Galaxia chaosu ČASŤ 5.: Stopy predkov by JoeMandel

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 5.: Stopy predkov by JoeMandel

Příspěvek od joemandel »

Na Mandalore opäť nastali ťažké časy. Vojaci verní Chernanovi Ordovi spolu s jediom Shenom Istirom sa ešte snažili vyjednať dohodu s Urxom, ale fanatický dav ich skoro rozšliapal na námestí. Pred sídlom klanu Ordo sa hromadil čoraz väčší dav. Urx zatiaľ v kontakte cez holonet s Dornom spriadali zlovestné plány.
"Admirál Vokar. Urobili ste, ako som vám poručil?" pýtal sa Dorn cez holonet jedného zo svojich hlavných veliteľov.
"Urx je zaručene na našej strane, ale...nemyslíte, že je to až príliš fanatické? Nechceli sme predsa až takú publicitu."
"Pokoj admirál. Všetko sa na Mandalore urovná len čo získam ďalšieho spojenca."
"Dobre. Ale tím sithom by ste nemali veľmi dôverovať. Najímať ich je podľa mňa chyba."
"Na pripomienky ešte budete mať priestor. Medzitým presuňte lode z orbity planéty na Sullust. Nemajte obavy. Svojimi "kontaktmi" som zaistil hladký prechod na planétu. Choďte tam a čakajte ďalšie rozkazy."
"Dobre. Vyrazím okamžite." dohovoril Vokar a holonet sa vypol. Potom sa presunul do veľkej haly plnej gardistov. Bol tam aj Urx.
"Admirál Vokar, už odchádzate?" spýtal sa ho.
"Nesmiem strácať čas. Dostal som rozkazy."
"Nechápem prečo ešte nepobudnete na svojej domovskej planéte."
"Dúfam, že toho času ešte bude viac, predseda Urx."
V tom sa opäť objavil Passk, Urxov pobočník.
"Ordova loď je preč. Zmizli. Máme ich zostreliť?"
"Nech si len idú. Pokiaľ nie sú na tejto planéte, naše záujmy už jednoznačne nenarušia." potom sa otočil na Vokara "Teraz ak dovolíte, ľud Mandaloru si žiada môj prehovor."
Každý si išiel svojou cestou a Urx si vychutnával svoje "zaslúžené" chvíle slávy. No nevedel aké utrpenie ich čaká. Každý si želal, aby bol Mandaloreom Hondo Karr. Ibaže ten bol preč. Gohan Ordo bol na to sám. Mladý a neskúsený bojovník, ktorého osudom je znova si získať dôveru svojho ľudu. Zatiaľ sa Dorn skontaktoval zo svojej lode a orbite Rylothu s Kurukom Vallom.
"Koľkých máte?"
"Okolo 200 mužov." naznačil Vall.
"Od muža vašich kvalít by som očakával možno viac."
"Väčšina miestnych lovcov a pašerákov stále spadá pod Huttov. Jediná možnosť ako získať ich podporu je zlikvidovať ich, alebo lovcom ponúknuť viac kreditov."
"Povedz im, že svojej pláce sa dočkajú. Uvidíte, že budú radi, keď im predhodíte aspoň omrvinky."
"Nemôžem im predsa sľúbiť..."
"Dobre. Dobre. Keď tam prídem osobne, určite svoj názor zmenia a Huttovia sa budú triasť. Nastanú veľké zmeny a vy budete ich svedkom."
Pravdou bolo, že zmeny už nastali. Doslova bez boja si Dorn podmanil prvé planéty Vonkajšieho pásu a Krayt sa začal obávať. Bol skeptickým aj čo sa týkalo vernosti svojich podriadených a tiež Wyyrloka, o ktorom vedel, že ho čoskoro zradí. Cade Skywalker unikol z jeho zovretia a tak sa rozhodol pritvrdiť, ibaže nič vonkoncom nevychádzalo ako chcel. Skupine jediov sa stále darilo unikať, nehovoriac o tom, že našli skrytý chrám s ďalšími jedi. Bola tam majsterka Tra´saa, majster K´Krukh a majster Vii.
"Cítim v Sile veľké výkyvy. Ako keby sa niekto blížil. Niekto kto bol stratený, ale našiel sa." oznámila Tra´saa.
"Sú to len tvoje pocity. Rovnako si sa cítila aj pri zrode Darth Vadera."
"Ty si na to ešte spomínaš? Boli to roky plné utrpenia."
"Ja len hovorím, že takéto výkyvy môžu znamenať mnoho."
"Chceš tým povedať, že cítim to, čo chcem?"
"Pozri. Žijeme už vyše 100 rokov. Je dosť pravdepodobné, že si zmätená."
"Ale určite ich cítiš aj ty a majster Vii tiež."
"Nie! Nie! Kopin Grass nás zradil a sám nás poslal do vyhnanstva. Cítiš len utrpenie a smrť jediov, ktorí padli jeho svetelným mečom. Mečom Darth Ghoula!"
Fellovi sa konečne podarilo sithov predčiť a jeho armáda sa blížila k Coruscantu.
"Takže Coruscant je náš cieľ. Je to jasné." oznámil admirál Selesti.
"Ale sithi sa zhromažďujú na Korribane." dodal Ganner Krieg.
"A určite tam je aj princezná." pokračoval Antares Draco.
"Antares, pred admirálom by si sa mal krotiť. Nesmieš dať voľný chod svojim myšlienkam. Nezabúdaj na to, kto sme."
"Áno ja viem, Ganner, ale akosi to neviem ovládnuť. Chýba mi čoraz viac."
"Musíme jej veriť a dúfať, že sa nepodvolí."
Selesti sa tváril, že sa ho to netýka a nástolil si na svojom. Koniec koncov je to admirál Fellovej flotily. Potom sa spojil aj so samotným Fellom.
"Pripravte flotilu na môj príchod. Je čas opustiť Bastion. Nadobro." povedal Fell.
"Ale, pane, ste si istý?" spýtal sa Selesti.
"Cítim, že tentokrát je Sila na našej strane. Coruscant bude náš a Krayt zomrie." nástolil cisár "Takže splňte moje rozkazy a informujte aj Staziho flotilu nech zaútočí na Anaxes a potom sa pripojí k hlavnému útoku. Vy a admirál Fenel povediete vzdušný útok. Zapamätajte si, že netolerujeme veľké straty. Preto musí byť útok rýchly a nekompromisný. A Krayta nechajte mne!" dodal. To ale netušil, že sa Cade a jeho skupina stretla s Kraytom na Had Abadone, kde Krayta zabil Wyyrlok. A navyše sa sithi chystali z planéty utiecť na Korriban, kde je držaná Felova dcéra. Dorn to opäť využil vo svoj prospech a podmanil si Bothawui, Vergesský pás asteroidov a priblížil sa tak k Mon Calamari.
Vráťme sa ale späť na Concordiu, kde sa uchýlil Gohan Ordo. Musel sa postaviť pred svojich verných a predstaviť im jeho plán. Ordovi stúpenci a taktiež verní jeho otca volali po Urxovej a Vokarovej krvi. Gohan bol ale dosť zmätený a tak sa slova ujal Shen Istir.
"Násilie plodí násilie! Musíme naopak zabrániť krviprelievaniu!"
"Nepočúvaj toho jedia Gohan!" odhovárala ho Sangra, Gohanova spolubojovníčka a chránenkyňa jeho otca "Niesme tu preto, aby o našom osude rozhodoval nejaký jedi. Ľud Mandaloreu sa s tým musí vysporiadať sám!" na to však Gohan tvrdo zareagoval. Zdvihol do vzduchu helmu svojho otca.
"Ste pokrytci!" tlupa ľudí odrazu zhíkla "Hovoríte, že ma chcete za Mandalorea? Nie! Ja vám vidím až do žalúdka. Vy tu nechcete mňa. Chcete jeho!"
"To je bezočivec. Horúca hlava! Čo si dovoľuje?" ozvalo sa z davu.
"Má pravdu. Chennan Ordo bol skvelý muž a veliteľ. Doplatil však na Yagovu zradu! Chcete byť aj vy tými zradcami?" položil sa do toho Istir.
"Ak chcete, aby som vás viedol v boji za slobodu, povediem vás. Ale musíte teraz zabudnúť na môjho otca. Keď to nedokážem ja, tak musíte aspoň vy. Lebo viac ako je Mandalore sám, je...voľa jeho ľudu." potom helmu zložil a pustil ju na zem. Shen Istir sa na neho pozrel so zmiešanými pocitmi. Sám váhal nad tým, či si Gohan takýmto spôsobom nechystá svoju vlastnú popravu. No na druhej strane bol na neho hrdý.
"Takže vám dám na výber. Pridajte sa a zosadíme Urxa a otvoríme ľudom oči, alebo odíďte s hanbou a utápajte sa vo vlastnej bezmocnosti."
Potom sa Gohan otočil chrbtom a vybral sa do svojich komnát. Sangra ho ale ešte chytila za rameno a dala mu facku.
"Čo si myslíš, že robíš Gohan? Ty si sa úplne zbláznil!" povedala.
"Tí tam vonku veria Mandaloreovi. Nie mne. Ja pre nich nie som Mandalore." odpovedal jej.
"Ale to nie je pravda!"
"Verili Auchsovi a nebyť Shena Istira, verili by aj Urxovi. Keby tu bol Hondo Karr..."
"Ty vieš, že po Yagovom odsúdení Urxom sa stratil..."
"Tak či tak. Teraz sa dozviem, či veria Mandaloreovi, alebo mne."
Po týchto slovách pokračoval vo svojej ceste a Sangra chcela ísť za ním, ale zastavil ju Istir.
"Nechajte ho. Musí byť sám. Je to pre neho ťažká skúška."
"Nechápem prečo vám verí jedi."
"Možno som jediný, komu Gohan verí."
"Objavíte sa len tak zničoho nič, čo sa s vami vlastne stalo?"
"Mala by ste sa zaujímať o svoju budúcnosť ako o moju minulosť." dopovedal Istir s miernym úsmevom.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“