Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh osmý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh osmý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda osmá - Vítr v plachtách
(součástí série Little green teacher)

Velká loď plná kasin a dalších podniků, to bylo ideální místo, kde si jen tak někdo nevšimne dvou postav, jedné postavy člověka v prostším oblečení a malé postavičky v kápi vedle něho. Nenápadně se probírali davem a nikdo si jich nevšímal, kdo by si taky chtěl všímat šestnáctiletého klučiny a někoho, na koho běžně pohybující se druhy musí shlížet dolů ?
"Mistře, myslím že je zde mnohem lepších míst a způsobů, odkud hledat to, co hledáme." namítnul mladý Alex, který už dávno svého mistra přerostl a vše nasvědčovalo tomu, že i mezi běžnými lidmi bude vyšší než mnoho ostatních. Postavička v kápi kráčející před Alexem se zastaví a otočí směrem k mladému padawanovi.
"Hledat ? Lidi naše nehledáme, neb oni nás vyhledají." zakomolil s hraným přízvukem mistr Yoda, tak aby bylo složité jej poznat. Alex nasadí nepříliš jistý výraz, ale pokrčí jenom rameny a dál následuje svého malého mistra, jenž se dere k ruletě u níž se zastaví. Místo aby něco dalšího řekl, tak zatahá Alexe za roucho a podá mu deset kreditů a sedmkrát zaťuká hůlkou na zem. Ale kredity převezme a položí je na stůl.
"Na sedmičku." pronese klidně a krupiér se na něj nedůvěřivě podívá, jestli to opravdu myslí vážně.
"Deset kreditů ? To ti zbylo ze svačiny chlapče ?" rýpnul si někdo u stolu, ale Alex mu nevěnoval pozornost.
"Kdybych nesměl hrát, tak mě nepustí dovnitř. A pravidla o minimální sázce tu nejsou. Navíc, kdybych vsadil víc, tak vás zruinuju." odpoví chladně Alex a podívá se pevným výrazem na krupiéra, který jenom pokrčí rameny a umístí sázku. Poté umístí další dvě sázky, než roztočí ruletu. Všichni sledují kuličku, jenom Alex se dívá směrem na krupiéra a všimne si, když téměř nepatrným pohybem levou rukou, kterou držel spíše pod stolem cukne. Jenomže ruleta se zastaví až o pět vteřin později a padne sedmička, na kterou měl Alex vsazeno. Krupiér se chvilku zmateně rozhlíží, ale poté se rychle vytrhne z překvapení a přisune Alexovi 350 kreditů, který je sbalí a chce odejít.
"To už končíš ?" pronese stejný hlas, který si z něj předtím utahoval.
"Na svačinu mi to stačí." odpoví bez náznaku emoce Alex a odkráčí pryč za svým malým mistrem.

Alex s mistrem Yodou se prodírali k vrchní palubě poté, co stylem vsaď, vyhraj a zmiz navštívili každé místo v kasínu a nyní je nenápadně sledovaly asi dvě desítky strážných, ale ani jednoho z těchto dvou to nijak nerozlaďovalo a v klidu kráčeli davem vpřed, než se dostali na vrchní palubu, kde malý mistr v kápi zastavil a po chvilce je strážní dohnali.
"Musíme vás prohlédat, máme podezření, že nějak podvádíte." pronese nejvyšší z mužů a přistoupí automaticky k Alexovi, který mu věnuje skeptický pohled.
"Podvod, že my děláme, hmm ? Podvodem podvodníka podvést je ?" promluví mistr Yoda už svým typickým nářečím a sundá si kápi, aby viděl na velitele jednotek, který na něj překvapeně pohlédl.
"Co tím chcete říc ..." snaží se hrubě ohradit, ale další slovo už nedořekne pod přímým pohledem maličkého mistra. Alex vycítí, že jeho mistr používá Sílu paralyzujícím způsobem a ostatní z ochranky poněkud znérvózní.
"Že podvodníci jste, to říci chci. Můj úkol však jiný je, na pravobok pohleďte." promluví přísně mistr Yoda a pustí velitele jednotek, který překvapeně pohlédne k zábradlí a vyděsí se.
"Piráti ?!" vyděsí se velitel ochranky a okamžitě začne tasit blaster, ale jeho ruka opět ustrne pod vlivem mistra Yody.
"Vyplašit je chceš ? Než blíže dorazí, nic nedělej. Své může rozmísti, ať na horní palubě zastavíme je, kde civilisty neohrozí. Padawan můj o loď na druhé straně postará se, piráty dopadnout tu hodláme." promluví mistr Yoda a pustí velitele, kterému až nyní dojde, že před ním stojí dvojice Jediů. Po dalších pěti vteřinách začne okamžitě organizovat přivítací párty pro piráty, když vycítí, že by si mohl přivlastnit nějaké zásluhy, zatímco Alex se skloní ke svému mistrovi.
"Vy jste je chtěl vylákat za námi, aby se boj nedostal k civilistům a ještě nám mohli pomoci, mistře ?" zeptá se Alex a mistr Yoda se usměje.
"Jen po šťastném dnu na čerstvý vzduch chtěl jsem. Na svou pozici nyní připravit se běž, lodě jejich upláchnout nesmí nám." pousměje se malý mistr a cvrkne k Alexovi jeden z vyhraných kreditů, který jej chytí a odběhne na druhý bok lodě, kde se tiše blížila druhá pirátská loď.

Jakmile pirátská loď dorazí k boku velké herní lodě, tak se z paluby opačným směrem než piráti, prožene nikým nespatřený stín. Když přistane na palubě třetí z pirátské skupiny, tak se ozve palba ze všech směrů, která sevře piráty do kleští a začne je nelítostně kosit k zemi. Palba se nyní ozve i z druhé poloviny lodi, kde dorazila druhá pirátská loď, aby se na tamtéž místě rozjasnila zelená záře od světelného meče.
"Je to past ! Zpátky !" vykřiknul jeden z pirátů na této straně lodi a se zbylými druhy naskákal zpět na palubu lodi, která se okamžitě začala vzdalovat od herní lodi. Jakmile vzdálenost narostla na nějakých padesát metrů, tak se ozvalo zlověstné zasyčení a palubu pirátské lodi osvítila zlatavá záře.
"Jménem Galaktické Republiky vzdejte se !" vykřiknul hlasitě Alex držíc před sebou svůj meč v defenzivním postoji techniky Soresu. Piráti však automaticky začnou střílet k mladému padawanovi, jenž však pohotově odráží jeden výboj za druhým a každým třetím zasáhne jednoho z pirátů, přesněji jejich zbraně. Když palba notně prořídne, tak Alex vyrazí pečlivě kupředu a sleduje, jak piráti před ním ustupují dozadu ke kormidlu lodi. Nesnaží se o nějakou přesnou střelbu, což mu přijde podivné a proto zvýší pozornost i na další vlivy. Díky tomu se mu povede na poslední chvíli odskočit do strany, když se za ním zvedne poklop a nad ním promáchne vibrošavlí mohutně stavěný Duran. Alex se okamžitě vyrovná, kotoulem letmo se dostane za piráta, takže jeho kumpáni nemohou střílet a dojde k boji dvou čepelí.
"Skončil jsi suchozemská kryso !" sykne nenávistně pirát a zaútočí prudce shora, ale Alex jeho útok bez potíží odrazí a sekne v jednom úderu zprava, čímž okamžitě přinutí jít piráta do obranné pozice. Začne jej několika dobře vedenými údery tlačit ke kormidlu, kde se shlukovali i ostatní piráti a nenechává soupeři prostor k útoku. Když je pirát zády asi pět metrů od schodů, tak se loď prudce zakymácí, jak se setkala s nějakou větší vlnou. Pirát na chvilku ztratí rovnováhu, což je však dost na to, aby Alex píchnul svým mečem do ramena, jímž pirát držel vibrošavli a poté jej pomocí Síly odhodil na stěnu vedle schodů, čímž piráta omráčil.
"Na mořského vlka tě rozhodí dost malá vlnka, holt se pozná, kdo má vodu v genech." odvětí triumfálně Alex a vysokým skokem se rázem octne vedle kormidelníka, který se začne okamžitě vzdávat zdviženýma rukama.
"Otoč to zpátky k lodi, vy ostatní doprostřed paluby a blastery zahoďte, nemá pro vás cenu vzdorovat." pronese hlasitě a pevně Alex a přibarví svou řeč Sílou, jak jej to učil mistr Yoda. Odhodlání vzdorovat se po demonstraci Alexových schopností, porážce jejich kapitána a menším využití Síly začne rozpadat a všichni nakonec uposlechnou, zatímco se loď vrací k místu přepadu.

Zatímco Pantolominská bezpečnost odvádí zajaté piráty, z nichž velká většina přežila bez větší újmy v poutech do vězení, sleduje je na první pohled nesourodá dvojice. Alex Linx i mistr Yoda sedí bokem od ostatních, na kamenitém zátarasu oddělujícím moře od pevniny a po krátkém pootočení mají klidný výhled na moře.
"Zajímavě vyřešil jsi loď na straně tvé." nadhodí mistr Yoda a Alex odkloní svůj pohled od moře na maličkého mistra.
"Cítil jsem velkou nervozitu z ochranky lodě, takže jsem věděl, že mi zas tak velkou pomocí nebudou, pokud se k tomu správně nepostavím. Tohle jste mě naučil vy mistře, změnit svou nevýhodu ve výhodu." odvětí Alex a mistr Yoda se vesele usměje a trochu znaveně vydechne.
"Už starý cítím se, rozcvička náročná byla to." přejde k úplně jinému tématu, jak to má ve zvyku. Jeho padawan chvilku mlčí a pozorně sleduje moře před sebou, než se po nějaké chvíli otočí zpět k mistru Yodovi.
"Víte mistře, mohl jste sem poslat jiné rytíře Jedi, kteří by si s tím poradili, tak mi trochu vrtá hlavou, proč jste to tak neudělal. Dovedu si představit, že na Coruscantu máte mnoho povinností." zeptá se Alex a podívá se s pečlivým pohledem na mistra Yodu, který začne svou hůlkou dělat pomyslné kruhy ve vzduchu, zatímco dumá nad svou odpovědí.
"Povinnosti mnoho mám, to ano. Věčně však nebudu tu a beze mě problémy řešit schopni být musí. Trochu odpočinkem tato mise pro mě jest, kdy jinak angažovat se musím. Navíc tréninku tvému prospěje to, ne jenom mise diplomatické, kde doprovázíš mě a nudné senátory poslouchat musíš." odpoví upřímně mistr Yoda a jednou se rozhodne nepoužívat skryté významy slov a dvojsmysly. Alex se lehce pousměje a znova se zadívá směrem k oceánu.
"Nemáte zač, mistře." dodá nakonec, aby se náhle stal terčem mistrovo hůlky, s kterou jej začal pošťuchovat. Přesto se Alex spokojeně směje, i proto že výraz jeho mistra, jak se snaží trefit do jistých bodů na jeho těle je více než úsměvný.
"Pche, drzý jsi, arogantní, tomuhle jsem tě učil." říká napůl žertem mistr Yoda, zatímco se snaží zasáhnout Alexovo levé rameno, kterým však mladý padawan hbitě uhýbá. Když se mistr Yoda pokusí o píchnutí do oblasti hrudníku, tak tomu Alex unikne tak, že se prudce vymrští do vzduchu a s elegantním saltem udělá šipku do moře pod nimi. Mistr Yoda se lehce nakloní, aby začal hledat svého padawana, ale nenalezne nic více, než jenom zčeřenou hladinu. Zamračí se, aby se z hladiny prudce vynořil Alex a svého mistra pocákal vodou, zatímco sám přistál těsně pod kamenitým zátarasem na úzké římse.
"A mokrý mistře Yodo, stejně jako vy." usměje se Alex a mistr Yoda zakroutí nechápavě hlavou, přesto se usmívá, když se jeho padawan znova ponoří do vody.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“