Galaxia chaosu ČASŤ 8.: Na dosah

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 8.: Na dosah

Příspěvek od joemandel »

Nad Coruscantom sa rozpútala obrovská bitka. Šiesta imperiálna flotila, vedená admirálom Mnemusom zaútočila na krídlo flotily Morlisha Veeda v nádeji, že keď ich krídlo oslabia, budú ho musieť posilniť jednotkami zo stredu a tým pádom uvoľniť cestu priamo k Veedovej veliacej lodi, deštruktoru Imperious.
"Kde viazne Stazi? Bez jeho jednotiek sa nezaobídeme. Navyše, ak nás porazia tu, pozemné jednotky budú odrezané. To nesmieme dopustiť." mrmlal si sám pre seba Mnemus. Vedel, že ak staty prevýšia
prípustné normy, nie len že sa budú musieť stiahnuť, dokonca
už pravdepodne nebudú môcť podniknúť ďalší útok.

Na Mandalore nastal deň popravy. Gohan Ordo a jeho stúpenci inkognito prileteli na planétu, kde ich už čakal Shen Istir. Dal hlavou signál na odchod niekam, kde si môžu prebrať podrobnosti útoku. Usadili sa
v jednej putike. Hemžilo sa to tam spodinou galaxie. Jednoducho typický galaktický podnik pre pocestných obchodníkov, lovcov odmien a žoldnierov.
"Vďaka majster jedi. Bez vás by nás zatkli už v príletovej hale." poďakoval sa jeden z Ordových stúpencov.
"To nestálo za reč. Takže...popravisko je priamo na námestí. Je dosť možné, že sa tam nahrnie veľa ľudí." riekol jedi.
"Poskytne nám to pomerne dobré krytie. Stráže nebudú môcť monitorovať toľké územie. Jednoducho sa stačí stratiť v dave." odpovedal ďalší Mandalorian.
"To je pravda, ale keď nadíde chvíľa, nesmieme nikoho zraniť." pokračoval jedi.
"Takže žiadne blastery ani pušky. Urobíme to postarom. Vibromečmi." odvetil Gohan.
"Musíme byť stále v kontakte. Ja však budem niekde na vyvýšenom mieste sledovať situáciu." oznámil jedi.
"Prečo nejdete s nami?" spýtal sa Gohan.
"Je tu jedna...maličkosť, ktorú som vám nepovedal. Na planétu by mal
v najbližších hodinách doraziť sith."
Všetci sledovali jediho prekvapene a rozčúlene.
"To nám hovoríte až teraz?" vykríkol jeden z mandalorianov. Gohan ho však pohybom ruky ukľudnil.
"Toho necháme na vás, ale Urx je môj!" doložil Ordo.
"Takže sme dohodnutí. Stretneme sa na námestí. Vyčkajte na môj signál." odvetil Istir a pätica sprisahancov sa nenápadne rozišla.

Medzitým na Kashyyku sa situácia zvrtla. Banjoc sa na svojej lodi
rozprával s Dornom.
"Pán môj. Čo by ste navrhovali, aby sme urobili s Wookiami?" spýtal sa Quarren.
"Mohli by sme z nich najať nejakých žoldnierov. Impériu už dávno neveria. Musíme to využiť." odvetil Dorn.
"Nebolo by jednoduchšie ich...no...zotročiť?"
"Nie! V žiadnom prípade..." vyprskol Dorn,"žiadnych otrokov v mojej armáde nestrpím!"
"Ale prečo? Ušetrili by sme mnoho kreditov na novú flotilu a bojové stroje."
"Keby som len chcel, zotročím aj teba rovnako, ako si ty zotročoval vlastných ľudí na Nar Shadaa! Ale neurobil som to, tak si to ceň."
"R...rozumiem pane."
"Upovedom Wookieov o našom zámeri. Dorn končí." holonet sa razom vypol. Quarren neskrýval hnev. Okamžite to zalial juma-džúsom, ktorý mal pred sebou. Odrazu sa v jeho lodi objavili Vessa a Hank.
"Generál..." oslovil ho Hank.
"Čo je?!" spýtal sa Banjoc nahnevaným tónom.
"V jednej wookijskej osade sa objavil jeedai."
"Jeedai hovoríš?" Banjoca očividne táto správa zaujala.

"Niečo mi tu nesedí majster. Prečo by niekto predstieral útok Impéria?" pýtal sa Rehm Kalef pri stretnutí na Firaxe, lodi zaparkovanej na malej čistine uprostred hustého lesa.
"Aby si získal dôveru Wookieov a tak predstiera ich záchranu. Také úbohé a primitívne." odpovedal Drogo, ktorý sedel na mostíku so založenými rukami.
"Zrejme máte pravdu kiffarský priateľ. Jednoduchší plán ani nemohli vypracovať. Stačilo mať na to len prostriedky." doložil Grass.
"Navrhujem vrátiť sa do osady. Takto len vzbudíme podozrenie u našich hostí." povedala Kahila, ktorá sa vrátila z obhliadky lode.
"Dúfam, že loď je v pohode." vystatoval sa Drogo.
"Nie je v o nič lepšom stave, ako keď si ju kúpil."
"Hahaha...smiešne. Ty droid! Postaraj sa o loď, kým budeme preč."
"Tuut-bzzzt-pííp-tuut."

A tak sa naša štvorica vybrala do tábora. Na pol ceste sa však odmaskovala skupina Defilerov na čele s Hankom a Vessou.
"Ale ale. To sú naši priatelia z tábora. Niekto z vás je tu dokonca jeedai..."
"Hej pozri ty schutta! Na čom fičíš? Sme na okraji tejto poondiatej galaxie. Prečo myslíš, že sú tu nejakí jeedai?" začal Drogo.
"Vieš koľko moulee-rah núkajú za jeedaia?" pokračoval Hank a pomaly sa priblížil k Rehmovi mieriac na neho blasterom.
"Čo to tu máme? Vyzerá to ako svetelný meč. Pozri sa Vessa, natrafili sme na zlatú baňu."
"Hej! Daj z neho ruky preč ty rohatá kopa poodoo! Je to náš jeedai, alebo chceš, aby ťa tu našli crispo?" zareagovala Kahila.
"No tak, cheeka uznaj, že nás je viac, ako vás, navyše, sám veľký jeedai určite nezvládne nás všetkých."
"A kto povedal, že som tu jediný jedi?" odpovedal Rehm. V zápätí použil Silu a vytrhol meč Hankovi z ruky. Vtedy zasiahla aj Vessa, ktorá bičom zachytila Rehma okolo krku. Grass však mečom bič presekol a zneškodnil aj jedného z Defilerov. Drogo mal chvíľu na mále, pretože Hank mu z ruky vyrazil jeho blaster, ale Kahila upútala jeho pozornosť. Jednému mŕtvemu žoldnierovi z ruky vypadol termálny detonátor a všetci upaľovali opačnými smermi. Nastal výbuch, ktorý počkodil pár okolitých stromov. Našim hrdinom bolo jasné, že je nevyhnutné opustiť planétu. Nasadli preto rýchlo na loď a smerovali na orbitu planéty. Naši priatelia boli opäť na úteku, no tentokrát nie pred Imperiom. Banjocove lode na orbite zatiaľ nevedeli,
že Drogo, Kahila, droid, Rehm a jeho majster Kopin unikajú z planéty.
"Máme šťastie. Tieto lode tu len tak poletujú." povedala Kahila, keď videla tri corellianske krížniky len tak postávať na orbite.
"To sa čoskoro zmení. Máme spoločnosť." dodal Drogo. Vtom sa z jednej z lodí vyrojila eskadra chisských clawcraftov. Bolo jasné, že ak niečo nevymyslia, tak bude po nich. Ale mali šťastie. Získali dostatočný náskok a podarilo sa im nahodiť hyperpohon. Mierili na Mandalore.

"Dúfam, že to nebude príliš pomalé. Nemám rád prieťahy a navyše, tie putá sú dosť nepohodlné." vystatoval sa posmešne Hondo Karr,
keď ho viedli na popravisko. Kotto Urx sa ešte naposledy pozrel do očí jeho očí, keď sa pripravoval na príhovor divákom.
Neďaleko za ním stál Darth Tyberius.
"Je námestie bezpečné, nerád by som tu mal nejakých nevítaných hostí." povedal Urxovi.
"Námestie je monitorované. A keby sa sem dostal niekto ozbrojený, detektory by to zaznamenali." ubezpečoval ho Urx. Následne sa postavil za pult.
"Drahí Mandaloriani a drahí hostia. Práve dnes sa stanete svedkami úsvitu novej éry. Éry bez násilia a dobyvačných výprav, éry prosperity a mieru." ľudia ho odmeňovali nadšeným potleskom a ováciami. Medzitým sa medzi nich vmiešali Ordo a jeho ľudia v prestrojení za civilistov. Shen Istir sa dostal na strechu jednej z priľahlých budov. Bol na nej ostreľovač, ktorý pracoval pre poriadkové sily. Jedi ho omráčil a nasadil si jeho zbroj.
"...lovec odmien, hrdlorez a zradca, Hondo Karr bude dnes popravený ako symbol pôvodnej hrôzovlády, ktorá pre nás znamenala chudobu
a utrpenie. Nech teda poprava započne!" opäť sa dočkal ovácií. No niektorí starší mandaloriani vedeli, že mentalitu len tak z ľudí nevytlčú, ale boli ticho, pretože sa báli, že skončia rovnako ako Hondo Karr. Popravca napriahol čepeľ obrovského vibromeča chystajúc sa zoťať Hondovi hlavu. No v tom sa na oblohe zjavilo červené svetlo. Bol to signál, na ktorý Ordovi ľudia čakali. Okamžite vytiahli vibromeče a rozpútal sa chaos. Ľudia sa rozutekali, Urx bol zmätený, keď sa pred ním odrazu objavil
Gohan Ordo.
"Dosť bolo klamstiev Urx! Chcel si vládnuť Mandaloreu? Ale skončíš na čepeli meča ako ten, ktorého si chcel popraviť..."
"Lord Tyb..." obhliadol sa za seba, ale sith už bol preč "Dobre! Nepotrebujem nikoho, aby ma ochraňoval! Som Mandalorian a viem
aj bojovať ako Mandalorian!" kat mu vtom predhodil svoj meč, ale už pomaly vyťahoval blaster, no zasiahol ho Shen Istir, ktorý bol na svojom mieste. Ostatní bojovníci sa postarali o stráže. Poriadkové sily mali čo robiť, aby udržali situáciu pod konstrolou, no chaos bol príliš veľký. Keď jedi zistil, že v okolí popraviska je všetko v poriadku, vybral sa aj on na miesto.
"Hej...hej dobrý muž. Už som si myslel, že budem žiť, ale ak mám zomrieť, tak do toho." povedal Hondo Karr, keď videl niekoho
v brnení. Ten niekto na neho namieril blaster, ten ale zničil putá a Hondo Karr bol voľný.
"Blázon..." ozvalo sa spod helmy. Následne na to, si osoba helmu zložila. Bola to Tess.
"Teda...ty vieš ako prekvapiť..." odrazu sa objavil aj Tyberius.
"Nie tak rýchlo..." na to hneď zareagovala Tess a zaútočila na neho. Lenže ten ju začal škrtiť, no na scéne sa objavila ďalšia postava. Tyberius za sebou počul zvuk svetelného meča. Obzrel sa.
"Mandalorian so svetelným mečom?"
"Nie...to nie som." postava bol Shen Istir,"Tess...odveďte ho. Sithi sú moja parketa." neváhala a odviedla ho preč do bezpečia. Shen Istir vedel, že nemá veľkú šancu proti maskovanému sithskému lordovi, ale chcel to aspoň skúsiť. Začal medzi nimi neľútstný súboj na život a na smrť.

Vráťme sa ale tam, kde sme začali a to síce na orbitu Coruscantu, kde pomaly vrcholí bitka. Pechota si pomaly razila cestu až
do paláca sledujúc na nočnej oblohe záblesky orbitálnej bitky.
"Pane...zdá sa, že váš plán zabral. Prekročili sme vonkajší obranný kruh." oznámil Mnemusovi jeho prvý dôstojník.
"Výborne. Ale Veeda budeme musieť dostať živého." odpovedal.
"Keď bude jeho loď zničená, určite sa evakuuje."
"Nepovedal by som. Pre Impérium zomrie aj na svojej lodi. Pripravte Stormkomando a prepravný čln."
Aj keď to vyzeralo dobre, vedel, že bez Staziho podpory sa ich šanca na úspech zmenšuje.

Udalosti vrcholia a ako sa zdá, Mnemusovo víťazstvo je len otázkou času. Ale čo sa stane ďalej? Pokračovanie nabudúce.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“