Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh sedmý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh sedmý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda sedmá - Příchod temných oblaků
(součástí série Little green teacher)

V tréninkové místnosti proti sobě stáli dva padawani, jeden zabracký se zeleným mečem a druhý lidský s mečem zlatavé barvy. Oba opatrně kroužili okolo sebe a vyčkávali zda-li nezaútočí ten druhý. Oba byli stejně staří a bylo jim tedy čtrnáct let, oba se znali již od svého pobytu v younglingském jestřapýřím klanu a oba už dva roky měli své mistry, kteří je učili. Zůstali přáteli a občas spolu trénovali, stejně jako dneska. Ento Sane držel svůj světelný meč pevně v postoji pro Shien, zatímco Alex Linx doposud zachovával postoj Soresu. Mezi oběma přáteli, nyní však soupeři, panovalo ticho, které by jste nemohli slyšet nikde jinde v Chrámu. Alex náhle změnil postoj v Ataru a prudce vyrazil kupředu, což Ento jen stěží dokázal včas zachytit, přesto dokázal mečem těsně před hrudí odrazit Alexův útok. Jenže Alex prakticky pouze proběhl okolo Enta, aby se za ním v místě otočil a znova mohutně udeřil. Využil rychlosti svého rozběhu, kterou přeměnil v silný úder a Ento jeho následkem musel o dva kroky ukročit, aby neztratil rovnováhu. Alex pokračoval v nátlaku a rychle změnil směr útoku na opačnou stranu, aby znova zvolil opačnou stranu, ale tentokráte kompletně diametrálně, takže útočil spodem. Nyní vysmýkl Entův meč do výšky i se svým a tlakem v křížící se části blízko rukojeti jej znovu donutil ustoupit o dva kroky dozadu, aby se sám zastavil. Teoreticky tak poskytl soupeři prostor k zotavení se, ale rychlým krokem vpravo kupředu okamžitě přiměl Enta k další obranné pozici, jenom aby se prudce odrazil na druhou stranu, během poloskoku se protočil a zastavil svůj meč těsně před Entovým krkem, který mu Ento nechal otevřený.
"To, tohle nebylo Soresu." vydechoval Ento, zatímco Alex držel čepel na místě a narozdíl od Enta oddechoval pomaleji.
"Ataru, některé prvky jsem odkoukal od svého mistra, další studoval v Archívech." odpoví Alex a usměje se, když se i s Entem natočí ke vchodu, kde dovnitř vešel Khilský mistr Enta - Galo Narmar.
"Okamžitě toho nechte ! Zbláznili jste se ? Takovýhle trénink bez dozoru !" vyjekl okamžitě a Alex vypnul svůj světelný meč a překvapen se podíval k mistru Narmarovi, stejně jako Ento.
"Meče máme nastavené na tréninkové parametry mistře, osobně jsme si je před soubojem navzájem zkontrolovali." hájí se Ento, zatímco Narmar kráčí směrem k padawanům.
"Ano, ale i kdyby tě zasáhnul, tak ti mohl poškodit hlasivky a nemusel bys už moci mluvit !" promluvil znova ostře mistr Narmar a natočil se spíše na Alexe.
"Měl jsem svůj meč pod kontrolou mistře, přesně jak mě to mistr Yoda učil." odpoví pravdivě Alex a neukazuje známku toho, že by se Khilského mistra bál, kterého chladný výraz Alexe trochu znepokojuje.
"Ale mistr Yoda tě to neučil v Ataru, padawane ! A mezi Ataru a Soresu je značný rozdíl. A teď konec, Ento a já vyrážíme za chvíli na misi, takže je váš trénink u konce a o tomto si ještě promluvím s tvým mistrem." pronese už trochu mírněji mistr Narmar a zamíří v patách s Entem pryč. Ten věnuje Alexovi omluvný pohled za svého mistra, aby se mu jako odpovědi dostalo přátelského úsměvu.

V zahradách Chrámu Jedi bylo nádherné mírumilovné ticho a pod jedním z mnoha stromů seděli mladý padawan a zkušenější rytíř a vychutnávali si klid, který jim prostředí poskytovalo. Alex právě žužlal nejnovější delikatesu, kterou mu Wayne přivezl ze svého dalšího výletu, spíše úkolu a Wayne si užíval věrného posluchače, kterému mohl vyprávět o svých zažitých dobrodružstvích.
"... měl jsi vidět, jak ten pašerák koukal, když jsem tasil světelný meč. A co teprve, když jsem mu řekl, že mu jdu vlastně pomoct. Potom teda nebyl moc vděčný, když jsem mu vyhodil náklad, ale přežil to ... Alexi ? Posloucháš mě dneska vůbec ?" vypráví nadšeně Wayne, když si všimne, že obvykle pozorný Alex je myšlenkami někde jinde.
"Promiň Wayne, nejde mi z hlavy ta dnešní záležitost při tréninku s Entem." omluví se Alex a na tváři se mu objeví zachmuřený výraz. Wayne se narovná a zbystří pozornost, protože role vypravěče a posluchače se právě prohodila.
"Co se stalo ?" zeptá se stručně Wayne, který však dobře ví, že mu Alex všechny podstatné detaily vyloží.
"Jako pravidelně jsme měli cvičný souboj. Použil jsem prvky Ataru, které jsem odkoukal od mistra Yody a aplikoval jsem do toho techniku kontroly čepele, kterou mě mistr Yoda učí při Soresu. Skončilo to tak, že jsem souboj vyhrál, když jsem zastavil čepel krátce před krkem Enta, jenže v tu chvíli nás zahlédl mistr Narmar a hodně ho moje technika rozčílila a já o tom mám své pochyby." vypoví Alex záležitost, která ho trápí. Wayne nasadí zamyšlený výraz a mezi oběma nastane chvilka ticha.
"Mistr Narmar měl pravdu v tom, že jsi to neměl zkoušet, ne bez dřívější porady se svým mistrem. Nechci zpochybňovat tvoje schopnosti Alexi, naopak vím, že to zvládneš, ale u Ataru je tato technika složitá a hlavně Ataru samo působí hodně agresivně. A věz, že necvičená forma jde hodně dobře poznat Alexi. V tomto nesmíš podlehnout svému sebevědomí a nech to nejprve posoudit zkušeného mistra, než to aplikuješ do boje s jiným padawanem, ano ?" odpoví nakonec Wayne a snaží se působit, co nejdiplomatičtěji to jde. Alex se usměje, protože mistr Yoda by působil mnohem více nad věcí, ale Waynův přátelský postoj měl též svůj účinek.
"Máš pravdu, neuvědomil jsem si to." přikývne jenom souhlasně Alex a Wayne se usměje, protože s vlastním padawanem má trochu potíže v komunikaci. S Alexem se o tom doposud moc nebavil a neměl to ani moc v plánu, protože jej tím nechtěl zatěžovat.
"Že oba zde vás najdu, tušil jsem." přeruší jejich konverzaci známý hlas malého mistra, který stál nyní za nimi.
"Mistře Yodo, děje se něco ?" zpozorní okamžitě Alex, který vycítí jistou nerovnováhu v pocitech svého mistra. Wayne se postaví, aby se velmistrovi řádu zdvořile uklonil.
"Ano, na cestu vypravit se musíme, připravit proto se běž. Při cestě na diskuzi času bude." pronese s drobným náznakem spěchu mistr Yoda a Alex přikývne a vyrazí po rozloučení s Waynem do svého pokoje, aby se rychle připravil.

Uprostřed rotundové místnosti byla připravena dřevěná hranice a na ní byl položen mistr Jedi, kterého mohl Alex kdysi párkrát potkat v Chrámu. Nyní však byl mrtvý a celá sešlost, přítomnost celé Nejvyšší Rady, ba i nově zvoleného kancléře, tu byla na jeho pohřeb. Na hranici totiž ležel Qui-Gon Jinn, mistr Jedi, který byl známý svou častou opozicí proti rozhodnutím Rady, mistr Jedi, který položil svůj život při obraně této rozmanilé planety, která se tolik lišila od Coruscantu. Alex seděl v jedné z nejhornějších řad, nedaleko místa, kde nyní stál jeho mistr - mistr Yoda s mistrem Windu. Nyní upřel svou pozornost ke středu, k hranici, kdy nejblíže jí stál nyní již rytíř Obi-Wan Kenobi, donedávna ještě padawan zesnulého, s malým klukem, kancléřem a královnou Amidalou. V hale panoval malý šum, jak spolu občas někdo něco pronesl, ale jinak tu bylo až mrtvolné ticho. Nyní konečně vzplály plameny a pomalu obkličovaly tělo mrtvého mistra Jedi. Pro Alexe to byl první takový pohřeb a nebyl si moc jistý tím, proč sem mistra Yodu doprovázel, přesto se neptal. Mistr Yoda měl vždycky nějaký hlubší důvod, důvod proč dělal to, co dělal a jak to dělal, ať už se to mohlo zdát jako sebevětší hloupost. Chvilku se snažil prozkoumat vlastní pocity, aby si ujasnil, jak to celé na něj působí. Necítil žádný velký zármutek, jenom slabší smutek, což jej trochu mátlo. Vzpomněl si náhle na slova mistra Yody, že není smrti pouze míru a tedy, že smrt je přirozeným koloběhem života. Alex v ten princip věřil a proto cítil pouze menší smutek, možná i lítost, že se s tímto mistrem již nesetká. Ze zamyšlení ho náhle vytrhla značná soustředěnost jeho mistra, který začal o něčem tiše promlouvat s mistrem Winduem. Jednalo se tedy o něco důležitého, něco hodně důležitého a nejspíš ve spojitosti s mistrem Jinnem. Pozorně se zaposlouchal, aby nakonec z celého rozhovoru zaslechnul jen to nejdůležitější - Sith. Pohlédl znovu na mistra Qui-Gona, vzpomněl, že se zde odehrály boje a uvědomil si jednu věc - mistr Jinn zemřel rukou Sitha. Alex toho o nich mnoho nevěděl, ale byl si jistý jednou věcí a to pravidlem, kterým se Sithi řídili - pravidlem dvou, které vyžaduje existenci pouze dvou Sithů zároveň.

V menší místnosti Corellianského hvězdného raketoplánu, který přepravil Jedie z Coruscantu na Naboo a nyní je veze nazpět, naproti sobě seděli dva meditujicí příslušníci Řádu Jedi. Velezkušený mistr Yoda a jeho poslední padawan, jak sám často prohlašoval, mladý Alex Linx. Uplynula už nějaká hodina od doby, co opustili Naboo, kde byli svědky pohřbu mistra Jedi Qui-Gon Jinna. Alex náhle přerušil meditaci a zahleděl se na svého mistra.
"Otázky na mě máš ?" zeptá se zničehonic mistr Yoda, ale Alexe tím nepřekvapí, svého mistra se velice rychle naučil znát.
"Ano mistře. Během pohřbu ... nemohl jsem přeslechnout část vaší diskuze s mistrem Windu. Tu část, kdy jste zmínili ... Sithy." promluví Alex s mírnými rozpaky, protože poslouchání toho hovoru nebylo zrovna dle kodexu.
"Hmm, v zapeklité situaci Řád octl se. Že zaslechl si, trestat nebudu tě, neb opatrnější s mistrem Windu měli jsme být. O Sithech opravdu zmínili jsme se." odpoví mistr Yoda, ale úmyslně není příliš specifický. Alex má vážný až zamyšlený výraz a nyní hledí trochu do nepřítomna.
"Je tedy pravda, že mistra Jinna zabil Sith mistře ? Pokud ano, tak by tu měl být ještě jeden, podle pravidla dvou." pokračuje Alex ve své přímosti a připomene jednu ze známých pravd o Sithech. Mistr Yoda se zachmuří a zvažuje, co má svému padawanovi říci.
"Pravdy rychle dopátral ses, leč o ní pomlč. Zmatku a chaosu vyvarovat chceme se. Druhým Sithem jistí nejsme si, ale ta možnost zvážit potřeba je." promluví nakonec po chvíli mistr Yoda a Alex mu souhlasně přikývne.
"Budu mlčet mistře, věřím že Rada situaci zvládne. Já mohu pouze věnovat své úsilí výcviku, abych byl připraven, pokud se ten Sith objeví a budeme mu muset čelit." odvětí nakonec Alex a mistr Yoda se i přese všechno přinutí k úsměvu.
"Rozhodnutí dobré učinil jsi. Opatrnější být budeme muset, neb nad Republikou temná oblaka stahují se." uzavře jejich rozhovor mistr Yoda, než se oba opět ponoří zpět do meditace.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“