Mládí Gawain Sturta - kapitola 2. Willovo vyprávění

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Mládí Gawain Sturta - kapitola 2. Willovo vyprávění

Příspěvek od Bastila Shan »

Kapitola 2. Willovo vyprávění

Seděli jsme v pokoji a koukali do rušných ulic Coruscantu. Vlastně jsme čekali, kdo rozřízne ticho. Nakonec to byl Will. "Víš, neměl jsem moc pěkné dětství. Našli mě jako malé dítě někde v kulturním domě. Kabinka 267, to si pamatuju přesně." Jen se nad tím mírně pousmál a pokračoval: "Tenkrát mě dali do péče dvou Twi'leků. Otec byl zlý, ale matka hodná. Bil ji a nutil ji k prostituci, protože ho svíjela představa, že má pořád ještě málo peněz. Nakonec mu na to přišli a teď je v base. Nikdy ji ani mě za to nepřestal nenávidět. Bůh s matkou, ani nevím, kde teď je, ale jestli se jí dotkne, přísahám před tebou, že bych mu mečem vypíchl obě oči. Naštěstí to není tak dávno a tak ještě snad sedí. S matkou jsme se měli dobře bez něj. Dokonce jsme i dokázali vydělávat. Nakonec mě poslala sem, protože potřebuje někoho, kdo by ji ochránil před jeho útoky. Nikdy bych neuvěřil, že já můžu mít zlé rodiče. Tedy otce. Popravdě, myslím, že má právě přítele, ale ještě jsem ho neviděl, tak nevím." Willovi vytryskly z očí slzy a já jen tiše sledoval, jak kolem létají transporty a frachťáky odlétají do vesmíru. "Já jsem taky neměl zrovna slastné dětství. Lidé si mě nevšímali, byl jsem jako parazit, nemohl jsem si vůbec najít přátele. Myslím, že jedním důvodem bylo, že jsme bydleli dost daleko od civilizace a tak jsme se s ostatními moc nespojovali. Jsi můj první přítel. Doufám." pronesl jsem a zamyslel jsem se. "Měl jsem přítele, nebo jsem si to alespoň myslel. Byl takový řekněme gang chlapců a ten se procházel po ulicích a mlátil koho mohl. Deťi samozřejmně, na dospělé si nedovolili. A jak plynul čas, tak samozřejmně chtěli mlátit i nás. Znáš to, v nouzi se pozná přítel. Zrádce se k nim přidal a pořádně mě zbili, až jsem přišel domů celý od krve. Jestli tento gang v součastnosti ješte existuje, on ho vede. Dva ze straých členů jsem tu potkal. Jmenují se Calv a Maarf a taky právě začínají.Nevím, jestli je moudré se s nimi stýkat, asi ne. Nechám je být, ať si dělají co chci, ale toho jejich "vůdce", co se celé dny plnil čokoládou, čeká odplata. Za každou mou jizvu dostane dvě ode mně." rozhořčil se Will a já jsem už měl strach o jeho myšlení. "Uklidni se, to zavání temnou stranou. Vyspi se, ráno máme výcvik." a ulehl jsem ke spánku.
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“