase poškodený. Zelený, choď sa na to mrknúť." povedal Drogo a malý astrodroid sa dal do pohybu.
"Pííp-túút-bzzz..."
"Ešte ti bude aj odvrávať. Stoopa junkie(mizerná kopa šrotu)." odpovedal.
"Drogo, kde to vlastne sme?" spýtala sa Kahila.
"Ja neviem, ale...nie to nie je možné."
"Čo ale?" spýtal sa Rehm.
"Môhlo by to byť..."
"ČO?!" spýtali sa všetci zborovo.
"Linov hviezdny hotel." odpovedal nakoniec.
"Hotel? Mohli by sme si tu dať na chvíľu pauzu." povedal Rehm.
"To znie ako dobrý nápad." odvetil Kopin.
"Ja neviem. Na hviezdnej mape to nie je. Niečo tu musí byť zle." nezdalo sa to Drogovi, "Ale keď majster jeedai hovorí, že je to v pohode, tak tu môžem aspoň skontrolovať loď a opraviť hyperpohon." dodal napokon. Z veže sa nikto nehlásil a tak jednoducho pristáli akoby sa nič nestalo. Drogo ostal na lodi, aby pomohol droidovi. Zvyšok sa vybral na zábavnú promenádu, kam viedol výťah. Bol starý, ale fungoval. Keď sa otvorili dvere, zbadali za nimi plný bar. Lenže namiesto normálnych zákazníkov tam sedeli hologramy. Hologramy na barových stoličkách rovnako tak aj hologramy namiesto twil´ekských tanečníc. Pravý bol len barman. Bol to istý Bith. Kahila, Rehm a Kopin sa priblížili k baru. Barman sa zo svojej prispatosti okamžite prekvapením strhol, lebo bolo jasné, že "živého" zákazníka tu už dlho nevidel.
"Dobrý deň...aleboo...večer, možno ráno, ale to je jedno. Vitajte v Linovom hviezdnom hoteli. Ja som Lino. Som barman, riaditeľ, upratovačka, chyžná, zabávač, vedúci údržby...Č-čo si dáte?" spýtal sa roztržito. Všetci po sebe zazerali ako vyjavení. Pochopili, že kiffar mal pravdu.
"Prepáčte moju roztržitosť, ale už dlho sme tu nikoho nemali..." pokračoval Lino. Všetci naokolo sledovali droidov obsluhujúcich holografických hostí. Kahila a Kopin mali už zjavne dosť cestovania. Rehm bol však ale znepokojený.
"Nejaké dve voľné izby by sa tu snáď našli." prehovoril Kopin.
"Počkajte, pozriem sa...hmmm...áno! Máme dve voľné izby na palube 12. Je tam krásny výhľad na slnečné erupcie. Kwar vás tam zavedie." dopovedal Lino a objavil sa protokolárny droid.
"Majster, nezdá sa vám to ano trochu podozrivé?" spýtal sa.
"Len pokoj. Náš hostiteľ je zrejme trochu...sám, ale vyzerá to, že máme na chvíľu od pirátov pokoj." odpovedal Kopin. Chodby boli staré, ale udržované. Kde-tu sa však povaľovali nejaké súčiastky z upratovacích droidov. Nakoniec zavítali do kajuty. Protokolárny droid otvoril dvere a oni vstúpili dovnútra.
"Možno to tu nebude nakoniec také zlé." povedal Kopin, "Musíme si premyslieť plán. Musíme sa skontaktovať s jedim na Mandalore a zistiť, čo sa tam deje. Výkyvy v Sile nabrali na intenzite." povedal znepokojivo.
"Idem za kapitánkou. Možno bude vedieť niečo o tom, prečo sme vyleteli práve tu." navrhol Rehm a odobral sa do druhej kajuty.
"Neviete zvoniť?" zhŕkla sivovlasá žena.
"Skúšal som, ale nikto neodpovedal. Pravda, ak vás neruším."
"To je v poriadku, na oddych bude snáď dosť času."
"Prečo Firaxa vyletela práve tu?"
"Hyperpohon jednoducho zase raz zlyhal. To sa nám stáva často."
"Prečo sme nevyleteli niekde do prázdna? Toto sa mi zdá ako priveľká náhoda."
"Asi by som klamala, keby som povedala, že takéto "náhody" mám rada..." povedala zamyslene.
"Takže..."
"A...čo vlastne chcete hľadať na Mandalore?" snažila sa vyhnúť odpovedi.
"To je vec Rádu, navyše, viac o tom vie majster. Ale vyhli ste sa otázke. Takže..." Kahila nahodila unudený výraz. Zrejme čakala, že Rehm vyrukuje s nejakou záhadou, či artefaktom.
"Mohla by tu byť vecička, ktorá zabraňuje vstupu do hyperpriestoru."
"O tom som počul, ale mohla by nás aj z neho aj vytrhnúť?"
"Počula som, že existuje pár šikovných impských inžinierov, ktorí to dokážu modifikovať."
"Aha..." zamyslený Rehm opustil jej izbu a vybral sa späť.
Na to sa ale z hyperpriestoru vynorila pirátska flotila a bolo jasné, že sú opäť v problémoch.

Na orbite Coruscantu dochádza k vyvrcholeniu. Stormkomando bolo nalodené v transportéri na Veedovu loď, Imperious. Odrazu sa však
z hyperpriestoru vynorila Staziho flotila Aliancie.
"To je Veedova loď! Zamierte a páľte!" rozkázal Stazi a kapitán Yorub dal povel. O pár sekúnd ostal z Imperiousu len vrak. Mnemusa to ale nepotešilo.
"Admirál Stazi, čo to robíte?! Mal som jasný rozkaz dostať Veeda živého!" povedal. Explózií sa o chlp vyhli vojaci stormkomanda, ktorí sa okamžite vybrali späť na loď imperiálnej flotily.
"Ušetril som vám prácu, "pán budúci veľkoadmirál"." doložil Duros posmešne, akoby si chcel aj on vychutnať svoju chvíľu slávy v tejto bitke, "Zvyšok flotily už by nemal byť problém."
Posledné lode prerušili paľbu a vzdali sa Mnemusovej flotile. Orbitálna bitka nad Coruscantom pomaly utíchla. Pozemné jednotky vedené Roanom Felom a jeho dcérou sa dostali k palácu. Imperiálni rytieri cítili silnú prítomnosť temnej strany.
"Je tam! Krayt je vnútri. Nechajte ho mne!" rozkázal cisár, no jeho dcéra a jedi, ktorí s ňou boli cítili niečo zlé. Roan Fel šiel do paláca skoro sám. Doprevádzalo ho len niekoľko stormtrooperov.
"Rýchlo! Preč!" rozkázal náhle jeden z jediov, ktorý vycítil niečo zlé. A mal pravdu. Ozvala sa ohlušujúca explózia, ktorá v momente zrovnala palác so zemou. Namiesto paláca ostal len obrovský kráter a kopa trosiek a trubiek. Niektoré sochy ešte stáli, ale palác sa rozpadal ďalej. Vojaci mali čo robiť, aby padajúcim tlejúcim troskám unikli. Princezninu tvár zaliali slzy.
"Bola to pasca majster Sinde." povedal Ganner Krieg.
"Konal príliš zbrklo. Nemal tam ísť sám." odpovedal Sinde. Všetci upreli zrak smerom na palác. Keď to videli porazení, okamžite sa vzdali v domnienke, že ich hlavný vodca je mŕtvy. Aj jedi, ktorí bojovali spolu s Felovou armádou sa veľmi netešili. Palác bol niečo ako symbol moci. Stál tam stáročia a odrazu sa akoby vyparil. Väčšina zúčastnených stála v nemom úžase. Niektorí cítili zhrozenie, niektorí úľavu.
"Pche...toto má byť víťazstvo? Veď všade je len smrť. Čo sme vlastne vyhrali?" spýtal sa nahnevane jeden zo stormntrooperov v blízkosti trosiek paláca.

Bitka o Coruscant sa skončila víťazstvom, avšak ešte ostáva nájsť Kraytovo telo. Čo ak nezahynul v paláci? Čo sa tam vlastne stalo?
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“