Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh první

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, Alex Linx - Příběh první

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda první - Poslední přání
Všichni jej považují za nejmocnějšího ze všech Jedi, i přes jeho malý vzrůst jej považují za velikána, jemuž není rovno. On se těmto přirovnáním snažil vyhýbat, i když věděl, že jim není úniku. Nyní tento mocný muž, který vzhledem připomínal spíše malého zeleného skřítka seděl na měkkém polštáři ve své pracovně a byl hluboce ponořen v meditaci. I proto, že se od něj očekávalo, že ochrání Republiku, v níž se stále častěji zdá se něco špatně, ale ani tento muž nemůže prohlédnout za mrak, který mu stojí v cestě. Snažil se najít cestu skrz, okolo, ale žádnou nenacházel, když jej z meditace něco vyrušilo, nějaký pocit v Síle. Zvedl se ze svého polštáře a mlčky vyrazil napříč Chrámem Jedi, jenž byl v těchto nočních hodinách prakticky pustý. Mistr Yoda jej měl takový rád, protože tu byl klid a nebylo složité si představovat, že by takový klid mohl být i v Republice, realita však byla úplně odlišná. Chodbami Chrámu se nesla jeho tichá chůze a klapot jeho hůlky v pravidelném rytmu. V rytmu, který mohl být přesnější než všechny hodiny v galaxii. Přesto tím nikoho nemohl rušit, i proto že mistr Yoda si své chodby pečlivě vybíral a to tak, že vedly mimo prostory ubikací, kde by se klapot jeho hůlky mohl táhnout až uším spících younglingů, padawanů či dalších Jediů. Prošel okolo archívů, kde i nyní mohl spatřit několik horlivých studentů, či rytířů, kteří sháněli informace pro své mise a úkoly, jimiž plnili přání Rady. Mistr Yoda s některými úkoly nesouhlasil, ale nebyl jediným členem Nejvyšší Rady a Republika si prostě žádala pomoc. A to čím dal častěji na čím dál větším počtu míst. A mnohdy se jednalo i o jednoduché záležitosti, přesto požádali Jedie, protože Jediové jsou všude tam, kde jich je potřeba. Mistr Yoda si tak často připadal jako chůva,chůva rozmazleného dítka, kterým je senát a jenž jej využívá, jak jen je to možné. A ostatní děti, kterými jsou členové Republiky, si z rozmazleného dítka berou příklad a taky se dožadují stále větší pozornost, aniž by sami něco vraceli na oplátku. S těmito myšlenkami došel mistr Yoda až před vchod Chrámu a podivil se tomu, co tu zahlédl. Dnešní meditace mu mnoho neprozradila, ale vždy se něco dozvěděl, přesto tohle, tohle vůbec nečekal. Vykročil tedy směrem k proutěnému košíku, aby odhalil jeho tajemství.

Rytířka Jedi, která měla na starost noční službu v jeslích, vypadala dost překvapeně, když k ní v takovou pozdní dobu nakráčel mistr Yoda s ani ne ročním dítětem.
"Mistře Yodo ? Kde jste vzal to dítě ? V jeslích žádné nechybí." zalamentuje zaskočená Jedi, která doufá, že se jí nepovedlo něco přehlédnout. Ale zachmuřený a polo nepřítomný výraz mistra Yody ji jaksi nepoví, že jí se to netýká.
"Před Chrámem jej nalezl jsem, s holozprávou. Silný v Síle je, kolébku nalezněte mu." shrne stručně mistr Yoda a předá dítko dohlížející Jedi, která jej opatrně převezme. Chvilku si jej prohlíží, jeho klidný a tichý výraz tváře. Dítko však nespí a hloubavě si rytířku prohlíží zvědavým a nebojácným výrazem. Rozhodne se vyrazit směrem k prázdným kolébkám, aby si dítko za chůze prohlížela, když si všimne přívěsku, který až doposud nebyl vidět.
"Mistře Yodo, to dítě má nějaký přívěsek, nebo něco podobného." zastaví se rytířka a natočí dítko zpět k mistru Yodovy, aby si mohl dobře prohlédnout onen přívěsek, který nechtěla zatím sundavat. Mistr Yoda udělal několik kroků blíže a na přívěsek se pozorně podíval a chvilku jej zrakem pozoroval.
"Přívěsek tento, už viděl jsem. Chvilku vzpomínat budu." odvětí mistr Yoda a nechá tak rytířku, aby dítěti připravila kolébku. Ta lehce ukloní hlavu a odejde do nedaleké místnosti, odkud se za chvíli vrátí s levitující kolébkou, do níž už dítko položila. Najde ji místo blízko pozice, kde mezitím stojí mistr Yoda opřený o svou hůlku a vzpomíná.
"Jaké mu mám napsat jméno, mistře Yodo ?" zeptá se rytířka, když chce kolébku označit, stejně jako všechny ostatní. Mistr Yoda náhle zvedne hlavu a rytířce se zdá překvapený.
"Linx. Linx přijmení tohoto dítěte jest. Křestní později sám doplním, poté co záznam tento zhlédnu. Kde přívěsek tento viděl jsem, na to vzpomněl jsem." odvětí mistr Yoda, který rozeznal přívěsek, jenž už tolikrát viděl na krků rytířů, kteří se honosili tímto příjmením. Rytířka přikývne a popíše kolíbku čtyřmi písmeny, které napíše s lehkým sklonem a zvlněnými písmenky, jak má sama ve zvyku.

Mistr Yoda se pohodlně uvelebí na polštářku ve své pracovně a nechá a sleduje nabíhající hologram, který zapnul ještě před tím, než se posadil. Na něm se objevila velmi mladá dívka, která se nevesele pousmála a uklonila na pozdrav.
"Dobrý den, mistři Jedi. Jsem Salome Wissová, sestra Laienne Wissové, manželky Atea Linxe. Jeho otec, Jales Linx býval členem vašeho Řádu, ale po jistých neshodách jej opustil." představí se žena na hologramu a naznačí předky odloženého dítěte, než se na chvilku odmlčí. Mistr Yoda moc dobře rozpoznal, že se jí nemluví jednoduše, i když se snažila usmívat.
"Má sestra se provdala za Atea před třemi roky a byli spolu šťastni a před sedmi měsíci se jim narodil Alex. Ale od té doby se vše začalo zhoršovat a nebylo to jejich vinou. Oba pracovali jako obchodníci a vše se jim dařilo stále lépe, dokonce získali i důležitou zakázku. To se jim ale bohužel stalo osudným." pokračovala dál Salome a nyní se zarazila, aby se nadechla. Její úsměv se už před nějakou chvilkou vymizel a nahradil jej smutný výraz.
"Oba společně dopravovali náklad z Caamasu na Galidraan, když však jejich loď nedorazila ve smluveném čase do cíle. Po několika dalších dnech se zorganizovalo pátrání a podle zprávy o jejich posledním výskytu se podařilo nalézt trosky jejich lodi. V oficiální zprávě stálo, že Ateo nezvládl řízení lodi poblíž asteroidového, ale nikdo z rodiny této zprávě nevěří. Domníváme se, že za tím může stát konkurence, která se nám pokusila vyhrožovat a navíc Ateo byl skvělý pilot. A věřím, že uměl používat Sílu, stejně jako vy mistři. Ale nežádám vás o vyšetřování, ale o něco jiného, což jste si jistě domysleli." znova se odmlčí hologram Salome a je vidět, že sbírá všechny zbytky sil, aby se zachovala chladnou a nezačala brečet.
"Věřím, že Alex má alespoň trochu té schopnosti používat Sílu, nebo jak tomu říkáte a chtěla jsem vás požádat, aby jste se o něj postarali. Chtěla bych o něj pečovat sama, ale mám ... mám dojem, že vy ... vy jej budete moci vychovat lépe. Aby dosáhnul ... svého potenciálu. V tomto záznamu je i holozáznam jeho rodičů, to jediné, spolu s jeho přívěskem mu zůstalo a žádám vás, aby jste mu to ponechali. Dejte na něj prosím pozor ... děkuju." pronesla poslední slova téměř vzlykem, načež se její hologram vypařil. Mistr Yoda se už na další část záznamu nedíval, protože moc dobře věděl, že tam je nahrávka Alexovo rodičů a v duchu si slíbil, že na něj dohlédne.

Mistr Yoda vstoupil do místnosti Nejvyšší Rady a ani ho nepřekvapilo, že tam již seděl mistr Oppo Rancisis hluboce pohroužený ve svých vlastních myšlenkách. mistr Yoda jej nechtěl vyrušit, proto se dobelhal ke svému místu a trochu nemotorně se do něj vyškrábal. Mistr Rancisis nyní otevřel oči a všimnul si malého mistra Jedi a natočil svou hlavu směrem k němu.
"Zdravím vás mistře Yodo. Obvykle tu býváte dříve než já. Je snad důvodem vašeho zpoždění onen novic v jeslích ?" promluví mistr Rancisis a získá si tak pozornost stařičkého mistra. Ten se zatváří ustaraně a hluboce zamyšleně a chvilku vyčkává, než se rozhodne odpovědět.
"Dobře odhadl jsi mě, mistře Rancisisi, stejně jako informován dobře jsi. Za stratéga právem považován jsi. Dítě, jež v noci nalezl jsem, ta duše mladá, mysl mou nyní zaměstnává." přitaká mistr Yoda a jeho výraz odpovídá hlubokému zamyšlení. Mistr Rancisis pozorně mistra Yodu sleduje a připadá mu, že v těchto chvílích vypadá ještě o dalších sto let starší.
"Čím je ten chlapec tak zvláštní, mistře ?" zeptá se mistr Rancisis, protože tolik informací zase neměl a sám si zatím žádné nezjišťoval.
"Jméno jež Řád opustilo, se k nám nyní navrátilo. Vůle Síly být to může, když temnota nad námi visí. Otázkou je, zda-li tento Linx řešením být může." odvětí mistr Yoda hloubavě a znovu zdůrazní onen závoj temnoty, který on a další zkušení mistři vnímají, ale nemohou přes něj proniknout.
"Říkáte Linx ? Je tomu už 34 let, co jsem naposledy o tomto jménu slyšel. Že by to byl vnuk ?" odpoví po chvilce zamyšlení mistr Rancisis, když si vybaví tehdy mladého Jediho, který se nepohodl s Radou a opustil Řád.
"Vnuk Jalesův on je. A Síla mocná provází jej. Dobré znamení být to může." odvětí mistr Yoda a přitaká, protože má již pojem o Alexovo rodokmenu z hologramu od jeho tety.
"Narážíte snad na to staré pořekadlo, že dokud jsou v Řádu Jedi Linxové, tak Řád nemůže setrvá přeze vše ?" vzpomene si mistr Rancisis na jedno dávné pořekadlo, které bylo s rodem Linxům v Řádu přetrvávajícím přes tisíciletí spojeno.
"Aby tento Linx strážcem Řádu býti mohl, osobně dohlédnout hodlám. I jako slib, který jinému Linxovi, kdysi jsem dal." pronese nakonec mistr Yoda, když dovnitř začnou vcházet další členové, což znamená, že právě začíná jejich zasedání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“