Norovoční Imperiální

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Norovoční Imperiální

Příspěvekod Jordi Linx » 01.1.2010 00:50:26

První novoroční povídka - Ohňostroj pro Vadera

Imperiální kapitán si nervózně prohlížel práci svých techniků a doufal, aby ani jeden z nich neudělal sebemenší chybu, která by vedla ke zkáze celého projektu, který právě připravovali k oslavám nového Imperiálního roku. Měl tím překvapit samotného lorda Vadera a to na příkaz samotného císaře, takže se nebylo čemu divit, že kapitán Mandala byl z celé akce nervóznější, než bantha předhozená smečce wamp.
„Poručíku, je vše správně nastaveno a připraveno ?“ zeptá se asi už popáté svého podřízeného, který se k němu s nechutí otočí. Dává si pozor, aby jeho výraz byl nečitelný, protože jako poručík už nemusel nosit brnění stormtroopera a nebyl tak obětí první linie. Či rozmaru lorda Vadera, když měl své dny a jen tak zkoušel křehkost stormtrooperů.
„Ano kapitáne, celá flotila je sesynchronizována a jsem připraveni to spustit.“ odpoví poručík nahlas a protáhne si krk, i proto, že jej mohl jeho nadřízený moc dobře vidět. Kapitán Mandala se nervózně podíval na své hodinky. Pokud jeho lidé odvedli svou práci dobře, tak vše už bylo pouze na něm, zbývala mu jediná věc – trefit správné načasování. Podíval se na své Imperiální hodinky z Imperiálních hodinářských továren a netrpělivě počítal vteřiny, které zbývaly. Byla to značka ImpQuartz, jejichž přesnost je dána vůli císaře. Během dneška si je kapitán Mandala seřizoval už pětkrát podle centrálního Imperiálního času, protože každá vteřina mohla znamenat jistou smrt nebo okamžik věčné slávy. Digitální ručička se pomalu blížila svému cíli a napětí v kapitánově hrudi narůstalo …
„Spusťte to !“ vykřikl nakonec dvě vteřiny před cílem a doufal, že to je přesně ten čas, který je zapotřebí k reakci jeho podřízených.

Lord Vader si připadal pěkně trapně, císař mu nakázal stáhnout si hledí, takže byl nyní veden poslepu neznámo kam. Chtěl použít Sílu, ale císařova přítomnost jej vyváděla z rovnováhy a tak se několik klopýtnutí, bouchnutí se o nízký rám předpisově vysokých Imperiálních dveří turbovýtahů a zakopnutí o předpisově nulový práh u turbovýtahu, dalo předpokládat. Občas zákeřné uchichtnutí císaře nevyvádělo Vadera z míry, protože po nahlédnutí do tajných lékařských spisů moc dobře věděl, že má předpokládanou dobu života o dva roky delší. Dva roky, kdy bude vládnout Impériu, bude muset najít vhodného učedníka a udělat ho dostatečně silného, tedy pokud by císaře neskolil infarkt nebo něco podobného. Napadlo ho, že by mu schválně nechal bouchnout Hvězdu Smrti, ale nebyl si příliš jistý účinek, každopádně jej zajímalo, co se chystá nyní.
„Už jsme na místě lorde Vadere, můžete si vytáhnout hledí.“ pronese císař a ozve se mechanické cvak, jak Vader nedočkavě uposlechne jeho rozkazu. Octne se na můstku největšího destruktoru v historii Imperiální flotily a vyzdobeného nádhernými červenočernými prapory s emblémy Impéria.
„Executor je můj dar do Nového roku, lorde Vadere. A víte, jak se říká … jak na Nový rok, tak po celý rok !“ pronese hromově rozesmátým smíchem a podívá se ven z průzoru, odkud mohli vidět skoro celou galaxii. To vysvětlovalo tu několikadenní cestu v málem stěsnaném prostoru raketoplánu se stormtroopery po boku. Nejhorší bylo, že jednoho z nich Vader uškrtil už na začátku, ale přesto smrděl po celou cestu. Jakmile císař dopověděl ono staré přísloví, tak v jeden moment vzplálo najednou několik hvězd a dohromady vytvořily nápis – Šťastní Nový Rok !. Vader se zakuckal smíchy a císař se zatvářil spokojeně a chrchlavě s zasmál, netušil, že Vader se směje něčemu jinému než on.
„Tyto zničené planetární systémy předznamenají zkázu, kterou provedeme tento rok a tentokrát na obydlených systémech.“ dodá ještě císař chrchlavým smíchem, než odejde z místnosti.
„Kapitáne, upravte záznam pro HoloNet a opravte to I, císař to nemusí vědět. Drobná chybka se ztratí …“ dodá ještě Vader, než po zkontrolování, že se mezi vybouchlými systémy neobjevil ani jeden z těch, o kterých se mu zdálo – Tatooine, Hoth, Bespin, Yavin 4, Alderaan a Endor.

P.S.: Shrnutí uplynulého roku: … Impérium jej začalo zničením Alderaanu, ale po první ze série chyb následující chybu v nápisu na oslavu Nového roku, přišla další v podobě dvoumetrové šachty po jejímž zásahu lze zničit celou Hvězdu Smrti. Následovalo fatální rozhodnutí při produkci nové série AT-AT, kdy byly odstraněny ostré hrany z jejich nohou, stejně jako chyba při produkci AT-ST, kdy byly odstraněny zámky proti mladistvým či ewokům. Jak se po 4 letech ukázalo, tento rok byl vlastně nejhorším v období celého Impéria, protože se nakonec ukázalo, že jeden z Imperiálních průzkumných týmů hledající pozůstalé Jedie kvůli pravopisné chybě v rozkazu od císaře nevydal do systému Dagobah, ale do systému Dagobach. To, že tento systém neexistuje a výzkumný tým se již nevrátil jen dokazuje, jak dovede jeden nápis zkazit následující čtyři roky, proto si hlídejte svůj pravopis za všech okolností, protože Impérium špatný pravopis dovedl k záhubě.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
 
Příspěvky: 6611
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos

Zpět na StarWars příběhy a povídky

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron