Pád do temnot

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Garon
Učedník
Učedník
Příspěvky: 6
Registrován: 01.12.2009 16:40:10

Pád do temnot

Příspěvek od Garon »

část první: obrat

Vycházím jen s toho co znám já.

Je to už spoustu století co se objevil poslední Sith. Nová Republika už jen kvetla. Jediný co to kazilo byli snad jen Huttové. Mladý Jedi jménem Galion se už nějakou dobu učil. Jeho mistr Sari ho už učil několik let. Teď Sari stal před několika Jedi.
„Tak to je opravdu konec,“ řekl Sari a podíval se na Luka.
„Takže co tvůj Padawan, Sari?“ zeptal se Kyle.
„Učí se rychle avšak je hodně netrpěliví,“ poznamenal Sari.
„No k tomu později, ovšem na Tatooine prý se začali ztrácet lidé. Nejspíš by to tam měl jít někdo prověřit,“ řekl Kyle a podíval se na Sarino, „půjdeš to se svým Padawanem prověřit ty.“
„Dobře,“ usmál se Sari.

O pár dní později Tatooine.
„No to je hnus. To je horko. Já se divím že tu někdo dokáže přežít,“ poznamenal Galion. Galion měl krátké hnědé vlasy a jasně modré oči. Před chvíli přistáli ve městě Mos Eisley. Oba se chvíli procházeli po městě.
„A dobrý den Jedi,“ ozvalo se za oběma Jedi. Jedi se otočili a za ními byl jeden z vojáku.
„Dobrý den poručíku,“ usmál se Sari.
„Vy jste asi přišli kvůli tomu mizení lidí, že?“ zeptal se ten voják.
„No dalo by se říct že ano, prošetřujeme to,“ odpověděl Sari.
„Tak fajn ale ne tady, vypadněte!“ naštval se voják. Galion už chtěl vythnou svůj světelný meč.
„No nic tak dobře. Galione jestli chceš podívej se po okolí já ještě něco musím jít zařídit,“ řekl Sari a poslal Galiona pryč a sám taky odešel.

Stalí tam deset vojaků, kteří se spolu bavili
„Čmuchají tu, co budeme dělat?“ zeptal se jeden z vojáků.
„Jestli to Jedi zjistí bude to konec,“ poznamenal další voják.
„Nebude příhodnější je oba zabít a svézt to na Písečný lidi?“ zeptal se další voják.
„Tak bychom mohli zničit i Písečný lidi a měli bychom klid,“ usmál se jeden z vojáků.

Sari došel k lodi aby informoval Kyla, že není opravdu něco v pořádku. Už chtěl poslat zprávu, když za zady ucítil že někdo jde. Rychle se otočil a uviděl vojáky a bylo jich hodně.
„Jedi řekl jsem aby jste opustil tohle město místo toho jste poslal někam svého Padawana a chtěl by jste poslat zprávu své Radě. Neposlech jste a proto budete zabit aspoň posloužíte naší věci“ řekl voják a všichni na Sari namířili blastery. Sari rychle vytáhl světelný meč měl ho modrý. Vojáci začali střílet. Během chvíli jich spousta padlo.
„Sakra mizerný Jedi,“ poznamenal poručík a chtěl vystřelit, když si všiml, že najednou u něj Sari stal. Sari mu usekl hlavu světelným mečem.
„Stáhněte se,“ řekl jeden z vojáku a všichni vojáci se začali stahovat. Sari je nechal ať uprchnou.
„Budu muset Galiona najít než se mu něco stane,“ řekl si Sari a běžel Galiona najít.
„Mistře Jedi tady je váš Padawan,“ ozvalo se odněkud. Saris e rychle podíval za tím hlasem a uviděl takového drobného mužíka. Vedl nějaký obchod a Sari byl rád, že ho našel. Rychle šel dovnitř. Jenže Galion tu nebyl místo toho tu byli vojáci a ti ho obklíčili. Sira rychle znovu vytáhl světelný meč a vojáci začali střílet. Bohužel teď už nedokázal odrazit všechny střeli a jedna ho trefila do zad. Sari padl k zemi.

Galion se v klidu procházel po Mos Eisley.
„V jednom domě je smrtelně zraněný Jedi, rychle bude potřebovat pomoc,“ ozvalo se a Galion se podíval zatím hlasem. Byl to nějaký člověk nejspíš doktor. Galion za tím člověkem běžel. Když došli do domu tak se Galionovi splnili ty nejhorší obavy na zemi ležel Sari.
„Mistře!“ doběhl rychle Galion, „co se vám stalo?“
„Vojáci…zaútočili…..na……mě…podej…z….zpra….“ vydechl Sira naposled.
Galion tam jen tak seděl u svého mistra a pak vzal světelný meč svého mistra. Pak se zvedl a šel. Věděl to, cítil to. Tohle byl vztek v tu chvíli nenáviděl vojáky. Rychle běžel k lodi se kterou s mistrem přiletěli. Všiml si že tam blízko stojí dva vojáci.
„Promiňte ale sem nemůžete,“ řekl jeden z nich.
„Ta loď je teď moje,“ řekl naštvaně Galion.
„Je to jen Padawan,“ usmál se jeden z vojáků a oba na něj namířili své blastery, jenže Galion to předpokládal. Galion rychle vytáhl svůj světelný meč, který byl žlutý a zaútočil na vojáka kterému byl blíž. Galion máchl světelným mečem a trefil vojáka do krku a tím pádem první voják padl k zemi mrtvý. Druhý voják začal střílet, jenže Galion byl na něj příliš rychlý a bodl ho do břicha. Galion rychle běžel k lodi aby viděl, že někteří vojáci odklizují své padle. Galion rychle zaútočil na prvního co byl blízko jedním úderem mu setl hlavu. Během chvíle zůstal už jen jediný voják.
„Prosím nezabijej mně,“ žadonil poslední voják.
„Když mně řekneš všechno co víš včetně o zmizení, tak tě možná nechám žít,“ řekl Galion.
„Byl to náš rozkaz od Senátora Krama, chtěl vyhubit Písečný lidi a zmizení lidí mu by pomohlo stejně jako vaše smrt. Byl to náš rozkaz, všechny těla jsou v poušti, nikdo je zatím nehledal, takže dva Jedi by mohli být lepší,“ řekl voják a Galion ho pomocí síly začal dusit.
„Řekl jste že mně necháte naživu,“ řekl voják.
„Já řekl že možná,“zavrčel Galion a přimáčkl voják během chvíle přišel o vzduch a brzy Galion cítil jak z něj vyprchal i život. Galion přešel k jedné mrtvole a vzal si blaster. Pak vzal jedno tělo z těch vojáku, který byl asi stejně vysoký a vzal ho do lodi. Tam se převlékl za toho vojáka. Rychle pak běžel s blaterem v ruce najít nějakého jiného vojáka.
„Je ten Jedi už po smrti?“ zeptal se ten voják kterého našel.
„Ano je,“ odpověděl Galion.
„Idiot ani si nevšiml, že jsem jiný,“ pomyslel si Galion. Brzy došli spolu k nějakému domu.
„No nic běž to oznámit Senátorovi,“ usmál se ten voják. Galion šel tedy do toho domu. Chvíli bloudil.
„Hej pojď tudy,“ ozvalo se za Galionem a Galion se otočil uviděl dalšího vojáka. Tak Galion šel za ním, po chvíli vlezly spolu do nějakého pokoje. Stal tam Krama.
„Copak myslíš že jsme tak hloupý Padawane,“ řekl Kráma a Galion pocítil za sebou další dva vojáky. Galion rychle pustil blaster a rychle vytáhl oba světelný meče. Voják před ním než stačil něco vůbec udělat byl probodnut. A oba vojáci začali po Galionovi střílet. Galion je oba během chvílky zabil.
„Neměl by jste mně podceňovat jen protože jsem Padawan, já se učil formy s jedním i oběma meči,“ řekl Galion a vzal jeden z blasterů.
„Popočkej….“ začal Krama jenže Galion už střelil. Střelíl ho přímo do břicha.
„Ty….hlupáku…já byl senátor……..s tohohle….se nevykecáš………budeš jak padlí Jedi……..budeš jak Sith…….nebyl jsem jediný Senator….co chtěl vyhubit ty tvory…….“ řekl Krama a Galion vzal detenátor a aktivoval ho pak ho zase položil na zem a odešel.

Galion už byl z domu nějakou chvíli, když uslyšel výbuch. Galion se otočil aby viděl jak celý dům hoří. Galion vzal svojí loď a letěl k Yavin 4.

„Galione co jsi to proved. Zabil jsi Senátora a k tomu svého mistra,“ řekl Kyle, když uviděl Galiona. Kyle byl ještě s nějakýma dalšíma dvouma Jedi.
„Cože já svého mistra nezabil. Měli by jste znát pravdu,“ řekl Galion.
„V tomhle případě nelžeš, ale zabil jsi bezbraný nebo ty co se ti vzdát chtěli. Dej nám světelný meče, zatím tě pošleme do tvých komnat abys mohl přemýšlet o tom co jsi proved,“ řekl Kyle.
„Ty meče vám nedám,“ oznámil Galion.
„Hele nevzpírej se a dej nám je,“ rozkázal Kyle. Galion ovšem neměl v úmyslu tohle udělat, rychle se otočil a běžel k lodi. Oba Jedi kteří byli u Kyla běželi za ním. Galion byl ovšem rychlý a rychle nastoupil do lodi a uzavřel můstek. Pak nastartoval a letěl pryč.
„Promiňte mistře Kyle byl rychlejší,“ řekl jeden z Jedi smutně.

Galion si moc dobře uvědomoval, že proti němu bude vyhlášeno pátrání. Nemohl být nikde kde byla Republika aspoň ne v jejich systému. Galion věděl jen o jedné planetě, tam je ovšem síla jiná temná, Korriban. Galion se ovšem rozhodl tam letět.

Když tam konečně Galion všiml si že byl blízko nějakých hrobek a přesto to věděl zde byli hrobky temných rytířů Jedi a blízko byla Akademie. Galion se rozhodl, že to tam aspoň prověří. Cítil tu temnou stranu jak kolem proudí. Akademie Sithů.

Galion velice brzy narazil na zničené archy, naštěstí ne všechny archy byli zničené a Galion ze zvědavosti si je začal prohlížet. Brzy po té se naučil Sithský kodex.

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“