Star Wars - Sága Linxů, příběh dvacátýšestý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, příběh dvacátýšestý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda dvacátášestá - Čest obchodníka
(součástí série Krystalové cesty)
Linková transportní loď začne sestupovat na orbitu, když s sebou jeden z mnoha cestujících pasažerů silně škubne. Naštěstí pro něj sedí dost v rohu a nikdo si toho nevšimne, tedy až na astromechanického droida, který ho provází. Ten okamžitě ztlumeným tónem něco zatrylkuje a trpělivě čeká na odpověď svého pána.
"Já jsem v pořádku Teethree, já ano ... " vydechne Jordi, který stále ještě cítil dozvuky v Síle, dozvuky něčeho o čem nepochyboval, že by mohlo brzo skončit. Nebylo to obyčejné narušení Síly, které byl schopen pravidelně vycítit, bylo to mnohem krutější, bylo v tom zahrnuto moc obětí. Teethree opět něco zvědavě zatrylkuje a Jordi, který se za ty tři roky soužití s tímto droidem naučil rozumět binary, jazyku, jimiž tito droidi mluví, neměl potíže mu porozumět.
"Ano, stalo se něco hrozného ..." odpoví stroze Jordi a přivolává si Sílu na pomoc, aby se uklidnil, zpomalil svůj před chvílí prudce vyletivší tep a mohl opět na venek působit v pořádku. Teethree se však s touto odpovědí očividně nespokojí a znova zněco namítne.
"Máš pravdu, že se pořád děje něco špatného, tohle se ale neděje často. Mnoho osob před chvíli zemřelo, mnoho osob podobných mě." doplní Jordi další informace, které mohl z oné poruchy jasně vycítit, tu jednu však stále ještě zatajoval, jenomže Teethree se o Jordim za ty tři roky taky něco naučil a jeho další trylek prohluboval jeho otázku týkající se oněch obětí.
"Mezi nimi mi byla i hodně blízká osoba. Můj mistr, který mě naučil skoro vše co znám a umím a který mi do jisté míry byl přítelem a otcem. Měl jsem pocit, že mě alespoň v duchu bude vždy provázet, ale ... smutnit mohu později, teď se musím soustředit na obchod, který nás čeká." prozradí Jordi skutečný fakt, proč byl tak silně zasažen a zároveň ukončí diskuzi, aby přesměroval svou i Teethreeho pozornost někam jinam.

Jordi se opatrně rozhlédl po kantýně U Smrduté Banthy, do níž právě vstoupil a hledal svůj kontakt. Netrvalo mu dlouho, než muže v omšelém hnědém oblečení našel a dorazil k němu. Jeho kontakt svým vzhledem zapadal do téhle kantýny, stejně jako do tohohle města - Mos Gamos, jedné z největších děr na Tatooine, jedné z nejzapadlejších planet v této části galaxie. Jordi bez váhání přišedl k neznámému a ten na něj vycenil v úsměvu své nažloutlé zuby.
"Dorazil jste přesně včas, to se mi líbí. Barmane ! Jednu tady pro mého přítele a pro mě taky." zahulákal hned nahlas, když poznal Jordiho obličej, dosud známý jen z mezigalaktického vysílání.
"Pokud mi o něco jde, tak vždy chodím včas. Ale než se napijeme, povězte mi víc o našem obchodu." drží si Jordi přímý tón a jeho protějšek se vesele zasměje.
"Takže nejdřív práce, potom zábava ? To se mi líbí ... takže dohoda je, že vy dodáte tři Nova rubíny a my krystal Durindfire na oplátku." pousměje se obchodník a Jordi souhlasně přikývne.
"Kde a kdy dojde k předání ?" pokračuje dál přímo Jordi, jenž chtěl mít tohle celé již za sebou a vrátit se zpět do svého exilu na Onderon. Za tuhle cestu tak trochu vděčil Teethreemu, který se pravidelně připojoval na informační síť na Onderonu a vystopoval tenhle obchod. Opatřit Nova krystaly nebyl pro Jordiho problém, když nalezl s pomocí Síly jedno menší ložisko těchto krystalů a několik kusů si opatřil. Díky tomuto nálezu si taky mohl zaplatit cestovní výdaje a několik kreditů mu ještě zbylo.
"Vzhledem k počtu možných narušitelů, kteří by rádi získali oboje, dojde k předání v úpatí sharrimských skal, asi čtvrt hodiny cesty od Mos Gamos. Zítra v deset ráno místního času a protože času je dost, tak se můžeme napít." pousměje se obchodník, který se doposud Jordimu představoval jako Gillto, ale Jordi se zvedne od stolu.
"Dobře, uvidíme se tam, Gillto. A nedoporučuju žádný podfuky, neletěl jsem přes půlku galaxie jen tak pro nic." odpoví výhružně Jordi a zamíří pryč nechávajíc na stole ekvivalentní sumu kreditů za onen drink, který stále ještě nedorazil ke stolu.

Najít ono místo nebylo nic složitého a když se pominulo stěžování si Teethreeho na zdejší písečné prostředí, tak to vypadalo na příjemný výlet. Na msítě již čekal landspeeder s Gilltem a další pěticí mužů. Jordi zastavil pět metrů od nich a klidným krokem zamířil k nim s krabičkou s třemi Nova rubíny v ruce, zastavil se až před Gilltem. Nic neříkajíc otevřel krabičku, aby se Gillto mohl podívat na zboží, ale když se chtěl Gillto jednoho dotknout, tak se krabička zase rychle zavřela. Gillto se zazubil a hlavou pokynul k muži u speederu, který mu odpověděl také pokývnutím. V ten moment to Jordi pocítil, onen varovný zvoneček, jenž Síla rozezněla v případě nebezpečí, se rozezněl na plné obrátky a Jordi hbitě uskočil dozadu z místa, kde stál. Vteřiny poté místem proletěl výstřel z ostřelovací pušky od někoho, kdo se schovával ve skalách. Jordi odhodil krabici k landspeederu a druhý výstřel odstřelovače odrazil přesně do místa, odkud vyšel. Následovala malá exploze, když výstřel zasáhl přímo ostřelovací pušku a vyřadil tak jejího držitele ze hry. To už ale spustili palbu Gillto a jeho kumpáni a začali zasypávat Jordiho drtivou palbou, která mu neumožňovala se přiblížit více. Jordi si ale zachoval hlavu, chvilku odrážel výstřely pouze pravou rukou, aby pak otevřel svou obranu a tlaková vlna, jež pomocí Síly vyslal zvedla velkou vrstvu písku do vzduchu a znemožnila Gilltovi a jeho lidem jej zahlédnout. Ti se sice snažili skrze písečnou clonu střílet, ale že jsou jejich snahy zbytečné si uvědomili, až když Jordi zpoza jejího vrchu seskočil přímo na jednoho z nich. Než jej mohli zasáhnout, tak už přiskočil k dalšímu, aby třemi dalšími skoky spojenými s elegantními údery světelného meče vyřadil všechny, až na Gillta. Jordi k němu nyní klidným krokem kráčel, občas svou stříbrnou čepelí odrazil výstřel z jeho blasteru a sledoval, jak se před ním Gillto snaží zdešeně ustupovat. Po dalším odražení výstřelu mu Jordi pomocí Síly vytáhnul blaster z ruky a odhodil ho za sebe, aby pak Gillta uchopil a vyzdvihnul do vzduchu.
"Zklamal jsi mě Gillto. Ten obchod byl hodně jednoduchej, ale ne, ty, nebo spíš tvůj šéf, jste prostě chtěli získat tři Nova rubíny zadarmo. Teď mě poslouchej, nebudu se ptát dvakrát. Kde je můj Durindfire, nebo spíš, kde ho tvůj šéf schovává ?" zeptá se ostrým tónem Jordi, chladný výraz ve tváří a vražedný pohled očí k tomu.
"Má ho ve svém paláci ... to byly jeho rozkazy, já s tím nemám nic společného, opravdu ! Já jsem čestný obchodník ! Prosím, nezabíjej mě !" odpověděl Gillto a začal žadonit o život.
"Zabít ? Copak jsem Sith ? Zase mě urážíš Gillto ... ne, já tě nezabiju. A víš proč ? Protože potřebuju, aby jsi svýmu šéfovi vyřídil zprávu - náš obchod stále platí a přijdu k němu osobně. A svoje kamarády si vem s sebou, třeba jim tvůj šéf udělá kvalitní pohřeb." odpoví chladně Jordi a pustí Gillta z téměř dvoumetrové výšky zpět na zem, aby pak zamířil zpět ke svému speederu a nesledoval už, jak Gillto nakládá své mrtvé kumpány a míří pryč.

Strážný bez váhání otevřel dveře, vyšel ven a zase za sebou zavřel, zatímco Jordi prošel na druhou stranu. Když to zaraženě sledovali dva muži z pálacové stráže hutty Hoggy, tak nevěřili vlastním očím. Jordi klidně dokráčel až k nim a než se oba strážní rozhodli něco provést, tak je rychlým úderem oba udeřil do spánků a omráčené poslal k zemi, zatímco kráčel dál palácem. Gamorrean u schodů vhůru asi nepotěší svého pána, protože mu na hlavě přistála vzácná váza včetně jejího obsahu, zatímco Jordi započal výstup nahoru. Dalši gamorreanská stráž nahoře zase překonala rekord v pádu ze schodů poté, co je Jordi přeskočil a pomohl jim dolů. V další chodbě se konečně setkal s odporem, když po něm začala střílet čtveřice dalších strážných a jeden námezdní lovec. Jordiho hra v rytmu Soresu však odráželi všechny výstřely, zatímco se pohyboval od zdi ke zdi, aby postupně odzbrojil a zneschonil všechny čtyři strážné a octnul se přímo před lovcem.
"Tolik ti zase neplatí, co ?" pronese Jordi k lovci, kterej na něj míří blasterem. Teď se však hlasitě zasměje, skloní blaster a projde okolo Jordiho pryč, zatímco Jordi pokračuje dál. Čeká ho další schodiště vzhůru a opět dvojice kutálejících se gamorreanů směrem dolů, než se konečně octne za dveřmi v hlavní místnosti v jejímž středu na něj zděšeně hleděl hutt Hogga. V místnosti je dalších třináct ozbrojených mužů, který se rozhodli proti Jordimu vytasit zbraně, několik spoře oděnných tanečnic a nyní utichlá hudební skupina.
"Milé přivítání, přišel jsem dokončit náš obchod, takže ?" pronese sebevědomým hlasem a hutt si nejdříve odfrkne, než začne huttsky řečnit, aby to droid vedle něho začal překládat.
"Můj pán vás informuje, že nepodepsal žádnou smlouvu vztahující se k případnému obchodu a váš vpád sem považuje za útok na jeho osobu." pronese mechanickým hlasem protokolární droid.
"Hoggo, podepsal jsi ji krví svých vlastních mužů, prokaž mi tvoji obchodní čest, nebo věz, že už další podrazy a pochybné obchodování nebude ... " pronese výhružně Jordi a Hogga si ho přeměří a pokusí se nenápadně dát signál svým mužům, jenže pozornosti bývalého rytíře Jedi neujde. Než stačí kdokoliv vystřelit, tak Jordi provede mohutné Odhození, které postihne všechny nic nečekající střelce a než ti se stačí vzpamatovat, tak už Jordi stojí za Hoggou a čepel světelného meče mu bzučí u krku.
"Nebo ji můžeme stvrdit tvou vlastní krví, co říkáš ?" dodá ještě Jordi a Hogga něco pronese k jednomu ze svých mužů, který spěšně odejde. Po chvilce ticha se vrátí i z krabicí v níž je vidět krystal. Jordi vybídne, aby mu krystal ukázali z blízka, ten si jej řádně prohlédne, aby nakonec vypnul a schoval světelný meč. Nakoec vylozí ze svého roucha vak s třemi Nova rubíny a dva vymění za Durindfire.
"Rád jsem s tebou obchodoval Hoggo ... a ten jeden je srážka za cestovné. A ještě něco, jestli se jakýkoliv z tvých mužů pokusí mě zastavit v odletu z Tatooine, tak se sem vrátím ..." pronese varovně Jordi a v klidu vykráčí ven, aniž by po něm někdo vystřelil nebo se jej pokusil následovat.

Transportní loď právě opustila hyperprostor a začala se líně blížit k orbitě Onderonu, což z okénka na její palubě pozoroval jeden z moha pasažérů. Tento se jmenoval Jordi Linx a společnost mu dělal jeho astromechanický droid Teehree. Ten právě něco zatrylkoval, když si všiml Jordiho pohledu směrem ven.
"Už tomu bude tak Teethree, Onderon se nám stal domovem." odpoví Jordi, ale neprozradí, že mu toto místo vyhovuje pro jeho meditace v nichž hledá cestu. Síla mu občas ukáže nějakou krátkou odbočku, kterou by mohl vzít, ale pořád neměl jasno o té hlavní cestě a zvlášť, když se Řád Jedi začínal ocitat v troskách. Jordi si dal záležet, aby jej z Tatooine nemohl nikdo vystopovat, protože rádoby lovců Jedi bylo jako hub po dešti. Tehdy opravdu ocenil asistenci svého astromecha, který se v tomto až podezřele dobře vyznal.
"Možná by jsi mi mohl umožnit přístup do tvých paměťových sekcí." pronese Jordi směrem k Teethreemu, který negativně zatrylkuje a odjede do jiné sekce lodi.
"Že se ještě tak dobře neznáme ? Tak tohle bych od něho fakt nečekal ... " zavrtí hlavou Jordi a rozhodne se radši věnovat svůj pohled k blížícímu se přistání.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“