Galaxia chaosu ČASŤ 7.: Piráti!

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 7.: Piráti!

Příspěvek od joemandel »

Kashyyk zahalilo šero dňa a na listy stromov udierali kvapky dažďa. Banjoc ako Dornov veliteľ mal na svojej tvári nadšený výraz, hoci u quarrena to bolo vskutku neobvyklé. Sprevádzal ho devaroniansky lovec odmien Hank a sestra noci z Dathomiru Vessa, ktorá pozorne monitorovala okolie. Bobacca vyšiel von z úkrytu spolu s ostatnými ukrývajúcimi sa vrátane Droga a dvojice jediov Kopina Grassa a jeho učňa Rehma Kalefa.
"Bol to dobrý nápad trepať sa až sem?" spýtal sa s nevôľou Hank.
"Zavri tú papuľu ak nechceš byť bez rohov." utišovala ho Vessa, nakoľko nemala rada invektívy na Banjoca ani na všetko, čo vykonáva v Dornovom mene.
"To si až taká oddaná Banjocovi? Úbohé. Ja len vyčkávam na svoju odmenu a potom odtiaľto vypadnem hoc aj na druhý koniec galaxie." vystatoval sa Hank.
"...hehehe...váš ľud je v bezpečí náčelník Bobacca. Imperiálne stíhače sem už neprídu aby vás bombardovali." rozhovoril sa Banjoc s Bobaccom.
-"Dobré počuť to Quarren, ale prečo ste tu?"- pýtal sa Bobacca.
"Mojim veliteľov je Dorn a vašu planétu som zachránil ako prejav jeho dobrej vôle. Inými slovami, chceme s vami urobiť malý obchod." pokračoval Banjoc.

O niečo ďalej sa to nepáčilo tým, ktorí práve vyliezli z úkrytov.
"Cítim výkyv v Sile majster."
"Aj ja Rehm. Temná strana je tu. Ale v akej podobe?" odpovedal Kopin.
"Stoopa cheeka! Ja som vedel, že s mojou loďou je amen, keď ju pilotuje ona." mrmlal si popod nos Drogo.
"Je v poriadku. Cítim to. Nemusíš sa báť o svoju loď ani o kapitánku." upokojoval ho Kopin.
"Tie vaše jeediske pocity..." odvrkol Drogo oprašujúc sa od prachu a hliny.

Kopin mal však pravdu. Kahila so šťastím pristála a to hneď neďaleko miesta dopadu jednej zo zostrelených imperiálnych stíhačiek. S kusom zvedavosti sa vybrala tých pár desiatok metrov na prieskum. Hľadala telo pilota, alebo aspoň náznak toho, že tam kedysi bol.
"No toto... Čo to má znamenať?" povedala si, keď nenašla žiadne telo a navyše ovládací panel bol odpojený zámerne, čiže tá stíhačka sa v podstate nedala ovládať. No predsa len sa jej niečo podarilo nájsť. Malého droida v zhorenom motore, zistila, že ten droid bol nejakým spôsobom diaľkovo ovládaný. Nepáčilo sa jej to. Dospela k presvedčeniu, že tie stíhačky neboli poslané Imperiom. So správou sa rýchlo podelila aj s Drogom.
"Neposlalo Imperium? E chu-ta tak kto potom?" vypytoval sa Kiffar.
"Poviem ti toho viac, keď prídem k vám..."
"To nie je najlepší nápad. Práve tu pristál akýsi Quarren v mene Dorna." doložil Kalef.
"Odkiaľ by ale Dorn nabral takú flotilu?" pýtala sa Kahila.
Jej otázka sa nestretla s odpoveďou, ale ostatní nástolili na tom, aby sa stretli niekde mimo wookijského mesta.

Ako Kopin Grass, tak aj Vessa vycítila narušenie Sily a zavetrila jediov. Po zotmení sa rozhodla celú skupinu sledovať.
"Hej! Kam máš namierené? Nebodaj chceš zradiť generála Banjoca a újsť?" vystriehol ju Hank.
"Nebuď hlúpy. Vrátim sa sem. Idem na prieskum."
"Poviem ti staré devaronianske príslovie: nikdy never sestre noci... To znamená, že idem s tebou. Generál sa zaobíde aj bezo mňa!" odhodil pohárik, zobral blasterovu pušku a nasledoval Vessine kroky.

Shen Istir tajne navštívil Mandalore a preplížil sa až do budovy hlavného vodcu, ktorým bol Kotto Urx. Kotto Urx bol opäť v spojení s Dornom.
"Je mi ľúto, že vašu planétu nemôžem navštíviť, ale pošlem jedného z mojich verných. Zoznámte sa s Darth Tyberiusom. On pozná moje zámery a bude s vami o našej spolupráci rokovať."
"Je naozaj nutné posielať toho sitha?" pýta sa Urx.
"Verte mám obavy o svoj život a obzvlášť teraz, keď som bol informovaný admirálom Vokarom, že na Mandalore nie je práve bezpečne."
"Ale to je škoda. Chystá sa poprava Honda Karra. Bude popravený za vlastizradu a nie len to. Bude to vskutku symbolický koniec bojovej vlády Mandalorianov a začiatok novej éry..."
Shen Istir počul rozhodne dosť. Hondo Karr je nažive, ako tvrdila Tess. Navyše vedel poznajúc tunajšie pomery, že ani Concordia nebude pred Dornom v bezpečí. Cítil za tým všetkým bočný úmysel. Ten, kto má sithov ako spojencov, môže veriť vo víťazstvo, ale aj v porážku nimi samými. Navyše vedel, že musí ostať na planéte a oslobodiť Honda Karra. Najprv však ale musel zistiť, kde sa nachádza. Shen Istir však o všetkom Gohana informoval.

"Poprava Honda Karra za dva dni. To môže byť naša príležitosť." povedal Gohan.
"Bude to trochu riskantné. Urxova garda sleduje všetky cesty medzi Concordiou a Mandaloreom." dodala Tess "Ale je dobré, že si sa konečne odhodlal k činu."
"Nebyť majstra Istira, neboli by sme ničoho takého schopní. Dovtedy musím zhromaždiť svojich najlepších mužov." dokončil myšlienku. Vedel, že Urx sa nebude skrývať za svoju gardu, ak mu Gohan zahrá na jeho česť. Jeho plánom je v tajnosti sa verejným letom dostať na planétu a to priamo do centra diania, na popravu Honda Karra. Shen Istir ale zatajil tú skutočnosť, že na planétu príde sith.

Nad Coruscantom sa zatiaľ zaťahovali mraky boja.
"Lode na útočné pozície." rozkázal mladý admirál Kai Mnemus "Hlavne nepotrebujeme zbytočné civilné obete." dodal.
"Vidieť vás veliť imperiálnej flotile...vskutku zaujímavý pohľad." ozval sa cez holonet admirál Sellesti.
"Máme správy, že Coruscant je slabo bránený a že nám dokonca nechajú otvorený priestor. Akoby chceli, aby sme planétu dobyli." pokračoval Mnemus zamyslene.
"Je vám jasné, že ak porazíte Veedovu flotilu, dostanete od cisára titul Veľkoadmirála?"
"Nejde mi o pocty ani o nič podobné. Chcem to mať skrátka všetko zkrku."
"Tak len do toho. Zaútočíme od odvrátenej strany planéty ako sme sa dohodli. Pešie jednotky tak budú dobre kryté pod rúžkom tmy." dodal Sellesti a holonet sa vypol. Stormtrooperi s podporou imperiálnych rytierov mali tvoriť jadro ofenzívy na planétu.

Gar Stazi však už v tom čase útočil na flotilu nad Anaxes. Staziho stratégia slávila úspech, ale on sám neprejavoval ani trochu nadšenia.
"Nie nie! To nie je dobré! Naše straty stíhačov sú príliš veľké! Stiahnite 8., 9. a 11. eskadru. Ich prítomnosť je už zbytočná."
"Admirál Stazi, prečo sťahujete svoje stíhačky?" pýtal sa imperiálny veliteľ so svojou menšou flotilou.
"Ponechať stíhače v danom mieste je strategická chyba. Čo ste sa za tie roky bojov s Alianciou nič nenaučili?"
"Na ceste na povrch sú už dva prápory pozemných jednotiek..."
"Nechajte ma urobiť svoje a vy sa starajte o svoje lode!" prskol Stazi.

Schyľuje sa k bitke o Coruscant, ale pre sithov a Wyyrloka je väčšou prioritou Korriban a tak sa obrany Coruscantu chopila flotila pod vedením Morlisha Veeda. Hrdinovia na Kashyyku sú v problémoch a zatiaľ nevedia, že Dorn bojuje proti Felovi aj proti sithom. Podarí sa admirálovi Mnemusovi prechytračiť Morlisha Veeda, alebo sa tento útok na Coruscant skončí neslávne? Aké budú ich ďalšie osudy?
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“