Galaxia chaosu ČASŤ 6.: Spojenec, či nepriateľ? by JoeMandel

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 6.: Spojenec, či nepriateľ? by JoeMandel

Příspěvek od joemandel »

Posádka lode Firaxa zatiaľ pristála na Kashyyku bez väčších problémov. No okolo to vyzeralo ako keby všetko bolo hore nohami. Wookieovia a iní pobehovali splašene po okolí. Mnohí z nich držali zbrane, iní zas brali starcov a deti preč.
"Teda tu to ale vyzerá. Čo sa tu pri maynockovi deje?" povedal len tak do vetra Drogo.
"Zdá sa, akoby sa celá planéta sťahovala." doložila Kahila. Odrazu sa pred nimi objaví nejaký Wookie s kušou.
"- Čo tu chcete cudzinci? Nebezpečné. -" oslovil ich.
"Čo sa tu deje?" spýtal sa Kopin.
"- To sa vás netýka. Opustite planétu. -"
"Brzdi chlpáč. Kým sa nedozvieme o čo tu fičí, nepohneme ani brvou!" ozval sa znovu Drogo.
"Prečo radšej nemlčíš? Iba nás dostaneš do problémov." povedala mu Kahila.
"- Bobacca má zlé tušenie! Zlo sa sem blíži. Už čoskoro! -"
"Kto je Bobacca?" spýtal sa Rehm po tom, čo vyšiel von z lode. V tom si ale Kopin na niečo spomenul.
"Bobacca je tunajší starý mudrc. Šaman citlivý na Silu." dodal "A aj ja cítim ten výkyv. Je väčší než ten, ktorý som cítil na Rylothe."
Sotva to Kopin stihol dopovedať, objavili sa imperiálne bombardéry, ktoré začali bombardovať povrch planéty. Do tej chvíle však bomby míňali Firaxu. Kahila a Drogo teda nič nenechali na náhodu.
"Stoopa výbušné gule..." zaklial Drogo.
"- Musíme ísť do úkrytu. Ten dole. Poďte! -" povedal wookie s kušou.
"A čo loď? Musíme ju zobrať inam. Vy choďte do toho úkrytu a my loď vezmeme preč a prídeme za vami." zavelila Kahila.
"Brzdi cheeka jasné? Tentokrát ti nedovolím pilotovať moju loď. Nedokážeš s ňou prekľučkovať tak ako ja." odpovedal Drogo.
"Myslíš? Chceš sa staviť? Nechaj to na mňa a choď s nimi." dopovedala sebavedomá kapitánka a naštartovala motory lode, ktorá sa neskôr vzniesla k oblohe.
"Stoopa cheeka! Nenávidím ťa! Počuješ? Opováž sa neprísť!" zakričal na ňu Drogo a potom sa spolu s ostatnými uchýlil do podzemného krytu. Zatiaľ sa bastionska 2. flotila vedená admirálmi Fenelom a Selestim pomaly približovala ku Coruscantu. Plánovali zaútočiť od Aeten 7. Ale keď sa správy dozvedel Stazi, vôbec ho to nepotešilo.
"Čo si o sebe vôbec Fel myslí? Ja som Aliancia! Nie Imperium! Rátal som s tým, že zaútočíme od Dac-u rovno na Coruscant. Anaxes nie je taká dôležitá." kričal durosský admirál, keď sa to dozvedel od svojho kapitána Jaiusa Yoruba.
"Navyše sithi začali bombardovať Kashyyk." dodal sullustan.
"Kashyyk? Prečo by sithi bombardovali Kashyyk?" pýtal sa Stazi nechápavo.
"Každopádne je teraz výhoda na našej strane. Konečne je cesta do jadra aspoň na istý čas voľná. Túto príležitosť nesmieme prepásť!"
"To je neslýchané. Budeme postupovať bez akejkoľvek podpory?" spýtal sa Stazi.
"Kapitánka Dodona sa stále neozýva. Možno bola jej loď "Šíp aliancie" zničená." dodal Yorub.
"Bola predsa v neutrálnej zóne!"
"No... to je pravda pane, ale počul som, že sa tam rozmáha pirátstvo vo veľkom. A nejaká malá flotila by pre nich nemusela predstavovať sebemenší problém."
"Tak teda...nemáme na výber. Zautočíme na Anaxes podľa rozkazu. Ale keď sa toto skončí, budem veliť svojej flotile sám."
Po Staziho slovách flotila vstúpila do hyperpriestoru. Medzitým v útrobách skrytého chrámu jediov sa objavil Cade, Wolf Sazen, Shado Vao a ostatní.
"Fel robí zbrklé rozhodnutia. To jeho mužov môže stáť mnoho životov." vyjadril sa K´Krukh.
"Pravda majster K´Krukh ale to nie je vec, kvôli ktorej sme tu."
"Nie majster Sazen, to nie. Ide o to, že sa vyskytli ozveny v Sile a s každým dňom sú silnejšie a silnejšie." pokračovala Tra´saa.
"Znamená to niečo zlé majster Sazen? Viacej sithov? Nech len prídu a skončíme to raz a navždy!" ozval sa Cade.
"Upokoj sa Cade." otočil sa k rade "Ospravedlňte ho. Nie je to tak dávno, čo sa dostal z Kraytovho zajatia."
"To je v poriadku Sazen. Tá ozvena v Sile môže predstavovať stopu, ktorú zanechal Girad Went." povedal K´Krukh.
"Bolo to už dávno čo som naposledy počul to meno. Mnohí o ňom hovorili, že je blázon."
"- Pravdou je, že pomocou flotily Aliancie odišiel na Ossus a tam našiel svoju smrť. -" povedal majster Vii.
"Počkať, na Ossuse? Čo sa tam stalo?" pýta sa Cade.
"Práve to je pre nás záhadou. Ale myslím, že čoskoro sa to dozvieme." odpovedal K´Krukh.
Sazen a ostatní členovia rady mali len domnienky, ale nikto si nebol ničím istý. Pravdou však je, že tentorkát smrť jedného z nich nemusela znamenať nič zlé. Na Kashyyku však Kahila Zahn manévrovala s loďou Firaxa pomedzi bomby imperiálnych bombardérov. Manévrovateľnosť Firaxy nebola príliš dobrá, vzhľadom na to, že šlo o loď mandalorianskej výroby a nie correliánskej. Napokon sa jej podarilo zaparkovať loď na opustenej pristávacej plošine, ktorá bola ukrytá v korune jedného stromu. Len čo vystúpila z lode, uvidela výsadkové člny a na orbite planéty sa črtala silueta korreliánskeho bojového krížnika tretej generácie. Bola to v skutočnosti Dornova vlajková loď Indestructible. Z lodí vystupovali žoldnieri vo veľkých skupinách. Medzitým sa ale zvyšok skupiny spolu s ostatnými Wookieami vyčkávali v podzemnom úkryte. Zatiaľ čo Drogo neďaleko východu vetril vo vzduchu niečo zlé, Kopin odišiel za Bobaccom, ktorý ho hneď spoznal.
-"Kopin Grass! Je pravda to, čo hovorí Sila? Už nie si Darth Ghoulom?"-
"Sila sa nemýlila. Už ďalej nie som tým, ktorým som bol."
-"Veriť ti bude ťažké! Možno ty si sem opäť priviedol vojnu a sithov!"-
"Chápem, že môj osud ma neopustí, ale už ma dávno obišli chúťky sitha."
-"Viem. No Giradovi bolo ťažké uveriť. Zastavil sa tu aj s flotilou Aliancie, keď sem prišli doplniť zásoby. Povedal mi, čo chce urobiť. Bláznivý jedi to bol."-
Kopin na to sklopil pohľad. V hlave sa mu vtedy opäť premietli tie matné spomienky na súboj s ním na Ossuse. Obaja však vedeli, že Giradova smrť bola neodvratná. No pre mnohých jediov bol však viac ako len tým, ktorý sa obetoval za blaho galaxie. Po chvíli bombardovanie prestalo a pár Wookieov sa vybralo na prieskum. Potom sa jeden vrátil a zavolal ostatných, aby sa vrátili. Na zemi boli krátery po výbuchoch, rozsiahle drevené terasy boli popadané na prízemí, plamene, skaza a smrť. No v tom z dymu vyšiel Banjoc, quarrensky generál, ktorého poslal Dorn. V sprievode svojej osobnej gardy bol pripravený zahrať úlohu osloboditeľa.
"Drahí Wookijski priatelia. Impérium vám už viac nehrozí. Bombardéry boli zničené a vy ste opäť v bezpečí." povedala vysoká postava prívetivým tónom. Banjoc kedysi pracoval pre Huttov, ktorí mu dali za úlohu zbaviť sa piesočných banditov na Tatooine, lebo sa v istom sektore stali pre nich nepohodlnými. Neštítil sa vypáliť do tla mnoho ich osád. Potom sa však pre nich stal nepohodlným a Huttovia ho dali odstrániť. Ten však s ťažkými zraneniami prežil explóziu a prisahal, že sa pomstí. Jeho zásluhy a diplomatický talent si všimol aj Dorn a tak neváhal urobiť z neho svojho generála.
Na Concordii však pristála loď s viac ako len nečakanou návštevou.
"Gohan, na pristávacej ploche pristála loď."
"Komu patrí?"
"Najlepšie bude, ak sa pozrieš sám."
Obaja sa teda vybrali na miesto, aby sa dozvedeli, aká tajomná osoba pristála na planéte a to rovno pred Ordovim sídlom. Osoba vystúpila von z lode. Mala na sebe mandalorianske brnenie.
"To je Hondo Karr!" tvrdili okoloidúci. Potom si osoba zložila helmu a všetkým bolo jasné, že sa vlastne trochu zmýlili.
"Tess Vevec?"
"Zložte zbrane. To je Tes Vevec." usmernil vojakov Gohan. Potom sa priblížil k žene s tázavým pohľadom "Tak sa ti konečne uráčilo? Kde je Hondo Karr?"
"Vy to neviete? Prekvapuje ma to. Hondo bol zajatý Urxom, keď sa pokúsil infiltrovať do jeho objektu a zistiť, čo plánuje." odpovedala mu žena.
"On to tušil od samého začiatku?" počudovane sa spýtal mladý Mandalore.
"Ba čo viac. Vedel to už pred Auchsovou popravou. A ty čo tu robíš mladý Ordo?"
"Opustil som Mandalore..." odpovedal jej, ale z jeho výrazu tváre sa dalo vyčítať, že na to nebol práve hrdý.
"Opustil si planétu? Čakal by som, že budeš odvážnejší..." vyčítavo povedala Tes, no v tom sa objavil Shen Istir.
"Odvážnejší? Možno. Ale aj hlúpy a mŕtvy." povedal "A to je určite to, čo chce Urx."
"Budem hádať. To vy ste mu poradili opustiť planétu?"
"Správne. Mojou úlohou je chrániť jeho život. Jeho výcvik, ktorý započal Chennan, nie je ešte ukončený." odpovedal jedi.
"Prečo radšej nie ste tam, kde vás vaši potrebujú? Toto je jeho vojna, nie vaša."
"Som jedi konzul. Mojou úlohou je prinášať svetlo tam, kde nie je. A ja cítim, že na Mandalore sa vznesie závoj temnoty a pohltí každého..."
"Prestante majster Istir. A s vami Tes Vevec, sa ešte porozrávam neskôr. Teraz ma ospravedlňte." Gohan opäť opustil miesto. Cítil, že takto ho ľud nasledovať nebude. Tes v ňom len umocnila ten pocit zbabelosti. Mnohí jeho následovníci ťažili z úspechov jeho otca. Ale on nie je Chernan Ordo. On je on a musí si meno medzi Mandalorianmi vybudovať sám. Shen Istir sa tajne vybral späť na Mandalore, aby zistil čo má Urx v pláne.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“