Mládí Gawain Sturta - kapitola 1. Will Griffon

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bastila Shan
Učedník
Učedník
Příspěvky: 201
Registrován: 17.10.2007 19:17:32
Bydliště: Talravin
Kontaktovat uživatele:
Czech Republic

Mládí Gawain Sturta - kapitola 1. Will Griffon

Příspěvek od Bastila Shan »

Mládí Gawain Sturta

kapitola 1. Will Griffon

Tento příběh je fiktivní. Jákákoliv podobnost s lidmi žíjícími či mrtvými je pouze náhodná.

Gawain jak každý den seděl ve svém pokoji a koukal se z okna. Bylo vzrušující se koukat na písečné bouře, alespoň pro něj. Bylo mu jasné, že by tam venku asi nikdo nepřežil. Písek lítá do očí a štípe do tváře, mimo to je tu vítr, který písek ještě zrychluje. Po chvilce se šel najíst. Jeho otec se chabě živil obchodováním. Pitomé droidí součástky. Chělo by to pořádnou práci, ale kde ji vzít??? Tak se rozhodli odletět na Coruscant. Gawain nejdříve vzdoroval, ale později povolil. Byla škoda oopuštět takové krásné místo. Brali si z domu vše, co by se hodilo.Gawain těsně před odletem vzal škrabku a seškrábal si do krabičky kousek omítky domu pro štěstí, které velice potřeboval. Sturtovi nikomu nechyběli a tak v klidu odletěli, aniž by se báli budoucnosti na Tatooine. Po příletu na Coruscant se Gawain začal zabydlovat. Začal si hledat přátele, bez úspěchu. A tak se rozhodl nastoupit do chrámu jedi, aby se naučil všem těm pozoruhodným věcem, co jedi dokáží a taky, aby si našel nějaké přátele. Už jen stačilo svolení rodičů. Nakonec povolili a tak Gawain nastoupil do učení. Nejdřív ale musel před radu. Uspěl, ale jen tak tak. Po procesu mu byl přidělen mistr. Hoor'tug Allesg. Byl to zabrak, který se taky dostal do chrámu jen se štěstím. Pochlubit se mohl medailí za statečnost při akci na Mustafaru, kde zachránil lidem životy, když hrozilo, že spadnou do lávy, protože se pod nimi podlomila skála. Šel se zabydlet do ubikace se svými kufry, které měly extrémní váhu. V ubikaci byla palanda a pokoj už byl napůl obydlený. A, asi spoluobyvatel. Pomyslel si Gawain. Seshora z palandy se něco pohlo. Byla to hlava spolubydlícího a zvedla se, aby uviděla přicházejícího. "Ahoj, já jsem William Griffon. Ty budeš ten nový že??? Gawain Styrt nebo tak nějak viď??? Jsem tvůj spolubydlící, ale neříkej mi tak" Pousmál se. "Říkej mi Will." Gawain byl šťastný. První přítel, kterého si získal. Doufám, že všechno půjde tak dobře a nebudu obětí žádného teroru. "No tak, snad mluvíš ne??? Řekni mi, jak se ve skutečnosti jmenuješ???" zvědavě se dotazoval Will. "Já jsem Gawain. To jsi měl pravdu, ale jsem Strurt, ne Styrt, což není zas takový horor, když se spleteš jen v tomhle. A říkej mi Gaw." "Pojď provedu tě tu, jestli chceš." nabídl se Will. "Děkuji, to by bylo dobré." už jen odpověděl Gaw a šel za Willem.
______________________
Kritiku do diskuze... :D
Ne, nejsem žena.
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“