Galaxia chaosu ČASŤ 3.: Viac než len náhoda by JoeMandel

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 3.: Viac než len náhoda by JoeMandel

Příspěvek od joemandel »

Vo Felovom paláci na Bastione bolo živo. Práve sa totiž skontaktoval s jedným zo svojich admirálov.
"Nevieme, či máme veriť tomu, čo nám povedal admirál Stazi." ozvalo sa z holonetu.
"O čom presne vám povedal?" spýtal sa Fel.
"Jeho hliadkujúci stíhači mu nahlásili neznámu aktivitu pri Abregado Rae."
"Hovorte k veci. Popíšte to admirál Brego." naliehal.
"Boli tam asi dva deštruktory typu Victory II, jeden triedy Pelleaon, korreliánsky bojový krížnik a mon-calamarijsky krížnik."
"Možno je to flotila aliancie."
"Ale pane veď viete, že..."
"Áno. Jedinej flotile aliancie velí Stazi."
"Žiadam rozkazy pane."
"Zachovajte kľud. Do ničoho sa nepúšťajte a hlavne sa nepribližujte. Snažte sa na to upozorniť aj Staziho."
"Pokúsim sa. Koniec."
Felovi a jeho pohlavárom začala v hlavách vŕtať otázka odkiaľ sa mohla vziať taká flotila. Lode sa zbiehali zo všetkých kútov galaxie a presuny takýchto flotíl sú väčšinou dobre regulované a kontrolované. Ostávala posledná možnosť. Mohli by to byť piráti. Avšak piráti by neboli schopní vytvoriť takú flotilu schopnú porážať iné. Nezodpovedalo to pirátskemu spôsobu boja. O pár chvíľ neskôr na Rylothe. Kopin a Rehn kráčali do hlavného mesta, aby našli nejaký odvoz.
"Je tu plno. Na komerčný let by sme si asi počkali."
"Takže poletíme na nejakom vraku?" spýtal sa Rehm.
"Nuž, vyzerá to tak."
Odpovedal Kopin ostražito sa rozhliadajúc po okolí. Jeho pozornosť priťahovali väčšie skupiny pozuby ozbrojených hrdlorezov kráčajúcich smerom k Dornovmu sídlu. Neďaleko si šepkali dvaja ithorianci o tom, že investoval mnoho kreditov do iridiových baní a že zarobil majland. O pár metrov ďalej stále postávala loď Firaxa. Kahila bola aj s droidom von, lebo niečo opravovali.
Nepáčilo sa jej to, že sa tu odrazu začali zhromažďovať žoldnieri.
"Hej...zobuď Droga a povedz mu, nech naštartuje loď."
"Pííííp...túúútpíííípbzzzzt..." odpovedal zelený astrodroid a ponáhľal sa po rampe dnu. Kiffuánec bol vyvalený vo svojom kresle a nohy mal vyložené na palubnej doske.
"Auu...ty stoopa plechovka! Ako si to predstavuješ budiť ma elektrickým oblúkom. Prečo si do mňa len nedrgol?" osopil sa Drogo na droida.
"Vrrrmpííííípbzzzzzt!"
"Mám štartovať loď? Prečo?"
"Túúúúút..."
"Že nevieš? Myslel som, že droid ako ty bude aspoň priemerne inteligentný."
"Pííííptúúúút!"
"Dobre, dobre. Idem na to." Drogo stlačil pár čudlíkov a loď sa rozozvučala.
Kahila ešte hodila pár podozrievavých pohľadov po Rylothe a nastupovala do lode. Keď sa však rampa už zatvárala, naša dvojica Jediov spozorovala poslednú šancu opustiť planétu.
"Hej vy tam! Počkajte!" ozval sa mladý hlas Rehma Kalefa.
"Nie...odlietame! Dnes nikoho neberieme." odvrkla Kahila.
"400 kreditov!" ozval sa Kopin.
Bolo vidieť, že ju táto ponuka zaujala. Po chvíli oboch jediov pozvala na palubu lode.
"Tak nastúpte." dodala a loď sa vzniesla smerom k atmosfére planéty. Na orbite však bola sithská flotila, ktorá určite tušila, čo sa na tej planéte deje a tak poslala jednotku, aby Dorna zatkla.
"Čo sa to tu deje?" zhíkol Drogo, keď zbadal na orbite sithskú flotilu. V tom sa z vysielačky ozval hlas.
"Na planétu Ryloth bola uvrhnutá blokáda. Odteraz až po dobu neurčitú nesmie planétu opustiť žiadna loď. Tie lode, ktoré opustia planétu budú vyšetrované a zabavené..."
Všetci štyria sa na seba nechápavo pozreli.
"Jejda..." pomyslel si Drogo.
"Drogo, prepni na hyperpohon..." rozkázala Kahila a pozrela sa na jediov "Tak, kam to bude?"
"Na Kashyyk." povedal Kopin.
"Echu ta! Nemôžem prejsť na hyperpohon! Zachytil nás ťažný lúč imperiálnel lode!" povedal Drogo "Majú nás."
"Čo teraz majster?" spýtal sa Rehm.
"Budeme čakať na pomoc." odvetil pokojne.
"Na pomoc? Na akú po..." Rehm ani nedopovedal a odrazu sa
z hyperpriestoru vynorila flotila tvorená mixom mandaloriánskych a korreliánskych lodí, ktoré spustili paľbu na deštruktor, ktorý držal ich loď. Generátor ťažného lúča bol zničený a Firaxa bola opäť voľná.
"Tak sa držte. Ideme na to!" zavelila Kahila a loď zmizla
v hyperpriestore.
Prvýkrát v našom príbehu sa presunieme na Coruscant, kde sa Krayt dozvedá informácie, ktoré sa mu práve nepáčia.
"Ten drzý pirát. Dovoľuje si zaútočiť na moje lode." bedákal Krayt.
"Dalo sa to od neho čakať Lord Krayt." odpovedal Wyyrlok.
"Mal som už dávno poslať Stryfa aby sa ním vysporiadal. Z tejto odnože nikdy nič dobrého nevzíde." potom sa obzrel von z okna "A naviac cítim, že jedi sú na blízku. Obzvlášť jeden."
"Pán môj, čo urobíme s Tyberiusom a Venomom?"
"Necháme ich tak. Za zradu sa platí a oni skapú skôr či neskôr. Sila k takejto hávedi nikdy nie je priaznivá."
"Vy veríte, že Sila sa o to postará sama? Mohli by sme ich chytiť a mučiť." dodal Nihl.
"Sú to sithi. Tak ako my. No teraz sú pod ochranou toho piráta. Čiže ak nájdeme jeho, nájdeme aj tých dvoch. Dovtedy musíme svoje sily rozdeliť. Fel bude dobiedzať aj naďalej, ale piráti...sú len piráti."
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“