Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh pátý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh pátý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda pátá - Hrozba Chrámu
(součástí série Little green teacher)
Alex byl padawanem mistra Yody teprve necelý rok, ale už tak spolu měli silnější pouto, než mnoho jiných mistrů a padawanů. Takže když mistr Yoda vycítil nějakou špatnou událost, vycítil ji i třináctiletý Alex. Díky tomu se teď kvapně obléknul a běžel k pokojům mistra Yody, aby na něj narazil v polovině cesty. Už na první pohled viděl, že mistr Yoda je zachmuřený a míří do míst, jež obvykle nenavštěvuje.
"Stalo se něco mistře ?" zeptá se Alex a rukou si rychle upraví několik záhybů roucha, jež si opravdu obléknul na rychlo. Mistr Yoda nezpomalil, ale Alex neměl problém vyrovnat se kroku mistra Yody.
"Chrám v ohrožení je, jednat rychle musíme." odpoví kvapně mistr Yoda a Alex se zachmuří taky. Začne rychle přemýšlet a je mu jasné, že tam kam jde mistr Yoda mu přístup nebude umožněn, i proto, že ještě neměl hotový světelný meč.
"Je nějaký způsob, jak vám mohu pomoci mistře ?" vyjádří se nakonec Alex a trpělivě vyčkává, co mu mistr Yoda řekne. Ten se zastaví, zamyslí se a podívá se na svého padawana.
"Ano, pomoci můžeš mi. Pokoje younglingů bez prodlení navštiv. Do bezpečného místa v Chrámu zaveď je a na ně dohlédni. Některé rytíře na pomoc si vezmi, neb klanů mnoho jest." pokývá mistr Yoda hlavou a pohlédne na Alexe.
"Rozumím mistře Yodo, sehnat cestou co nejvíce rytířů a s jejich pomocí přemístit younglingy na bezpečné místo, kde na ně budeme dohlížet, než bude vše v pořádku." zopakuje Alex zadání a mistr Yoda pokývá, ale ještě Alexe zarazí, než vyrazí plnit svůj úkol.
"Jednu věc ještě dodržuj. V tichosti proběhnout vše by mělo, younglingy v klidu udržet, potřeba jest. Kreativní řešení použij. A spěchat měl by jsi, neb času mnoho již není." dodá ještě mistr Yoda a znovu vyrazí svým směrem, aby ho Alex ještě pár kroků následoval.
"Rozumím mistře Yodo, poradím si." podotkne rychle, než se otočí a rychlým během vyrazí k pokojům s younglingy, kde sám před nějakou dobou bydlíval. Na moment ho napadla vzpomínka na onu děsivou vizi z dětství, ale rychle ji potlačil. Dnes ještě nebyl ten moment, dnes ještě neměl nastat ten den, Wayne je ještě mladší než ve vizi a navíc je někde v Chrámu, tehdy ve vizi do něj totiž přišel z venku.

Alex kráčel vpředu skupiny younglingů, jestřapýřího klanu, a vedl je na místo, které si vybral jako bezpečné. Ostatní klany si převzali rytíři Jedi, které našel a ochotně mu pomohli, ale jestřapýří si Alex vybral úmyslně, už proto, že dlouho byl jeho členem. Měl v plánu younglingy zavést do zahrady uvnitř Chrámu, protože nepředpokládal, že by tam případní vetřelci něco hledali, narozdíl od pokojů younglingů, nebo třeba knihovny.
"Padawane Linxi a jakou hru to vlastně hrajeme ?" zeptá se jeden z younglingů a zatahá Alexe za rukáv jeho roucha. Alex se zastaví a otočí se na ně s úsměvem.
"Hrajeme na schovávanou. Musíme se schovat mistru Yodovi a on nás potom bude hledat. A můžeme vyhrát i když na něj vybafnete dřív, než vás najde. Ale nejdřív se musíme schovat. Vybral jsem zahradu, kde je spousta stromů a křovin, ale musíme být potichu, jinak nás mistr Yoda uslyší, ano ? A teď pojďme." usmívá se na younglingy Alex a ti nadšeně přikyvují, protože hry s mistrem Yodou byly vždy známé jako zábavné. Alex si oddechl, že ho děti neprokoukly a hlavně, že pokračují dále v klidu k bezpečnému místu. Měl taky radost z toho, že jim ani nijak výrazně nelhal, protože je potom dle všeho mistr Yoda i vyhledá. Takhle kráčeli dále chodbami Chrámu, než se Alex zastavil, protože měl podivné tušení, tušení v Síle. Rychle se rozhlédnul a otočil se k younglingům a nejstaršímu z nich.
"Teď jsi vůdce klanu, cestu do zahrad znáš, že ? Musíte se tam rychle a nepozorovaně dostat. Obejděte to touhle chodbou doleva ano ? Odlákám pozornost jednoho z hledačů mistra Yody, aby jste tam mohly dorazit, vycítil jsem ho v chodbě před námi. Až dorazím do zahrad, tak udělám zvuk jestřapýra, což bude znamení, že to jsem já, ano ?" promluví rychle k nejstaršímu, kterým je asi sedmiletý kluk. Ten mu přikývne a Alex je rychle popožene vedlejší chodbou, aby vykročil vpřed tou, kterou chtěl jít původně. Aby šel vstříc tomu, co tam vycítil jako nebezpečí, a zaneprázdnil to na dost dlouho, než se younglingové vzdálí. Udělal deset kroků, když zahlédl někoho, kdo do Chrámu rozhodně nepatří. Byl to Yinchorri, člen druhu, který v poslední době vzbudil nečekaný rozruch v Republice, a člen druhu, který už měl na svědomí dva mrtvé Jedie. Tenhle měl oranžovou kůži a v ruce držel blasterovou pušku, aby se mu u pasu pohupovala čepel. Alex věděl, že nemá moc na vybranou a to i přesto, že nebyl nijak výrazně ozbrojený.
"Hej ještěráku, hledáš svůj ocas ?!" křikne na něj Alex a přidá posměvačné gesto, aby několik vteřin počkal, než si ho Yinchorri všimne a vydá se za ním. To se tak stane a Alex toho na moment zalituje, když ho jen o chlup mine blasterový výstřel.

Alex neutíkal před Yinchorrim dlouho, protože v první možné odbočce zatočil a dostal se tak mimo dostřel. Mohl sice utíkat dál a doufat, že narazí na nějakého Jediho se světelným mečem, ale nechtěl na to spoléhat a pokusit se vypořádat s hrozbou sám. Yinchorri nečekal, že by se doposud utíkající padawan troufl mu postavit a tak když zabočil za Alexem, tak se natáhnul po celé své délce na zem. Alex mu okamžitě bez zaváhání vykopnul jeho blasterovou pušku z ruky a pomocí Síly ji odhodil ještě dále, aby se k ní Yinchorri nemohl dostat. Ten se rychle dostal na nohy a omáchl se po Alexovi pěstí, ale ten se pokrčil a přesným kopem zasáhl levou nohu Yinchorriho, který zavrávoral a hrozil spadnout na Alexe. Proto uskočil a zvětšil tak vzdálenost mezi nimi, ale Yinchorri získal rychle rovnováhu a Alex přišel o výhodu kroku napřed.
"Ty malý parchante !" zasyčí neohrabaným basicem Yinchorri a vytáhne vibročepel, čímž opět proti Alexovi získá výhodu a okamžitě se vrhne proti němu. Plochou čepel drží šikmo k zemi a snaží se tím tak eliminovat výhodu, jež měl Alex ve své menší výšce. Jenže se znovu přepočítá, když Alex prokáže výtečnou mrštnost - vyrazí totiž přímo naproti Yinchorrimu a než se ten stačí po něm omáchnout, tak se odrazí od jeho ploché čepele a kolenem jej zasáhne do obličeje. Yinchorri se pořád drží na nohou, ale trochu se motá, zatímco Alex se saltem na zad dopadne před Yinchorriho a začne se soustředit v Síle.
"Proleť se, ještěráku." procedí mezi zuby a vyšle Sílu přímo proti svému sokovi, kterého odhodí na dobrých deset metrů. Ale ani to se nezdá jako dost, protože se Yinchorri znova postaví na nohy a Alex se připraví na další střet. Velký ještěr ale tentokrát zaváhá a obezřetně pozoruje mladého padawana, jenž se taký nehýbe a přemýšlí o svém dalším kroku. Nakonec si vzpomene na poučku mistra Yody, že nejlépe se dá bitva vyhrát intelektem a ne sílou či Sílou. Alex tedy začne pomalu kráčet k Yinchorrimu, který se připraví do bojového postoje.
"Stejnak už jsi vlastně prohrál." usměje se Alex a Yinchorri se na něj zaraženě zadívá.
"Co tím myslíš prcku ?" zeptá se znova svým šišlavým basicem. Alex natáhne ruku ve směru za něj.
"Protože za tebou stojí můj mistr a nevypadá nadšeně, že se mu pokoušíš zabít jeho padawana." usmívá se dál Alex, ale pevně se připraví k dvěma rychlým krokům a odrazu. Yinchorri se rychle otočí za sebe, ožene se svou čepelí do prázdna, aby Alex rychle vyrazil kupředu. Než se však stihne Yinchorri otočit nazpět, tak dostane přímý zásah Alexovo pravou nohou a konečně se poroučí k zemi omráčený. Alex ještě vteřinku váhá, než mu sebere vibročepel a začne se rychle shánět po něčem, čím by ho svázal.

Alex se díval na vodu tekoucí v jezírku, jež bylo součástí rozsáhlých zahrad Chrámu, když k němu pomalu přišel mistr Yoda tradičně se opírajíc o svou hůl. Alex se k němu ohlédne a přihlíží tak, jak se mistr Yoda pracně vysouká na jeden větší kámen před jezírkem. Potom navrátil svůj pohled zpět k jezírku a sledoval jemné vlnky, které na něj měly podivuhodně uklidňující vliv. Zajímalo ho, čím by to mohlo být, ale doposud nedocházel k žádné rozumné odpovědi.
"Tví předci tato místa v úctě měli. Když potřeba nalézt je, vyskytla se, zde často nalezeni byli." naruší ticho a zurčení vody mistr Yoda a vyslouží si pozornost Alexe.
"Nevím, čím to je, ale ta voda má na mě uklidňující účinky, uvolňující. Mám pocit, že kdybych do ní skočil, tak se oprostím od veškerých starostí a problémů, jako by je ze mě smyla." odpoví Alex po chvilce váhání, kdy si pečlivě rozvažuje své myšlenky. Mistr Yoda se trochu zahihňá a poklepe hůlkou na kraj kamene, na němž právě sedí.
"Tvůj původ k vodě tě táhne. Tví předci od moře pocházejí, Fyodos, tak planeta ona jmenovala se." odpoví po chvilce přemýšlení mistr Yoda a Alex neskryje překvapení nad tím, co všechno mistr Yoda ví o jeho rodokmenu. On sám zatím zjistil pouze málo a to, že Linxové jsou součástí Řádu již bezmála čtyři milénia.
"To jsem netušil mistře. Asi si o té planetě vyhledám více, zajímalo by mě, jak asi teď vypadá." zamyslí se Alex a mistr Yoda se usměje. Znova si začne chvilku vyťukávat nějakou melodii do kamene, na němž sedí, aby se op minutě odmlčel.
"Za tvůj čin, pochválit tě, chtěl jsem. Younglingy bezpečně odvedl jsi a sám hrozbě s rozvahou ses postavil. Navíc zajatce cenného jsi získal, čehož já ani jiní mistři nedosáhli jsme." pronese mírně pochvalným tónem Yoda a vřele se usměje na svého padawana.
"Děkuji mistře, ale younglingové se chovali vzorně a ten Yinchorri mě podcenil. Viděl pouze malého a neozbrojeného chlapce." odpoví skromně Alex a znovu se zadívá na vodní plochu jezírka u něhož sedí.
"Skromný jsi, neb ozbrojeného jsi porazil. K chybám samotným ty navedl jsi jej a pohotově zasáhnul." pokračuje mistr Yoda, ale Alex si zachová chladnou tvář a nenechá se pochvalou svého mistra unést.
"Udělal jsem jen to, co by udělal každý řádný Jedi na mém místě mistře." dodal ještě Alex a znova se věnoval jezírku, stejně jako mistr Yoda. Oba tam takhle seděli ještě notnou chvíli, než se rozhodli zajít na večeři.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“