Star Wars - Sága Linxů, příběh patnáctý

Příběhy a povídky uživatelů fóra zaměřené na tématiku Star Wars, předveďte svou fantazii i vy !

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jordi Linx
Administrator
Administrator
Příspěvky: 6477
Registrován: 14.11.2007 09:50:20
Bydliště: Fyodos
Discord: Yoshi#2991
Kontaktovat uživatele:
Bohemia

Star Wars - Sága Linxů, příběh patnáctý

Příspěvek od Jordi Linx »

Epizoda patnáctá - Osudové setkání
Byli to dva dny, co se Jordi vrátil ze své mise Sullustu, kdy mu samotné cestování tam a zpátky zabralo většinu jeho mise, a nyní si chtěl dopřát poklidnou meditaci. I přestože to byl skoro rok, co skončili mandaloriánské války bitvou u Malachoru, rok co se vypařili Revan i s Malakem, kteří stáli za republikovým vítězstvím, tak měl jordi pořád pocit, že skutečná válka doposud neskončila. Ten pocit temnoty, která stála za tím vším tu stále přetrvával a stále ho cítil, i když se zdálo, že se mír navracel do planet republiky. Cestou do zahrady jej zastavila osoba malého vzrůstu, leč velkého ducha.
"Mistře Tokare, rád vás vidím. Jsou to dva měsíce, co jsme spolu mohli hovořit naposledy, nechcete se připojit k mojí meditaci ?" pronesl vřele Jordi, který si připadal unavený a to natolik, že vedle svého mistra vypadal možná i starší, než ten dlouholetý Jedi.
"Že meditace tvá odložena bude, obávám se. Neb přítomnosti tvé, žádám si." pronese Jordiho bývalý mistr a Jordi si jenom unaveně povzdechne.
"Zase nějaký předmět pro mistra Sahela ? Víte mistře, že by jste tam mohl posílat mladé padawany a nezneužívat unavené rytíře." posteskne si Jordi, ale jeho mistr se jenom přátelsky usměje, protože pochopí Jordiho narážku.
"Na cesty tyto ještě mladý dost jsi, stěžovat neměl by sis, neb mnohému tě naučil. Jiného úkolu však po tobě si žádám." pronese už tropchu vážnějším tónem mistr Tokare a i Jordi se rozhodne na chvíli odložit svou únavu a věnovat malému mistrovi pozornost.
"Mě následuj, představit někoho, já ti musím." pronese mistr Tokare a Jordi pokývne, aby kráčel po boku maličkého mistra Jedi. Vybaví si, jak vedle něj kráčel, když byl ještě youngling a neustále mu kládl otázky o Síle. I nyní jich měl mnoho, ale snažil se hledat odpověďi sám, nebo to je to, co dělá Jediho skutečně Jedim, i když si nechá občas poradit. Tímto tempem po chvíli dorazili do archívu enklávy, kde je uprostřed čekala dvojice. Jeden hodně starý muž a mladá dívka, která nebyla o mnoho mladší než Jordi. Přesto bylo na první pohled, že je stále padawankou a Jordi měl neblahé tušení, že s tím bude mít co do činění.

Mistr Tokare došel k dvojici a lehce uklonil, aby se mu dostalo téhož pozdravu. Jordi také neváhal s pozdravem, přičemž si pořádně prohlídnul oba členy řádu před nimi. Zatímco padawanka byla o něco mladší než on sám, tak její twi'lecký mistr už byl hodně starý, vlastně si Jordi troufal říct, že patřil k nejstarším členům řádu, které znal.
"Mistře Tarame, toto bývalý padawan můj je, rytíř Jordi Linx. Jordi, toto mistr Nikko Tarame jest a padawanka jeho, Tess Aonni." provede vzájemné představování mistr Tokare a Jordi se ještě jednou ukloní mistru Tarame a jeho padawance, kteří mu jeho úklonu taktéž opětují.
"Slyšel jsem o vás zajímavé věci rytíři Linxi. Především o vašich schopnostech se světelným mečem." zahájí po ukončení představování hovor mistr Tarame a Jordi vytuší, že to má nějakou spojitost s tím, proč jej sem mistr Tokare zavedl.
"Někteří padawani mají tendenci přehánět mistře, obzvlášť když místo svého tréninku šmírují jiné." odpoví diplomaticky Jordi a jeho mistr se zazubí, aby do něj potom možná trochu pohrdavě šťouchl.
"Za šmíráka mistra bývalého máš, hmm ? Za padawanskou drbnu, hmm ?" pronese trochu uraženě, ale Jordi moc dobře ví, že je to jeho zvláštní smysl pro humor a oplatí svému mistrovi úsměvem. Mistr Tarame všemu přihlíží s úsměvem, zatímco jeho padawanka si neustále Jordiho přeměřuje pohledem.
"Věřím, že když o vás mistr Vandar mluví s takovým respektem, tak to bude pravda, rytíři Linxi. Proto jsem vás jeho prostřednictvím chtěl požádat o menší pomoc." přejde mistr Tarame k věci a možná až trochu okatě vydechne únavou.
"Pokud to bude v mých možnostech rád vám pomůžu mistře. Řád Jedi je jako jedna velká rodina a proto je nutné, abychom si navzájem pomáhali." přikloní vřele hlavou Jordi a začíná pomalu tušit, čeho se tato žádost bude týkat.
"Chtěl jsem tě požáfat o výpomoc s výcvikem padawanky Aonni. Již nejsem v takové kondici, abych jí dopřál odpovědný výcvik se světelným mečem a navíc styl, který praktikuju ... není vhodný pro její povahu." vyslovil oficiální žádost mistr Tarame a Jordi se nyní pořádně podíval na padawanku, která si ho stále prozkoumávala, jako by se snažila odhadnout jeho schopnosti.
"Je pravda, že Niman není vhodný pro každého mistře a pomohu vám. Nejsem jsi si ale jist, že jsem vyzrálý na to abych vyučoval." odpoví Jordi a mistr Tarame jenom pozvedne překvapeně obočí, když Jordi trefí jeho styl boje s mečem.
"Hmm, neříkal jsem to ? Vnímavý je, rozvážný je, však příliš skromný je. Ale právě proto dobrou volbou je a dobře povede si. Vyučovat dobře umí, seč mě samotného mnohému naučil. Jen uvědomit si potřebuje to, nyní však již necháme je, ať s tréninkem započít může." pousměje se mistr Tokare a Jordi mu krátce věnuje zdrženlivý výraz, jen aby si vysloužil další přátelské šťouchnutí od svého bývalého mistra.

Tess se neochotně podívala na svou soupeřku, která byla starší dokonce než Jordi, který měl její výcvik se světelným mečem vést.
"Já myslela, že mě budeš učit ty, ne nějaká starší Jedi." podotkne otráveně a Jordi si zklamaně vydechne, i když byl předem varovaný od jejího mistra, že její echanijská hrdost ji v boji dělá značně netrpělivou a agresivní. Salla stojící naproti Tess se naopak posměšně usmála, protože moc dobře věděla, proč si ji Jordi přizval.
"Myslím, že ho podceňuješ děvče. Sice jsem o rok starší než Jordi, ale on je rytířem o rok déle, takže jestli umíš počítat, tak titulu rytíře dosáhl o dva roky dřív než já." neodpustí si poznámku Salla, která se rozhodla Jordiho hájit, protože ten jenom klidně mlčel a rozjímal, jak pokračovat dál.
"Nechme těch řečí už konečně a pusťme se do souboje, chci vidět co tahle krasotinka dovede." pronese bojovně Tess a Jordi si povzdechne, protože tuší, že má před sebou ještě velké množství práce, kterou bude muset s touto padawankou odvést.
"Dobře, Salla bude používat Makashi, stejně jako ty Tess. Chci, aby jsi do toho dala všechno, své nejlepší údery a triky, Sallu nešetři, ale taky ji nepodceňuj." rozhodne nakonec Jordi, čímž dá zároveň pokyn k zahájení duelu. Salla provedla elegantní salut při vstupu do svého postoje Makashi, čemuž Tess oponovala planým máchnutím do vzduchu a i svým postojem. Obě setrvali ve svém postoji několik vteřin a bylo cítit vzrůstající napětí, protože obě dívky tento duel brali docela vážně.
"Je mi jedno s kým bojuju, porazím vás všechny." pronese odvážně Tess a vrhne se přímo proti Salle přímým bodnutím. Salla jej však bez potíží odrazí i za pomoci několika úkroků nazpět, aby se v jednom momentě zastavila a sama přešla do útoku. Tess to vůbec nečekala a měla obrovské problémy s obranou už proti základním útokům, které Tess vedla. Kvůli tomu byla donucena hodně ustupovat před svou soupeřkou, až se rozhodla otočit, odběhnout pronásledovaná Sallou až ke zdi a odrazem od ní si pomoci při svém útoku. Byl to šikovný manévr, ale Salla byla mnohem zkušenější a silnější, než si Tess odmítala připustit, a tak nejenže její útok úplně minul, ale Salla ještě Tess pošťouchla v Síle, takže ta dopadla bolestivě na záda. To znamenalo také konec souboje, protože Tess nyní hleděla upřeně na špičku Sallina meče, který měla doslova před nosem.
"Jestli trváš na používání Makashi, tak nás čeká ještě hodně práce, i když je pravda, že Ataru by ti nesedlo." podotkne jenom kroutíc hlavou Jordi, když zhodnotí výsledek jejich souboje.
"Chtěla bych vidět tebe." zatrucuje jenom Tess, když se zbírá z podlahy a Salla se vesele usměje a taky pohlédne na Jordiho, protože Tessin nápad se jí zalíbil.

Jordi a Salla stáli naproti sobě a zatímco se Salla usmívala, tak se Jordi netvářil zrovna nadšeně. Tess s neskrývaným zájmem seděla mimo soubojový prostor a čekala až to začne.
"Nemusíš to dělat. Už jsi svou práci odvedla a já ti za to jsem vděčný." pronese smířlivě Jordi, kterému se očividně nechce bojovat, ale Salla se jenom usmívá, protože už je rozhodnutá, že si další šanci na vzájemný duel nemůže nechat ujít.
"Kdepak, my dva, tady a teď. Ještě ti něco dlužím." odpoví hrdě Salla s připomínkou na jejich poslední souboj, který pro ni vlastně nedopadl příliš dobře. Sama se nachystala do svého nejsilnějšího stylu, kterým bylo Makashi a čekala, jaký styl si zvolí Jordi. Tipovala Ataru nebo Soresu v kterých už mnohokrát prokázal své schopnosti a které už pro ni byli neskutečnou výzvou. Nejdřív ji totiž začal porážet v Ataru a když proti ní poprvé použil Soresu, tak ji nejen zaskočil, ale nedovolil jí zasadit jediný úder a souboj nakonec skončil remízou, aniž by Jordi jedinkrát zaútočil. Při druhém použití to už bylo něco jiného a šikovnými protiútoky ji hodně ztrpčoval život a na potřetí ji v Soresu porazil i proti jejímu Makashi. Sice si připravila několik nových triků, kterými ho hodlala zaskočit, ale pokud by použil Jordi Ataru, tak si ani s nimi moc nevěřila.
"Budiž." přikývne nakonec Jordi a přejde do Makashi a Salla není schopná včas skrýt své překvapení, když s naprosto chladným výrazem Jordi provede uvítací salut. Salla náhle vycítila šanci Jordiho zase jednou porazit, což už se jí nějakou dobu nepodařilo, i když se i ona sama zlepšovala.
"Vyrážím." pronesla ještě ze zdvořilosti a zahájila útok z levé strany, ale Jordi jednoručně její čepel odrazil, vlastně spíše odklonil horem přes svou hlavu, aby sám zaútočil rychlým pohybem šikmo vzhůru zleva odspoda. Salla musela uskočit, aby nedostala zásah hned při prvním Jordiho protiútoku, aby jenom ucítila, jak na ní zatlačil Sílou a už letěla vzduchem pět metrů nazpět.
«Zatra ... kde se takhle naučil zvládat Makashi ?» pomyslela si, když se rychle sbírala ze země, aby už v zápětí blokovala Jordiho útok zprava, kterým odtáhl její čepel, natočil se k jejímu boku, aby vyprostil meče z jejich sevření a ocitli se zády k sobě. Salla udělala rychlý krok kupředu a prudce zaútočila po své pravé ruce, ale narazila na nyní obouruč drženou Jordiho čepel, která mu elegantně kryla záda. Jordi nyní její čepel i přes její snahu nadzvednul a plynulým, ale nečekaně rychlým obloukem z otočky zaútočil na její nohy. Salla na poslední chvilku nadskočila, aby při dopadu jenom čelila dalšímu útoku vedenému šikmo zdola, který horko těžko bránila včasným přiložením svého světelného meče před svůj hrudník. Jordi nyní ukročil nazpět, držel proti Salle napřaženou levou ruku a pravou se světelným mečem držel šikmo od svého pravého boku. Salla si však stihla jenom trochu oddechnout, než proti ní Jordi vedl další úder tentokrát lehce našikmo směrem na její krk, což jí nedělalo potíže zablokovat, jenom aby zjistila, že to bylo napřažení do parabolického oblouku a hlavním Jordiho cílem byl útok zleva na její bok. Salla na to nestihla reagovat, navíc, když to Jordi podpořil úkrokem vlevo dopředu ze své pohledu, čímž dodal sílu svému úderu a Sallu tak zasáhl. I přes tréninkové nastavení okamžitě věděla, že jí ta rána bude pálit ještě několik dníl.
"Kde jsi tolik ovládnul Makashi ?" zeptala se chvilku poté, co vypnula svůj meč a opatrně zkoumala svoje zranění.
"Nedávno jsem dostal několik lekcí od mistra Sahela, když jsem doručoval posledně nějaké věci. I když mým skutečným cílem je zlepšení Jar'Kai, proto sis mohla povšimnout, že většina mých úderů byla vedena jednou rukou. Ale čekal jsem, že to bude zajímavější souboj, dnes se ti moc nevedlo." odpověděl Jordi, když si i on schoval svůj světelný meč a Salla se na něj pousmála, protože měl pravdu. Usmyslela si tedy, že si zaskočí za doktorem, jakmile si uklidí věci, zatímco Jordi dorazil k Tess.
"Takže, začneme zítra tady v deset. Jsem domluvený s tvým mistrem na hodinách. Chci, aby jsi tu byla přesně, ne dřív, ne později. To je prozatím vše, nyní mě dámy omluvte mám ještě nějakou práci na svém druhém světelném meči." pronese přísným tónem Jordi k Tess, pak se ukloní oběma dívkám a klidným krokem, jakoby se tu vůbec nic nestalo odkráčí pryč.
Největší odměnou pro Jediho je radost a štěstí v myšlenkách a výrazech těch, které zachránil nebo kterým pomohl.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „StarWars příběhy a povídky“