Zrod temného otce: kapitola 1

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Zrod temného otce: kapitola 1

Příspěvekod Dooom » 20.10.2011 17:01:54

Kapitola 1
Byla už téměř tma a Shmi Skywalkerová seděla na nepohodlné židly v kuchyni u vařiče a při vaření si tiše zpívala melodii ukolébavky kterou jí vždy před spaním zpívala matka. Vařič začal syčet, chtěla se zvednout ale když se o to pokusila přepadli ji prudké křeče v břiše. S obtížemi a bolestmi se zvedla ze židle a pomalu došla až k vařiči který teď pískal tak že to muselo být slyšet i dole v jídelně, kde právě teď Gradulla s nějakým obchodníkem ujednávala nějaký obchod.
Z celého dne stráveného v kuchyni kde to páchlo povšem možném byla celá roztřesená a potila se po celém těle. Křeče které jí dráždili už od rána se vůbec nezlepšili ba naopak pokaždé když se pro něco zkláněla měla pocit jako by jí do břicha bodalo tisíce ostrých jehel. Položila všechny naložené talíře na tác a rychle spěchala do jídelny.
Když vstoupila do jídelny rozkašlala se protože ji zavalil hustý dým Gradulliny vodní dýmky. Kolem bylo jako vždy nesčetné množství tanečnic a kapela v rohu místnosti vyhrávala jakousi pomalou únavnou melodii která měla za úkol jaksi omámit obchodníka aby udělal při obchodu nějakou chybu která by se Gradulle zalíbila. Shmi položila tác s občerstvením na malý stolek mezi obcodníkem a Gradullou. Cítila jak na ní spočinul obchodníkův zrak, neváhala a uklonila jak hostu tak i Gradulle. Gradulla vyfoukla oblak kouře a pokinula Shmi aby odešla. Jakmile se ale Shmi chtěla zvednout z úklony opět jí přepadli prudké křeče pomalu se vydala ke dveřím a ještě než je dovřela uslyšela obchodníkův hlas „Máte tu vážně pěkný personál...“. Shmi vyběhla schody jak nejrycleji mohla a zabouchla za sebou dveře do kuchymě opřela se o mastnou zeď a naslouchala melodii přicházející ze zdola. S velkými bolestmi v břiše došla na pohovku a svalila se na ni. „To byl zase den...“ a s těmito slovy usla.

Shmi se z ničeho nic probudila, chvíli se kolem sebe rozhlížela když si uvědomila že nic nevidí, usoudila že musí být už dávno po půlnoci. Vstala a potichu šla směrem k vypínači. Věděla že jediný hluk který by vydala by měl za následek její smrt. Gradullyny stráže totiž dostali na každou noc jediný rozkaz, zabít každého kdo by narušil klid v paláci. Když konečně rozsvítila chvíli jí trvalo než si její oči přivykli na světlo. Když se rozhlédla po místnosti uviděla hodiny, no jistě vždyť už byly skoro dvě hodiny ráno. Už už chtěla zhasnout když tu se to stalo. Jejím břichem projela nenadálá křeč ale mnohem silnější než ty které za ten den zažila tahle byla tak silná že ihned spadala na zem a naneštěstí při tom pádu zavadila rukou o vázu s květinami. Hluk byl v naprostém tichu tak výrazný že si ani nestačila uvědomit ce se děje a už v chodbě pod sebou uslyšela spěšné kroky strážných. Co nejrychleji se zvedla a vyběhla ke schodům když uslyšela že po nich už někdo jde nahoru se rozběhla chodbou do leva seběhla po točitých schůdcích až do přzemí chvilku počkala aby se ujistila že na chodbě nikdo není zvuk kroků běžících za ní ji však popohnal. Když sebíhala schody do suterénu kde měla pokoj uviděla pod schody stín který se v záři loučí stále přibližoval. Byla v pasti. Zpátky se vrátit nemohla protože spěšné kroky za ní sílili, když tu si všimla výklenku se sochou hned vedle schodů. Potichu si vlezla za sochu a čekala co se stane. Když se dva strážní setkali uprostřed schodiště pokynuly si a šli si svou vlastní cestou. Když byly kroky obou dvou slyšet už jen v dálce vyběhl zpoza sochy a pak už si to namířila přímo do svého pokoje. Jakmile za sebou zavřela ihned spadla na postel a usla...

V tu samou chvíli, téměř na druhém konci galaxie, se Darth Plageuis na své meditační podložce mírně, ale uspokojivě usmál...
Dooom
Učedník
Učedník
 
Příspěvky: 10
Registrován: 31.8.2011 16:29:25

Zpět na StarWars příběhy a povídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron