Galaxia chaosu ČASŤ 1.: Znovuzdodenie by JoeMandel

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
joemandel
Rytíř Jedi
Rytíř Jedi
Příspěvky: 251
Registrován: 05.7.2010 16:37:40
Bydliště: LL, RK, SR
Kontaktovat uživatele:

Galaxia chaosu ČASŤ 1.: Znovuzdodenie by JoeMandel

Příspěvek od joemandel »

POZOR, TENTO PRÍBEH OBSAHUJE !SPOILER! A MôŽE OBSAHOVAŤ AJ KÚSKY SKUTOČNÝCH POSTÁV ZO SÁGY STAR WARS!

Coruscant je ovládaný Sithmi vedenými Darth Kraytom. Zbytky Galaktického Impéria sa uchýlili na Bastion aj s imperátorom Roanom Fellom. Galaxiou zmieta opäť hrozná vojna, ktorá si vyžiadala obrovský počet obetí. Svetlo a temnota sa stretávajú v zdrvujúcom súboji. Na Ossuse sa začal masaker v tunajšej akadémií jediov. Umiera majster Kol Skywalker a mnoho iných. No najväčší zradca je na strane sithov. Bývalý majster a člen Rady Kopin Grass, teraz však má meno Darth Ghoul. Kedysi pomohol sithom dostať sa k moci a Krayt ho odmenil silou Temnej strany. No málilo sa mu to, čo mal. Rovnako ako iní Kraytovi nasledovníci, aj on bažil po moci. Preto sa vo svojej naivite spojil s ďalšími. Darth Tyberionom a Darth Venomom. Ale bol zradený a sám obvinený zo zrady. Podarilo sa mu prežiť, ale tí, čo v neho verili, nestrácali nádej. Bolo ich málo. Jedným z nich bol aj jeho najlepší priateľ z Rady majster Girad Went.
"Went, najlepšie bude, keď tam nepôjdete." prehovorila jedna z jedi.
"Musím. Viem, že ešte žije. Nechcem o neho prísť ako o svojho učňa. Ešte ho môžem priviesť ku svetlu." nástolil mon-calamarijčan.
"Girad nechoď tam. Kopin Grass je už mŕtvy!" odhováral ho iný majster kladúc mu ruku na rameno.
"Zachránim ho, aj keby som mal obetovať vlastný život."
"Keď sith zabije jedia, posilní to v ňom Temnú stranu..."
"Tento "sith" je zmätený a teraz neverí v nič."
"To všetko si vycítil?"
"Áno, Kordo. Nech je Sila s vami."
Po týchto slovách mu jedi zložil ruku z ramena. Vedel, že ho neodhovorí. Všetci vedeli, že jeho osudom je privádzať z tmy ku svetlu. Nasadol teda do svojej lode a odletel na Ossus.
"Je fakt verný svojmu osudu. Odmietal dokonca aj eskortu. Ja tých jediov fakt nechápem." prehovoril mladý pilot z Kiffu Drogo Sakar.
"Už si nepamätáš čo povedal admirál Stazi, mladý?" odvetil mu Kordo.
"Áno, viem. Galaktická aliancia nebude ďalej spolupracovať s jedijmi. Veď ani neviem, načo vás tu trpí." zamrmlal si popod nos.

Ossus. Kedysi planéta plná života, knižnica jediov, no teraz je to planéta ruín, smrti a spomienok. Sila dopustila, aby sa tu stretli bývalí starí priatelia Girad Went a Kopin Grass, teda Darth Ghoul. Naokolo ešte stále dymiace ruiny len dopĺňali ponurú atmosféru.
"Vycítil som ťa už na orbite....Girad Went, majster jedi." povedal Ghoul jasným hlasom.
"Ako vidím, ani k tebe nebola Sila príliš milosrdná." odpovedal mu.
"Čo vedie jedia ako ty do týchto končín?"
"Budeš sa asi čudovať, ale je to smrť." na tieto slová sa Ghoul začal veľmi smiať.
"Hahahaha...tak smrť hovoríš? Povedz ako dlho sa poznáme Went?"
"Sú to už roky a to je práve ten dôvod, prečo som tu."
"Ja...ja viem čo ti chodí po rozume jedi! Ale pre mňa už niet cesty späť. Nezáleží na tom, ako veľmi by si to chcel ty, alebo ja."
"Ešte stále v tebe cítim svetlú stranu Kopin."
Na to sa k nemu Ghoul priblížil až tak, že si navzájom hľadeli do očí.
"Pozri sa mi do tváre Girad! Pozri sa mi do očí! Vidíš v nich ešte svetlo!?" zreval mu do tváre vypliešťajúc oči sitha.
"Vidím...strach. Beznádej. Úzkosť... Smútok." odpovie mu pokojným hlasom.
"Prestaň! Nechci, aby som ťa zabil!" zreval nervózne behajúc v kruhu.
"Budeš musieť." povedal Went a pomaly vytiahol svoj modrý svetelný meč.
"Dobre teda, jedi! Aj tak budeš len jedným z mnohých!" potom aj Ghoul vytiahol svoj žltý svetelný meč a začal sa krutý boj. Súboj to bol krutý a nemilosrdný. Hoci bol Went už zmierený so smrťou, bojoval tvrdo a odhodlane. Ghoul šľahal blesky a Wenta to oslabovalo. Obaja boli dosť doráňaní a bolo im jasné, že súboj sa chýli ku koncu. Ghoulovi sa do očí hrnuli slzy, ktoré sa snažil zadržať. Wentovi vypadol meč z dlaní a Ghoul sa chystal na záverečný úder.
"Nenúť ma to urobiť!"
Went mu však chytil ruku, v ktorej mal meč a prebodol sa ňou. Went bol mŕtvy, avšak zomrel s úsmevom. Kopin odrazu precitol a krátko na to omdlel. Keď sa zobudil, jeho oči už mali normálnu farbu a hnev v jeho srdci už nemal miesto. Potom Wentovo telo pochoval na Ossuse neďaleko od ruín starej akadémie.
!duše odsúdených sa vzbúria!
k mandolínkam, Nelsonovi Mandelovi a Mandalorianom sa pridal ďalší tohoto slávneho mena...JOE MANDEL:D
Obrázek
Nejestvuje Temná strana ani Svetlá strana,
jestvuje len Sila.
Urobím čo musím, aby som udržal rovnováhu,
rovnováha ma drží pohromade.
Nie je dobro bez zla, ale zlo nesmie prekvitať.
Existuje cit, aj mier,
pokoj, aj emócie
chaos a poriadok.
Som užívateľ plameňa a ochranca rovnováhy.
...

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“