Galaxia chaosu ČASŤ 2.: Kanibali stepi by JoeMandel

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 2.: Kanibali stepi by JoeMandel

Příspěvek od joemandel »

PRE UPOZORNENIE...VIĎ PRVÝ DIEL:D

Od smrti Girada Wenta na Ossuse ubehlo mnoho rokov. Osud poznamenal mnohých. Galaxiou zúrila občianska vojna a Galaktická Aliancia sa musela spojiť s Fellovým Imperiom proti sithom. Táto krutá vojna stavala priateľa proti priateľovi, krv proti krvi, ideál proti ideálu.
Vráťme sa ale ku Kopinovi Grassovi. Po tom, čo zabil Girada Wenta, uchýlil sa do hlbokej meditácie, v ktorej chcel poznať najmä sám seba a obnoviť sa ako rytier Jedi. Neskôr na Nar Shadaa našiel malého chalana, utečenca z Dantooine - Rehma Kalefa, ktorého si zobral za svojho učňa. Napriek jeho snahe sa mu nepodarilo skontaktovať sa s preživšími Jedi. Ťažko povedať prečo. Možno Jedi odmietli nadviazať kontakt, lebo Girad Went je mŕtvy a on je zodpovedný za jeho smrť. Našli sa však aj takí, ktorí verili, že Kopin Grass už nie je Darth Ghoul. Jedi cítili všeličo, no smrť nie. Kopin sa aj s učňom uchýlil na Ryloth.
"Prečo si neprenajmeme nejakú vlastnú loď?" spýtal sa Rehm.
"Také lety sú drahé a ja nie som bohvieaký vyjednávač." odpovedal mu Kopin "A navyše, sithi skôr sledujú také lode ako komerčné lety."
Ryloth prekypoval životom. Častými hosťami tejto planéty sú aj pašeráci, žoldnieri a iný hrdlorezi. Dvomi z nich sú aj Kahila Zahn a Drogo Sakar, ktorí prichádzajú do paláca kriminálneho lorda Lang Dorna.
"Čo myslíš koľko nám asi tentorkát "modrý" zaplatí?" spýtal sa Drogo.
"No...je to len obyčajný podvodník, ktorý ho oberal o zisky, takže čakám nejakých 500 kreditov." odpovedala mu sivovlasá žena Kahila.
"Echu-ta, tak to nebude stačiť ani na opravu lode."
"Žartuješ? Ja by som za toľko zohnala slušný correliansky vrak."
"Netáraj. A nezabúdaj, že to moja loď. Jasné?"
"Ale velím na nej ja."
"No to je toho. Velíš len mne a poondiatemu astrodroidovi."
Za krátko dorazili do paláca. Na "tróne" sedel Lang Dorn. Šikovný chisský kriminálny lord v obklopený triom twil´eckých krások a dvojicou trandoshanských bodyguardov.
"Ale ale. Koho to nevidím? Nie je to moja obľúbená dvojka z Firaxy?" spýtal sa Dorn.
"Dobre Dorn. Tu je ten, čo ťa oberal o prachy."
Zahlási Drogo a zloží si z ramena rodiana v bezvedomí. Dorn zíde pár schodov dole a kopne do neho.
"Hmm...je vôbec živý?"
"Cestou trochu vystrájal, tak sme ho uspali." doložila Kahila.
Potom Dorn z vrecka vytiahol kredity a hodil im ich.
"300 kreditov? Stoopa schutta!" nahneval sa Drogo a už už chcel vytiahnuť blaster, ale Kahila ho zadržala.
"300 kreditov je málo." povedala.
"Ale pre vás je to dosť, vzhľadom na to, že som s vami skončil." povedal ľahkovážne.
"Skončil? Prečo?" pýtala sa Kahila.
"No...keď som prevzal biznis, ten Hutt Nabba to tu nechal v mizernom stave a tak musím trochu šetriť."
"Šetriť? A na čo? Na ženy a chľast?"
"Brzdi Drogo!"
"Mám svoje záujmy ty kiffarská špagátová hlava. Už ďalej nebudem kŕmiť vaše nenažrané krky. Ak chcete, môžete sa vrátiť k Ravovi a jeho pirátom."
Obom sa tváre naplnili hnevom. Trandoshania poboku Dorna už zvierali svoje blastery.
"Poď. Vypadneme na panáka." povedala Kahila.
"Ani nevieš, čo by som dal za to, keby som mohol rozkopať ten jeho modrý ksicht!"
"Dobre ukľudni sa. Musíme si zohnať nejakých zákazníkov."
"Všetci tu veria jedine Dornovi. A to buď preto, že chcú, alebo preto, že musia. Je to prosté." rozhodil Drogo rukami "Keby niečo, tak som v lodi a spím. Lebo nič iné sa v tomto teple robiť nedá!"
Po čase Kahila pochopila, že len čakať na zákazníkov, ktorí by sa chceli zviesť, nie je práve to, čo by mali robiť. Ale netušia, čo sa deje mimo ich dohľad.
O niekoľko kilometrov ďalej je naša dvojica jedi.
"Majster, Prečo ste ma vzali sem?"
"Pretože je tu kľud. Väčší ako na Nar Shadaa."
"No...to je pravda, ale načo to je."
"To si sa za tie roky nenaučil ani takú banálnu vec?"
"Akú vec? Je to vyprahnutá rovina."
"No práve. Nepočuješ, ako prekypuje životom?"
"Ja vás..."
"Sadni si a počúvaj. Každá planéta má svoje zvuky, a táto nie je výnimkou."
"Tak dobre."
Rehm si sadol a počúval. Teda aspoň to tak vyzeralo.
"Si nekľudný. Upokoj sa. Nevnímaj to, že sedíš na tvrdej zemi, ani to, že fúka vietor. Len počúvaj."
"Ten zvuk..."
"Aký zvuk?"
"Akoby som niečo počul. Je to...neuveriteľné. Od mesta sme dosť vzdialení, no ja aj napriek tomu dokážem počúvať."
"Hmm...no zdá sa, že tentokrát to dokážeš pochopiť. Je jedno kde si. Či si už v rušnom meste, alebo vyprahnutej pustine, Sila je všade a my Jedi máme tú schopnosť ju vnímať. Ruchy Nar Shadaa ti bránili sa toto naučiť, ale teraz to už vieš."
"Chápem."
"To hovoríš len preto, aby sme už skončili. Tak poď. Musíme odísť z planéty."
Obaja sa pomaly postavili zo zeme. No Kopin sa strhne zničoho nič.
"Majster. Deje sa niečo?"
"Ten nepatrný výkyv v Sile."
"Čo?"
"Poď ideme."
Ten výkyv v Sile znamenal to, že sa v Dornovom paláci objavila dvojica sithov. A práve tento moment predpovedá to, že Dorn organizuje svoj plán. Plán pomsty.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“