Galaxia chaosu ČASŤ 4.: Nenávidený by JoeMandel

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 4.: Nenávidený by JoeMandel

Příspěvek od joemandel »

Sú takí, ktorí vojnu nenávidia, lebo prináša smrť a utrpenie. Iní zas vďaka nej prosperujú a priživujú sa vo svojej neutralite na bojujúcich stranách. Lenže čo sa stane, ak táto strana vystúpi z neutrality? Presne to je prípad Lang Dorna, ktorý galaxií vyhlásil vojnu. S podporou dvoch odpadlých sithov a množstva pirátov a hrdlorezov zo všetkých kútov galaxie pod vidinou osobnej pomsty je pripravený na útočné ťaženie. Musel však ešte získať aj spojencov. Na Mandalore sa o ňom dozvedel aj miestny ministerský predseda Kotto Urx. Ten však bol so sporom s mladým Gohanom Ordom, synom Chernana Orda. Mandaloriani dovtedy bojovali so sithmi ovládaným Imperiom sami. V Dornovi však videl Urx spojenca, pomocou ktorého by mohol svojej planéte dopriať dlhoočakávaný mier. Od bitky o Botajef uplynulo len niekoľko rokov a mnohí chceli, aby bol za Mandalora menovaný Gohan Ordo, ibaže najväčší vládny predstaviteľ planéty bol práve Urx, a ľud Mandaloreu za ním išiel, ba čo viac. Pod falošnou ilúziou mieru chcel zabudnúť na dobyvačné časy Mandalorianov a prestavať planétu na prosperujúce obchodné centrum.
"Ak Gohana Orda menujú za Mandalora, môže to ohroziť vašu politickú moc."
"Ale ak sa spojíme s Dornom, Gohan Ordo nás už nemusí zaujímať." prehovoril Urx, ustrovjený vyšší muž so šedivým prameňom vlasov stojac vo svojej kancelárií "Chcem, aby náš ľud započal novú éru. Éru bez násilia a panovačnej monarchie. V tomto sme si s Dornom tak trochu podobní. Naše záujmy sú skoro rovnaké." dodal.
"Mandaloriani sú bojovníci a ak sa Gohan stane ich vodcom, bude vám viac ako rovným protivníkom." prehovoril jeho pobočník Passk.
O niekoľko kilometrov ďalej v sídle klanu Ordo stále smútil mladý Gohan nad smrťou svojho otca držiac jeho helmu. Bol tam s ním aj zeltronský jedi consular Shen Istir, ktorý na Mandalore žije od čias masakru na Ossuse, odkedy bol rád rozprášený.
"Musíte opustiť planétu."
"Nie. To nemôžem. Na pamiatku svojho otca to neurobím." odpovedal mladý Ordo.
"Stanete sa Mandalorom a Urx pôjde po vás. Už teraz sa ľudia zhromažďujú pred sídlom. Váš život je v ohrození." upozornil ho znova Istir "Plodom tejto vojny bude len ďalšia vojna. Ak neodídete do exilu, ľud Mandaloru bude opäť skropený krvou vlastných!"
"Bojovníci sú na mojej strane. Budú za mňa bojovať a ja tiež!"
"Vaše bojové schopnosti nie sú ešte na takej úrovni. Váš výcvik nie je ešte dokončený."
Potom do jeho komnaty vtrhol posol.
"Pán môj, mám opäť zlé správy. Na Urxovu stranu sa pridal aj Aulus Vokar." oznámil posol "Musíte odísť, kým je čas!"
Aulus Vokar je bývalý imperiálny admirál, ktorý sithov zradil a spojil sa s Dornom. On taktiež ako Urx dúfa, že Mandalore bude opäť slobodný, no nevie, že tento krok povedie planétu k anarchií a ďalšej vojny.
Medzitým Kopin Grass, jeho padawan Rehm Kalef, pašeráci Drogo Sakar a Kahila Zahn putujú na Kashyyk v lodi Firaxa. Drogo, Kahila a ich droid sedeli vpredu v kokpite. V zadnej časti lode sedeli jedi.
"Takže máme zákaznikov? Kto by to bol povedal. Žeby sa na nás konečne usmialo šťastie?" spýtal sa Drogo trochu natešene.
"Len sa tak neraduj. Asi sú to jedi." odpovedala Kahila.
"Jedi? Tak to asi máme problém! Ak nás stopnú impovia, čo asi s nami urobia? Navyše čo urobia, keď zistia, že prevážame jediov?" zmenil náhle tón.
"Čoho sa bojíš? Zacvakajú nám 400 kreditov ak ich dostaneme na Kashyyk."
"Kashyyk je ešte pekný kus cesty, takže musíme dúfať, že nás zasa nečapne nejaký blbý ťažný lúč."
V zadnej časti lode prebiehal trochu iný rozhovor. Ale bolo jasné, že Kopin a Rehm počuli, o čom sa rozprávajú v kokpite.
"Majster, nemám z toho dobrý pocit."
"Myslíš Ryloth, alebo týchto dvoch pašerákov?" spýtal sa Kopin naďalej pokojne sediac v sedadle.
"Neviem, či im môžeme veriť."
"Rehm Kalef. Si veľmi podozrievavý a nekľudný. Musíš byť sústredenejší."
"Ja viem. Ale asi je to Nar Shadaa. Ešte stále odtiaľ niečo cítim. Niečo zlé."
"Upokoj sa. Nar Shadaa je miestom plným utečencov, kriminálnikov, pirátov a lovcov odmien. Cítiš ho pravdepodobne preto, lebo už dokážeš lepšie vnímať Silu."
"Asi máte pravdu..." potom sa Rehm zdal pokojnejší "Majster, ale prečo sa na Rylothe odrazu objavilo toľko hrdlorezov?"
"Neviem, ale neveští to nič dobré. Na Kashyyku sa zdržíme len krátko. Odtiaľ poletíme na Mandalore."
"Prečo?"
"Je tam ďalší jedi. Volá sa Shen Istir."
"Prečo tak odrazu?" spýtal sa Rehm nechápavo.
"Naše cesty sa čoskoro rozídu padawan."
"Počkajte....prečo letíme na Mandalore, a prečo sa naše cesty rozídu?"
"Skôr či neskôr padawan. Ale blíži sa vojna." dopovedal Kopin a bol si tým istý. Naposledy takto silno cítil vojnu ešte keď bol sithským lordom. Vedel však, že Radu jedi niečo ešte dlží a Shen Istir bol prvým, ktorý ho mal vypočuť. Zatiaľ ale Dorn skontaktoval svojich spojencov na Ord Mantel. Tým spojencom bol Kuruk Vall, sivý jedi.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“