Silvestrovský speciál, Oslava s rodinou

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Silvestrovský speciál, Oslava s rodinou

Příspěvek od Jordi Linx »

Silvestrovský speciál - Oslava s rodinou

Bylo tomu již dlouho, co se Jacen naposledy objevil zde, na Ossusu mezi ostatními Jedii. Již tři roky cestoval po galaxii mezi různými uživateli Síly a učil se od nich, aby prohloubil své vědění, ale i přestože se na učil mnohému, tak od všech nakonec odcházel ve zlém. Nyní se vrátil na pozvání své sestry, aby zde oslavil příchod Nového roku s rodinou a dle Jediských tradic. Jediné k čemu se ale zatím dostal, bylo sezení na baru a popíjení nějaké pálenky. Podle toho, co říkal barman, tak se jmenuje Silovka a za její výrobou stál mistr Alex Linx. A tohle … tohle už byl desátý Jacenův panák a pořád měl pocit, že to s ním vůbec nic nedělá. Nejhorší bylo, že tu seděl sám a ostatní tu ještě nebyli. Popadl tedy plnou láhev Silovky a zamířil ke stolu s pohodlnou pohovkou.
„Můžu si přisednout ?“ ozval se hlas, který mu byl nečekaně povědomý a patřil mladému rytíři Jedi. Anakin pokrčil rameny a rozlil nově příchozímu do sklenky, stejně jako nalil sám sobě.
„Právě jsem se vrátil z mise a nejhorší na tom je, ne ta mise, kterou jsem měl … ale to, že mi bez mého vědomí přiřadili přívěsek.“ postěžuje si, když do sebe sklenku obrací. Jacen se na něj podívá a znejistí, protože vidí v jeho tváří až nečekanou podobu se svou matkou a strýcem.
„Přívěsek ?“ vydrkotá ze sebe, zatímco se posilní dvanáctým panákem.
„Padawanku, takovou ztřeštěnou togrutskou holku, co ani neumí pořádně držet světelný meč. Heh, ale mám pro ni skvělou předzdívku – Štěkna.“ zachichotá se rytíř a obrátí do sebe svou sklenku, která mu rozhodně přidá na duchu a veselosti.
„Eh, nejsi ty … “ chce říci Jacen, ale rytíř ho přeruší, když nechá objednat další alkohol pro tento stůl.
„Jo, jo, jsem to já. Všemi oslavovaný Anakin Skywalker osobně. Tohohle už mám taky plný zuby, jednou po mě dokonce chtěli autogramy … ale už vím, co teď udělám. Nechám to udělat Štěknu, aneb papírování jest částí života Jediho.“ pronese mladý Anakin a Jacen nevěří svým vlastním očím. Než však stihne cokoliv říct, tak ke stolu přijde někdo další. Jestli teď Jacen nevěděl, co říct, tak nyní ztratil řeč na nejbližší hodinu dopředu.
„Papírování ? O tom mi Ben nic neříkal.“ pronese mladý klučina, který je až neuvěřitelně podobný Jacenovu strýci Lukovi … tak před třiceti lety. Mladý Luke si přisedne z druhé strany a také si naleje, ale na rozdíl od Anakina se zakucká, div že celý obsah ze sebe nedostane ven. Anakin se mu začne smát, aby ho poplácal nakonec po zádech, zatímco Jacen tomu zděšeně přihlíží.
„Nikdy ti nekřenou všechno, ani když je z tebe už rytíř … pravda, že většinou to všechno nevědí ani oni sami.“ pronese ironicky Anakin a podívá se na vyjeveného Jacena.
„Vypadáš hůř, jak tenhle klučina, co se sotva napil. Proč prostě nepoužiješ Sílu na to, abys ten alkohol lépe strávil ?“ navrhne Anakin.
„To je neetické, Síla neslouží k takovým malichernostem.“ namítne mladý Luke, čímž si získá Anakinovu nevrlou pozornost. To vše však přeruší nově příchozí, který zabrání Jacenovi v mluvení na další hodinu.

Když už začal vstřebávat mladého Lukea a Anakina, tak se objeví další mladík s genomem Skywalkerů, kterým je Jacenovo mladší já z doby před Vongskými válkami. Ten se zadíval na sklenku, kterou před něj postavil Anakin a zamyšleně na ní hledí.
„Na co čekáš ?“ popíchne ho Anakin, zatímco Luke opatrně upíjí svou další skleničku tak, aby se znovu nezakuckal.
„Víš, když budu pít teď, tak se zítra budu muset vyrovnávat s opicí a přemýšlím, jak tomu budu čelit.“ odpoví mladý Jacen a jeho dospělá verze jenom polkne, když si uvědomí tu trpkou pravdu minulosti.
„Starej se o to, čemu čelíš teď a ne o to, čemu budeš čelit zítra. Jinak se k tomu ani nedostaneš.“ pokárá ho Anakin, jenž zaujal roli sebevědomého vůdce u stolu a nikdo se neodvážil mu oponovat, protože ze všech přítomných byl ve svém věku asi nejvíc Jedi.
„Na Jediho se nesluší tolik pít, i když váhat taky není vhodné.“ pronese mladá dívka, která dorazila jako další a starší Jacen přemýšlí, jak je k němu příbuzná. Jaina to určitě nebyla a už vůbec ne jeho matka Leia. Barvou vlasů mohla připomínat tetu Maru, jenže s tou nebyl přímo příbuzný, jako se všemi ostatními doposud přítomnými.
„Jedi musí vědět,kdy přestat pít dále … tedy alespoň myslím, že by to takhle Ben řekl.“ dodá k tomu mladý Luke a opět připojí referenci k Obi-Wanu Kenobim.
„Hmm, no můj mistr by řekl, že musí být, dokud si to situace žádá.“ pokrčí rameny mladý Anakin a připojí tak srovnání dvou verzí Obi-Wana rozdílných věkem a zkušenostmi.
„Kdo tohle proboha zorganizoval ?“ vyjekne konečně starší Jacen a vyslouží si podivný pohled ostatních stolovníků.

U vedlejšího stolu seděl Alex Linx a držel v ruce několik karet, stejně jako naproti němu sedící Jordi Linx. Jejich podoba byla úchvatná a stejně tak výrazy jejich tváří, neproniknutelné vrstvy kamene.
„Myslíš, že to byl dobrý nápad ten drink podat zrovna Jacenovi ?“ pronese Jordi a vyloží své karty. Alex si povzdechne a vyloží své, aby zjistil, že prohrál.
„Neměl jsi mě ho učit a pokud má být budoucností Řádu Jedi, tak to musí zvládnout.“ odpoví Alex a shrne karty ze stolu, aby se podíval po ostatních přísedících, Lios Linx, Rian Linx, jeho otec a několik dalších Linxů.
„No, když jsi ho tehdy namíchal Lukovi, tak … tak vznikl Ben.“ namítne Jordi a usměje se, aby Alex jenom nevinně pokrčil rameny.
„Rozhodně to nebylo na škodu, vem si, než se k tomu s Marou rozhoupali … “ namítne Alex a Jordi souhlasně přikývne. Potom se rozhlédne a přemýšlí, komu dalšímu tenhle drink ještě Alex podal.
„Uvažoval jsem o Liamovi, ale tomu až za rok. Každopádně se asi půjdu podívat po Kylovi, nějak se vytratil a docela mě zajímá, koho vidí on. A ty … no, jak jen je to možné, dej pozor na Jacena tady vedle a … “ začne mluvit Alex během toho, co se zvedá, zkontroluje Jacena, jestli se z toho ještě nesložil. Potom se rozhlíží okolo a hledá ještě třetí oběd svého každoročního novoročního pokusu.
„... neboj na Maru dohlédnu, ostatně by jí a Lukovi druhé dítě neuškodilo.“ odpoví usměvavý Jordi Linx, než se Alex vydá hledat Kylea.

Okolo stolu stál Luke, Han, Leia a další členové Nového Řádu Jedi a jejich spříznění a trochu překvapeně hleděli na trojici těch, kteří tu letošní oslavu trochu přehnali. Uprostřed, zachumlaný jako malé dítě ležel Jacen a ještě objímal láhev, z které večer začal upíjet. Pod stolem se nacházel mistr Kyle Katarn v nespecifikované poloze a notně tak narušoval svou auru nezničitelnosti, jež ho doprovázela. A jediný, kdo vypadal v nějakém rozumné rozpoložení byla Mara, která se nyní s veselým úsměvem dívala na Lukea, jenž měl podivný mrazení v zádech.
„Co se jim u Síly stalo ?“ zalamentuje Leia a Luke se zamyslí, aby se rozhlédnul po přítomných. Po chvilce konečně najde dotyčného a dojde k němu, zatímco ostatní začnou pomáhat opilcům.
„Alexi, neříkej mi, že jsi udělal, to co si myslím.“ pronese pátravým tónem Luke, ale Alex naproti se jenom pobaveně směje. Potom podá Lukovi jednoho panáka a sám vyzdvihne dalšího.
„A co máš na mysli ?“ usměje se a hodí ho do sebe. Luke si povzdechne a napije se taky, aby o minutu později viděl do místnosti vcházet Darth Vadera v čerstvě naleštěném brnění.
„Tohle vyřešíme potom, jdu popřát taťkovi šťastný Nový rok.“ utrousí nakonec a vzdálí se od usměvavého Alexe, jenž je každý rok spokojen s proběhlou oslavou.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“