Star Wars - Sága Linxů, příběh devatenáctý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, příběh devatenáctý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda devatenáctá - Láska a válka
(součástí série Jedi Romantic Saga)
Jordi a Tess kráčeli těsně vedle sebe po náměstí, kde se právě konali trhy. Oba si vychutnávali tu chvilku, kdy mohli být spolu v naprostém míru nerušeni nikým bez podezření z porušování řádu Jedi. Tess zadržela Jordiho za roucho, aby zastavil, rychle se natáhle po jedné sladkosti, kterou spatřila u blízkého prodavače a nežstihl Jordi cokoliv říct, tak už měl bonbon v puse. Tess se jeho překvapenému výrazu zasmála, protože šokovaný Jordi s nafouknutými tvářemi ji skoro připomínal balón. Poté ukázala trhovci, že si vezme ještě pár dalších bonbonů, než mu podala kredity.
"Mohla jsi mi vyrazit zuby." podotkne trochu trpce Jordi, když se vypořádá s bonbonem, který byl docela sladký a Jordimu i zachutnal. Tess ho však místo odpovědi jenom políbila na tvář a už spěchala k dalšímu stánku.
"Já ty ženský nechápu ... co na tom nakupování vidí." pronese jeom Jordi a podívá se vzhůru k obloze, jako by mu tam Síla mohla poskytnou odpověď. Jenže to co spatřil rozhodně nebyla odpověď na jeho otázku. Doposud jasnou oblohu pohltili tmavé stíny přilétajících loďí, o kterých Jordi moc dobře věděl, že nejsou republikové.
"Tess ! Musíme zmizet, a to rychle !" vyhrkne okamžitě Jordi a několika rychlými kroky dožene Tess, která si chtěla prohlédnout šperky, kteří si obvykle kupují dva zamilování a každý z nich má vlastnictví nad polovinou šperku. Jeden stříbrný si právě prohlížela, když k ní Jordi s děsivě vážnou tváří přišel.
"Co se děje ?" zeptá se překvapeně, ale vznikající panika okolo ní a Jordi gesto směrem k obloze jí poskytnou rychlou odpověď.
"Sithská flotila ! Musíme odsud zmizet, než nás tu najdou. Když nás tu sithové nenajdou, tak nijak neohrozíme místní obyvatele a i když nerad, tak musím připustit, že proti tolika protivníkům nemáme šanci." pronese rychle Jordi a Tess jenom souhlasně přikývne. Chce ještě vrátit onen náhrdelník, ale Jordi už stihl prodavačce dát patřičnou sumu kreditů a držíc Tess za ruku ji táhnul směrem k přístavu.
"Mistr Tarame !" vzpomene si náhle Tess a Jordi se zastaví a souhlasně přikývne, že pochopil.

Postarší mistr Jedi Nikko Tarame právě hluboce přemýšlel nad uměleckým dílem, které stálo před ním. Váhal jestli jej má označit za sochu, nebo za obraz, protože obsahovalo prvky obojího. Natáhl se po Síle, aby mu pomohla v jeho rozjímání, když vycítil jisté varování. Rychlostí, jakou by jste to do něj neřekli, se prudce otočil a svým bleskově zažehnutým světelným mečem odrazil výstřel sithského vojáka zpět k němu. Jeho jasně žlutá čepel světelného meče odrazil několik dalších výstřelů od další skupiny vojáků, když se doslova rozletěli jako kuželky. Na jejich místě se objevil Jordi se svým stříbrným světelným mečem a rychle vyhodnotil situaci.
"Omlouvám se, že jdu pozdě mistře, ale musíme okamžitě odjet." pronese rychle Jordi a pohlédne ven ze dveří, jako by na něco čekal.
"Bude to asi to nejlepší řešení Jordi, kde je Tess ?" odvětí spěšně mistr Tarame a dokráčí k Jordimu, když v jeho odpovědi zastaví jeho bývalá padawanka před muzeem s vypůjčeným landspeederem.
"Obávám se, že bude řídit." podotkne trochu chladně Jordi a mistr Tarame si dovolí slabý úsměv, zatímco nastupují do landspeederu. Ten se okamžitě rozjede obrovskou rychlostí směrem k přístavu, kde je loď v niž na tuto planetu přiletěli. Tess si opravdu při jízdě nebere servítky a všechno sithské, co ji přijde do cesty skončí pod jejím landspeederem. Jordi se občas musí silně přidržet, aby při dravé jízdě nevylétl ven, zatímco mistr Tarame se jenom usmíval nad řidičskými dovednostmi své bývalé padawanky. Tímhle tempem dorazí k přístavu opravdu rychle, aby Tess provedla trochu prudší zastavení. Celou posádku landspeederu totiž doslova vyklopila ven, takže kdyby to nebyli všichni rytíři Jedi, tak by to nedopadlo dobře. K úniku jim už mnoho nezbývalo, pouze proběhnout do doku k loďi a začít ji startovat. Byli už na polovině cesty od vstupu do hangáru k rampě loďi, když se Jordi a potažmo i Tess s mistrem Taramem zastavili. Důvodem byla osoba, která se objevila v druhém vchodu do této přistávací plochy a jež držela v ruce červený meč.
"Běžte a připravte loď k odletu. Já se o tohle postarám." pronese rozhodně Jordi a rukojeť jeho světelného meče mu vklouzne do ruky.
"Ale Jordi, to je přece .. " snaží se ho zastavit Tess, ale mistr Tarame ji zarazí a nasměruje k lodi. Není totiž pochyb o tom, že Jordi dobře ví, komu bude čelit.

Muž v masce přistoupil o několik metrů blíže stejně jako Jordi, takže nyní byli od sebe vzdáleni necelých pět metrů. Vzdálenost, kterou každý Jedi nebo Sith z místa překoná rychlým skokem.
"Je to dlouho, co jsme spolu mluvili naposledy, že ?" pronese muž v masce a zachovává klidný postoj.
"Nějaký čas to už bude, Revane ... nebo bych měl říkat Darth Revane ?" odvětí ostrým tónem Jordi a úmyslně narazí na příslušnost svého protivníka.
"Nevidíš všechny možnosti, které vidím já, Jordi Linxi." odvětí podobně ostrým tónem Revan, který nehodlá svému protivníku ustupovat.
"Opravdu ? Rozhodně k tomu nepotřebuju masku, abych něco viděl." podotkne Jordi k revanovo masce, jež dominovala jeho obličeji.
"Ta má jiné praktické účely. Cožpak nevidíš zkorumpovanost a prohnilost republiky ? Nebýt mého zásahu, tak by padla mandalorianům a i když byla válka, tak se ti senátoři stále starali pouze o to svoje." pronese Revan, ale Jordi jenom nesouhlasně kroutí hlavou.
"Jo, republika je prohnilá. Vždycky byla a vždycky bude. Ty sám jsi toho důkazem, protože z výtečného Jediho jsi se nechal zkorumpovat temnou stranou. A teď ? Muž, kterého respektovali milióny jako hrdinu, nyní tytéž milióny považují za tyrana. Tohle je moc ? Tohle jsou ty možnosti ? V tom případě musím odmítnout." pronese negativně Jordi a aktivuje stříbrnou čepel svého světelného meče.
"Dovol mi ti ukazat pravdu a pochopíš." zkusí ještě naposledy Revan, ale sám už ví, že Jordi si bude trvat na svém.
"Vše co potřebuju už jsem viděl, jestli nemáš nic nového, tak už nechme toho řečnění." pronese rozhodně Jordi a Revan jenom přikývne, aby se oba protivníci postavili do bojového postoje. Jordi zaujal postoj pro Ataru, zatímco Revan stál v zahajovacím postoji sedmé formy - Juyo. Oba chvíli čekali, než se ve shodný moment pohnuli proti sobě a jejich meče se poprvé střetli. To netrvalo dlouho, protože Jordi ustoupil o krok, aby toho využil k odražení se a provedení prudkého útoku zprava nahoru. Revan však šikovně zakontroval a meče obou protivníků se opět střetli v neutrálním bodě. Takto se oba otočili o nějakých devadesát stupňů, než se rozhodl pro další útok Revanm, který stáhnul meč spodem a rychlým bodnutím chtěl překvapit Jordiho. Ten o milimetry ustoupil a téměř pocítil žár Revanova meče, ale rozhodně se tím nenechal zaskočit. Jednouruč totiž opsal rychlý krátký oblouk zprava, odrazil Revanův meč a obtočil se kolem jeho ramena, aby se pokusil Revana propíchnout bodnutím meče těsně vedle vlastní levé strany hrudníku. Revan s sebou však pohnul dopředu a bodnutí uniknul, aby se po dvou krocích otočil a využil techniku Jung na odražení Jordiho meče. Jordi vedl další úder spodem na Revanův meč s úmyslem pokusit se jej po otevření obrany protivníka odhodit pomocí Síly, ale narazil pouze na připraveného Revana a oba proti sobě nyní tlačili Sílou. Pro běžného pozorovatele by situace vypadala groteskně, když oba soupeři stáli metr a půl od sebe, každý jednu ruku nataženou a oběma se ruce klepali soustředěním. Ve skutečnosti se však mezi oběma kulminovala energie Síly, která po chvíli oba odhodila o deset metrů nazpět. Jordi během toho udělal elegantní rychlé salto, aby se okamžitě po dopadu odrazil směrem kupředu a začal se blížit k Revanovi rychlými poskoky, které postupně střídali pravou a levou nohu k odražení. Revan po odhození hladce přistál na obou nohou a připravil si obranu na další Jordiho útok, který se blížil. Jenomže tři metry před ním se Jordi prudce vymrštil do vzduchu, aby dosáhl výšky až dvaceti metrů, kde na něj čekala otevřená rampa lodě, která ihned poté odletěla rychle pryč, zanechajíc Revana samotného na přistávací ploše.

Jordi i mistr Tokare meditovali u fontánky v zahradě a ani jeden z nich od začátku meditace nepromluvil ani slovo. Hlášení o cestě podával mistr Tarame a rada si Jordiho doposud nepředvolala, i když to velice brzo očekával.
"S Revanem střetl jsi se ?" naruší ticho meditace a jemně zurčící fontánky mistr Tokare a pohlédnul na soustředěného Jordiho.
"Ano mistře, byl to určitě on." odvětí Jordi, který postupně začne otevírat oči, jak svou meditaci opouští pozvolna.
"Že v pořádku jsi, těší mě. Revan silný je." dodá mistr Tokare a vzhlédne směrem k nočnímu nebi, které právě dominuje Dantooine.
"Byl opravdu hodně silný mistře. A mám pocit, že proti mě nepoužil svou plnou sílu, i když netuším proč." dodá k tomu Jordi a i on se zahledí vzhůru a přemýšlí, kde je planeta, kde se před krátkou dobou střetl s Revanem.
"Nejspíš spatřil to, co před časem já v tobě rozpoznal. Pro své účely získat tě chtěl, to odpovědí nejspíše je." dodá nakonec mistr Tokare a Jordi se na něj zvědavě podívá, protože dostal jenom částečnou odpověď.
"A co jste ve mě před časem rozpoznal, mistře ? Co by na mě mohlo Revana tolik zaujmout, že by mě chtěl získat po svůj bok, když má Malaka ?" pronese bez váhání svou otázku Jordi, jehož mistrovo naznačení v něm vyvolá zvědavost. Mistr Tokare se však jenom vřele usměje a Jordimu je jasné, že dnes se přímé odpovědi nedočká.
"Malak svým způsobem zvrácený je a Revan moc dobře ví to. Lepšího služebníka přál by si a ty prokázal jsi schopnosti své, když nerozhodný boj vedl jsi s ním. Že naplno nebojoval, to jeho zaváhání bylo. Že naplno nebojoval jsi ty, na to odpověď sám musíš naleznout." pronese ještě mistr Tokare, než se zvedne a pomalu odkráčí pryč zanechávajíc tu Jordiho samotného.
«Chtěl jsem jenom dát Tess možnost uniknout.» pomyslí si už pro sebe Jordi a uchopí přívěsek dobře skrytý pod jeho rouchem, tedy tu polovinu přívěsku, která náleží jemu.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“